Серед сучасних покрівельних матеріалів мембрана, виконана з полівінілхлориду, користується заслуженою популярністю завдяки розумному поєднанню практичних властивостей і доступної ціни.
Покрівельна мембрана ПВХ являє собою матеріал для гідроізоляції покрівлі. За рахунок армованої сітки мембрани отримують показники міцності, а додавання до їх складу пластифікаторів надає матеріалу еластичність.
За кордоном про ПВХ мембранах знають більше 60 років, в Росії покрівлі з полівінілхлориду стали поставлятися в 90-х роках 20 століття, і з кожним роком вони відвойовували все більшу частку ринку у інших покрівельних покриттів.
товщина
Якщо гідроізоляція покрівлі влаштовується за допомогою мембран, їх товщина є важливим показником надійності і міцності покриття. Чим товщі гідроізоляційних полотно, тим більші механічні навантаження воно здатне витримати без пошкоджень.
Виробники пропонують мембрани товщиною від 1,2 до 2 мм. Вибір конкретного виду залежить від об’єкта, який вимагає гідроізоляційного захисту, рівня механічної загрози і ризику отримання травм.
Порада! Не економте на товщині мембрани, від якої залежить термін служби матеріалу – потовщення всього на 0,3 мм підвищує період експлуатації мембранної покрівлі на кілька років.
Переваги та переваги
- Термін експлуатації – більше 15-20 років.
Мембрана покрівельна не боїться атмосферних і погодних впливів, вона стійка до впливу ультрафіолету, старіння і проростання коріння. Настільки високі експлуатаційні властивості можуть забезпечувати термін служби в кілька десятиліть. - Цілорічний монтаж.
Матеріал не боїться морозів і дозволяє створювати гідроізоляційне покриття покрівлі в будь-який час року при великому розкиді температур. При виборі мембранного покриття для північній кліматичної зони слід віддавати перевагу морозостійким маркам. - Захист від поширення полум’я.
Високі протипожежні характеристики покрівельних мембран забезпечують їх безпечне застосування на негорючій основі без спеціальних розтинів від пожежі. Можливість зварювати шви мембранних полотнищ без відкритого вогню за допомогою гарячих повітряних потоків робить такий матеріал, як мембрана, ідеальним для застосування на об’єктах з підвищеною пожежною небезпекою. - Цільне полотнище.
Мембранна гідроізоляція після зварювання полотнищ утворює цілісне покриття, без стиків і швів, які могли б пропускати воду. - Економічна витрата.
Покрівельний гідроізоляційний матеріал на основі полівінілхлориду проводиться рулонами з великою шириною і укладається в один шар, що забезпечує мінімум відходів, економію коштів і легкий, швидкий монтаж. - Простий ремонт.
При випадковому пошкодженні мембран, вироблених з ПВХ, відремонтувати їх не складе труднощів, при цьому наслідки ремонту не позначаться на експлуатаційних якостях покриття. - Покриття будь-яких форм.
Пластичність і легкість монтажу покрівельного матеріалу з полівінілхлориду, дозволяє вкривати з його допомогою покрівлі навіть самих незвичайних форм і розмірів. Додаткові елементи гідроізоляційної системи дають можливість виконання надійної гідроізоляції важких примикань і кутів покрівлі. - Паропроникність.
ПВХ мембрана – матеріал паропроницаемий, за рахунок чого під ним не накопичується волога, яка може нашкодити даху споруди. - Не потребує догляду.
Виробляти спеціальних маніпуляцій, щоб підтримувати виріб в функціональному стані, немає необхідності, що економить фінанси і час.
Порада! Вибирайте полімерні покрівельні мембрани, якщо вам небайдужа доля навколишнього середовища. Ці покриття можна переробляти повторно, і вони не шкодять природі.
Галузь застосування
Мембрани з полівінілхлориду – гарне рішення для гідроізоляційного покриття покрівель заводів, промислових будівель і великих цивільних будівель. Цей покрівельний матеріал використовується в основному на плоских дахах, на покрівлях з утепленням і без теплоізоляції. Для його укладання підходять будь-які підстави, будь то легкий бетон, залізобетон, профлист, дерево або інші покриття.
Практика показує, що саме широке використання ПВХ мембран пов’язане з покриттям покрівель великих комерційних об’єктів. Коли почалося активне будівництво автосалонів, торгових мереж, готелів, логістичних центрів, міжнародні інвестори і будівельні компанії сприяли активному впровадженню такого матеріалу, як мембрана ізоляційна покрівельна. замовники оцінили переваги подібного покриття і стали активно застосовувати його для одношарової ізоляції експлуатованих і не експлуатованих покрівель, з баластними, механічним або клейовим способом кріплення до основи.
Порада! Через традиційно різкого кута нахилу більшості котеджних дахів для покриття їх покрівель частіше використовують не рулонні, а листові матеріали.
Крім влаштування покрівлі, мембрани з великою товщиною підходять для ізоляції підвалів споруд, басейнів, штучних водойм, захисту навколишнього середовища від забруднень на полігонах і складах небезпечних речовин.
Технологія монтажу ПВХ мембран
Роботи з монтажу мембранної покрівлі проходять в кілька етапів:
- На несе підставу укладається пароізоляційна плівка, яка не дає пару потрапляти в утеплювач;
- потім монтується теплоізоляційний шар, в якості якого найчастіше використовуються плити мінеральної вати;
- якщо в якості теплоізоляції використовується пінополістирол, то між мембраною і утеплювачем необхідно укладати в якості розділового шару геотекстиль, який захистить м’яке полімерне полотно від подальшої деструкції;
- поверх розділового покриття монтується безпосередньо мембрана ПВХ.
Монтаж мембран будь-якої товщини може проводитися трьома різними способами.
При механічному кріпленні по краю гідроізоляції фіксується спеціальне кріплення. Він утримує полотнище завдяки фіксації через тепло- і пароізоляцію до несучої основи.
Баластний метод монтажу передбачає прігруженіе мембранного матеріалу покрівельним баластом з гальки, щебеню або рослинного субстрату.
У рідкісних випадках, в основному при реконструкції покрівель, використовується кріплення за допомогою клею.
Якісно провести монтаж найзручніше за допомогою теплосварного методу, який забезпечує високу герметичність і міцність покрівлі. Для монтажу буде потрібно спеціальний інструмент – зварювальний апарат для мембранної покрівлі. Він розігріває повітря до 600 градусів, що допомагає надійно і міцно скріпити мембранні полотна спочатку між собою, а потім якісно заварити шви.
Порада! Після зварювання кожен шов обов’язково слід перевірити і обстежити, щоб переконатися в його надійності і герметичності.
Переваги ІКОПАЛ МОНАРПЛАН
ІКОПАЛ МОНАРПЛАН – сучасний гідроізоляційний матеріал на основі ПВХ для облаштування покрівлі. Покриття цієї марки випускаються понад 50 років і, виходячи з практичного досвіду експлуатації, навіть через десятиліття зберігають свої гідроізоляційні функції. Це підтверджують покрівлі, змонтовані за допомогою МОНАРПЛАН в різних кліматичних зонах близько 20-30 років тому. Деякі з них і донині надійно захищають даху від протікання.
ВАТ «Цниипромзданий» провело випробування матеріалу на показники термостаренія, впливу УФ-променів, атмосферних явищ, водопоглинання. Підсумки тесту показали, що мембранне покриття з ПВХ зберігає еластичність при температурах в діапазоні від – 40 до + 80 градусів, практично не поглинає воду, має високу розривної міцністю і мало змінює механічні властивості при вплив погодних умов, забезпечуючи надійну експлуатацію мембрани товщиною від 1, 2 мм протягом 20 років і більше.
МОНАРПЛАН володіє і іншими перевагами, характерними для полімерних мембранних гідроізоляцій:
- покриття укладається в один шар;
- монтаж відбувається в стислі терміни;
- відсутня проблема «зустрічного шва», а місця з’єднань міцніше самого покриття вдвічі;
- протипожежні характеристики на найвищому рівні;
- немає необхідності в додатковому обслуговуванні;
- різноманітність колірної гами дозволяє підібрати покриття в тон будівлі.
Мембранна гідроізоляція з полівінілхлориду від виробника ICOPAL забезпечить покрівлі надійну, герметичну захист від протікання і прослужить десятки років без пошкоджень і зниження експлуатаційних властивостей.