Антигрибковий засіб для стін: порівняльний огляд кращих варіантів
Цвіль на стінах – нерідке явище в сучасних будинках і квартирах. Спорові освіти розмножуються дуже швидко і якщо не вжити рішучих заходів по їх видаленню, то грибок перекочує на стелю, підлогу, меблі та одяг.
Для оперативного вирішення проблеми необхідно вибрати ефективне антигрибкову засіб для стін і усунути першопричину появи цвілевих мікроорганізмів. Ми пропонуємо вам ознайомитися з найбільш дієвими засобами протистояння вкрай небезпечного біологічного впливу.
У нас докладно описані способи використання ефективних видів побутової хімії, наведені варіанти виготовлення і застосування народних складів. Матеріал доповнюють наочні ілюстрації та відео-керівництва.
Зміст статті:
Ознаки і причини утворення грибка
Поява грибка на стінах – вкрай неприємне явище, здатне звести на немає дорогий ремонт в квартирі.
Цвіль не тільки псує зовнішній вигляд, вона погіршує мікроклімат в приміщенні і шкодить здоров’ю людини. Своєчасне виявлення “ворога” істотно полегшує боротьбу з грибком. Детально про методи боротьби з небезпечним біологічним явищем розказано в одній з.
Про появу грибка в будинку свідчать наступні ознаки:
- наявність сірих, чорних, темно-зелених точок і плям на стінах або стелі;
- поява сирого, неприємного запаху в приміщенні;
- відшаровування фарби, шпалер, осипання штукатурки і потемніння швів.
Деякі можуть відзначати погіршення самопочуття – концентрація уваги знижується, частішають головні болі, виникає швидка стомлюваність.
Виводити цвіль необхідно комплексно. Остаточного і безповоротного позбавлення від грибка можна досягти, усунувши причини його появи.
Однак вологість і температурні показники далеко не єдині чинники розвитку шкідливих мікроорганізмів.
До числа значущих причин відносяться:
- Відсутність або недостатня вентиляція. Як правило, грибок починає розвиватися в кутках кімнати – в місці, де утворюється застій повітря. При достатньому «продув» утворюються завихрення – повітря задуває суперечки, а надлишки вологи виводяться в вентканал.
- Неякісна гідроізоляція фундаменту. В результаті неякісної споруди відбувається капілярний підсос вологи від сирого фундаменту – стіни в будинку сиреют.
- Незадовільний стан водогону і протікання каналізації. Періодичне намокання підлоги, стелі, стін і інженерних каналів створює сприятливе середовище для розвитку грибка.
- Тонкі промерзають стіни. Через погану теплоізоляції відбувається зрушення точки роси, зсередини приміщення на стінах осідає конденсат.
- Холодне горище або протікає дах . Це часта причина появи цвілі на верхніх поверхах і мансардах.
- Неправильне використання зволожувача повітря. При створенні тропічних умов для екзотичних рослин в оранжереях іноді поселяється пліснявий грибок.
Більшість оздоблювальних і будівельних матеріалів можуть дивуватися грибком. Темні плями з’являються на шпалерах, плитці, і штукатурці.
Галерея зображень
Фото з
Найсприятливіші умови для появи і розселення грибка – ванні кімнати, душові і туалети, тобто приміщення з високим рівнем вологості
Цвіль завжди супроводжує порушень будівельних правил. Якщо пластиковий плінтус покладений без вентиляційного зазору, під ним обов’язково розплодиться грибок
З неймовірною швидкістю пліснявий грибок поширюється в швах між елементами плиткового облицювання. Тому для облаштування ванних рекомендують використовувати плитковий клей з антисептиком
Грибок на віконних укосах часто викликаний недотриманням техніки монтажу: недостатня гідроізоляція укосів або негерметичний монтажний шов. Неналежне утеплення стін теж провокує появу цвілі
Якщо приміщення не обладнане вентиляцією, що забезпечує нормативний повітрообмін, цвіль може з’явитися навіть під паперовими шпалерами
Цвіль практично завжди з’являється під «не дихає” обробкою, який не проникає повітря, особливо, якщо порушена технологія застосування
Цвіль здатна вражати практично всі будматеріали, з яких споруджують несучі конструкції. Вона руйнує бетон, цегла, деревину
Для того щоб запобігти руйнуванню і попередити появу цвілі застосовуються засоби, що дозволяють позбутися від грибка і провести профілактику
Крім того, пліснявий грибок здатний розселятися в побутовій техніці, найчастіше від його появи страждають, посудомийки і мікрохвильовки.
Різновиди фунгіцидних засобів
Більшість протигрибкових засобів для стін містять фунгіциди – речовини біологічного або хімічного походження, що пригнічують розвиток грибків. Активні компоненти додаються в різні будівельні склади і суміші для захисту конструктивних елементів від цвілі.
Виходячи з призначення виділяють дві групи препаратів:
- грунтовки для профілактики;
- концентровані склади для боротьби.
Емульсії для профілактики. Перша група антисептиків застосовується при виконанні ремонтних робіт – до обробки стін фінішним покриттям. Антигрибкові грунтовки зміцнюють підставу, підвищують адгезію, знижують пористість матеріалу, прибирають цвіль і перешкоджають подальшому розвитку грибка.
Визначальним фактором вибору грунтовки з антисептиком проти грибків і плісняви служить тип обробного покриття:
- зміцнює грунтовка – підходить для шпаклювали і оштукатурених стін під фарбування або шпалери;
- грунт глибокого проникнення – оптимальний для малопористих підстав (гіпсокартон, цегла і бетон), а також під обробку «важким» покриттям, наприклад, плиткою;
- універсальний склад – обробка різних типів поверхонь.
Концентрат для видалення цвілі. Засоби для обробки поверхонь, уражених грибком. Склади проникають в структуру матеріалу і, лишайники і мохи. Багато концентровані препарати мають тривалу дію і попереджають повторне зараження.
Емульсії для профілактики і видалення грибкових утворень розробляються на основі різних сполучних компонентів:
- Латексні – в складі відсутні солі важких металів, тому засіб рекомендовано для обробки стін в житлових кімнатах. Додатковий плюс – пропускання повітря.
- Акрилові – антисептичні препарати застосовуються як всередині, так і зовні приміщення.
- Алкідні – емульсії часто використовуються для обробки дерев’яних підстав.
Форма випуску грунтовок і концентратів – готова до застосування рідина. З метою профілактики грибкових утворень концентровану емульсію можна розвести водою.
Грунтовки для проведення профілактики
Для попередження появи цвілі у вологих приміщеннях на етапі ремонтно-будівельних робіт бажано використовувати грунтовки з антисептичні властивості.
# 1: Milkill – обробка цегли і бетону
Milkill – латексна емульсія, діюча речовина – біоцид, що знищує спори грибків і плісняви. Призначена для профілактичної обробки дрібнопористих і маловпітивающіх поверхонь після перед оздоблювальними роботами.
Характеристики та особливості застосування складу Milkill:
- витрата на шар – близько 250 г / кв.м;
- рекомендовано наносити 2-3 шари;
- глибина проникнення препарату – 1-5 мм;
- час повного висихання – 24 години;
- емульсія білого кольору з різким запахом;
- підходить для робіт всередині і зовні будинку.
Склад грунтовки неоднорідний, тому перед застосуванням її треба добре перемішати. Роботи виконуються в умовах плюсової температури (5-30 ° С).
# 2: Acryl Grundierung – ставши глибокого проникнення
Acryl Grundierung (Olimpic) – акрилова грунтовка глибокого проникнення, що володіє антигрибковими і антибактеріальними властивостями. Засіб відмінно підходить для обробки бетонних, цегляних стін під шпаклівку, фасадну або інтер’єрну фарбування, а також нанесення декоративної штукатурки.
Техніко-експлуатаційні характеристики Acryl Grundierung:
- практичний витрата матеріалу на один шар – 1 л / 15 кв.м;
- період висихання – 1 день;
- зверху грунтовки допустимо наносити будь-які види фарб на водній основі;
- «робоча» температура – 5-35 ° С.
Застосування складу істотно скорочує витрату фарби, знижуючи всмоктує здатність поверхні. Антибактеріальну ґрунтовку можна виливати в каналізацію.
# 3: Schimmelstopp Dufa – фунгицидная добавка
Висококонцентрований грунт Schimmelstopp Dufa використовується як добавка до синтетичних штукатурок і фасадних, водорозчинні дисперсійним фарбам. Концентрат надає тривала захисна дія від виникнення цвілі, грибка і водоростей.
Технічна інформація:
- вмісту ємкості достатньо для 25 кг штукатурки або 10 л фарби;
- засіб не можна використовувати при температурі повітря, об’єкта нижче + 5 ° С, напередодні заморозків, під час дощу і на сильно розігрітих поверхнях;
- при температурі + 20 ° С і вологості повітря 65% висихає протягом 4-х годин.
Після додавання грунтовки в фарбу або штукатурку суміш треба ретельно перемішати. Підготовлений склад наноситься на вичищене і висушене підставу.
# 4: Mixonit GR43 – широкий спектр дії
Універсальний грунт Mixonit GR43 глибокого проникнення застосовується як добавка в сухі будівельні суміші (штукатурку, шпаклівки та затірки). Засіб наноситься на мінеральні покриття з високим поглинанням.
Переваги використання антигрибковой емульсії Mixonit GR43:
- відсутність неприємного запаху;
- парапроніцаемость – утворюється «дихаючий» захисний шар;
- глибоке проникнення – до 10 см;
- запобігання появи цвілі, грибків, бактерій і водоростей;
- зниження витрати ЛФМ;
- швидкість висихання – 3-4 години;
- стійкість до багаторазових заморожування.
До числа недоліків грунту відноситься неможливість його використання на підставах, не всмоктують вологу.
Рекомендовано нанесення 1-2 шарів. На пухких поверхнях треба дотримуватися «мокрого» способу – наступний шар емульсії наноситься на невисохлий попередній.
Протигрибкові засоби по дереву
Деревина – найбільш сприйнятливий до цвілі матеріал. Її слід в обов’язковому порядку обробити інсектицидами. Дерево, пошкоджене грибком, дуже швидко руйнується. Тому обробку поверхні треба проводити щорічно в плановому порядку.
# 1: Dufa-Holzlasur – блакить для дерева
Dufa-Holzlasur – тонкошарова, декоративна глазур для реставрації старих і захисту нових дерев’яних поверхонь. Вологорегулюючими і водовідштовхувальне покриття оберігає дерево від негативного впливу атмосферних опадів.
Характеристики Dufa-Holzlasur:
- сполучна речовина – алкідна смола;
- сфера застосування – зовнішня обробка дерев’яних поверхонь;
- витрата і кількість шарів залежать від бажаного результату фарбування;
- широка палітра тоніровочних відтінків;
- час висихання – 4 години.
Антисептик Holzveredlung – це аналог грунтовки Holzlasur. Єдина відмінність – глазур Dufa-Holzveredlung утворює глянсове покриття.
# 2: Барамон С30 – стійка просочення
Барамон С30 – фунгіцид для обробки дерева. Після нанесення на поверхню препарат протягом двох днів кристалізується і згодом не вимивається. Засіб захищає дерево від грибків, цвілі, бактерій, водоростей і дрібних комах.
Рекомендації по використанню фунгіциду:
- концентрат розводиться водою у співвідношенні 1: 6 відповідно;
- витрата емульсії: 0,2 л / кв.м при обробці дерева всередині будинку, 0,3 л / кв.м – для вуличних конструкцій;
- протягом двох-трьох днів після нанесення засобу поверхню матеріалу необхідно захищати від попадання води;
- Барамон С30 не підходить для порід дерев, які не піддаються просоченню, наприклад, дуба.
Неприпустимий контакт оброблених фунгіцидом елементів з продуктами харчування. Концентрат не підвищує ступінь займистості деревини.
# 3: Pinotex Base – обробка зовнішніх стін
Pinotex Base – грунтовка-антисептик на алкидной основі. Застосовується при зовнішніх роботах для обробки дерев’яних фасадів, огорож, вікон і дверей перед фарбуванням. Активні речовини створюють «бар’єр» від цвілі, гнили і синяви.
Властивості і особливості нанесення Pinotex Base:
- засіб проникає глибоко в структуру деревини;
- підвищує адгезію фінішної обробки з поверхнею;
- перешкоджає грибкових заражень;
- під час обробки деревина повинна бути висушеною – максимально допустима вологість 20%;
- пропитка не требует разбавления с водой;
- расход раствора для пиленого дерева – 4-8 л/кв.м, для строганного – 6-10 л/кв.м;
- время высыхания – 12-24 часа.