Будівництво виробничих будівель в Україні і світі
Чи схоже будівництво виробничих будівель в Україні на аналогічний процес в інших країнах? На перший погляд здається, що схоже. Дійсно, хіба може будівництво виробничих будівель радикально відрізнятися в кожній країні? Адже закони фізики одні й ті ж, так само як і економічні закони.
Проте будівництво виробничих будівель в Україні дійсно відрізняється від світового досвіду. Головна причина в тому, що клімат в нашій країні відрізняється від клімату провідних промислових держав світу. У нас занадто холодно, а це означає, що в нашій країні перед новими виробничими будівлями стоять ті завдання, які не стоять більше ніде в світі. Вони повинні скоротити до мінімуму вплив клімату.
Хтось із читачів може сказати, що є інші північні промислово розвинені країни, наприклад Канада. Такий читач буде, безумовно, прав, однак при цьому слід враховувати принципово різний рівень заселення. Найпівнічніші канадські міста знаходяться чи не на широті Києва, в той час як в нашій країні заселені самі північні регіони. Тому обов’язково слід враховувати російський клімат.
Будівництво виробничих будівель і клімат в Україні
У чому полягає особливий російський клімат? Хтось може сказати, що в холодній температурі, однак це тільки частина правди, і не найважливіша. Ось які особливості слід враховувати при будівництві виробничих будівель:
перепад температур . Звичайно, холодні температури дуже значущі. Вони псують будівельний матеріал і призводять до інших, вкрай небажаних наслідків. Проте до холодних температур можна пристосуватися, підібравши відповідний матеріал. Набагато гірше частий перепад температур. Йдеться про «нульовий кордоні». Регулярно замерзающая і тала вода може дуже серйозно нашкодити будівельного матеріалу, в результаті чого навіть найміцніший бетон прийде в непридатність набагато швидше того ж самого бетону, але в іншому кліматі. Що робити в цьому випадку? Тільки використовувати, по-перше, сучасні високоякісні матеріали, а по-друге, застосовувати сучасні технології в області створення мікроклімату, завдяки чому можна підтримувати стан матеріалів на дуже високому рівні.
Обігрів. Низькі температури. З цього ми почали нашу розмову, однак справа не тільки в тому, що людям некомфортно працювати в таких умовах, але також і в тому, що сучасне високоточне обладнання часто може працювати тільки при певній температурі. Тому, повертаючись до попереднього пункту, питання створення відповідного мікроклімату приміщення встає зі все більшою гостротою.
Вище перераховані дві основні особливості, які необхідно враховувати при будівництві виробничих будівель в Україні. На щастя, у нашої країни є досить багатий досвід подібного будівництва, яким можна скористатися. Звичайно, він трохи застарів, проте при грамотному підході може дати чимало корисних уроків.