Монтаж мансардного вікна в металочерепицю

Мансарда – додаткове житлове приміщення, що утворюється на горищі. При цьому монтується дах спеціальної форми – мансардний, що забезпечує достатню висоту вийшла кімнати. При цьому придатних для монтажу вікон стін залишається тільки дві. Відповідно, виникає потреба в установці вікна в покрівлю. Монтаж виконується різними способами, в залежності від особливостей даху і покрівельного матеріалу. Щоб встановити мансардне вікно на металочерепицю, необхідно дотримуватися цілий ряд вимог.

Особливості установки вікна в дах з металочерепиці

Металочерепиця – досить відомий варіант покрівлі, так як має високу зносостійкість, механічну міцність, досить привабливим виглядом. Складнощів з конструюванням зазвичай не виникає, навпаки, металочерепиця трохи полегшує монтаж.

Установка вікна в металочерепицю має деякі особливості:

  • великою гідністю такого рішення виступає те, що для монтажу не виникає потреби в спорудженні додаткового каркаса, оскільки під металочерепицю він облаштовується за замовчуванням;
  • обов’язкова умова установки – ретельна гідро- і теплоізоляція, віконна конструкція розташовується під кутом, а не вертикально, відповідно, ризик протікання зростає багаторазово;
  • для того щоб закрити мансардну конструкцію з боків, знадобляться додаткові аркуші матеріалу, але такий витрата невеликий;
  • монтують вікно тільки між кроквами, ширина отвору під нього повинна бути на 8-12 см менше дистанції між кроквяними ногами, а якщо вона менше, то і ширина стулки теж вибирається менша;
  • на розміщення віконної конструкції характер покрівельного матеріалу не впливає, тут діє звичайні рекомендації: на крутих дахах з металочерепиці отвори вирізують в нижній частині, на пологих – у верхній.

Важливо! З декількох мансардних вікон як мінімум одне повинно відкриватися на провітрювання, інакше в кімнаті буде душно, а в покрівельному пирозі буде накопичуватися волога.

Інструменти для монтажу мансардних вікон в металочерепицю

Для установки потрібні самі звичайні інструменти і пристосування:

  • дриль і шуруповерт;
  • молоток, пила – ручна або електрична, краще ножівка по металу, потрібно також обценьки і степплер;
  • вимірювальні інструменти – рівень, маркер, схил, рулетка;
  • цвяхи і саморізи;
  • обрізна дошка з розмірами, відповідними параметрами кроквяної ноги, вона використовується для додаткової опори конструкції.

Переважно використовувати дошки хвойних порід, так як вони більш стійкі до гниття.

Підготовка до встановлення мансардного вікна в металочерепицю

Монтаж мансардного вікна в металочерепицю як на відео передбачає підготовку. Не можна встановлювати конструкцію під час спорудження даху. Всі роботи виконуються після монтажу покрівельного пирога і укладання металочерепиці, але до обробки мансарди.

  1. В першу чергу, визначаються з кількістю вікон і їх розташуванням. Якщо мансарда використовується як спальня, тут вистачить і пари отворів, якщо як робочий кабінет – слід зробити їх більше. Розміщення визначається крутизною схилу. У будь-якому випадку встановити вікно на металочерепицю можна тільки між кроквяними ногами.
  2. Майбутній отвір позначають маркером на обраному ділянці, відступивши від кроквяної ноги на 4, а краще на 6 см. Висота отвору обмежується методом відкривання мансардного вікна.
  3. Відступивши ще на 20 см від зазначеної лінії, прорізають покрівельний пиріг до металочерепиці, виймають матеріал. Отриманий запас в 20 см являє собою базу для гідроізоляції під металочерепицю.
  4. Потім прорізають металочерепицю. Якщо складно відразу скористатися пилкою або ножівкою, допускається зробити первинний проріз болгаркою, але довжиною не більше 10 см. Потім в надріз вставляють ножиці, ножівку, пилу і прорізають матеріал по контуру отвору. Рекомендується пізніше місце зрізу фарбувати.
  5. З дошки нарізають опорний брус довжиною, рівній дистанції між кроквами, але з урахуванням зазору в 8-10 см. Брус кріплять на шурупи у верхній і нижній частині прорізу. Коробку вирівнюють за допомогою укосу, тільки коли бруски приймають строго горизонтальну форму, допускається жорстка фіксація шурупів. Потім степплером до дощок закріплюють нижній край гідроізоляції.

Важливо! Багато фахівців радять остаточно фіксувати шурупи після того, як зафіксована і отцентрирована віконна рама.

Як правильно встановити мансардне вікно на металочерепиці

Монтаж виробів виконується однаковим способом незалежно від компанії виробника, нахилу даху або розміру віконного отвору. Тому, наприклад, установка вікон ФАКРО в металочерепицю, виконується за такою ж схемою, що і кріплення саморобних дерев’яних рам.

  1. Починають установку з розбирання мансардного вікна: стулку виймають з рами, до верхнього елементу конструкції степплера фіксують відріз утеплювача – мінеральної вати. Такий же відріз для нижнього фрагмента мансардного вікна кріплять прямо на опорний брус.
  2. Раму розташовують в отворі так, щоб її краї упиралися в монтажний брус. Кріплення виконується саморізами відповідної довжини і діаметру. Вкручують кріплення в спеціальні монтажні отвори. В інструкції до виробу, як правило, розписані всі нюанси установки.
  3. Верхні кронштейни рами фіксують не дуже жорстко. Потім перевіряють раму на вертикальність і горизонтальність. Після цього теплоізоляцію на монтажному брусі закріплюють степплера до отвору. Встановлюють стулку мансардного вікна, перевіряють, наскільки легко і вільно вона відкривається. Усувають виявлені перекоси і коректують положення рами до тих пір, поки всі дефекти не будуть ліквідовані. Тільки після цього остаточно фіксують кронштейни вікна і монтажний брус.
  4. Рекомендується укласти і зафіксувати теплоізоляцію в простір між віконною рамою і кроквами, так як залишків теплоізоляції покрівлі може бути недостатньо. Утеплювач прибивають до віконної рами.
  5. Із зовнішнього боку потрібно гідроізолювати мансардну стулку. Для цього зверху отвору знімають частина обрешітки з тим, щоб на цьому місці закріпити дренажний жолоб. Під нього слід завести гідроізоляцію покрівлі. В майбутньому вода, яка стікає з даху, буде приділятися по жолобу від вікна.
  6. Навколо рами фіксують гофрований гідроізоляційний фартух. Спочатку кріплять його нижню частину, потім верхню – під жолоб, а потім бічні елементи. Фартух закріплюють до решетування і рамі степплера. Щоб гидроизолировать щілини між прорізом і вікном, застосовують покрівельні герметики.
  7. Якщо металочерепиця під час установки була зрізана описаним вище способом, то останнім етапом виступає заповнення матеріалом смужки навколо вікна. Як правило, залишків черепиці для цього достатньо. У деяких випадках простір перекривають смужками оцинкованої сталі, що фарбує в відповідний колір. Якщо металочерепицю розбирали, то виконують збірку покрівлі звичайним методом. При цьому потрібно підрізати черепицю.
  8. Після відновлення покрівлі в нижній частині і з боків віконної конструкції закріплюють оклад. Це майже аналог фартуха, але тільки встановлюється поверх металочерепиці. Монтують його за такою ж технологією, закріплюють до рами і обрешітці степплера.

Під час обробки мансардного приміщення облаштовують укоси. Нижній укіс роблять вертикальним, так, щоб він був перпендикулярний підлозі, а верхній – горизонтальним. Так забезпечується правильна циркуляція повітря.

Як встановити мансардне вікно в металочерепицю, демонструється на відео.

Поради та рекомендації

Врізка вікна в металочерепицю – досить проста робота. Але при цьому слід виконувати певні правила:

  • різати металочерепицю потрібно ручним або механічним інструментом, болгарку з диском застосовувати не рекомендується: висока швидкість обертання диска обумовлює вигоряння захисного шару металочерепиці, що знижує її властивості;
  • матеріал бруса повинен збігатися з матеріалом стропильних ніг;
  • для утеплення краще використовувати мінеральну або базальтову вату, а не пінопласт, так як вони відносяться до негорючих матеріалів;
  • установка вікна проводиться відповідно до інструкції, яку пропонує виробник, останній, як правило, надає і необхідний кріплення, і необхідні інструменти для фіксації та регулювання;
  • дуже важливо остаточно кріпити і монтажний короб, і віконну раму тільки після регулювання, пізніше змінити положення рами або стулки буде не можна;
  • фартух для гідроізоляції рекомендується придбати з тих варіантів, які пропонує виробник металопластикової конструкції, не всі моделі підходять один до одного;
  • укоси після установки також рекомендується утеплити, в цьому випадку допускається використовувати пінопласт, але мінеральна вата все одно вважається кращим варіантом;
  • всі зазори дуже ретельно закладають водостійким герметиком, нехтування цією рекомендацією може привести до протікання.

 

Установку мансардних вікон можна виконувати в будь-який момент. Якщо пізніше з’явиться необхідність збільшити кількість вікон, це цілком можливо.

висновок

Мансардне вікно на металочерепицю встановлюють після того як завершені всі покрівельні роботи, але до того, як розпочато оздоблювальні. Монтувати вікно під час спорудження даху не можна. Робота це відносно проста і вимагає лише точного дотримання інструкцій.

https://roof.lviv.ua/catalog/montazh-mansardnih-vikon/