Криємо дах бітумною черепицею
Якщо вирішили, що у вас буде м’яка покрівля з пластичної бітумної черепиці або іншого матеріалу, то вибирайте відповідну форму, колір. Хороша бітумна покрівля Шинглас, Tegola, Катепал.
Скрізь важлива правильна технологія. Використовуючи інструменти, приступайте до монтажу. А вартість матеріалу буде за квадратний метр і порахуєте кількість.
Склополотно лежить в основі м’якої бітумної черепиці. Цей матеріал водонепроникний, не візьме його і корозія. Саме тому, покрівельний матеріал, так, популярний.
Зверху присипаний базальтовою крихтою, що захищає його від сонячних променів. Подібним матеріалом можна викласти дах будь-якої форми і навіть купол. Важлива технологія.
Як крити дах бітумною черепицею
Бітумна покрівля деці або Tegola не промокне під час дощів і коли вона герметично укладена, його важко фізично пошкодити. За гідроізоляцію відповідає бітум, а за міцність скловолокно. Багато хто цікавиться, а як покрити дах таким матеріалом самостійно, а скільки коштує бітумна покрівля? Розберемося, яка вартість буде за квадратний метр.
Зміст:
- Переваги
- Підготуємо підставу
- Влаштовуємо вентиляцію
- Накладаємо шар прокладки
- Монтаж планок карниза
- Встановлюємо планки фронтонні
- Килим єндовий
- Як зробити м’яку покрівлю?
- Монтаж рядової черепиці
- Виробляємо монтаж конькової черепиці
Переваги
Що таке бітумна покрівля? Наприклад, у бітумної черепиці, як покрівельного матеріалу, є свої переваги:
- Її легко занурювати і розвантажувати і перевозити на різні відстані. Вона відносно легка;
- При облаштуванні на будь-якій формі поверхності відходів цього матеріалу буде мало;
- За рахунок м’якості матеріал здатний гасити звуки падаючих крапель дощу, мокрого снігу, граду (що буває рідко);
- Полотна проявляють стійкість як до спеки, так і до морозу;
- Виходить гнучка покрівля і досить пластична. З його допомогою ви можете створювати на даху різні форми;
- Прослужить вам така черепиця довго;
Цей матеріал неелектропровідний;
Використовувати покрівлю з ним ви будете довго.
Відмінний матеріал Деці або Tegola. А в заводських умовах на виробництві таку черепицю нарізають різних форм і колір ви можете вибрати той, який до душі. Покупець вибирає той матеріал, який йому потрібен і набуває партію для своєї покрівлі або інших будівель.
Схема м’якої покрівлі
Ще один дуже якісний матеріал – фінська м’яка покрівля. Важлива правильна технологія укладання.
Встановлювати покрівлю з м’якої черепиці краще, коли тепло. Якщо на вулиці + 5С і вище, то можете починати монтаж покрівлі з бітумної черепиці. Якщо менше, то відкладіть роботи і приступайте до них в підходящу погоду. Лист або по-іншому гонта складається з 3-4 м’яких черепиць. Пізніше буде зроблена вітрова планка для м’якої покрівлі, встановлена буде і карнизна планка.
Буває, що виробник наносить на нього шар, що самоклеїться, але можна прибити матеріал і цвяхами, як вам зручно. Коли сонце добряче прогріється матеріал, він щільно спаяний з основою даху і між собою. Це забезпечить повну герметичність даху і матеріалу по швах. Металочерепиця або м’яка покрівля – дуже якісний матеріал.
Коли холодно, такого ефекту спайки не буде і тому, гідроізоляцію можна буде назвати 100% якісною. Важлива правильна технологія. Не забувайте, що один на одного матеріал потрібно накладати з перетином. Не забудьте зробити так, щоб примикала м’яка покрівля до стіни.
Коли мороз або недостатньо тепло, у матеріалу спостерігається підвищена крихкість. Тому, вмонтовуйте полотна при плюсовій температурі – не порушуйте технологію. Особливо важливо перехлест зробити на коньку.
Текстура бітумної черепиці на даху
Якщо вам терміново потрібно крити дах, а температура нижче +5 С, то потримаєте матеріал якийсь час в квартирі, а при монтажі, щоб частини гарненько спаювались між собою. Можна взяти пальник теплоповітряну і розігрівати листи. Віддайте перевагу м’якій крівлі Katepal – це відмінний матеріал.
Особливо намагайтеся це робити по стиках внахлест. Дах укладають, дотримуючись технології в кілька етапів.
Вивчіть технологію і приступайте до робіт.
Підготуємо основу
В якості основи під матеріал найкраще підходить фанера (вона вологостійка) або дошка обрізна. Можна використовуватися OSB-плиту чи інший матеріал, що має рівну поверхню. При монтажі у нього повинна бути вологість не більше 20%. Так, вимагає технологія.
На стуках дошки потрібно прикріпити до опор. Перекрити потрібно не менше 2 прогонів, розташованих від однієї до іншої.
Між швами внизу обшивки потрібна наявність зазорів в 2 мм для фанери. Коли решетування дощате, то зазори покладені по 5 мм.
На дошках їх річні кільця потрібно укладати так, щоб вони колами дивилися вгору.
Влаштовуємо вентиляцію
Дах, завдяки своїй конструкції буде відмінно вентилюватися. Це запобіжить появі конденсату. А потім гниль з цвіллю внизу підстави.
Дотримуйтеся технології і не забудьте організувати вентиляцію. Інакше крокви з дерева почнуть підгнивати в теплу пору року. Взимку на даху без вентиляції з’явиться полій з бурульками. Захищає матеріал від негоди планка примикання.
Покрівельна вентиляція складається з:
- Виходів вентиляційних;
- У карнизах передбачені продухи;
- Від заснування до гідроізоляції повиненно залишатися повітря і нехай він буде не менше 5 мм.
Порада. Хочете, щоб горище цілий рік добре провітрювалося? Встановлюйте продухи у конька і під звісами карнизів. У вас вийде провести монтаж покрівлі з продухами самостійно.
Накладаємо шар прокладки
При монтажі м’якої покрівлі обов’язково передбачена підкладка. Її встановлюють на звісах карнизів, по торцях (торцева планка) і на розжолобках. Монтаж починають зверху і просуваються вниз.
Якщо покрівля буде більше 18% нахилу, то підкладку можна робити тільки в тих місцях, де можуть накопичуватися опади через що, вона може під їхньою вагою просісти. Ковзани з розжолобками підсилюють на 250 перші і на 500 мм другі.
Біля єндови підкладки обов’язково роблять по 2 сторонам. Слідуючи за звисами карнизними, по торцях матеріали для м’якої покрівлі укладають на 400 мм, не менше. При монтажі дотримуйтеся цієї технології.
Детальна схема монтажу бітумної черепиці на покрівлі
Буває, що нахил даху складає більше 12%, але менше 18%, тоді підкладку у вигляді килима потрібно мати у своєму розпорядженні, рухаючись знизу і догори. Орієнтуйтеся на звис карниза і йдіть паралельно йому.
Нахлест в 150 мм роблять коли укладають матеріал поздовжньо. 100 мм потрібен при поперечному укладанні. До основи прокладку прибивають. Використовують оцинковані цвяхи. Крок від одного до іншого складає 200 мм.
Порада. Якщо хочете, щоб у місцях нахлеста ще до того, як черепиця надійно сплавилася, не було підтікань, потрібно змащувати край кожної мастикою бітумом.
Монтаж планок карниза
Проводять металеві планки і до підкладки кріплять в місцях, де знаходиться карниз. Прямо на його звісах. Використовуються цвяхи монтажні і крок між ними не повинен перевищувати 100 мм. На місцях стиків планок потрібнен нахлест в 20 мм, а можна і більше.
Встановлюємо планки фронтонні
Планки ці металеві. Кріпити їх потрібно на підкладку по торцях даху. Вони захистять обрешітку по краях. Монтаж такої ж, як планок на карнизи.
Килим єндовий
Він додатково захищає дах від дощу або снігу. Матеріал потрібно підібрати під колір черепиці. Укладається він внахлест і краю потрібно гарненько промазати бітумною черепицею. А прибувають його цвяхами покрівельними.
Як зробити бітумну покрівлю?
Укладаємо черепицю по карнизах. Внизу черепиці є плівка. Вона захищає клейкий шар. Коли знімаєте її, то можете приклеювати матеріал на дах. Якщо ви проводите монтаж самостійно, не забудьте, що потрібно знімати цю плівку.
Схема пристрою пирога для наплавлюваної м’якої покрівлі
Черепицю для карниза одну за одною укладають, залишаючи зазори по 1 або 2 мм. Роблять це стик до стику. Починають від карнизного краю і рухаються по всьому звісу. Цвяхи для м’яких покрівель беруть великі і краще оцинковані.
Монтаж рядової черепиці
Це головна частина даху. І монтаж матеріалів тут здійснюють, починаючи з середини вашого схилу і рухаються до торців. Найчастіше для кріплення беруть 4 великих цвяха. Але якщо будинок розташований в місцевості, де буває вітр з великою швидкістю, то фахівці рекомендують прибивати кожен з листів мінімум 6ма цвяхами, а краще більше. Якщо потрібен буде колись ремонт, то зробите власноруч демонтаж м’якої покрівлі.
Важливо правильно укласти 1 ряд. Нехай його кромка знаходиться не далі, ніж на 1 см від верху карниза з черепиці. Матеріал укладають внахлест, як «пелюстки». Скоро ви докладно дізнаєтеся, як покрити дах м’якою покрівлею своїми руками?
Коли будете укладати 2-й ряд і 3-й, то уважно стежте, щоб там, де вирізи ряд, розташованого вище, збігалися з «пелюстками» кінцями.
Розглядаємо далі як стелити м’яку покрівлю. Останній етап: по краю м’яку покрівлю рівно підрізають і гарненько проклеївши, захоплюючи не менше, ніж по 10 см.
Порада. До укладання найкраще на схилах крейдою накреслити горизонтальні лінії. Тоді ряди листів будуть покладені рівно. Але якщо скат з нерівностями, там ще щось є, наприклад, вікна слухові або труби, то розмітка буде дуже до речі. Ви самостійно зможете розмістити листи максимально рівно. А купуючи матеріал, шукайте де буде дешевше.
Виробляємо монтаж конькової черепиці
Там, де йде перфорація, розріжте черепицю для карнизів на 3 частини. Таким чином, ви отримаєте матеріал, яким потрібно покрити коньок. Укладати потрібно, рухаючись паралельно конька і короткими сторонами. Термін служби м’якої покрівлі без ремонту мінімум 20-30 років.
З кожної зі сторін прибивайте по 2 цвяха, а всього 1 штуку кріпите 4 цвяхами. Закриваючи цвяхи, черепицею робіть внахлест не менш, ніж 5 см і так укладайте шар. Так, проводиться м’яка покрівля своїми руками. Її вартість доступна.
Ми розглянули детально, як укласти м’яку черепицю своїми руками. Вам залишилося купити матеріал і приступити до монтажу. Ви впораєтеся і самостійно, але можете взяти напарника.