Натуральна керамічна черепиця. Переваги. Купити в м. Тернопіль

Натуральна керамічна черепиця. Переваги. Купити в м. Тернопіль

Деякі види покрівельних матеріалів використовуються людством вже протягом декількох тисячоліть – це очеретяні мати, дерев’яний гонт, сланець і керамічна черепиця. Незважаючи на появу нових видів покриттів, покрівля з черепиці і сьогодні користується величезною популярністю. І це не дивно, адже високі споживчі якості цього матеріалу поєднуються з чарівністю його багатої історії.

Керамічна черепиця відома з античних часів. Вважається, що її винайшли в Стародавній Греції, після чого вона почала свій переможний хід по Європі. Криті черепицею старовинні замки та особняки по сей день радують любителів старовини. Цей матеріал користується заслуженою популярністю і сьогодні – в Західній Європі при новому будівництві та ремонті натуральна черепиця займає до 80% ринку. В Україні такі покрівлі поки що відносно рідкі. Традиційно у нас більше поширені інші покриття, тому практичного досвіду використання черепиці трохи, що є причиною хибних уявлень: черепичне покриття вважається дорогим, що вимагає особливо міцної кроквяної системи і вельми трудомістким при укладанні. Це не зовсім відповідає дійсності. Крім того, початкові вкладення завжди окупаються завдяки зручності, міцності і довговічності цього матеріалу, рівних якому серед сучасних аналогів за сумою цих якостей практично немає.

переваги керамічної черепиці доставка в м. Тернопіль

Керамічна (або глиняна) черепиця виготовляється шляхом температурної обробки глини в спеціальній печі. Для отримання цього матеріалу використовують глини з великим вмістом оксидів заліза – вони пластичнее і жирніше глин, що застосовуються для виробництва цегли. Якість черепиці залежить від сировини і технології виготовлення. Глина повинна бути в’язкою, однорідною, містити мінімальну кількість включень інших порід. Сировина розмішують до отримання однорідної маси, додають пластифікатори, що додають в’язкість і полегшують обробку, після чого масу формують одним з двох способів: стрічковим або штампуванням. У першому випадку заготівля виходить у вигляді стрічки, яка потім нарізається, а в другому кожна плитка пресується в окремій формі. Черепицю-сирець обпалюють в печі при температурі до 1000оС, потім покривають першим шаром фарби або глазурі (прозорою або кольоровий), а другий шар наносять на вже остигнула плитку. Така обробка значно збільшує морозостійкість матеріалу. Завдяки цьому дахове покриття з черепиці довго не старіє, зберігаючи свій розкішний зовнішній вигляд.

Порада При розрахунку покрівельної навантаження на 1м2 важлива не маса окремої плитки, а загальна вага покриття. Ця величина залежить від кута нахилу даху і форми черепиці. Як правило, вага квадратного метра становить 40-50кг.

Природний червонувато-коричневий колір глини привабливий сам по собі, а сучасні технології виготовлення дозволяють пофарбувати черепичні плитки в різноманітні кольори, тому завжди можна підібрати відтінки, які найбільше підходять до стилю будинку і його оточенню. При укладанні черепиці можна поєднувати плитки різних кольорів, створюючи індивідуальний малюнок покрівлі. Приголомшливо виглядає глазурована (ангобірована) черепиця – при освітленні сонцем її поверхня переливається. І хоча з розвитком технологій виникають нові види черепиці, але найдавніша, керамічна, як і раніше залишається і найпопулярнішою.

Якісна черепиця набагато довговічніше, ніж, наприклад, оцинкована сталева покрівля або полімерні матеріали. Під впливом інфрачервоних і ультрафіолетових променів відбувається розкладання молекул полімерів, внаслідок чого вони стають крихкими і поступово руйнуються. Пошкодження покрівлі сприяють і деякі види бактерій, що харчуються бітумом, який використовується не тільки в традиційних матеріалах типу руберойду, але і в сучасних мембранних покриттях. На азбестоцементному шифер, що має багато часу і містить залишки вільної вапна, з великою охотою поселяються мохи та лишайники, і він швидко забруднюється і заростає. А на керамічну черепицю природні чинники і агресивні середовища практично не впливають: їй байдуже ні спека і мороз, ні град і вітер, ні кислотні дощі, ні діяльність мікроорганізмів, ні ультрафіолетове і інфрачервоне випромінювання сонця.

Глиняна черепиця відповідає найсучаснішим вимогам екологічної та пожежної безпеки. Вона дихає, пропускаючи повітря в підпокрівельний простір, завдяки чому в приміщенні створюється сприятливий мікроклімат; практично не нагрівається, що перешкоджає появі конденсату; не змінює форму при навантаженнях (наприклад, рясному сніговому покриві), має відмінні характеристики звукоізоляції. Черепиця – вогнетривкий матеріал, що позитивно позначається на розмір страхових тарифів в західних країнах: для будівель підвищеної вогнестійкості і довговічності вони нижче. Очевидно, що подібні принципи страхування будуть згодом застосовуватися і у нас. Тому при будівництві кам’яного будинку спорудження покрівлі з горючих або неогнестойкіх матеріалів виглядає невиправданим.

Чи не правда, дивно, чому ж такий чудовий покрівельний матеріал, як черепиця, так мало поширений в нашій країні? особливо в Тернополі?

Основні причини – це побоювання, пов’язані з її великою вагою, складністю споруди стропильних конструкцій та робіт з укладання, і, нарешті, висока ціна. Спробуємо хоча б частково розвінчати ці міфи.

Міфи і реальність

Вага черепиці зовсім не настільки великий, як це може здатися на перший погляд. Більш того, він виправданий. Адже товсті плитки масою близько 4,5 кг (саме стільки має важити черепиця по німецьким нормам) забезпечують високу стійкість покриття до ураганним поривів вітру. Російські будівельники поділяють поширене, але помилкова думка про те, що велику вагу черепичної покрівлі вимагає спеціального посилення всіх конструкцій будинку. Насправді, це всього 10-15% від снігового та вітрового навантажень, тому хвилюватися за міцність стін і фундаментів не варто, т. К. Вони мають достатній запас міцності.

Думка про надмірне витрачання деревини для крокв під черепицю теж не цілком обгрунтовано. Вважається, що для черепиці необхідний скат не менше 45 градусів, що не відповідає дійсності. Оптимальна величина кута нахилу покрівлі багато в чому залежить від типу і форми черепичним плитки, окремі типи черепиці можна укладати навіть на схилах з ухилом більше 18о.

Іншим недоліком в очах потенційних покупців черепиці виявляється велика трудомісткість її укладання. Але і тут все зовсім не так, як видається, адже головні витрати праці і часу при зведенні даху йдуть на пристрій крокв і обрешітки, обробку карнизів і фронтонів, тому швидкість укладання покрівельного матеріалу виявляється не такою критичною. У це складно повірити, але жоден матеріал не вкладається так швидко і просто при покрівельних роботах і не знімається при ремонті, як черепиця. До того ж, забезпечити примикання невеликих плиток черепиці до незліченних покрівельним конструкціям незрівнянно простіше, ніж підганяти великорозмірні матеріали.

Порада Важливо не плутати поняття «керамічна» і «натуральна» черепиця, оскільки це синоніми лише частково – натуральної також називають і цементно-піщану черепицю. По довговічності з черепицею можуть зрівнятися хіба що сланець, нержавіюча сталь і мідь, але коштують вони дорожче.

Черепична «луска» дозволяє приховати навіть ті дефекти, які виникають через неточну розбивки цоколя (на жаль, таке іноді трапляється у вітчизняній будівельній практиці).

Це може бути, наприклад, кривизна конструкцій будинку. При використанні великоформатного або профільованого матеріалу замаскувати такі дефекти майже неможливо. Так, металочерепиця в разі відсутності ідеально рівною обрешітки буде гуркотіти при різких поривах вітру. Покриття на основі бітуму, якщо для них не підготувати суцільну і рівну основу з фанери, можуть навіть порватися. А звичайна черепична покрівля без напруги пристосовується до неминучих деформацій при сезонної осаді будівель і до температурних коливань. Крім того, наявність стиків забезпечує ефективне провітрювання простору під покрівлею і видалення надлишку парів вологи, які утворюються в опалювальний період і при великих добових перепадах температур. Це теж дуже важливо, адже конденсат – головний ворог і дерев’яних, і металевих конструкцій даху.

Нарешті, останнім упередження: «покрівля з натуральної черепиці – дороге задоволення». Частково це дійсно так.

Однак довговічність керамічної черепиці в значній мірі зменшує майбутні витрати по догляду за покрівлею. Оскільки термін експлуатації черепиці становить більше століття, її можна вважати вельми вигідним вкладенням коштів – звичайно, за умови, що ви будуєте будинок на століття, а не збираєтеся знести його років через 25.

види черепиці

Попит на черепицю привів до значного зростання її виробництва в усьому світі, і сьогодні цей матеріал виробляють тисячі підприємств. Вибрати серед безлічі видів і типів черепиці найбільш підходящий – непросте завдання.

В основі всіх сортів лежить кілька типів плитки. Найпростіша і дешева у виготовленні плоска стрічкова черепиця колись прийшла на зміну природному шиферу-плитняку (її ще називають «бобровий хвіст» в зв’язку з найпоширенішим типом обрисів нижній частині цієї плитки).

З давніх часів для спорудження водовідведення застосовувалися глиняні труби. Для цих цілей також використовувалися «лотки» – поздовжньо розрізають на дві половини сирі заготівлі труб, які і стали прообразом найпростішої лотковою черепиці. Для цього матеріалу необхідний ухил покрівлі не менше 40 градусів. Найпрогресивніша форма черепиці – плоска штампована, або пазова. Для ефективного водовідведення в ній зроблені поздовжні пази і хвилі, а по контуру верхньої і нижньої сторін – протидощові бар’єри у вигляді фальців і водовідвідних канавок. Проміжний тип між лотковою і штампованої – S-подібна ( «голландська») черепиця, популярна останнім часом. З лотковою її зближує принцип водовідведення, а зі штампованої – замковий стик, який в одних випадках йде тільки по поздовжній крайці, а в інших – і по торцевій.

Стрічкова технологія, на відміну від штампування, не дозволяє отримувати поперечні багаторядні водозахисні шви. У Німеччині, де черепиця завжди була основним покрівельним матеріалом, існувало понад сотні її типів. В результаті перевірку часом витримала черепиця «франкфуртського профілю». Подібні матеріали до сих пір з успіхом випускаються на діючих по стрічковому принципом машинах. У сучасній черепиці цього типу більш високі поздовжні хвилі і заокруглені торцеві кромки, що перешкоджає попаданню вологи під покрівлю.

Порада Черепиця порівнянна за ціною з матеріалами з металу або полімерів. Вартість неокрашенной керамічної черепиці починається від 200 грн за квадратний метр. Однак довговічність черепичного покриття виправдовує такі витрати.

Ще один відомий тип – це «марсельська» черепиця, лоткова S-образна з подвійним жолобом. Довела свою міцність і надійність протягом багатьох століть пазовая черепиця відноситься до однієї з традиційних форм і тому добре виглядає і на дахах котеджів і міських будинків в класичному стилі, і на будівлях сучасної архітектури. Завдяки подвійним стикових фальцам вона надійно захищає від дощу навіть даху з пологими схилами. Мінімальний допустимий ухил – 18 градусів. У модернізованому типі лотковою черепиці, званої «чернець – черниця», верхній вигнутий «лоток» перекриває поздовжні суміжні краї двох нижніх – увігнутих. Для неї необхідний ухил не менше 40о. Цей тип черепиці особливо популярний в скандинавських країнах.

Як правило, великі фірми пропонують широкий спектр типів черепиці: на ринку представлені як матеріали, що відповідають різним історичним стилям, так і найсучасніші різновиди – однотонні, з нерівномірним забарвленням, що імітують природне старіння …

Із сучасних розробок найбільш популярна пазовая черепиця з підвищеною поздовжньою хвилею S-образного профілю, яка не тільки покращує водостік, а й посилює контраст світла і тіні, тим самим надаючи покрівлі особливу фактуру. Виробляється і весь необхідний асортимент додаткових елементів – коникових, фризових і ін., А також допоміжні вироби і матеріали: черепичні патрубки для технічних стояків і кріплень антен, які страхують плівки, водостоки з ударостійкого ПВХ і т. Д.

Порада Черепиця може послужити і джерелом розчарування: не завжди продається якісний матеріал, тому не варто гнатися за дешевизною. При покупці варто звертати увагу на морозостійкість (кількість циклів замерзання і відтавання, яке здатний витримати матеріал) і підбирати черепицю, яка підходить під ухил ската вашої покрівлі.

Будинок повинен бути джерелом спокою, а не постійних вкладень коштів і клопоту по ремонту. Кращий спосіб уникнути неприємностей – вибирати якісні і довговічні матеріали. Черепиця відповідає цим вимогам – укладена одного разу, вона в подальшому майже не вимагає до себе уваги.

Якщо подумати про те, скільки часу, сил і грошей можна заощадити, зробивши якісну дах раз і назавжди, то навіть ціна найдорожчої черепиці не здасться надмірно високою.