Пол в каркасному будинку

Пол в каркасному будинку

Не менш важливим будівельним елементом, ніж стіни, є підлогу. Він повинен бути міцним, міцним, не прогинатися під вагою меблів або побутової техніки, екологічно чистим і теплим. У цій статті піде мова про те, яким повинен бути підлога в каркасному будинку , які існують його різновиди і як правильно його влаштувати.

Види

Для правильного вибору матеріалу для підлоги слід враховувати: місцевий клімат; майбутні розрахункові навантаження; особливості експлуатації приміщень і фінансові витрати на придбання та монтаж.

Якщо це деревина, слід враховувати наступні фактори:

  • Хвойні породи довговічні в експлуатації, надійні і мають невисоку вартість. Рекомендуються для приміщень невеликої площі.
  • Для спалень і дитячих кімнат краще використовувати осику або дуб. Ця деревина вважається екологічною і корисною для здоров’я людини. Мають високу вартість.
  • Дерев’яні матеріали повинні бути якісно висушеними.
  • Дошки не повинні мати тріщин, сколів, сучків і підозрілих плям.
  • Купувати деревину краще з однієї партії, для відповідності текстури та кольору.
  • Для каркасного будинку переважні обрізні шпунтовані дошки.

Дерево використовується і для підкладки (нижнього настилу) статі. Верхня ж частина може відбуватися і іншими матеріалами. Найчастіше це дерев’яний ламінат; паркет; керамограніт; мармур і граніт; ламінат; керамічна плитка; пробка; ковролін; лінолеум. Обмежень при виборі матеріалів практично немає. Винятком можуть бути лише приміщення з підвищеною вологістю, наприклад, ванна кімната, туалет або літня кухня.

Монтаж

Перед облаштуванням статі, слід вирішити, скільки його верств повинно бути. Якщо грунтові води досить глибоко, вистачить і одного шару. В іншому випадку доводиться робити подвійний настил.

Технологія монтажу йде зазвичай таким чином.

  1. З будь-якої дошки роблять чорнову підлогу, яким покривають попередньо підготовлену земляну або бетонну поверхню.
  2. На ньому суцільним листом влаштовують гідроізоляцію, наприклад, з пергаміну. Це усуває можливість потрапляння вологих випарів з нижніх підвальних приміщень та фундаменту.
  3. На це покриття встановлюють дерев’яні лаги.
  4. Між лагами стелиться утеплювач, наприклад, мінеральна вата. Оптимальна ширина шару – близько 50 мм.
  5. Зверху на лаги укладають чистову підлогу. Для цього зазвичай використовують статеві дошки стандартної товщини (близько 34мм-35мм).
  6. Після цього можна закінчити монтаж підлог або робити подальшу обробку.
  7. Для подальшого настилу матеріалів (ламінату, лінолеуму і т.д.) влаштовують підкладку з фанери або волокнистих і стружкових плит. Їх товщина зазвичай близько 5 мм.

Найкращим варіантом для обробки підлог в каркасних будинках вважаються легкі і екологічно чисті матеріали. Для обробки підлог в приміщеннях, в яких зазвичай підвищена вологість, використовують посилену гідроізоляцію і повинні бути передбачені відповідні водостоки. Матеріал повинен бути довговічне і водостійким, наприклад – керамічна плитка, мармур, граніт і ін.

Тепла підлога

Для пристрою в каркасних будинках теплих підлог, немає ніяких перешкод. Добре для цього підходить теплоізоляційний матеріал з вогнестійкою фольгою. Повинна дотримуватися герметичність, а стики з’єднуватися липким скотчем. Зверху укладається плоский шифер (можна – Кнауф супер підлогу), без проміжків, з нахлестом. Все фіксується саморізами.

Після цього монтується електрична підлога. Укладається кабель і робиться наливна стяжка. Під оздоблювальні матеріали підлогу вирівнюють за допомогою орієнтоване-стружкових листів або фанери.

https://roof.lviv.ua/catalog/karkasni-budynky/