Гідроізоляція фундаменту рулонними матеріалами

Бітумно-полімерні матеріали зроблені на основі СБС-модифікованого бітуму, нанесеного на міцну основу. Модифікований бітум не втрачає еластичність навіть в умовах промерзання грунту, не схильний до дії грибків і плісняви. Гідробар’єр, створений за допомогою бітумно-полімерних рулонних матеріалів, не втрачає своїх властивостей протягом десятків років, надійно захищаючи від грунтових вод, незалежно від їх глибини залягання. Також матеріал легко монтується. Саме тому рулонні матеріали широко застосовуються для гідроізоляції фундаментів, цокольних поверхів, підвальних приміщень і т. Д.

Особливості бітумно-полімерної мембрани

ІКОПАЛ УЛЬТРАНАП – багатошаровий бітумно-полімерний рулонний матеріал. Терпке з СБС-модифікованого бітуму нанесено на основу з армуючим поліефірним нетканим волокном. Нижній шар – легкоплавка полімерна плівка, яка спрощує монтаж гідроізоляційного полотна. Зверху кварцова дрібнозернистий посипання. Уздовж краю верхньої і нижньої частини йде поліетиленова плівка, яка запобігає злипання матеріалу.

ІКОПАЛ УЛЬТРАНАП застосовується для гідроізоляції підземних і заглиблених споруд різного призначення, зовнішньої ізоляції колодязів, гідротехнічних споруд, зливової каналізації, фундаментів, в тому числі мелкозаглубленних стрічкових і т. Д. Захищає конструкцію на різній глибині залягання грунтових вод, запобігає проникненню капілярної вологи. Може успішно застосовуватися в комплексі з обмазувальної гідроізоляцією.

структура матеріалу

  1. Антіадгезіонная поліетиленова плівка
  2. дрібнозернисте посипання
  3. високоміцний поліестер
  4. СБС-модифікований бітум
  5. Легкосгораемая поліетиленова плівка

Антіадгезіонная поліетиленова плівка видаляється безпосередньо перед монтажем.

Бітумно-полімерна мембрана ІКОПАЛ УЛЬТРАНАП підходить для використання у всіх кліматичних зонах Росії. Термін експлуатації перевищує 30 років.

Фізико-технічні характеристики

  Значення показника по ТУ
Ширина, мм 1000
Довжина, м 10
Маса 1 м², кг 5
Розривна сила при розтягуванні, Н, не менше 900 (11301)
Теплостійкість протягом 2 ч, при температурі, ° С, не менше 110
Гнучкість на брусі з заокругленням радіусом 25 мм при температурі ° С, не вище -30
Температура крихкості в’яжучого по Фраасу, ° С, не вище -40
Водонепроникність при тиску:
– 0,2 МПа протягом 24 год;
– 0,5 МПа протягом 6 ч
немає ознак проникнення води
Водопоглинання по масі, не більше 1 (0,03 *)

(*) – результати випробувань матеріалів у філії ВАТ ЦНДІЗ НДЦ «Тунелі і метрополітени».

Підготовка ізольованої поверхні і рулонної гідроізоляції

Поверхня, на яку буде укладатися матеріал, потрібно очистити від сміття, пилу, грунту, переконатися, що вона рівна і добре просохла. Якщо є тріщини, вибоїни та інші нерівності, то їх потрібно закрити. Також потрібно усунути виступаючі частини, наприклад, арматурного каркаса.

При монтажі гідроізоляції методом наплавлення важливо видалити з поверхні, що ізолюється фундаменту все забруднення (наприклад, плями масла, цементне молоко). Для цього можна використовувати піскоструминну обробку, після чого з поверхні потрібно усунути пил.

Видалення антиадгезионной плівки Перед початком робіт полімерну мембрану потрібно розкачати і дати їй відлежатися кілька годин для вирівнювання. Також видаліть з рулонного матеріалу захисну антиадгезійний поліетиленову плівку. Для якісного монтажу перед проведенням робіт в холодну пору року мембрану потрібно попередньо витримати при температурі близько 15 ° С протягом доби і перемотати.

Гідроізоляція рулонними матеріалами ІКОПАЛ УЛЬТРАНАП в підземній частині будинків здійснюється:

  1. Методом вільного укладання.
  2. Методом наплавления.
  3. Комбінацією вільної укладання і наплавлення.

Гідроізоляція методом вільного укладання

Для монтажу методом вільного укладання вам знадобиться:

  1. Апарат для зварювання гарячим повітрям або газовий пальник – для зварювання швів.
  2. Прікаточний верстат – для обробки швів поздовжнього накладання.
  3. Прікаточний ролик – для обробки швів торцевого нахлеста.

Порядок проведення робіт на горизонтальних поверхнях:

  1. Покладіть мембрану з нахлестом 10 см. Стики по довжині повинні бути зі зміщенням полотна сусідніх рулонів на 1 м.
  2. Проведіть зварювання швів газовим пальником або апаратом для зварювання гарячим повітрям, потім прікатайте їх.
  3. Для закладення швів зверху рекомендується наплавить бандажну стрічку ІКОПАЛ і також прикатать її.

Порядок проведення робіт на вертикальних поверхнях:

Укладання гідроізоляції на вертикальну поверхню

  1. Гідроізоляцію послідовними рядами укладіть від низу до верху, вертикально розгортаючи полотно. Нахлест по краю полотен 10 см.
  2. На відстані 5 см від верхнього краю рулонну бітумно-полімерну мембрану механічно закріпіть металевою смугою з розмірами 4 х 40 х 600 мм. Смугу закріпіть саморізами або дюбель-цвяхами з кроком до 25 см.
  3. Проведіть зварювання швів газовим пальником або апаратом для зварювання гарячим повітрям, від низу до верху, прікативая роликом.
  4. Наступний по висоті ряд гідроізоляційного полотна монтують з нахлестом 20 см на попередній. Зміщайте сусідні ряди полотна так, щоб не було хрестоподібних стиків.
  5. Якщо полотно укладається на вертикальну поверхню вище 3,5 м, то його потрібно додатково закріплювати металевими смугами і саморізами (дюбель-цвяхами) через кожні 3-3,5 м.
  6. Для усунення протікань на монтажні металеві смуги наплавьте бандажну стрічку з нахлестом 10 см, прікативая її роликом.
  7. Для закладення швів на них також наплавьте бандажну стрічку, прікативая її роликом в міру необхідності.
  8. Закріпіть матеріал вище рівня землі на стіні будівлі металевими смугами і саморізами (дюбель-цвяхами). На металеву смугу з нахлестом на стіну наплавьте бандажну стрічку для запобігання проникнення вологи. Прокатайте роликом.

Бітумно-полімерну мембрану також можна укладати вільним методом для додаткової гідроізоляції вимощення. На мембрану засипається щебінь і піщана подушка, на які потім укладається будь-яке покриття.

Виконання робіт методом наплавлення

При наплавленні рулонної гідроізоляції для фундаменту вам знадобиться газовий пальник.

Порядок проведення робіт:

  1. Наплавляти полотно з нахлестом 10 см. Стики по довжині рулонного матеріалу повинні йти вразбежку зі зміщенням сусідніх рулонів на 1 м.
  2. Другий шар укладайте аналогічно першому, зі зміщенням нахлестов відносного швів першого шару.
  3. При монтажі на вертикальні поверхні проводите наплавление від низу до верху, виключаючи хрестоподібні стики. При необхідності закріплюйте гідроізоляційне полотно металевими смугами і саморізами (дюбель-цвяхами). Для герметизації металевих смуг наплавьте на них бандажну стрічку з нахлестом 10 см.
  4. Закріпіть матеріал вище рівня землі на стіні будівлі крайової рейкою або металевими смугами і саморізами (дюбель-цвяхами).

Гідроізоляції підземної частини будівель і споруд

Залежно від специфіки пристрою огорожі котловану підземну частину будівель і споруд можна гідроізолювати методом вільного укладання бітумно-полімерної мембрани:

  • З кріпленням до стін будівлі – для створення гідробар’єру, якщо стіна не примикає до захисної конструкції котловану, а також в котлованах з укосами з ухилом.
  • З кріпленням до захисної конструкції – якщо стіна примикає до захисної конструкції котловану.