Оздоблення каркасного будинку

Оздоблення каркасного будинку
 

Оздоблення каркасного будинку

Міцність будівельних каркасів, обшитих орієнтовно-стружкових (OSB) щитами, дозволяє використовувати найрізноманітнішу облицювання. Тому, оздоблювальні роботи можна здійснювати відразу після зведення каркасного будинку . Проте, застосування будь-якого матеріалу має свої особливості.

Зовнішнє оздоблення

Сайдинг

Хороший тим, що може відмінно імітувати найрізноманітніші фактури. У нього низька ціна. Монтаж сайдинга не складе великих труднощів. За допомогою саморізів він кріпиться безпосередньо на фасад або на підготовлену обрешітку. При його використанні не потрібно вирівнювати стіни, наносити чорнові покриття і посилювати фундамент. Це економить сили і засоби. Термін служби такого покриття, при правильному догляді, може досягати 50 років.

Штукатурка

Покриття наноситься на попередньо підготовлені стіни (наприклад, на пінополістирол або плити OSB). Воно добре нівелює дрібні дефекти зовнішньої поверхні. Такі стіни добре «дихають». При вологих кліматичних умовах це має велике значення. Стіни не сиріют і не покриваються пліснявою.

Акрилові та силікатні штукатурки служать до 25 років. Наносити таке покриття слід в суху погоду і при плюсовій температурі.

Лицьова цегла

Монтаж проводиться на обрешітку. Через велику вагу необхідний посилений плитний або монолітний фундамент. Довговічний матеріал з терміном служби до 100 років і більше. Міцний і надійний. Основний недолік – висока вартість.

Блок-хаус

Являє собою натуральну деревину, виготовлену у вигляді панелей. Вони оброблені біозахистом і антипіренами: перша захищає деревину від жучків і загнивання, а другі – ускладнюють процес займання і горіння. Блок-хаус легко встановлюється, так як для з’єднання листів передбачені спеціальні пази і шипи.

При монтажі не потрібно вирівнювання поверхні, так як установка проводиться на підготовлену обрешітку. Середній термін служби близько 20 років.

Внутрішнє оздоблення

До цього етапу приступають після закінчення установки пароізоляції, гідроізоляції і зовнішнього утеплення. При використанні листів OSB для внутрішньої обшивки стель і стін, досягається гарна якість і швидкість оздоблювальних робіт.

Основні правила при проведенні внутрішньої обробки:

  • Для початку роботи слід вибирати найдальше приміщення.
  • Обробку можна проводити тільки після прокладки внутрішніх інженерних мереж.
  • Ремонт проводиться тільки «зверху вниз». Тобто, спочатку обробляють обраними матеріалами стелю, а тільки потім стіни. Тільки натяжні стелі, зі зрозумілих причин, монтується пізніше всіх робіт.

Спочатку проводиться чорнова обробка. Вона необхідна для подальшого монтажу «чистових» матеріалів. Ці підготовчі заходи являють собою – вирівнювання стін штукатурними сумішами, гіпсокартоном, а також створення чорнової бетонної стяжки для підлоги.

Види внутрішньої обробки

  1. Найчастіше стелю і стіни обшивають гіпсокартоном, який кріпиться до поверхні саморізами. Плюси – легкість установки і низька вартість.
  2. Фарбують стіни спеціальними фарбами.
  3. Облицьовують вагонкою.
  4. обклеювати шпалерами (паперовими, вініловими, фотошпалерами, «рідкими» або екологічно чистими – бамбуковими).
  5. Покривають пластиковими панелями або керамічною плиткою (в основному для кухонь, ванних кімнат і санвузлів).
  6. Облицьовують декоративної, вогнетривкої, естетичної і довговічною штукатуркою.
  7. Для стельової обробки використовують натяжні стелі, дерев’яні панелі, плити ДВП і пластик.
  8. В приміщеннях підвищеної вологості застосовують для обробки керамічну плитку і керамограніт.
  9. Пол покривають, найчастіше, лінолеумом, паркетом, ламінатом або натуральною деревиною.

Велика кількість різних матеріалів в будівельних супермаркетах дає забудовникам широкий вибір способів обробки будівель.

https://roof.lviv.ua/catalog/karkasni-budynky/