Особливості, переваги та рекомендації щодо вибору бітумної черепиці
При виборі покрівельного матеріалу домовласники і забудовники орієнтуються на кілька основних параметрів, серед яких: міцність, довговічність і прийнятне співвідношення ціни до якості товару. Бітумний різновид черепиці набирає все більше популярності, так як відповідає вимогам будівельників за багатьма показниками.
Особливості матеріалу
Бітумна черепиця зустрічається в різних кліматичних регіонах і однаково добре служить для покриття дахів будинків, як в сонячній Австралії, так і в суворих зимах Аляски. На території північних країн цими надійними і красивими листами покрито близько 80% будівель і споруд різного призначення. Бітумна крівля займає одне з провідних місць на світовому ринку будівельних матеріалів.
Склад і структура бітумних листів близькі до традиційних покрівельним рулонів, а по формі і фактурним рельефам нагадують керамічну черепицю. Розмір кожного фрагмента бітумної крівлі за величиною відповідає 4-м стандартним плитках з кераміки, але перевершує її по різноманітності забарвлень і фрагментарних форм. Бітумна покрівля по якостям відноситься до м’якого покриттю, а за габаритами є штучним матеріалом.
Виробничі характеристики бітумної черепиці
- Роль каркасної основи в гнучкому матеріалі виконує полотно зі скловолокна, який з двох сторін покривається модифікованим складом. У виробництві гнучкої черепиці не використовуються органічні компоненти, що робить покрівельні покриття з неї стійкими до дії вологи і гниття.
- На лицьову поверхню, по бітумному покриттю наноситься шар подрібненої кам’яної крихти з базальтового грануляту або інших мінералів. Міцне кам’яне покриття успішно протистоїть механічних і атмосферних впливів.
- Фарбування мінеральної крихти виробляється за особливою технологією, що включає застосування високих температур. Тому вона не змінює колір протягом десятків років, піддаючись дії ультрафіолетових променів або снігових заметів. Для підвищення морозостійкості використовує додаткове покриття з полімерно-модифікованого покриття.
Виробники випускають бітумну покрівлю з різними кольорами, серед яких темно-червона, під черепицю, зеленувата, під мох, а також безліч інших. Геометричні форми листового матеріалу також різноманітні – це геометричні фігури у вигляді багатогранників або хвилеподібних малюнків.
Принципи покриття дахів листовим бітумом
Листи рекомендується укладати на даху з нахилом не менше, ніж кут в 10 градусів. При нахилі покрівлі до 18 градусів потрібно пристрій підкладкового килима.
Максимальне збільшення ухилу ніяк не обмежена, так як гнучкими фрагментами можна покривати будь-які складні конструкції покрівель, з вертикальними фрагментами і частковим заходом на поверхню стін. Еластичність бітумних листів дозволяє їм легко приймати будь-яку потрібну конфігурацію, включаючи повороти з гострим кутом перегину і плавні лінії бетонних перекриттів.
Універсальність бітумної черепиці широко використовується при покритті багаторівневих, сферичних, вальмових і складних скатних дахів.
Бітумною черепицею покривають приватні будинки, а також будівлі господарського та виробничого призначення. При цьому можна реставрувати старі дахи з рулонних матеріалів, використовуючи застаріле покриття в якості підкладки. Під дією сонячного тепла бітум спікається, і листи перетворюються на суцільний, герметичний шар. Для цього на лицьовій частині матеріалу є клейові смужки з чистого бітуму для укладання внахлест. Нижня частина бітумної черепиці захищена тонким напиленням з кварцового піску, а в деяких випадках додається захисна плівка.
Переваги бітумної покрівлі
Естетичні якості бітумної черепиці залишаються привабливими протягом довгих років, а її експлуатаційні характеристики мають цілий ряд позитивних пунктів, серед яких такі:
- М’яка покрівля не створює шум під дією вітру або опадів.
- Покрівельні роботи з укладання бітумних листів можна проводити в будь-який час року, як в спеку, так і в морозну погоду.
- Після укладання окремі фрагменти м’якого матеріалу надійно спікаються в один герметичний шар під впливом прямих сонячних променів.
- Чи не створює парусність при штормових поривах вітру.
- Невелика вага покрівельних листів не вимагає посилення конструкцій даху і будівлі.
- Матеріал надходить в продаж зручно покладеним на спеціальні піддони, що значно полегшує його транспортування і зберігання.
- Бітумне покриття відмінно протистоїть проникненню вологи всередину приміщень, а також має низьку здатність до займання, завдяки скловолокну і покриттю з кам’яної крихти.
- Покриття відрізняється стійкістю до біологічних впливів, навіть в сирому кліматі на його поверхні не ростуть лишайники і не утворюється цвіль.
Будівельники зазначають простоту укладання бітумної черепиці на покрівлі будь-яких конфігурацій, що не вимагає спеціальної професійної підготовки або дорогих пристосувань. Крім міцності і надійності, матеріал радує око високими декоративними властивостями і приємною кольоровою гамою.
Як вибрати бітумну черепицю?
Відгуки
Відгуки майстрів, які мали справу з матеріалом, або покупців можуть внести ясність при виборі. При цьому потрібно мати на увазі, що ринок постійно поповнюється новими марками черепиці, а які завоювали популярність – удосконалюються.
Інтернет
До покупки варто вивчити ресурси в інтернеті, пов’язані з бітумною черепицею. Це можуть бути статті, спеціалізовані форуми, де спілкуються майстри. Напевно знайдеться не мало важливої інформації.
Продавці
Дуже рекомендується відвідати кілька будівельних супермаркетів або ринків, поспілкуватися з продавцями, запитати їх думку. Можна взяти каталоги і пошукати фотографії будинків, з покриттям з каталогу. Така інформація також допоможе звузити коло переваг.
Гарантії
Дізнайтеся яку гарантію виробник дає на свою продукцію і наскільки широкий у нього асортимент супутніх товарів. Якщо терміни не маленькі, а буквально все необхідне ви знайдете у одного виробника – значить компанія серйозна і за якість відповідає.
Досвід друзів
Якщо у вашому колі є люди, хто вже встиг випробувати покрівлю протягом декількох сезонів, обов’язково запитайте про плюси і мінуси покрівлі даного виробника. На підставі всієї зібраної інформації буде не складно визначитися з вибором.