Розміри профлиста для забору

7

Розміри профлиста для забору

Для будівництва паркану біля приватного будинку або промислового об’єкту часто використовується профнастил. Він володіє хорошими декоративними характеристиками, надійно захищає від сторонніх поглядів, при цьому ціна його порівняно доступна. Огорожа з профлиста має тривалий термін експлуатації – до 50 років.

1

Що собою являє профлист

Профільованим листом називають тонкі пластинки заліза, пропущені через спеціальне обладнання і пройшли ґрунтовку, пассировку і оцинкування. На них можуть наносити шар полімерного складу або пластизола. Залежно від верхнього шару листа характеристики і ціна матеріалу будуть змінюватися.

Представлені три основні типи профлиста.

  • Оцинкований. Ціна такого профнастилу нижче інших різновидів на 40%. Поверхня листа покривається гарячим цинком, товщина шару складає не більше 30 мкм. Область застосування: облаштування перекриттів будівель побутового призначення, навісів.
  • Покритий полімерним шаром на основі синтетичних смол і пластмаси. Відмінні риси такого листа – насичені кольори, захист від механічних пошкоджень.
  • Покритий пластизолом. Володіє найвищою стійкістю до негативних зовнішніх впливів.

На будівельному ринку можна відшукати профнастил, виготовлений за типовою технології, але за забарвленням імітує натуральні матеріали. Поверхню забарвлюють під деревину або під камінь. Ціна на такі різновиди вище, як і їх декоративні характеристики.

2

Що значить маркування профнастилу

При виборі матеріалу для облаштування паркану важливо звертати увагу на маркування. Вона вказує на тип листа, містить інформацію, які товщина металу, ширина, довжина, висота хвилі.

Букви

Букви в маркуванні вказують на призначення профнастилу.

Н – несучий лист, застосовується при спорудженні покрівлі та перекриття.

С – стіновий лист, підійде для облаштування паркану або стін будівель господарського призначення.

НС – універсальний лист, може застосовуватись у всіх випадках.

3

У будівельному магазині можна також побачити профлист з маркуванням А і R. Вибирати матеріал для забору випливає з позицій, промаркованих буквою А. Вони випускаються без гідрозатвору, у них забарвлена ​​тільки лицьова сторона.

Цифри

Далі в маркуванні містяться цифри, наприклад, С20, НС35. Вони вказують на розмір хвилі, а саме її висоту. На цей параметр важливо звертати увагу для підбору листа оптимальної жорсткості.

Важливо! Для забору рекомендований профлист з маркуванням С10, С21, С20, НС35.

При виборі варто враховувати і розміри профнастилу. Типовий лист має висоту 2 м. Товщина може коливатися в залежності від виробника. Представлені листи товщиною від 0,4 до 14 мм.

4

Варто звертати увагу і на такий параметр, як ширина. Різниця між повною і робочою шириною враховується при монтажі. Наприклад, розміри для деяких видів профлиста:

  • С8: робоча ширина 1150 мм, повна – 1200 мм;
  • НС20: робоча ширина 1100 мм, повна – 1150 мм;
  • НС35: робоча ширина 1000 мм, повна – 1060 мм.

Як вибрати відповідний профнастил

Щоб вибрати відповідний різновид профлиста, слід врахувати два фактори: необхідний розмір і декоративність забору.

5 Розмір. Для високих парканів до 8 м рекомендовані наступні розміри: товщина матеріалу 0,7 мм і більше, висота хвилі приблизно 20 мм. Такий профнастил має достатню твердість, щоб витримувати сильний вітер та інші негативні впливи. Для забору невеликої висоти розмір може бути менше: вистачить товщини 0,5 мм і більше. В такому випадку підійдуть листи з маркуванням С8, С20. Вони мають потрібну жорсткістю, і ціна на них нижче, ніж на несучий профнастил.

Декоративність. Тут важливо врахувати, для якого об’єкта облаштовується паркан. Якщо огороджують власну ділянку, варто придивитися до кольорових листів. Переважно вибрати відтінок, який буде гармоніювати із загальною колірною гамою будинку. Якщо ж профлист купується для промислового об’єкта або паркування, декоративність не грає такої важливої ​​ролі. Можна взяти стандартний оцинкований профнастил, ціна якого набагато нижче.

Важливо! Щоб огорожу радувало око не тільки перехожих, а й самих мешканців, варто придбати профлист, пофарбований з обох сторін.

Як виконати розрахунок

6

Перед тим як приступати до робіт, важливо провести розрахунки. Це допоможе встановити, якою буде загальна ціна і розмір забору і скільки листів буде потрібно.

Щоб розрахувати кількість придбаних матеріалів, слід заміряти периметр огорожі. Потім потрібно вибрати місце для розташування воріт і визначитися з їх шириною. Коли відома загальна довжина огорожі, потрібно розділити її на робочу ширину листа. Якщо вийшло дробове число, його округлюють у більшу сторону.

Важливо! Робоча ширина визначається так: з повною ширини віднімають ширину двох хвиль, які йдуть на нахлест.

Важливо визначитися і з висотою огорожі. Оцинкований профлист повинен бути тієї ж висоти, яка запланована для забору. Поперечні шви будуть послаблювати огорожу, тому важливо, щоб листи по вертикалі йшли цілими. Якщо оцинкований профлист монтується на бетонну основу, це також слід врахувати в розрахунках.

Встановлення огорожі: набір інструментів і алгоритм

Щоб встановити паркан з профнастилу, потрібно заготовити такі інструменти та матеріали:

  • оцинкований лист в необхідній кількості;
  • труби або стовпи з металу з круглим або квадратним перетином, вони будуть встановлені у вертикальному положенні через кожні 2,5 м;
  • труби з металу, які будуть встановлені горизонтально, для забору висотою до 2 м досить двох рядів;
  • кронштейни або зварювальний апарат для фіксації поперечних перекладин;
  • фурнітура для фіксації профнастилу (підійдуть покрівельні саморізи, заклепки);
  • антикорозійний склад для обробки металевих поверхонь.

7

Виконати роботи по установці профлиста можна без професійної допомоги, вони не вимагають наявності специфічних навичок. Однак потрібно вміти поводитися з інструментами.

Окремі листи з’єднуються внахлест, на цих стиках кріпляться опорні стовпи. Їх встановлюють не рідше, ніж через кожні 3 метри.

Щоб оцинкований паркан краще протистояв вітрі, встановлюють поперечні поперечини. Їх кріплять в кожну нижню хвилю.

Залишається встановити ворота або хвіртку. Для цієї мети можна взяти той же оцинкований профлист і зафіксувати його на зварений рамі.

Як вибрати відповідний профлист

На будівельному ринку представлений широкий асортимент профнастилу для забору. Який же вид вибрати? Визначальну роль тут відіграють умови експлуатації та побажання мешканців. Важливо звернути увагу на наявність захисного покриття на поверхні матеріалу і його експлуатаційний термін.

8

Для будинків, які розташовані в несприятливих умовах, рекомендований паркан з профнастилу з пластизольним шаром. Такий матеріал буде стійкий до механічних навантажень.

У помірному кліматі використовують оцинкований профлист з маркуванням С8, С10, С20. Варто відзначити, що при сильних вітрах С8 краще не використовувати.

Відмінними показниками володіє профлист С20. У нього порівняно невелика товщина, але він має оптимальну міцність і забезпечує звукоізоляцію.

Чому варто вибрати профнастил

Оцинкований або покритий полімерними складами профнастил має цілий ряд переваг.

Доступна ціна листа в порівнянні з іншими матеріалами для будівництва паркану.

Тривалий термін експлуатації – 50 років.

Зручність в обслуговуванні. Для очищення листа досить обполоснути поверхню, при необхідності її можна підфарбувати.

Стійкість листа до зовнішніх впливів.

Профнастил часто використовується для будівництва паркану. Важливо правильно встановити розмір огорожі, підрахувати, яка ширина і довжина листа буде оптимальною. Хороші показники міцності, доступна ціна і широкий асортимент дозволяють застосовувати його для огорожі як приватних будинків, так і промислових об’єктів. Для декоративного оформлення варто використовувати матеріал з полімерним шаром.