Багата мідна покрівля – золотий дах незвичайних будинків

Багата мідна покрівля – золотий дах незвичайних будинків

Один з найбільш надійних і якісних матеріалів для влаштування покриття дахів на сьогодні – це покрівельна мідь. З ним легко працювати – мідь пластична і проста в монтажі. Більш того, вона довговічна, екологічна та забезпечує будівлі стильний престижний вид. Таке покриття ніколи не залишиться непоміченим.

Мідна покрівля історично заслужила право вважатися елітною. Уже багато століть саме мідь використовувалася для виготовлення покрівель замків, соборів та інших «престижних» споруд, які і до цього дня вражають своєю красою.

мідне покриття покрівлі

Мідь – унікальна за довговічністю. Такий довгий експлуатаційний термін обумовлений найтоншим шаром патини, яка утворюється на поверхні в процесі окислення. Оксид не дозволяє кисню досягати металу, сповільнюючи знос. Завдяки патині, покриття набуває дивовижний зеленувато-смарагдовий відтінок.

На замітку

Сучасні технології оксидування і патинування дозволяють отримати «состаренную мідь» в процесі обробки.

В даний час мідна покрівля знову знаходиться в центрі уваги забудовників. Багато з них, особливо мають відповідний достаток, однозначно прагнуть підкреслити свій престиж елітної дахом зі шляхетної патинованої міді.

Мідна покрівля переваги і недоліки

  • Легкість обробки. Пластичність металу дозволяє надавати йому будь-яку форму, формувати різні вигини, влаштовувати даху будь-якої геометрії, включаючи купола. І що важливо, виріб при цьому зберігає всі характеристики.
  • Простий монтаж. Його кладка не вимагає особливих професійних навичок – технологія пристрою мідної крівлі досить проста. До того ж мідні листи для покрівлі важать відносно небагато, близько 5,5 кг на кв. м.
  • Екологічність. Мідь – метал, в якому немає шкідливих домішок. Інакше кажучи, виробництво подібного покриття екологічно безпечно. Ніякої шкоди здоров’ю або навколишньому природі не завдає і її використання, оскільки метал не розчинний у воді.
  • Стійкість до корозії і міцність. Плівка, утворена на покритті в результаті окислення, як би герметизирует поверхню, не дає металу корродировать. Більш того, вона підвищує зносостійкість. Поверхня – біологічно пасивна, а також не вимагає спеціального миття – вона практично самоочищається після дощу.

Увага!

Дуже важливо, щоб поверхня даху була чистою, адже через будь-якого стороннього предмета на ній, який закриває доступ повітря, природна реакція окислення припиняється.

  • Пожежна безпека. Цей метал стійкий до високих температур, тому покриття з неї виходить термостійким, немає небезпеки загоряння.
  • Відмінна теплопровідність. Матеріал легко проводить тепло, причому зберігає свої основні характеристики як при нагріванні, так і при заморозках. Якщо на даху встановлена ​​система обігріву, то можна більше не турбуватися про зимову очищенні даху від снігу та криги.
  • Морозостійкість. Металевий настил здатний витримувати температуру до мінус 700 про , Тобто йому не загрожують ніякі пошкодження при сильних морозах. Більш того, він стійкий до різких перепадів температур.
  • Висока ремонтопридатність. В даний час покрівельні покриття з міді рідко виконують з великих цільних листів. Монтаж мідної крівлі сьогодні найчастіше виконують з невеликих фрагментів, які в разі потреби досить легко замінити на нові. Необхідність в ремонті мідної крівлі виникає найраніше через десять-п’ятнадцять років, що дає можливість додаткової економії.

До безперечних переваг покриття з міді відносять його довговічність і зовнішню привабливість. Це один з тих рідкісних випадків, коли час підвищує декоративність покриття, робить його благороднішим.

Відзначимо також його слабкі сторони:

  • висока вартість (ціна за м 2 мідної крівлі – близько 3000-3600 рублів). В кінцевому підсумку вона окупається, враховуючи якість і надійність отриманого покриття. Довгий експлуатаційний термін повністю покриває всі витрати, однак, вона все одно залишається недоступною для деяких категорій громадян. На вартість впливає також ту обставину, що використовуються при монтажі вироби та комплектуючі для покрівлі – мідні . Зокрема, це також стосується пристрою снігозатримання для мідної крівлі.
  • висока тепловіддача. Не дивуйтеся, цей недолік – природне продовження переваги даного матеріалу, його рівня теплопровідності. Покриття як швидко нагрівається влітку, так і остигає взимку, створюючи певний дискомфорт. Тому обов’язковою умовою при його монтажі є укладання додаткового теплоізоляційного шару.
  • висока «гучність», що відрізняє будь-яку металеву дах. Ця проблема легко вирішується. Для цього достатньо постелити шумопоглинальну прошарок.

Різновиди: мідна фальцева покрівля, луска, стрічка та інші

Подивіться, який різноманітної може бути мідна покрівля (фото нижче).

  • Фальцева – переважно використовується при влаштуванні покриттів на великих площах. Картини необхідної довжини формуються прямо на об’єкті. Розкрій виконується практично без відходів, єдине потрібно уникати поперечних стиків. Пластичні деталі можуть в точності повторити вигини підстави. Грамотний монтаж забезпечує повну герметичність покриття, оскільки використання кляммеров при кріпленні картин до крокв гарантує відсутність отворів.
  • «Луска» – має характерну форму. Такий дах нагадує спину Золотої Рибки з казки. Для виготовлення деталей використовується 0,6-0,7-міліметровий лист з міді. Покриття виходить легким і не вимагає посилення кроквяної системи.

Основна сфера використання цього матеріалу – даху:

  • з ухилом в 30-60 градусів;
  • складної конфігурації;
  • містять сферичні елементи типу куполів, виходів слухових вікон і інших.
  •  Стрічки з міді в рулонах використовують для виготовлення картин і штучної черепиці, добірних елементів, софітів, флюгарок і т. Д. В якості сировини використовують метал, товщина якого змінюється в межах 0,6-3,0 мм.
  • М’яка мідна покрівля – це покриття преміум-класу об’єднало в собі переваги бітумної і металевої. Цьому сприяє структура матеріалу – на еластичну основу нанесений захисно-декоративний шар з мідної фольги, товщина якого становить 70 мк. На відміну від металевої, ця дах безшумна.
  • Мідна покрівля іспанська дюна нагадує за формою глиняну черепицю. Профіль вироби відрізняється високою жорсткістю, тому покриття не втрачає форми протягом усього терміну служби. Конструкція має широку карнизну щабель, яка надає покриттю обсяг і приховує горизонтальні стики. На конструкції по лівій кромці розміщені овальні кріпильні отвори. Така форма дає можливість компенсувати теплову деформацію. Там же розташована одна частина замку, а інша – на правій кромці. Фактично одну зі сторін вироби фіксують замковим з’єднанням, другу – саморізами.

На замітку

Відзначимо найбільш відомі на вітчизняному ринку торговельні марки: мідна покрівля КМЕ, Luvata, Aurubis,  і інші.

Пристрій і монтаж на прикладі крівлі

монтаж фальцевої мідної крівлі

  • Для якісного влаштування покриття використовують спеціальне обладнання для монтажу фальцевой мідної покрівля – ручні або електромеханічні інструменти.
  • Перш за все виконують міцну суцільну дерев’яну обрешітку. Для кріплення покрівельної міді до настилу використовують рухливі кріплення – кляммери, стійкі до температурних коливань. Таким чином, незважаючи на зміщення вздовж кріплень, покриття залишається повністю герметичним, продовжуючи надійно захищати будинок.
  • Заготовлені мідні картини розкладають на схилах в потрібному порядку, потім переходять до фальцюванням. Для з’єднання елементів рекомендується використовувати стоячий подвійний фальц, висота якого після обтиску скласти приблизно 23 мм.
  • Клямери з міді, які використовуються для кріплення картин до основи, встановлюють з кроком в 40 см (4 шт. / М 2 ) На основних поверхнях.
  • На інших ділянках: периметр, карнизи, ковзани, примикання, ендова, відстань між кріпильними елементами скорочують до 35 см (5 шт. / М 2 ).

схема монтажу фальцевой мідної крівлі мідна фальцева покрівля: процес монтажу

Загальна схема укладання покриття така:

  • виконують вертикальну розмітку, провівши лінії з кроком, відповідним ширині картин;
  • по лініях розмітки встановлюють клямери з оптимальним кроком в 40 см;
  • картини надягають на кляммери – фіксатор повинен перебувати в фальці між пластинами, і обпресовують фальци, використовуючи спеціальне обладнання. Скоби таким чином виявляються цілком приховані під листами і міцно утримуються в необхідній позиції.

Подивіться, як монтується мідна покрівля відео: