Склади для мінеральних добрив: вимоги до будівництва і правила зберігання

Тентовый ангар «Руф Львів» – одна з небагатьох компаній, що займають лідируючі позиції з будівництва складів для мінеральних добрив у Львові і по всій Україні. Ми надаємо замовникам готові рішення для надійного і якісного зберігання добрив азотної, калійної, фосфорної та інших груп.

Вигідна вартість, позитивний ефект і широкий спектр дій роблять мінеральні добрива популярним видом «підживлення» в сільському господарстві, для зберігання якого виставляється ряд вимог. Склади для мінеральних добрив на основі легких металоконструкцій зводяться з шириною прольоту до 30 м, планування включає відсіки і стінні перегородки для роздільного зберігання навалом або в мішках. Також можливо передбачити комплексну механізацію для вивантаження, пересування добрив по складу і їх навантаження на автомашини.

Вимоги до будівництва складів

Компанія «Руф» зводить склади на основі сталевого каркаса і арочної самонесущей конструкції без опор і балок перекриття. Конструктиви повністю відповідають всім виставленим вимогам до даних типів споруд. Металоконструкції має 2 рівень пожароустойчивости, додатково обробляються антикорозійним покриттям. Огороджувальні конструкції відносяться до класу горючості НГ (сендвіч-панелі) і Г1 (тентова ПВХ-тканина). Усередині складів передбачається природна або штучна вентиляція, освітлення, пожежна сигналізація та ін.

До складів мінеральних добрив пред’являються особливі вимоги, яких ми обов’язково дотримуємося:

  1. Складські приміщення повинні розміщуватися в віддаленому від житлових будівель місці (мінімум на 200 метрів).
  2. Склад мінеральних добрив повинен мати стіни, здатні витримувати значну силу тиску на них (деякі речовини зберігаються насипами, котрі спиралися б на стіни) і не протікає дах (для захисту від опадів).
  3. Пол повинен бути забетонований або заасфальтовано (для захисту від ґрунтових і талих вод), а зверху мати другий шар – дерев’яний настил.
  4. Складське приміщення може мати кілька відсіків, відокремлених перегородками, але всі вони повинні добре вентилюватися.
  5. Опалення не передбачається, але обов’язкова наявність протипожежної системи.
  6. Залежно від виду складу (прирейковий або глибинний в сільських господарствах) він повинен бути обладнаний елементами в’їзду і виїзду, а також відповідними механізмами завантаження та вивантаження.
  7. Необхідно огорожу складу мінеральних добрив канавою і насипом для боротьби зі стічними водами.
  8. На прилеглій території рекомендується облаштувати відкриту площадку, призначену для змішування добрив і підготовки їх до внесення в грунт або навантаженні.

Вимоги до умов зберігання добрив

Монтаж конструкций под склад удобрений Мінеральні добрива вибагливі до умов навколишнього середовища, особливо до вологості, тому їх зберігання на складах повинно здійснюватися з урахуванням властивостей. Існує ряд правил зберігання, актуальних для всіх видів мінеральних добрив:

  1. Багато речовини розчинні у воді і при намоканні перетворюються в «кашу», втрачають поживні речовини і частина маси, тому важливо складувати їх в спеціальні ємності і на настили, а також створити в приміщенні певний мікроклімат за допомогою системи вентиляції.
  2. Добрива можуть поставлятися на склад, як в упаковках, так і розсипом – вони повинні зберігатися окремо.
  3. Речовини мають різну схильність до злежування. Якщо вони зберігаються розсипом, то висота насипу для злежуватися добрив не повинна перевищувати 2,5-3 метрів (рекомендується 1,3-2 метра), а для злежуються – може доходити до 5 метрів.
  4. Насип не повинна спиратися на стіну вище рівня в 1,5 метра.
  5. Упаковані добрива складують один на одного хрест-навхрест, злежуватися в 12-15 рядів, що не злежуються – до 20 рядів (бувають винятки, наприклад, аміачна селітра).
  6. Для зберігання рідких речовин готуються спеціальні горизонтальні і вертикальні ємності об’ємом від 50 до 400 кубічних метрів, які в жарких районах можуть додатково обваловивают землею для захисту речовин від перегрівання.

Для кожного конкретного добрива передбачені персональні умови зберігання.

Аміачна селітра

Аміачна селітра, а також калієва і натрієва, є горючими і вибухонебезпечними речовинами, до їх зберігання ставлять високі вимоги, недотримання яких може призвести до плачевних наслідків – детонірованія і займання речовин. Тому при зберіганні аміачної селітри важливо дотримуватися таких правил:

  1. Селітру складують окремо від інших добрив, у власному відсіку за протипожежною стіною.
  2. Аміачна селітра – чемпіон по вбирання вологи, тому її необхідно поміщати на зберігання в мішках, просочених певної сумішшю (бітум-автоловой).
  3. Складати упаковки з селітрою можна штабелями до 10-15 рядів у висоту, але не більше, так як дана речовина сильно злежується.
  4. Від стіни до штабеля повинна бути присутньою відстань не менше 1 метра, а між штабелями – 3 метри.
  5. Місткість кожного складу аміачної селітри не повинна перевищувати 3,5 тонни, а відсіку – 1,3 тонни.
  6. Зберігати селітру на відкритих майданчиках або тільки під навісами категорично забороняється.

сульфат амонію

Сульфат амонію менш вибагливий, ніж аміачна селітра, а тому допускається його зберігання як в упаковці – до 20 рядів у висоту, так і розсипом – насип до 3 метрів.

суперфосфат

Суперфосфат має свої особливості зберігання:

  1. Він менш гігроскопічний, а тому легко переносить умови злегка підвищеної вологості.
  2. Звичайний (НЕ гранульованих) суперфосфат зберігають в розсипному вигляді – насипом до 2 метрів у висоту, так як через фосфорної кислоти, що міститься в ньому, упаковка швидко приходить в непридатність.
  3. Гранульований суперфосфат складують в упаковках, які укладають хрест-навхрест один на одного до 20 рядів у висоту.
  4. При низькій вологості і в невеликих купах суперфосфат практично не злежується, але при підвищенні вологості він комкуется і згодом вимагає подрібнення.

Фосфорітная і кісткове борошно

Бетонный пол на складе До складів мінеральних добрив, призначеним для зберігання фосфоритного і кістяного борошна, особливих вимог не висувають (тільки стандартні). Дані речовини негігроскопічні і не дуже схильні до злежування, а тому їх допустимо зберігати розсипом в купі висотою до 3-5 метрів.

хлористий калій

Калій хлористий менш гігроскопічний, ніж селітра, але більш, ніж багато інших добрива, а тому вимагає підтримки низької вологості в приміщенні. Висота насипу при його складуванні без упаковки може доходити до 2,5 метрів, а в мішках допускається укладати до 20 рядів у висоту. Термін придатності хлористого калію виробники зазвичай не обмежують, а ось якісне зберігання в упаковці гарантують тільки протягом 6 місяців.

Вапняна і доломітове борошно

Вапняна і доломітове борошно при складуванні на тривале зберігання повинна бути ретельно просушена. Склад мінеральних добрив для неї обов’язково ізолюють від надходження всілякої вологи.

Основні фізико-механічні властивості добрив

Зберігання добрив на складах організовують, грунтуючись на три основних властивості – гігроскопічність, злежуваність і розпорошуваність.

гігроскопічність

Гігроскопічність – це здатність речовин вбирати в себе молекули води (вологу), що знаходяться в повітрі. Добрива, що мають підвищену гігроскопічність, потрібно утримувати в спеціальних більш сухих умовах, інакше порошкові види можуть перетворюватися в субстанцію, а гранульовані – розсипатися в порошок.

злежуваність

Злежуваність – це схильність добрив до комкованию при впливі тиску зверху. Тому для кожного виду речовин допускаються насипу певної висоти і складування упаковок в штабелі з максимальною кількістю від 10 до 20 рядів.

розпорошуваність

Розпорошуваність – це здатність речовин проходити крізь пори в грунті. Чим вона вища, тим легше внесення добрива в грунт. Кращою розпорошуваністю мають хлористий калій, суперфосфат і фосфоритне борошно, гіршої – сульфат амонію.

Основні правила змішування добрив при їх зберіганні в одному приміщенні

Каркасно-тентовый склад Часто при зберіганні мінеральних добрив з них роблять суміші. Це потрібно для прискорення і полегшення подальшого процесу внесення їх в грунт, а іноді і для економії місця на складі. Для змішування речовин також є свої правила:

  1. Змішування деяких видів призводить до втрати поживних речовин або перетворенню суміші в кашоподібну масу, що ускладнює або робить неможливим її внесення в грунт.
  2. При з’єднанні сечовини і аміачної селітри виходить дуже гігроскопічна суміш, а тому цього робити не варто.
  3. При змішуванні азотних добрив (аміачних форм) з речовинами, що мають лужні властивості, неминучі азотні втрати у вигляді аміаку.
  4. Для кожного виду добрива є свій показник допустимої вологості, в сумішах він помітно нижче, а при підвищенні температури в навколишньому середовищі їх вологість різко зростає.
  5. Добрива з підвищеною лужністю або кислотністю не бажано включати в суміші, так як їх додавання може викликати бурхливу реакцію.
  6. Додавання в суміш доломітового або вапнякового борошна та інших нейтралізаторів провокує втрату аміаку.
  7. На основі фосфоритного борошна можна приготувати не злежується, довго зберігаються і ефективні суміші, наприклад, з суперфосфатом, калійними добривами, аміачною селітрою і сечовиною.
  8. Змішування аміачної селітри з суперфосфатом призведе до отримання непридатною липкої маси.
  9. При з’єднанні сечовини і суперфосфату виділяється кристаллизационная вода, яка значно зволожує суміш.
  10. Додавання до суперфосфату сульфату амонію призводить до сильного ущільнення суміші, яку згодом доведеться подрібнювати.

У вас виникли питання? Задати їх можна по телефону нашим менеджерам, які проконсультують в будь зручно для вас час. Ми також готові надати комерційну пропозицію на будівництво складу для добрив, які ви можете отримати, залишивши заявку на сайті.