Покрівля з металочерепиці
Покрівля з металочерепиці має конструкцію листкового пирога, яка має на увазі обов’язкове застосування пароізоляційних і гідроізоляційних матеріалів. Без застосування в підпокрівельному просторі ізоляційних плівок відбувається конденсація вологи і скупчення пара на профільованих виробах, також відбувається осідання конденсату на стельову частину конструкції і дерев’яні крокви. Результатом процесів випаровування і конденсації буде – просідання крокв, можливо намокання стелі, також можлива поява цвілі на стінах, погіршення мікроклімату і промерзання увлажненного утеплювача в холодну пору року.
покрівля ( металочерепиця це або інший вид покриття) – найважливіший елемент будівлі. Її призначення – захищати будівлю від негоди. Укладання покрівлі – складний і трудомісткий процес, ретельне виконання якого гарантує згодом нормальну експлуатацію всієї будівлі. Варто враховувати безліч робочих факторів в залежності від того, яка використовується покрівля: металочерепиця, наприклад, вимагає дбайливого укладання, особливо акуратною в місцях вентиляційних отворів, плюс складні моменти, такі як, утеплення та гідроізоляція покрівлі, водостоки, збори для дощової води і т. д.
Для кожного покриття металочерепиці властиві свої особливості і характеристики, які забезпечують різні якості пропонованих покриттів:
- – стійкість кольору і блиску,
- – стійкість до впливу навколишнього середовища,
- – стійкість до температурного впливу,
- – грязеотталкивающие властивості,
- – стійкість до механічних пошкоджень
Металочерепиця краще лягає на покрівлю з ухилом не менше 14 градусів. Визначити її розмір можна наступним чином: до довжини ската (від карниза до коника) необхідно додати довжину звису покрівельного листа з карниза даху (не менше 40 мм). Отримана довжина і буде для Вас орієнтиром при замовленні покрівлі. Якщо довжина ската перевищує шість-сім метрів, навіть якщо у Вас під рукою є підходяща за розміром покрівля, металочерепиця розбивається на два або більше шматків, які укладаються один на одного з перекриттям близько 150 мм. Довгі листи мають менше стиків, але працювати з ними менш зручно, ніж з більш короткими.
Якщо дах будівлі має складну геометрію (є безліч вступають частин, наприклад, слухових або мансардних вікон, декоративних башточок і т.д), Вам варто звернутися до наших фахівців, які допоможуть не тільки вибрати відповідний тип покрівлі, але визначити розмір аркушів. Вам представлять докладні монтажні плани покрівлі з позначенням, як лежить металочерепиця на кожному схилі. Залежно від того, яка використовується покрівля, металочерепиця може укладатися різними способами.
Найслабші місця даху – місця примикань. При встановленні власників відсотків , Варто враховувати, що край жолоба повинен знаходитися на 5-30 мм нижче, ніж металочерепиця. Так вони краще збережуться при сході снігу навесні. Захисну плівку, в яку загорнута металочерепиця, необхідно знімати до початку монтажу. Слід пам’ятати і розуміти, що переносити листи металочерепиці треба двома руками, не допускаючи сильних перегинів.
Не допускається!
Металочерепиця не ріже абразивним кругом (або «болгаркою»), оскільки під впливом високої температури випалюється не тільки полімерне покриття, але і цинк. Руйнування цинкового шару металочерепиці приводить до початку корозійних процесів, які швидко зруйнують лист. Зовні це виразиться в освіті патьоків іржі на металочерепиці.
Не беріться за кромки листів голими руками – вони досить гострі. Не ходіть в грубому взутті там, де вже лежить покрівля, металочерепиця може прогнутися і втратити форму.
кріплення металочерепиці
Металочерепиця кріпиться до обрешітки за допомогою оцинкованих саморізів . Зазвичай вони мають кольорову головку і прокладку системні рішення-гуми. На відміну від більш дешевих аналогів, подібні саморізи здатні прослужити кілька десятків років, як і сама металочерепиця. Вкручувати їх краще електродрилем з регулятором обертів і реверсом або шуруповертом. Варто пам’ятати, що при такому монтажі псується покрівля – металочерепиця дряпається. Якщо на полімерному покритті металочерепиці утворилися потертості і подряпини – скористайтеся балончиками для підфарбовування.
Металочерепиця прикріплюється до дерева в прогин хвилі профілю саморізами 4,8 х 28. На квадратний метр витрачається вісім саморізів. Місце нарощування закріплюється в прогині кожної хвилі, а на гребені і карнизі саморізами кріпиться кожна друга хвиля. Саме складне – бічний нахлест – закріплюють саморізами 4,8 х 65 в гребінь хвилі. Головне – не допустити деформації поверхні профілю.
Що необхідно для монтажу покрівлі з металочерепиці
- Стропило
- Контррейка, дист. брусок
- гідроізоляційна плівка
- решетування вертикальна
- Початкова обрешетіна горизонтальна
- решетування горизонтальна
- Додаткові бруски обрешітки
- лобова дошка
- Крюк ринви
- Карнизна планка – закриває лобову дошку і підстава кроквяної конструкції від попадання води, направляє потоки води в ринву.
- лист металочерепиці
- Вентильований коник – закриває профільовані листи на конику, зовнішніх переломах покрівлі, захищаючи від попадання вологи, бруду в підпокрівельний простір і зриву профільованих листів поривами вітру.
- ущільнювач
- слухове вікно
- утеплювач
- Пароізоляційна плівка
- Стельовий настил (мансарда)
- Саморіз
- Планка примикання – необхідна для виконання вузла примикання кутів покрівлі до стіни.
- Планки ендови (верхній, нижній) – основне завдання – відведення води з кута стику двох скатів, запобігання потрапляння вологи у внутрішній простір покрівлі (верхня), закриває зрізи профільованих листів на внутрішніх переломах покрівлі (нижня).
- снігозатримувач – створює бар’єр, який захищає від різкого падіння сніжної маси з ската покрівлі, попутно захищаючи жолоби водостічної системи від навантаження, створюваної снігом
- Заглушка – закриває краю напівкруглого коника, запобігає потраплянню вологи та бруду в підпокрівельний простір.