Монтаж мансардних вікон в металочерепицю: етапи і поради

монтаж мансардних вікон в металочерепицю

 

Мансардне вікно – дуже відповідальна частина конструкції покрівлі. Неправильна установка або слабка гідроізоляція зведуть нанівець всі зусилля зі зведення даху, поставивши під загрозу комфортне існування не тільки в мансардному поверсі, а й в усьому домі.

Саме тому новачкам братися за самостійну установку мансардних вікон не рекомендують, їм краще звернутися до фахівців. Тим же, у кого вже є досвід будівельних робіт, при дотриманні інструкції і викладених нижче правил, це завдання виявиться цілком під силу.

Набір інструментів

Перед початком робіт домашньому умільцю слід запастися такими інструментами і матеріалами:

  • молоток
  • схил
  • Обценьки
  • пила
  • ножівка
  • дриль
  • шуруповерт
  • Степлер будівельний
  • рівень
  • маркер
  • цвяхи
  • саморізи
  • Обрізна дошка, перетин якої відповідає перетину кроквяної ноги

основні інструменти для монтажу мансардних вікон металочерепиці

Частина інструментів для монтажу мансардних вікон металочерепиці

Місце установки і розміри вікна

підготовка до монтажу мансардного вікна металочерепиця Максимально допустима ширина мансардного вікна повинна бути на 80 – 120 мм менше отвору між кроквами. Якщо кроквяні ноги розташовані з невеликим кроком, встановлюють два вікна в сусідніх нішах або через одну.

Висоту установки вікна визначають, виходячи зі способу його відкривання і кута нахилу покрівлі. У крутих дахах його краще розміщувати в нижній частині, в пологих – у верхній. Вікна з нижнім розташуванням фурнітури встановлюють на висоті 1200 – 1300 мм, з верхнім – на висоті 1000 – 1100 мм.

порядок робіт

підготовка отвору

підготовка отвору для мансардного вікна металочерепиці Установку мансардного вікна слід починати після монтажу покрівельного пирога, але до того, як буде виконана внутрішня обробка приміщення.

Перш за все кордони майбутнього отвору слід позначити маркером на гідроізоляційної плівці. При цьому від кожної кроквяної ноги слід відступити не менше 40 мм, а якщо є можливість – 60 мм або більше.

Коли кордони установки будуть промальовані, від них відступають по 200 мм і тільки тепер роблять виріз. Таким чином, з кожного боку отвору залишається 20-сантиметровий запас гідроізоляції під металочерепицю . Його слід відігнути всередину приміщення.

Далі необхідно виконати отвір в покрівельний матеріал. Для цього його прорізають. Обрешітку зрізають так, щоб лінія зрізу відстояла від бічної поверхні крокви на 20 мм.

Закріплення монтажного бруса

Монтажний брус виготовляють з тієї ж дошки, з якої виконані крокви даху. Його кріплять між кроквами під віконним отвором, при цьому зазор між брусом і латами повинен становити 80 – 100 мм.

 

Монтажний брус повинен займати строго горизонтальне положення, тому правильність його установки контролюють за допомогою будівельного рівня.

Після закріплення бруса до нього за допомогою степлера прибивають нижній край гідроізоляційної плівки.

установка рами

установка рами мансардного вікна в проріз Перш ніж почати установку рами, бічні краї гідроізоляційної плівки слід витягнути назовні, а верхній її край – прибити степлером до решетування над отвором.

Раму звільняють від стулки і окладу, після чого до її верхньої частини степлером прибивають відріз нанести утеплювача. Фрагмент утеплювача, призначений для утеплення нижній частині вікна, необхідно закріпити на монтажному брусі. Тепер раму можна встановлювати в отвір, керуючись наданою виробником інструкцією.

 

Порада: при установці рами залиште верхні кронштейни злегка вільними. Надалі це дасть можливість скорегувати її положення.

Після установки рами прикріплений до монтажного бруса утеплювач потрібно щільно притиснути до отвору і закріпити степлером.

установка стулки

установка стулки мансардного вікна Порядок монтажу та демонтажу віконної стулки докладно описаний в інструкції від виробника.

Після установки стулки на місце, перевіряють, наскільки добре вона прилягає до рами. Виявлені перекоси усувають, коректуючи положення рами, після чого всі кронштейни надійно фіксують.

На завершальному етапі по обидва боки від отвору укладають і закріплюють утеплювач, а бічні фрагменти гідроізоляції прибивають до рами, видаливши зайвий матеріал.

зовнішня гідроізоляція

зовнішня гідроізоляція мансардного вікна металочерепиці У верхній частині віконного отвору видаляють обрешітку так, щоб в місці, що звільнилося можна було встановити дренажний жолоб. Під нього заводять попередньо підрізавши гідроізоляцію покрівлі. Якщо все зроблено правильно, то дощову погоду вода з розташованого вище отвору ділянки даху буде стікати з гідроізоляції в жолоб, не потрапляючи на вікно.

Далі навколо вікна укладають поставляється в комплекті гідроізоляційний фартух.

 

Порада: використовуйте тільки ті аксесуари, які призначені саме для вашої моделі вікна. Навіть незначні невідповідності, малопомітні на перший погляд, в подальшому можуть призвести до появи протікання.

Фартух кріплять до рами степлером, потім його заводять всередину мансарди і прикріплюють таким же способом до крокв, монтажному брусу та обрешітці. Верхній край гідроізоляційного фартуху повинен знаходитися під дренажним жолобом.

Завершальним штрихом є відновлення покрівельного покриття в нижній частині вікна.

установка окладу

монтаж окладу мансардного вікна металочерепиці Монтаж окладу починають з установки нижнього гофрованого фартуха, який кріплять навколо після того як накрили дах металочерепицею . Потім такий же фартух встановлюють зверху і тільки потім – з боків. Коли все буде готово, на вікні закріплюють накладки. Всі елементи окладу слід прикріпити до решетування і рамі.

Ця операція в чому залежить від конструкції вікна і окладу, тому її виконання слід максимально точно узгоджувати з інструкцією виробника.

 

Порада: для ущільнення зазорів між рамою і прорізом використовуйте тільки спеціальні покрівельні герметики. Звичайна монтажна піна швидко руйнується під впливом УФ-випромінювання, втрачаючи при цьому свої гідроізоляційні якості.

монтаж укосів

установка готового укосу мансардного вікна металочерепиці Від правильності монтажу укосів усередині мансардного приміщення залежить циркуляція теплого повітря в зоні вікна.

Нижній укіс слід розташовувати вертикально, тобто перпендикулярно підлозі. Верхній – горизонтально.

При порушенні технології вікно не буде обдуватися потоком теплого повітря, що призведе до утворення конденсату на склі. Після установки укоси слід належним чином утеплити.

 

Порада: утеплення укосів повинно бути досить ефективним, найкраще для цього використовувати хороший шар мінеральної вати. Початківці умільці часто недооцінюють цей момент, вважаючи за краще обходитися матеріалами типу пенофола. Це також може спровокувати процес конденсації вологи на поверхні укосів.

Як видно, установка мансардного вікна не включає будь-яких надскладних операцій. Головні правила залишаються незмінними: ретельність, акуратність, відсутність поспіху і дотримання всіх пунктів інструкції. Дотримуйтеся їх, і в Вашій мансарді завжди буде достатньо світла, тепла, а значить і затишку.

монтаж ендови металочерепиці Після установки мансардного вікна можете перейти до монтажу інших елементів. Обов’язковий до виконання монтаж коника металочерепиці . Оскільки він є значущим елементом даху, який забезпечує вентиляцію даху.

Далі необхідно здійснити монтаж снегозадержателей на металочерепицю. У даній статті описаний процес його установки. Снігозатримувачі на покрівлі забезпечують безпечне сходження снігу. Також вони необхідні, щоб не сталося деформації даху під масою зледенілого снігу.

Відео про установку мансардного вікна в металочерепицю

Два відео. Перше показує установку вікна в готову покрівлю, друге – інструкція з монтажу по-етапною.