Останнім часом більшість власників заміських будинків використовують для оздоблення фасаду сайдинг. На даний момент матеріал може бути не тільки у вигляді вузьких панелей, але і зовні привабливих елементів, що нагадують колоду. Сайдинг під колоду не тільки повністю імітує оциліндрованої колоди, але і робить будинок привабливим зовні.
Переваги і недоліки матеріалу
На даний момент сайдинг буває металевим або вініловим. Перед тим як розглянути кожен з них зокрема, потрібно з’ясувати які плюси і мінуси має сайдинг.
Переваги використання сайдинга, що імітує колода:
- Візуальне схожість з деревиною.
- Можна використовувати для обробки, як нового, так і старого будинку.
- Матеріал стійкий до гниття, атакам комах і різних гризунів.
- Доступна ціна.
- Легкість в монтажі – облицювання займає не більше двох тижнів.
- Тривалий період експлуатації. Сайдинг здатний служити набагато довше, ніж справжнє дерево.
- Монтаж можна проводити за будь-яких погодних і температурних умовах.
Ряд недоліків:
- Для того, щоб провести обробку стін сайдингом потрібно ряд мінімальних навичок в аналогічних ремонтних роботах.
- Матюкав, володіє поганою теплоізоляцією, тому доведеться утеплювати стіни, кріпити шар гідроізоляції.
- Для екологічної безпеки потрібно створити обрешітку, подбати про створення багатоступінчастої вентиляції.
Вініловий сайдинг під колоду
За допомогою вінілового матеріалу можна створити оригінальний екстер’єр будинку, перетворити будівлю і зробити її максимально привабливою. Зовні покриття буде схожим з натуральним деревом, при цьому збереже експлуатаційні властивості. Сайдинг з ПВХ-панелей буде досить надійним, стійким до механічних навантажень і зовнішніх впливів. Головним достоїнством стане стійкість матеріалу до корозії і гризунам.
Переваг вінілового сайдинга, що імітує колода:
- Пожежна безпека.
- Хороша стійкість до механічних навантажень.
- Не піддається впливам перепадів температур.
- Може активно експлуатуватися як при -50, так і при +60 градусах за Цельсієм.
- Відмінно імітує деревину.
- Чи не вигоряє під впливом ультрафіолетових променів.
- Проста установка і легкий догляд.
- Невисока вартість, доступна кожному.
Для виготовлення використовується полівінілхлорид, який роблять за методом коекструзії, завдяки чому матеріал має двошарову основу. Внутрішній шар захистить матеріал і будинок зсередини, зберігаючи міцність панелей, а зовнішній буде імітувати колоду, захищаючи будівлю від зовнішніх факторів.
Варто відзначити, що гідності матеріалу безпосередньо залежать від його якості. Саме тому краще звертатися лише до перевірених виробників, що гарантує якість матеріалу і наявність всіх його достоїнств. Для того щоб сайдинг був правильним він повинен виготовлятися з первинної вінілової пудри. Деякі намагаються заощадити і роблять панелі з вторинної сировини, через це він втрачає свої експлуатаційні характеристики, стає менш надійним. Також фахівці не рекомендують використовувати сайдинг, що імітує колода для обробки будинків, розташованих в регіонах з суворим кліматом. Якщо на вулиці дуже холодно, то матеріал стає більш крихким і уразливим, може тріскатися при механічних навантаженнях. Багато виробників пропонують вдосконалений вініловий сайдинг, а й його ціна буде набагато вище.
Сайдинг під колоду з металу
Цей матеріал має доступну ціну, досить привабливий зовні. В основі металевого сайдингу лежить оцинкована сталь з полімерним напиленням або ж алюміній.
переваги:
- Простий і швидкий монтаж.
- Панелі мають елементи для кріплення між собою.
- Вогнестійкість.
- Простота в обслуговуванні. Якщо матеріал був забруднений, то його легко можна відмити за допомогою води.
- Невелика вага.
- Можна використовувати для обробки будь-яких споруд.
- Кращий варіант для каркасної обробки будинку.
- Вініловий сайдинг стійкий до механічних і хімічних впливів.
- Не піддається корозії.
- Чи не вицвітає при впливі сонячних променів.
- Великий колірний діапазон, який сприяє створенню унікального екстер’єру будівлі.
- Не піддається температурним впливам, що дозволяє проводити монтаж при будь-якій погоді.
особливості монтажу
Перш, ніж починати облицювання будинку панелями, що імітують колоду потрібно підготувати матеріали і необхідні інструменти. Після цього необхідно зайнятися зачищенням стін, вони повинні бути ідеально гладкими і рівними, перевіряти якість очищення можна за допомогою спеціальних будівельних пристосувань.
Етапи монтажу:
- Покриття стін пароізоляційним шаром, якщо це потрібно.
- Установка обрешітки з кроків в півметра.
- Установка теплоізоляції.
- Прокладка вітрозахисної плівки.
- Установка другої обрешітки поверх першої.
- Оздоблення стін сайдингом під колоду.
В цілому обшивка стін починається з установки першої панелі і її кріплення спеціальними елементами. Після цього інші панелі встановлюють на обрешітку таким чином, щоб залишати мінімальні зазори для вентиляції в потрібних місцях. Між собою панелі ставлять впритул, скріплюючи їх спеціальними кріпленнями у вигляді замків. Важливим нюансом стане розрахунок необхідної кількості матеріалів, щоб уникнути неприємної ситуації при монтажі матеріалу. Найкраще купувати матеріал з запасом, щоб, припустившись помилки можна було видалити зіпсовані ділянки і замінити їх. Якщо дотримуватися всіх інструкцій, то можна створити привабливий дизайн будинку, оздоблення якого прослужить дуже довго.
підсумок
В цілому ми розглянули основні матеріали, здатні імітувати колоду. Ознайомившись з достоїнствами і недоліками матеріалу, його видами, кожен зможе підібрати для себе оптимальний варіант, провести обробку будинку максимально ефективно. Проводити монтаж матеріалу нескладно, і з ним можна впоратися самостійно, однак, для гарантії максимальної надійності матеріалу краще залучити професіоналів. Якщо допустити помилку, то можна не тільки зіпсувати сайдинг, але й даремно витратити гроші.
img class=”aligncenter size-full wp-image-3862″ src=”https://roof.lviv.ua/wp-content/uploads/2019/07/sajdyng-pid-kolodu-70-foto-variantiv_5d1ee12cf403c.jpeg” alt=”оздоблення будинку під колоду” width=”1094″ height=”746″>