Розміри вітрової планки для профнастилу. Установка вітрової планки. Вартість вітрової планки

Розміри вітрової планки для профнастилу. Установка вітрової планки. Вартість вітрової планки

Монтаж будь-якої покрівлі передбачає використання додаткових елементів. Вони забезпечують максимальний захист стиків скатів, карнизів, торцевих частин. Торцеві планки для металочерепиці – один з основних елементів, які використовують для захисту черепичної покрівлі. Їх часто називають вітровими, фронтальними, завершальними. Втім, назва матеріалу і пояснює його призначення.

https://roof.lviv.ua/catalog/zhestyani-metalevi-vyroby-dlya-pokrivli/

Монтаж торцевої планки металочерепиці можна виконати самостійно. Попередньо необхідно підготувати інструменти і вивчити всі особливості кріплення. Цю роботу можна виконати протягом одного дня. Такі елементи додатково захистять ваш будинок від попадання вологи в торцеві закінчення, додадуть покрівлі привабливий, завершений вигляд.

Торцева планка для металочерепиці виготовляється таким же способом, як і відповідний покрівельний матеріал. Основою для нього є оцинкована сталь, поверх якої завдають полімерне покриття (пластизол або поліестер). Воно не тільки надає матеріалу відповідний колір, але і захищає метал від негативного впливу навколишнього середовища (вологи, УФ-променів і т. Д.) Товщина металу не перевищує 0,55 мм.

Всі планки для металочерепиці поділяються на 4 види:

  • конькова;
  • карнизна;
  • вітрова;
  • Планка примикання.

Конькова має кілька форм. Вибір цього елемента залежить від побажань замовника. Але пам’ятайте, кожен з них має свої особливості в монтажі. Основним призначенням елемента є захист підпокрівельного простору в місцях стиків скатів від дощу і снігу.

Карнизна планка представлена ​​довгастої формою. Її виготовляють за таким же принципом, як і металочерепицю. Основним призначенням цього матеріалу є захист від попадання вологи на лобову карнизну дошку, а відповідно і в підпокрівельний простір.

Розміри вітрової планки для профнастилу. Установка вітрової планки. Вартість вітрової планки

Вітрова (торцева) планка виготовляється за таким же принципом, як і карнизна. Її встановлюють на торцях скатів. Основне призначення – нівелювання вітрового навантаження на дах (особливо бічного напрямку), захист від проникнення вологи на поверхню обрешітки. Елемент також виконує роль бар’єру, який перешкоджає проникненню всередину покрівлі сміття, комах і птахів.

Планка примикання захищає від дощу, снігу; надає даху привабливий вигляд.

торцева планка

Торцеву планку кріплять в місці, де з’єднуються дах будинку і кроквяні ноги. Вона призначена для регулювання рівня вологості в підпокрівельному просторі. Цей мікроклімат впливає не тільки на стан повітряного середовища під дахом, а й в будинку.

Вибираючи вітрову планку, слід потурбуватися про те, щоб вона була виготовлена ​​тим же виробником, що і металочерепиця. Матеріал також повинен бути виконаний в тій же кольоровій гамі, що і покрівельний.

Установка вітрової планки

Вітрова планка для металочерепиці встановлюється практично на останньому етапі. Коли покрівельний матеріал вже покладений, можна приступати до опоряджувальних робіт. Пам’ятайте, що цей етап так само відповідальний, як і попередній. Неналежне прикріплення торцевої планки порушить теплообмін в даху. Влітку тут буде дуже швидко нагріватися повітря, а взимку температура буде різко падати.

Торцева планка повинна бути розташована вище обрешітки на висоту 1 хвилі металочерепиці. При цьому торцевий стик покрівлі повинен бути обов’язково повністю прікрит.Некоторие фахівці рекомендують трохи відігнути край металочерепиці вгору для кращої герметизації торця.

Монтаж вітрової планки відбувається в такій послідовності:

  • Кріпити вітрову планку потрібно починати з кута покрівлі. Монтаж матеріалу необхідно проводити від карниза до коника даху. За такою технологією укладають і покрівельний матеріал. Це сприяє правильному відведення дощової води.

Торцеві планки кріпляться до бічної сторони вітрової дошки за допомогою саморізів на відстані близько 40 см один від одного. Спочатку саморізи необхідно вкрутити тільки в одній площині для забезпечення нормального натягу металу. Якщо кріплення буде відбуватися по-іншому, то можуть з’явитися здуття, через які буде прориватися вітер.

  • Виконується установка вітрового елемента до верхнього торця бруса.
  • Фронтонна планка для кращої герметичності повинна бути щільно з’єднана з гребенем черепиці.
  • Встановлювати наступний торцевий елемент необхідно внахлест на закріплену раніше планку. Він повинен бути близько 50 см. Його необхідно прикріпити за тією ж технологією, що і нижній.
  • Таким чином встановлюємо все вітрові планки на металочерепицю до коника.
  • Пам’ятайте, між металочерепицею і вітряної планкою потрібно укласти шар ущільнювача. Так торці покрівлі будуть більш герметичні, а при сильних поривах вітру не буде чутно деренчання металевих елементів.

Щоб зрадити огорожі закінчений вигляд і захистити його від негативних факторів слід встановити планки для забору. Закриває планка найчастіше виконується з оцинкованого металу з полімерним покриттям і використовується для огорож з бетонних блоків, профнастилу, цегли, металлоштакетніка.

Так виглядає планка для забору з профнастилу

Невигадливі на перший погляд планки для забору виконують кілька корисних функцій.

Продовження терміну служби огорожі

Огорожа, захищене планками, довго не втратить первинний зовнішній вигляд і характеристики. Цегляні огорожі і стовпи швидко кришаться від постійного впливу води та снігу, а огорожі з металевого евроштакетніка і профнастилу починають іржавіти.

https://roof.lviv.ua/catalog/zhestyani-metalevi-vyroby-dlya-pokrivli/

Різні види планок для огорожі з профнастилу

Вода, потрапляючи в мікротріщини дерева, бетону або цегляної кладки, при замерзанні розширюється, руйнуючи матеріал зсередини. Парканні планки зведуть до мінімуму потрапляння вологи на огорожу і захистять від передчасного руйнування та від ультрафіолетових променів.

Додаткова жорсткість полотна

Верхня планка забезпечує додаткову міцність парканів. Лист профнастилу є сталевим листом з ребрами різної висоти.

Чим товщі сталь і вище гофра металопрофілю, тим кращою жорсткістю і стійкістю володіє полотно паркану.

Однак профнастил має незначну жорсткість при згинанні в напрямку хвиль. Щоб компенсувати цей недолік рекомендується збільшувати кількість горизонтальних силових деталей, тобто поперечок огорожі.
Установка додаткових лаг – це збільшення часу монтажу і невиправдані витрати.

https://roof.lviv.ua/catalog/zhestyani-metalevi-vyroby-dlya-pokrivli/

Схема паркану з профнастилу з розмірами лаг

За допомогою горизонтальної планки, виготовленої з такого ж матеріалу що і профнастил, можна додати міцність забору без зайвих матеріальних і трудових витрат. Підсилює верхня планка може мати різні розміри, залежно від висоти ребер профнастилу. Виготовлена ​​з такого ж матеріалу що і профлист, планка забезпечує максимальну жорсткість полотна і є дуже важливим елементом огородження.

Додаткова міцність так само необхідна для парканів з евроштакетніка. Погнути або пошкодити верхні краї металлоштакетніка досить легко, тому планка в колір забору просто необхідна.

зовнішня привабливість

Окантовка верхньої частини огорожі або парапету, також необхідна як і відповідна рама для картини. Без забірного профілю огорожу виглядає незавершеним. Планки для верхньої частини огорожі, парапети для захисту фундаменту і навершя на стовпи надають загальному вигляду забору гармонійний вигляд, візуально вирівнюють огорожу, роблячи його красивим і акуратним.

https://roof.lviv.ua/catalog/zhestyani-metalevi-vyroby-dlya-pokrivli/

Кольори планок для огорожі представлені у великій різноманітності. Можна підібрати варіанти в колір паркану з профнастилу або під покрівлю будівлі. Парканні планки покриті кольоровим шаром полімеру, який стійкий до вигорання на сонці, корозії і довгий час зберігає презентабельний зовнішній вигляд.

Матеріали для виготовлення забірних планок

Для виробництва добірних елементів для огорожі використовується листова холоднокатана оцинкована сталь з полімерним покриттям.

Сталевий лист, покритий шаром цинку, має відмінні антикорозійні властивості.

Нанесення додаткового полімерного шару підсилює захист готового виробу. Найпоширенішими видами полімерного покриття є поліестер і пурал. Вони підходять для будь-яких кліматичних умов і відрізняються високою стійкістю до механічних і атмосферних впливів.

https://roof.lviv.ua/catalog/zhestyani-metalevi-vyroby-dlya-pokrivli/

Форма класичної забірної планки

Полімерний шар з поліестеру і пурала еластичний і має гарну цветоустойчивостью.

Переваги сталі з полімерним покриттям

Парканні планки зі сталі з полімерним покриттям мають наступні переваги:

  • довговічність – гарантійний термін служби не менше 10 років;
  • стійкість до іржавіння;
  • стійкість до температурних перепадів, вологи і ультрафіолету;
  • декоративність;
  • широка палітра кольорів;
  • легка вага при гарній механічної міцності;
  • доступна ціна.

Моделі планок для забору

Види забірних планок відрізняються по конфігурації, призначенням, кольором і розміром.

Креслення у масштабі різних планок для огорожі з профнастилу

Парканні планки для металопрофілю

Парканні планки для профнастилу виготовляються з оцинкованої рулонної листової сталі з полімерним покриттям в 25 мкн. Підбирати колір покриття забору необхідно відповідно до колірної гами огорожі. Стандартна довжина планок – 2 м.

Кожному типу профільованого листа відповідає свій вид планки певного розміру:

  • для профнастилу С8 використовується планка з розмірами 20х8х20 мм;
  • для С10 параметри планки – 20х10х20 мм;
  • для С20 габарити забірної планки – 20х20х20.

Залежно від конфігурації добірні елементи для профнастилу бувають:

П-подібні планки мають саме елементарне будова і використовуються для простих полотен огорожі. Вони особливо популярні завдяки ряду переваг:

  • невисока вартість;
  • середня міцність;
  • невелика вага;
  • простота установки.

Є у П-образного вироби і свої недоліки:

  • невисока естетичність;
  • слабкий захист від вологи, на відміну від планок з крапельними відливами.

Планки для металевого паркану

Верх металевого паркану потребує посиленої жорсткості, і для огорожі планка відмінно справляється з цим завданням. Для евроштакетніка найбільш популярними є планки, закручені по спіралі з одного боку, і загнуті з іншого.

Така форма виконує естетичну функцію, надаючи верху паркану чіткі форми і оригінальний зовнішній вигляд, а також підсилює механічну стійкість огорожі завдяки додатковій горизонтальної жорсткості.

Якщо ви вирішили зайнятися облаштуванням металевого даху, виконаної з металочерепиці або профнастилу, то в роботі виникне необхідність використовувати безліч елементів, серед них можна виділити вітрову планку. Вона буде потрібно для того, щоб забезпечити захист ската від опадів, які можуть потрапити в бічні стики. Крім іншого, вітрова планка для профнастилу використовується для декорування покрівлі.

необхідність використання

Установка описуваного елементу – це заключна процедура при проведенні облаштування покрівлі. Подібна частина просто необхідна, якщо майстер планує встановлювати софіти. Досить сильний боковий вітер може пошкодити краю покрівельного матеріалу, а також зірвати його з даху. Особливо це стосується регіонів, які характеризуються несприятливим кліматом. для профнастилу здатна знизити вплив повітряних мас. Крім іншого, вона покликана перешкоджати впливу вітру на систему обрешітки. Тривалість життєдіяльності покрівлі залежить від того, наскільки захищені від води її елементи. Перед здійсненням покупки необхідно ознайомитися з асортиментом, представленим в магазинах, так як вітрова планка для профнастилу поділяється на кілька видів, що залежить від особливостей використання.

Основні різновиди

Описуваний елемент повинен прикривати по периметру все краю покрівлі. Для цього слід використовувати різні типи згаданих елементів. Що стосується фронтонной або то вона призначається для захисту ската від попадання опадів з бічних частин. Установка проводиться на краю ската. Коньковий елемент використовується для захисту зазору, який знаходиться на стику покрівельних скатів. встановлюється перед водостоками по краях. Крім іншого, вітрова планка для профнастилу може бути виготовлена ​​з різних матеріалів. Наприклад, для металочерепиці або профнастилу використовуються елементи, виконані з металу. Композитна черепиця передбачає необхідність застосування деталей, які мають відповідне напилення.

розміри планки

Вітрова планка для профнастилу, фото якої представлені в статті, виконується за типовими розмірами. Вони припускають довжину, рівну двом метрам. Перед придбанням слід врахувати корисну площу деталі. Цей параметр дорівнює 1,9 метра. Що стосується ширини, то вона може бути найрізноманітнішою, тому фахівці рекомендують підбирати її, з огляду на наявні параметри даху. Стандартні габарити таких планок складають 9 x 15, а також 4 x 6. Якщо доведеться працювати з плоскою покрівлею, то необхідно придбати вузькі планки. Наприклад, вони чудово підходять для гаражної даху, у якій немає хвилі.

установка

Монтаж вітрової планки для профнастилу передбачає здійснення фіксації на обрешітку. Такі маніпуляції необхідно здійснювати з торця. Монтажні роботи слід проводити за допомогою спеціальних болтових саморізів. Вони повинні віддалятися один від одного на 40 см. Починати роботу слід знизу даху, укладаючи будівельний матеріал внахлест, ширина якого дорівнює 10 см. Це потрібно для того, щоб елемент зміг виконати завдання ребра жорсткості.

Після того як вам стали відомі розміри вітрової планки для профнастилу, можна приступати до придбання даного елемента. Однак важливо ознайомитися і з теоретичною частиною даного питання. Важливо підбирати планки, які мають один розмір. Якщо застосувати різні за габаритами елементи на одній площині даху, то конструкція не зможе чинити опір фізичних дій. Деталь необхідно фіксувати до бічної частини покрівлі за допомогою саморізів, про які йшла мова вище. У ряді випадків застосовуються шурупи, ще рідше в хід йдуть традиційні заклепки. Якщо вами буде використовуватися вітрова планка для профнастилу, як кріпити цей елемент, важливо знати ще до моменту початку робіт. Установка і вирівнювання проводиться по торця, при цьому важливо забезпечити перпендикулярність по відношенню до даху.

Нюанси проведення робіт

Здійснення установки планки не має викликати складнощів навіть у того майстра, який не має достатнього досвіду в проведенні даних маніпуляцій. Після того як вами було встановлено перший елемент, можна переходити до монтажу другого, який укладається внахлест. Перед тим як буде фіксуватися остання деталь, її слід відрізати за розміром. Роботи, де в якості основи виступає м’яка покрівля, нічим не будуть відрізнятися від установки з використанням в ролі покрівельного покриття металочерепиці. Однак до монтажу варто приступати тільки після того, як система буде доповнена водостоком.

Що важливо знати майстру

По краях площини планок слід встановити заглушки, які повинні бути придбані завчасно. Їх установка проводиться за допомогою 4 саморізів, розташованих по периметру. На закінчення монтажу належить обробити всі стики за допомогою спеціальних речовин. Це потрібно для захисту готової конструкції від процесів корозії. В ході робіт неможливо буде виключити утворення швів, які фахівці рекомендують обробляти герметиком. Після того як кріплення вітрової планки для профнастилу було завершено, і вам вдалося провести обробку герметиком, можна покрити поверхню шаром фарби.

Вартість вітрової планки

Ціна планки для профнастилу може виявитися різною, вона буде залежати від призначення елемента, а також його габаритів. Якщо мова йде про вузьку моделі, то вона обійдеться покупцеві в 160 рублів, якщо є необхідність у покупці широкої різновиди, то доведеться заплатити 300 рублів. Якщо вами буде проводитися установка вітрової планки для профнастилу, то, можливо, вам вдасться знайти описувану деталь за іншою вартості. Наприклад, в деяких магазинах можна зустріти які були зроблені в умовах фінських заводів. В цьому випадку вартість планки виявиться більше на 30%. Якщо ви хочете заощадити, то слід вибирати деталі вітчизняного виробника, вони в окремих випадках коштують дорожче.

висновок

Кріплення вітрових планок може створити будь-який домашній майстер, якщо вам вдасться самостійно впоратися з роботами, то ви зможете заощадити пристойну суму на дорогих послугах професійної бригади майстрів.

На заключному етапі покрівельних робіт необхідно встановити додаткові конструкції, які виступають як елемент декору, а також захищають торці даху від атмосферного впливу. До таких виробів відноситься вітрова планка для металочерепиці. У деяких випадках вітрову планку називають фронтонной зовнішної, що може пояснити розташування цього елемента на покрівлі.

купити і замовити тут https://roof.lviv.ua/catalog/zhestyani-metalevi-vyroby-dlya-pokrivli/