Монтаж бітумної черепиці в м. Пустомити
Бітумна черепиця дозволяє монтувати дах складних форм, нерівні дахи або дахи, що відслужили уже не один рік. Цей варіант підходить для промислового та приватного будівництва, він користується найбільшою популярністю за рахунок дешевизни, простоти і зберігає при цих умовах декоративності.
Етап 1. Підготовка покрівлі
Крок крокв вибирається залежно від передбачуваних навантажень на дах (наприклад, снігових) і від індивідуальних особливостей даху і може становити 600-1500мм. Товщина суцільного настилу, який застосовується для монтажу бітумної покрівлі, залежить від обраного кроку крокв. Як матеріал для обрешітки можуть використовуватися ОСП-3, фанера ФСФ, дошки (обрізні або шунтованні). Рекомендована деревина – хвойна, вологість – не більше 20%.
Рада експерта: Якщо монтаж проводиться при температурі нижче +5 г Радус, слід тримати черепицю в теплому місці і виносити на майданчик при необхідності.
Монтаж обрешітки повинен виконуватися відповідно до рекомендацій:
при монтажі обрізної дошки – зазор між дошками 1-5мм;
при монтажі ФСФ і ОСПЗ – разбежка швів і кріплення саморізами і єршоні цвяхами;
при монтажі фанери взимку – зазор 3 мм між листами.
Етап 2. Монтаж підкладки
Вибір матеріалу і спосіб розміщення залежить від типу используемо черепиці. У загальних рисах настил підкладки передбачає:
монтаж знизу вгору з нахлестом від 10см;
фіксування шару покрівельними цвяхами кожні 20см;
герметизацію швів клеєм.
У разі якщо кут нахилу покрівлі перевищує 18 градусів, можна не настилати прокладочний шар на всю поверхню даху, а обмежитися місцями, які найбільше схильні до протечкам – ребра скатів, фронтонний звис, ендова, карнизний звис, ковзани, простір навколо мансардних вікон, труб або місць примикання покрівлі до стіни.
Етап 3. Монтаж металевих фронтонних планок
Краї обрешітки повинні бути захищені від вологи, для цього використовуються металеві карнизні планки (капельники). Вони монтуються поверх підкладкового килима з нахлестом в 2см. Крок між вбиваються цвяхами 100мм.
Етап 4. Монтаж бітумної покрівлі
Технологія монтажу залежить від того, в якому місці даху застосовується матеріал. У складних ситуаціях, які зустрічаються у приватних і комерційних клієнтів, монтажник сам приймає рішення про спосіб монтажу, орієнтуючись на свій досвід і інструкцію виробника.
Монтаж рядової черепиці
Правила укладання:
початок робіт – від карнизного свеса в напрямі торців;
приклеювання черепиці здійснюється з використанням клейкої частини і кріплення за допомогою 4-6 цвяхів (в залежності від нахилу покрівлі);
перший ряд укладається так, щоб нижня кромка ряду розташовувалася в 1см від нижнього краю карниза, а виступаючі пелюстки покрівлі закривали місце стику карнизних черепиць;
укладку необхідно проводити так, щоб пелюстки м’якої черепиці закривали капелюшки цвяхів попереднього ряду;
другий ряд укладається таким чином, щоб кінці пелюсток верхнього ряду були врівень з вирізами плиток минулого ряду.
Помилка дилетанта: Використання плиток з однієї пачки до її закінчення. Колір посипання черепиці одного виду може відрізнятися на кілька тонів. Щоб зімітувати натуральний ефект і уникнути яскраво виражених широких смуг і переходів кольору необхідно чергувати листи з 4-5 пачок.
монтаж ендови
Існує два способи монтажу ендови – відкритий і метод підрізу. При відкритому способі поверх підкладкового килима монтується ендовий килим в колір черепиці, який промащується бітумною мастикою і прибивається покрівельними цвяхами з кроком в 20-25см. Бажано, щоб килим вийшов суцільний без нахлестов. Метод підрізу не припускає монтаж ендового килима.
монтаж карниза
Монтаж карниза проводиться перед монтажем рядової черепиці. Правила укладання карнизної черепиці:
стик в стик уздовж карнизного свеса;
відступ від місця перегину карнизної планки – 10-20мм;
місця кріплення планки згодом повинні перекриватися рядовий черепицею;
кріпильні елементи забиваються поруч з перфорацією.
монтаж коника
Для отримання конькової черепиці карнизная ділиться по місцях перфорації на 3 частини. Черепиця монтується короткою стороною паралельно коника. З кожного боку забивається по 2 цвяха, які повинні бути накриті черепицею наступного ряду. Нахлест, з яким рядова черепиця накладається на коньковую, становить 5 см.
Монтаж покрівельних примикань
Примикання до вертикальних стін можна розглянути на прикладі примикання до димарів. Різниця полягає лише в тому, що труби, схильні до нагрівання, необхідно ізолювати.
Як проводиться монтаж:
по периметру з’єднання прибивається трикутна рейка 50х50см;
монтується і приклеюється підкладковий килим;
труба оклеивается по периметру спеціальною смугою і клеєм;
примикання закриваються спеціальним фартухом;
шви герметизуються.
Коли професіоналізм монтажника важливий
Монтаж м’якої покрівлі можна навчитися робити самому: з помилками, недоліками, можливими протечками в майбутньому процес можна виконати самостійно і в перший раз. На жаль, в цьому випадку може знадобитися ремонт не тільки покрівлі, але і внутрішніх кімнат будинку.
Коли наймання професійної бригади обгрунтований:
ви хочете зробити все швидко і без численних переробок;
ви маєте скромний бюджет і не хочете витрачати його на додаткову закупівлю матеріалу або ремонт;
форма покрівлі рясніє складними елементами і стиками;
площа даху дуже велика.
Проконсультуйтеся з фахівцем і замовте розрахунок покрівлі.
Догляд і обслуговування
Для тривалого збереження експлуатаційних властивостей даху необхідно виконувати наступні рекомендації:
перевіряти стан даху раз на рік;
чистити дах від сміття м’якою щіткою, велике сміття прибирати вручну;
чистити водостоки і воронки;
залишати частину снігу при чищенні (10-20см) в якості захисного шару;
зчищати лід не гострими предметами.