У сфері виробництва найбільш затребуваними на сьогоднішній день є металокаркасні одноповерхові промислові будівлі. Залежно від специфіки майбутнього виробництва вони можуть сильно відрізнятися за площею, плануванням і мати важливі конструктивні особливості.
Все це визначає методи проведення монтажу, кількість і терміни необхідних робіт, а також необхідні в процесі механізми. Наша компанія пропонує повний спектр послуг зі зведення одноповерхових промислових будівель – проектування, підготовка фундаменту, монтаж каркаса і підкранових балок, покрівлі, стінових панелей і так далі. Детальніше про цю послугу читайте тут .
Ми гарантуємо якісне виконання всіх видів робіт незалежно від регіону будівництва, чітке дотримання вимог замовника в встановлені терміни. Маємо 8-річний досвід будівництва, що не завищуємо вартість на свої послуги і індивідуально підходимо до кожного замовлення.
Особливості конструкції промислових будівель
Будівництво, а також і реконструкція промислових будівель – складний, трудомісткий і дуже відповідальний процес, що вимагає ретельної підготовки всіх етапів і професіоналізму виконавця. Конструкція одноповерхового промислового будівлі являє собою особливу систему, монтаж кожного елемента якої повинен виконуватися в певній послідовності.
Перелік конструктивних складових:
- Несучі колони, ригелі або ферми (кроквяні, підкроквяні).
- Зв’язки і прогони для жорсткості і стійкості – з’єднують колони та інші елементи.
- Елементи конструкції, необхідні для монтажу вантажопідйомного обладнання в будівлях промислового типу – підкранові балки і рейки.
- Огороджувальні конструкції стін і покрівлі.
- Додаткові конструктивні елементи промислової будівлі, пов’язані зі специфікою майбутньої діяльності, які встановлюються при здійсненні будівництва під ключ – майданчики, сходи і так далі (можуть бути додані вже в ході експлуатації).
При монтажі одноповерхових виробничих будівель найчастіше перевага віддається каркасно-рамної конструкції. Але в деяких випадках роль і несучу функцію каркаса може виконувати міцна сталева арочна конструкція. Промислове будівництво в Україні в плані конструктивно-планувальних рішень налічує три можливих варіанти виконання будівлі:
- Пролітна.
- Осередкові.
- Зального.
За габаритами, загальній масі монтажних складових каркаса, наявності та кількості вантажопідіймальних кранів промислові будівлі бувають трьох типів:
- Легкі – без кранових елементів або з мінімальною вантажопідйомністю (не більше 5 тонн).
- Середні – використовується як металевий, так і залізобетонний каркас.
- Важкі – характерні значні розміри (проліт більше 24 м, висота до 35 м) і обладнання вантажопідйомністю від 75 тонн.
Типи фундаментів для промислових будівель
При зведенні одноповерхових виробничих будівель перед здійсненням безпосередньо монтажу каркасу повинна бути виконана підготовка фундаментного підстави. Вона полягає в засипці пазух котлованів, планування ділянки відповідно до проектними оцінками і здачі фундаменту по акту. Перед установкою залізобетонних колон на монолітний фундамент проводиться така ж підготовка, але з додатковими етапами – перевірками відповідності висоти опор і правильності розміщення щодо розбивочних осей.
Монтаж сталевого металевого каркаса промислових будівель здійснюється, як правило, на монолітну фундаментну основу.
Монтаж несучих залізобетонних конструкцій (колон) промислових будівель здійснюється на збірні стакана фундаменту – високі (верхній край склянки доходить до нижньої частини майбутньої підлоги) або з подколоника (сам фундамент значно заглиблений, а подколоник підноситься над підлогою на 60 сантиметрів).
Блоки фундаменту попередньо розкладають на такій відстані від котловану, щоб виключити зайві пересування крана, що знаходиться на монтажній позиції. Сам процес монтажу протікає в такий спосіб – блоки стропу і кран, стоячи на місці, подає їх на точку установки, попередньо навівши їх в потрібне проектне положення. Після закінчення точність розташування фундаментних блоків перевіряють теодолітами. При необхідності помилки усувають ніж встановлювати блоку.
Точність положення окремо встановлених склянок фундаменту перевіряють по висоті нівеліром, а в плані також теодолітами. Монтаж підколонників здійснюється аналогічно установці основних колон. До акта здачі фундаменту повинна бути додана геодезична схема, складена після завершення монтажних і звіряльні робіт, а також після нанесення осьових рисок.
Монтаж металоконструкцій промислового будівлі
Будівництво промислових будівель і споруд не може бути здійснено без попереднього проектування. Усі наступні підготовчі та монтажні роботи проводяться відповідно до проектної документації.
Переходу безпосередньо до монтажу металевого каркаса промислової будівлі передує проведення наступних підготовчих робіт:
- Детальна геодезична розбивка і фіксація вертикальних відміток на робочих реперах.
- Доставка елементів збірних конструкцій з місць виробництва або складування на об’єкт. Наприклад, склад може перебувати у Львові, а будівництво промислових будівель здійснюватися в Львівській області, щоб уникнути простою обладнання і збільшення термінів, важливо заздалегідь доставити все необхідне.
- Перевірити наявність всіх елементів каркасу і сполучних деталей до них.
- Нанести ризики без надрізів або подряпин.
- Здійснити доставку обладнання та інструментів.
Безпосередньо монтаж металоконструкцій для будівель промислового призначення включає в себе наступні основні операції:
- Позиціонування несучих колон на фундаменті за допомогою геодезичної розбивки.
- Підготовка і формування фундаментної основи.
- Установка колон на фундамент, вивірка точності їх положення і закріплення.
- Установка балок і ферм, а також вивірка точності монтажу і закріплення.
- Монтажу даху промислових будівель передує нанесення розмітки.
- Здійснення монтажу панелей для покрівлі промислових будівель.
- Установка стінових панелей на попередньо нанесену розмітку, вивірка точності монтажу і кінцеве закріплення.
Монтаж колон на фундамент одноповерхових промислових будівель може бути розпочато тільки після закінчення і прийняття замовником такого переліку робіт:
- Фундамент повинен бути повністю змонтований.
- Виконана зворотна засипка всіх ям і пазух траншей.
- Проведена планування ділянки забудови до нульового циклу.
- Підготовлено під’їзди для автотранспорту.
- Облаштовані спеціальні майданчики – для складування елементів конструкцій і робоча зона для крана.
Монтаж підкранових балок
Будівництво промислових будівель в більшості випадків має на увазі установку вантажопідйомного обладнання, відповідно, в конструкції обов’язково наявність підкранових балок і рейок, що також враховується при проектуванні об’єкта.
Початок монтажу підкранових балок можливо тільки після набрання фундаментом 70 відсотків проектної міцності і може проводитися спільно з установкою покриттів. Балки встановлюють силами 5 монтажників відразу після монтажу несучих колон:
- Ланковий віддає команду про підняття.
- Два монтажника за допомогою траверси піднімають балку на задану висоту (на 20-30 сантиметрів вище площадки обпирання) і утримують за допомогою відтяжок.
- Двоє монтажників зверху приймають балку, направляють, встановлюють, вивіряє її положення і закріплюють.
- Монтують рейки.
Монтаж стінових огороджень
Після набрання бетоном, що знаходяться в стиках між несучими колонами і фундаментом, необхідної міцності може бути розпочато монтаж стінових огороджень промислових будівель, як правило, складаються з двох шарів профлиста і утеплення між ними. Панелі великих розмірів (до 12 метрів завдовжки) встановлюють з транспортних засобів за допомогою стрілових кранів.
При будівництві сучасних будівель промислового типу монтаж стінових огороджень здійснюється, як правило, 4 монтажниками по частинах – панелями від однієї колони до іншої і на всю висоту споруди (двоє зверху встановлюють, а двоє знизу виконують необхідну підготовку). Спочатку монтують кутові панелі, а по ним рівняють проміжні в ряду.
Останні «штрихи» перед здачею будинку в експлуатацію – монтаж віконних систем та вхідної групи, а також підключення об’єкта до інженерних мереж. Отримати повну інформацію про особливості будівництва промислових одноповерхових будівель ви можете у наших менеджерів.