Мансардні вікна VELUX – природне світло, запорука здоров’я!
Природне світло – запорука здоров’я! Темрява – друг депресії.
Те, що сонячне світло важливий не тільки для комфорту, але і для здоров’я людини, вже підтверджено багатьма сучасними дослідженнями. Вчені довели, що він впливає на активність і здатність концентруватися. Недолік природного освітлення негативно відбивається на нашій пам’яті, самопочутті та настрої.
Але класичне розташування вікон на фасадних стінах нерідко обмежує розміри отвору, через що в приміщення надходить недостатньо сонячного світла, а його потоки не потрапляють в усі куточки складного (через похилих стін) мансардного простору. Якщо ж під дахом передбачається розмістити кілька кімнат, то частина з них взагалі може залишитися без природного освітлення.
Вибравши сучасний варіант – мансардні вікна, які встановлюються безпосередньо в схилах покрівлі, власник будинку одержує право сам визначати кількість, розмір і розміщення прорізів. Крім того, це рішення дозволить збільшити освітленість на 30-40% при тій же площі скління. Якщо ж порівнювати мансардне і слухове вікно, вбудоване в покрівлю, то монтаж першого буде значно дешевше і швидше.
«Щоб визначити необхідну кількість вікон Велюкс, варто врахувати, що мінімальна площа скління повинна складати не менше 1/10 загальної площі кімнати, – пояснює менеджер з розвитку бізнесу компанії VELUX. –
При плануванні варто мати на увазі, що кілька вікон, особливо на протилежних сторонах, забезпечують кращу освітленість, ніж одне тієї ж площі. Не варто забувати і про ефективну орієнтації по сторонах світу, наприклад, передбачити велику площу скління з півночі ».
При виборі конкретного виробника необхідно звернути увагу на екологічну безпеку використовуваних в процесі виготовлення матеріалів, що має бути підтверджено гігієнічним сертифікатом. Оскільки встановлюються мансардні вікна безпосередньо в схилі даху, а вона піддається найбільш сильним атакам з боку атмосферних опадів, то не можна випустити з виду і питання надійності. «Для того щоб вікна не« заплакали »під час першого ж дощу, потрібно дотримуватися технологію установки конструкції», – пояснює Вікторія. При цьому експерт VELUX робить акцент на готових комплектах мансардних вікон.
Вони, крім аксесуарів до мансардних вікон Велюкс, включають всі необхідні для монтажу елементи: зовнішні оклади, комплект для гідро- і теплоізоляції, пароізоляції і укоси.
Питання теплозбереження, як правило, ретельно опрацьовуються виробниками мансардних вікон. В якості стандартного рішення пропонується система з енергоефективним склопакетом. Його внутрішній простір заповнений інертним газом (наприклад, аргоном або криптоном (їх теплопровідність відповідно в 1,4 і 2,6 рази менше повітря)). А зовнішнє скло має низькоемісійне покриття (так звані i- і k-скла), яке відображає тепло всередину приміщення. Щоб мінімізувати втрати тепла взимку, особливо при великій площі скління мансарди, експерти радять в темний час доби закривати вікна ролетами (вбережуть до 15% тепла) або спеціальними затемнює шторами (економія – 20%).
Ближче до сонця – більше спеки
Якщо влітку в мансарді жарко, значить, її погано утеплили. Завдання ізоляційного шару – працювати в двох напрямках: не пропускати взимку тепло назовні, влітку – всередину. Таким чином, жар нагрітої покрівлі не повинен потрапляти в приміщення. Однак сонячні промені, що проникають крізь вікна, особливо ближче до середини дня, можуть сильно розігріти повітря в приміщенні.
«Для мансардних вікон, які пропускають більший потік світла, є спеціальне рішення – маркізет. Це конструкція з сітчастою склотканини, що встановлюється на зовнішній стороні вікна, – пояснює Вікторія .
– Результати випробувань, проведених в Данії компанією VELUX, показали, що щільна структура маркізету розсіює сонячні промені, утримуючи до 90% непотрібного тепла зовні. При цьому температура в приміщенні зменшується на 5 градусів ». За словами експерта, розробка дозволяє значно економити влітку електроенергію, затрачену на кондиціонування.
Проте, літо нам все частіше приносить різні сюрпризи – то виснажливий спека, то пробиратися до кісток сиру прохолоду. Система кондиціонування допомагає взяти на себе регулювання комфорту. «Замислюючись про штучне кліматі в мансарді, необхідно чітко визначитися з вимогами, – каже експерт компанії« Євроклімат-Регіон »(офіційний представник GREE ) Володимир. – Чи хочемо ми контролювати тільки температуру, температуру і вологість (в разі зимових садів), або нам важливо не допускати запотівання і обмерзання стекол мансарди. Велика площа скління вимагає також правильного і якісного розрахунку теплових навантажень з урахуванням ряду факторів, якими часто нехтують при підборі системи кондиціонування для типових квартир ».
Дійсно, контроль вологості – ще одна важлива проблема для мансард
Мансардні вікна Velux мають вже сімдесятирічну історію. За цей тривалий час перші зразки зазнали безліч змін.