Покрівля з металочерепиці своїми руками. Ніби просто, але

Покрівля з металочерепиці своїми руками, металочерепиця дах зробити самому

Металочерепиця – є одним з популярних покрівельних матеріалів, який характеризується надійністю, порочністю і доступністю. Щоб якісно виконати роботи по покриттю покрівлі металочерепицею своїми руками, необхідно слідувати наведеної нижче інструкції. Але для початку давайте розберемо, чому ж так примітний цей матеріал і які він має недоліки.

C:\Users\Елена\Desktop\1.jpg

Переваги та недоліки металочерепиці

Серед переваг цього покриття можна відзначити:

  • Невелика вага, який дозволяє крити дах без особливих зусиль;
  • Робота не викликає утруднень і спеціального навчання не буде потрібно, достатньо мати базові знання у цій галузі;
  • Термін експлуатації дуже великий, що дозволяє довгий час не замислюватися про перекриття;
  • Доступна ціна та висока зносостійкість не менш важливий критерій при виборі покрівельного матеріалу;
  • Такий матеріал не горить, а під дією високої температури не плавиться і не деформується;
  • Величезний вибір і стильний зовнішній вигляд, дозволять підшукати підходящий варіант всім без винятку.

Єдиним мінусом, який називають багато покупців – це його галасливість. Але навіть з цим можна впоратися, якщо при покритті подбати про звукоізоляцію.

Криєм дах металочерепицею правильно: покрокова інструкція

Щоб виконати ці роботи своїми руками правильно, необхідно дотримуватися всіх правил, позначені в покрокової інструкції. Отже, з чого потрібно почати:

  • Провести необхідні розрахунки, щоб дізнатися кількість матеріалів, не забуваючи про утеплювач і кріпильні елементи;
  • Виконати покриття навколо димаря;
  • Виконати укладання матеріалу, використовуючи один з варіантів.

Розрахунок кількості металочерепиці на дах інструкція

Зазвичай ширина повного листа більше робочої області. Ця різниця може складати від 80 до 120 мм. тому при покупці матеріалу необхідно знати точні розміри робочого покриття.

Щоб розрахунок виконати правильно, необхідно орієнтуватися на таку формулу:

  • Найбільша довжина матеріалу ділиться на його ширину. Отриману цифру потрібно округлити в сторону збільшення.

Щоб правильно розрахувати, скільки буде металочерепиці в одному ряду, необхідно скористатися іншою формулою:

  • Спочатку потрібно виміряти довжину ската, при цьому звис карниза теж потрібно врахувати;

Нахлест дорівнює 0,15 м на 1 ряд. Якщо є така можливість укласти покриття в один ряд, то нахлест враховувати не потрібно.

Вимірявши обидва показники їх складають.

Якщо придбана металочерепиця була виготовлена ​​на замовлення за певними розмірами, то щоб правильно розрахувати всі показники краще скористатися допомогою фахівців.

Розміри такого матеріалу бувають від 70 см. До 12 метрів.

Але найбільш оптимальним варіантом буде покриття з габаритами 4 – 4,5 м.

Устаткування «фартуха»

C:\Users\Елена\Desktop\2.jpg

Там, де димар проходить перекриття, слід подбати про внутрішню частину примикання.

Монтаж фартуха своїми руками слід виконувати за такою схемою:

  • Основний матеріал повинен відповідати планок за кольором;
  • Штроб, пройдений в трубі, повинен бути глибиною близько 15 см, а ухил повинен бути невеликим;
  • Теплостійку ізоляцію потрібно вивести на трубу димоходу. Місце зіткнення необхідно приклеїти скотчем;

Там, де пічна труба проходить рівень даху, її обертають спеціальною плівкою.

Декоративний фартух можна встановлювати тоді, коли листи металочерепиці будуть покладені на даху. На димохід накладають зовнішні рейки примикання так, щоб їх верхня частина перемістилася в підготовлений штроб. Для більш надійного захисту, місця стикування заповнюють термостійким герметиком. А нижню частину рейок потрібно прикріпити саморізами до решетування.

Щоб була хороша вентиляція між димарем і кроквами, необхідно щоб відстань між ними була велика.

А для захисту цегляного димоходу від можливого розтріскування, трубу необхідно обгорнути своїми руками сталлю з полімерним покриттям. Для забезпечення гарної вентиляції необхідно залишити невеликий зазор, близько 20 мм.

Димохід з круглим перетином повинен бути заізольований там, де проходить поверхню покрівлі. Для цього можна взяти спеціальну стрічку, яка має здатність до саморозширення. Вона відмінно герметизирует всі отвори, в тому числі і по всьому діаметру.

Монтаж металочерепиці: послідовність робіт

Щоб монтаж покрівельного покриття своїми руками не викликав великих труднощів, необхідно подбати про метод подачі металочерепиці на дах. Для цього рекомендують виготовити лаги.

Якщо дах великих розмірів або немає можливості зберігати весь набутий матеріал біля будинку, тоді можна спробувати виготовити своїми руками своєрідний стелаж. Всі матеріали потрібно буде перенести туди, а потім виконати їх установку. Щоб аркуші не пошкодилися за час зберігання, в процесі переміщення їх необхідно перекладати планками.

upakovka

Як тільки металочерепиця виявиться на своєму місці, захисне плівкове покриття слід зняти.

Якщо доводиться ходити по укладеному матеріалу, то потрібно знати, як це зробити правильно, щоб не пошкодити його. По-перше, це обережність. Перш ніж наступити куди-небудь, необхідно уважно підібрати для цього місце. По-друге, пересування потрібно здійснювати тільки уздовж листів і ступати тільки між хвилями матеріалу.

Якщо необхідно пройти поперек покриття, то місцем, куди буде ступати нога, повинна бути складка. По-третє, крити дах потрібно в м’якому взутті, це допоможе уникнути пошкодження матеріалу.

Якщо крити доводиться в дощову погоду, то в місця стикування може потрапити вода. Вся волога видавлюється вгору під силою другого листа. Щоб скупчення вологи повністю виключити, кожен лист матеріалу містить спеціальну борозенку, яка і допомагає стекти непотрібної воді. Є деякі види, у яких така борозенка є з двох сторін, але в основному вона знаходиться з одного боку, справа. Коли укладаються листи металочерепиці, слід проконтролювати, щоб ця борозенка перекривалася наступним покриттям.

Уклавши початок ряду можна продовжувати крити в будь-яку сторону:

  • направо;
  • ліворуч.

Напрямок укладання вибирається з особистих міркувань, щодо зручності. Але початок укладання має починатися від сторони, на якій відсутні зрізи і скоси. Крити потрібно, орієнтуючись на інший скат даху або ендову.

Якщо процес починається зліва, то листи, що укладаються після, повинні лягти на хвилю листа перед ним. А борозенка повинна бути по лівій стороні покриття.

Якщо принцип укладання передбачає напрямок справа, то перекриття борозенки відбувається за допомогою краю наступного листа, опиняючись під хвилею матеріалу. Другим методом крити набагато легше і простіше, так як виключається зсув укладеного матеріалу. Але, подряпати його теж дуже легко.

Яким би методом укладання ні здійснювалася ця робота, але початкові листи слід розташовувати паралельно до карнизу, а довжина схилу не повинна бути більше 50 мм.

Покрити покрівлю листами можна двома технологіями:

  • Укласти матеріал в один ряд;
  • Виконати багатошарову укладку.
  • Як укласти металочерепицю в один ряд

Така технологія передбачає монтаж праворуч від краю. А значить, покриття повинне рівнятися, орієнтуючись на торці і карнизи. Коли перший лист вирівнявся по відношенню до них, його потрібно зафіксувати посередині, недалеко від конька. Наступні матеріали накладаються з невеликим перекриттям. Зазвичай, для гарної міцності вистачає однієї хвилі листа. Після вирівнювання другого листа, по відношенню до першого, його теж закріплюють, але вже не посередині, а разом з попереднім полотном. Цим методом викладають блоки, по 4 листа. Отриманий блок вирівнюють щодо карниза і торця і, залишаючи місце на звис, кріплять всю конструкцію до дощок обрешітки. Останній лист в блоці кріпити потрібно тоді, коли буде відрегульований останній блок. На малюнку, представленому нижче, можна детальніше розглянути цей спосіб укладання.

2

Багаторядний спосіб кріплення

Такий спосіб укладання має на увазі покриття даху за такою схемою:

Крити потрібно з правого боку. Початковий лист необхідно рівняти, щодо торця і карниза. Зверху монтується інший елемент покриття і кріпитися до першого аркушу, після вирівнювання двох аркушів. Наступний лист необхідно монтувати зліва від першого елемента покриття, і також скріпити з ним. Четвертий елемент слід укласти наверх третього, і так продовжують до закінчення даху. Закінчивши два ряди такого покриття, блок фіксують на дерев’яній обрешітці.

На малюнку нижче можна подивитися описану схему.

3

Укладання матеріалу на коньку

До початку укладання слід виконати розмітку на схилі і визначити центральну вісь. На одному аркуші металочерепиці слід зробити те ж саме, намітити центральну вісь. Поєднати разом поверхню ската і лист матеріалу, останній необхідно зафіксувати за допомогою гвинта-самореза. Наступні листи слід укладати з двох сторін конька, одним з вищенаведених способів.

C:\Users\Елена\Desktop\3.jpg

На які моменти потрібно звернути увагу

  • Кріплення металочерепиці повинен відбуватися тільки в місці торкання дощок обрешітки;
  • Нижній лист потрібно монтувати, пропускаючи одну хвилю над сходинкою;
  • Наступні ряди кріплять на невеликій відстані, щодо ступенів;
  • Під час кріплення матеріалу від початку торцевої дошки, необхідно задіяти всі хвилі;
  • Укладений матеріал зобов’язаний щільно прилягати до дощок обрешітки;
  • При вертикальному перекритті матеріал кріплять за допомогою шурупів в поглиблення хвиль.

Розібравши процес покриття даху листами металочерепиці своїми руками, потрібно приділити увагу обробці листів.

 

  • Болгарку при роботі з металочерепицею використовувати заборонено, так як покриття можна пошкодити, а це спричинить за собою подальшу корозію. Для цих цілей рекомендується скористатися вирубними електроножицями або електролобзиком. Ножівка для роботи по металу теж підійде.
  • Місця пошкодження матеріалу потрібно обробити фарбою, щоб уникнути подальшого іржавіння.

На малюнку, розташованому нижче, можна розглянути укладку матеріалу своїми руками.

5

На представленому малюнку номер 3 означає плівку для гідроізоляції;

Номер 4 означає обрешітку;

Номер 21 – торцеву дошку;

Номер 22 – зовнішній куточок;

Номер 23 – саморіз.

Торцева планка

Якщо вона встановлена правильно, тоді вона служить не тільки, як декоративний елемент, але і як захисний. Вона дозволяє захистити кріплення від згубного впливу факторів навколишнього середовища. Не допустити потрапляння вологи теж в її компетенції.

6

Єндова

C:\Users\Елена\Desktop\4.jpg

Вона призначена для облагородження зовнішніх стиків. Відведення зайвої вологи теж в її силах. Під час кріплення верхньої розжолобок потрібно контролювати, щоб саморізи не зашкодили нижню єндову, це може привести до псування гідроізоляції.

Покрівельні злами

Злами на покрівлі розрізняють двох видів:

  • зворотні;

C:\Users\Елена\Desktop\5.jpg

  • прямі.

C:\Users\Елена\Desktop\6.jpg

Якщо у даху скат з прямим зламом, тоді дошки для обрешітки потрібно мати у своєму розпорядженні досить близько відносно один одного. Матеріал для покриття зобов’язаний покрити місце прямого зламу, з невеликим виступом.

Якщо дах має зворотний злам, тоді необхідно скористатися стінових примиканням, яке виконає функції елемента, що сполучає.

Там, де є присутнім зворотний злам, обрешіточні дошки повинні перебувати досить близько по відношенню один до одного. А між металочерепицею і примиканням повинен знаходитися шар ущільнювача.