Все про бітумну черепицю. Бітумне покриття даху

Все про бітумну черепицю. Бітумне покриття даху

В перші полотна для укриття покрівлі з просоченням похідними нафтопродуктів з’явилися в США в 19 столітті. Це були рулони з целюлози, з двох сторін якої наносили шар бітуму. Вважається, що вони і послужили прототипом сучасної бітумної черепиці.

Невеликі сегменти просоченого картону називалися гонтом, їх було зручно класти на даху, але вони не відрізнялися варіаціями відтінків і формування.

Сьогодні виробники випускають вдосконалену бітумну черепицю в будь-яких відтінках і фактурах.

ЩО ТАКЕ Бітумна черепиця

М’яка, або гнучка, покрівля – її друга назва. Вона придатна для будівель з будь-яким різновидом даху, з кутом нахилу не менш 12 градусів. Гнучка бітумна покрівля незамінна для будівель з башточками і шпилями, з круглими, конусними покрівельними конструкціями.

 

Цей універсальний матеріал для покриття дахів являє собою прямокутне полотно з липкою нижньою частиною, з фігурними поділами, що імітують візерунок інших матеріалів (черепиці, дранки) і захисною мінеральною посипкою на верхньому шарі. Кам’яна крихта з базальту або сланцю потрібна для захисту верств від УФ-випромінювання і вологи. Зовні черепиця з бітуму схожа на натуральну і не поступається їй в експлуатаційних параметрах.

 

Елементи можна згинати під бажаним кутом, на відміну від металочерепиці. Застосовують сегменти і для укриття невеликих навісів, альтанок, літніх кухонь. Як і у натуральній, у бітумних плиток великий термін служби – понад 60 років. 50 років гарантії надають виробники.

Будівлі з покрівлею з бітумної черепиці виглядають надзвичайно стильно і привабливо. Естетика полягає в різноманітті відтінків і в оптичному ефекті: полотно на даху у деяких моделей утворює об’ємний візерунок 3D.

Технологія виробництва складається з декількох етапів:

  1. Просочення полотен скловолокна бітумом. Склотканина потрапляє в сатуратор і там просочується в розігрітій смолі.
  2. Покриття мінеральною крихтою. Плитки посипають подрібненим базальтом, він міцно зчіплюється з поверхнею.
  3. Укриття поліетиленом нижній частині плит, щоб запобігти злипання сегментів.
  4. Охолодження продукції в установках.
  5. Нанесення фіксують смуг бітуму. Завдяки їм після укладання елементів покриття зіллється в одне герметичне полотно.
  6. Нарізка на елементи, упаковку і складування.

Як видно з опису технології виробництва, полотно бітумної плитки має «листковий» склад. Від якості елементів в шарах залежать кінцеві властивості готового продукту.

Розглянемо шари за складом. Пристрій бітумної черепиці:

 

Склад шарів:

  • Мінеральна крихта. В основному використовують базальт, тому що його частинки після обробки набувають округлу форму і щільно приклеюються на бітумну основу. Кам’яний гранулят захищає від механічних пошкоджень, перегріву і надає пластинам додаткову привабливість, повідомляє Гонти колір. Відтінок зберігається протягом усього терміну служби. Стійкість фарбування досягається технологією виробництва: неорганічні барвники спікаються з гранулами в печі.
  • Бітум. Різні виробники використовують два види смол – SBS-модифікований (штучний) каучук і оксидований бітум. Різниця між ними – в ступені протидії спеки і морозу.
  • Скловолокно. Його роблять з розплавленого скла. Склополотно стабільне за розміром, не деформується в процесі виробництва, не боїться вогню і води та надає готовому покриттю шумоізоляційні властивості. Бітумна суміш просочує стеклохост з усіх боків, і саме завдяки їй черепиця бітумна набуває цінну еластичність.
  • самоклеяча підстава. Завдяки полімерно клейкій основі полегшується процес монтажу плиток на дах.

Останній шар на сегментах – плівка, якою захищено липке підставу. Її знімають в процесі укладання.

РОЗМІРИ Бітумна черепиця

У кожного виробника бітумні пластини розрізняються за кількістю шарів, формою, розмірами. Вид нарізки сегментів може бути у вигляді прямокутників, ромбів, дощечок, в формі цегляної кладки та ін. Відрізняється й значення пелюсток – від 3 до 5.

 

Листи випускають з розмірами: довжина – 100 см, товщина – 3-5 мм, ширина – 30-35 см. У продаж вони надходить в пачках, вага упаковки – до 38 кг. Тришарові листи – найважчі (через кількість шарів і ретельної просочення бітумом на виробництві).

ПЕРЕВАГИ І НЕДОЛІКИ

Бітумна черепиця володіє великим набором гідностей, за рахунок яких вигідно вирізняється з-поміж інших покрівельних матеріалів.

Плюси бітумної черепиці:

  • Міцність, еластичність, стійкість на розрив за рахунок основи з склотканини, бітумного просочення і багатошаровості.
  • Довгий період служби – не менше 60 років, експлуатація в будь-якому кліматі.
  • Можливість втілення сміливих дизайнерських рішень. Завдяки гнучкості м’якої покрівлі нею можна вкрити вежі, шпилі, куполи.
  • Відмінна шумоізоляція в порівнянні з металочерепицею – всередині будинку не буде чути стуку від крапель дощу або фракцій граду.
  • Стійкість кольору – мінеральна посипання не боїться яскравого сонця. Пігмент в гранулах запакований випалюванням в печі.
  • Герметичність і водонепроникність забезпечуються технологією укладання та наклейки гонту на дах. Вона дозволяє отримати щільне незворушне полотно без тріщин.
  • Чистота покриття. На відміну від шиферу, на поверхні покрівлі з бітумної черепиці не утворюються цвіль і грибок, так як базальтова крихта не підтримує їх розвиток, всередину пластин не потрапляє, і не накопичується волога (живильне середовище для грибка).
  • Щодо простий монтаж бітумної черепиці. Зворотний бік пластин липка, і не потрібні складні пристосування і інструменти, обрізка виконується будівельними ножицями.
  • Економна витрата навіть на дахах зі складною формою, особливо якщо порівнювати з металочерепицею: пластини бітумної крівлі використовуються повністю, а у металочерепиці відходи складають до 30%.
  • Вогнестійкість посилюється за рахунок базальтової крихти, яка не підтримує загоряння. Бітумна крівля має клас горючості ГЗ (середня горючість).
  • Стійкість до вітру, механічних навантажень. Гонти НЕ відірве навіть сильним ураганом завдяки подвійної фіксації (клейовий шар і покрівельні саморізи). На них не буде вм’ятин від граду.
  • Величезний вибір кольорів, об’ємний тривимірний візерунок. На полотні черепиці поєднується безліч різних відтінків, що дозволяє підібрати її до будь-якої зовнішньої обробкою будівлі.
  • Безпечна затримка снігу. Завдяки шорсткою, а не глянсової поверхні сніг поступово сходить з даху, а не масовими брилами (як на металочерепиці без сніготримачів).
  • Зручність транспортування. Коробки з покрівельним матеріалом зручно перевозити в невеликому вантажному автомобілі.
  • Мале навантаження на будівлю: 1 м² м’якої черепиці важить не більше 10 кг, а такий же формат металочерепиці – 40 кг.

До мінусів відносять:

  • Необхідність укладання на фанерне полотно, підкладковий килим.
  • Неприпустимо настилати на плоскі покрівлі (буде накопичуватися волога). Мінімальний кут нахилу – 11 градусів.
  • Укладання краще проводити в міжсезоння: в жарку пору може статися непотрібне розм’якшення, що утруднить коригування в процесі монтажу. У мороз гнучка покрівля втрачає еластичність, що може привести до дефектів покриття.

Шорсткувата поверхня може затримувати листя і сміття, тому потрібно періодичне очищення від сміття шлангом або віником.

Монтаж бітумної черепиці покрокова

Як правильно класти бітумну черепицю? При монтажі бітумної покрівлі слід дотримуватися ряду правил:

  • Відповідний період монтажу – погодні умови, при яких температура повітря не опускається нижче 10 градусів.
  • Попередньо упаковки з матеріалом повинні зберігатися в теплому приміщенні.
  • Допускається укладання в холодну пору року, але тоді буде потрібно використання будівельного фена для прогріву матеріалу.
  • Видаляти полімерну плівку з клейкої поверхні потрібно тільки перед початком робіт, інакше клеюча основа засохне.
  • За щойно викладеної черепиці заборонено ходити, тому заздалегідь слід продумати переміщення по даху.

 

Для пристрою покрівлі з бітумної черепиці потрібно виконати ряд дій:

  1. Облаштувати теплопароізоляцію. Її споруджують за допомогою мембрани, яку кріплять на кроквяну систему.
  2. Змонтувати обрешітку. На шар пароізоляції монтують каркас.
  3. Встановити суцільний настил. М’яку покрівлю укладають тільки на рівну, підготовлену поверхню – на вологостійку фанеру або OSB-плити, без зазорів.
  4. Постелити підкладку. Її укладають вертикальними або горизонтальними смугами, з напуском не менше 10 см і фіксують покрівельними цвяхами. Важливо укласти підкладку без здуття і бульбашок.
  5. Виконати розмітку крейдою, сигнальним шнуром для кращої орієнтації при укладанні гонту.

Як класти бітумну черепицю:

  • Укладання сегментів виконується з центральної частини карниза. Вертикальні ряди поперемінно оформляють зліва і справа.
  • Монтаж плиток 1-го ряду виконується з відступом 2-3 см від планки карниза до нижнього краю гонту. Наступні елементи закріплюють вище фігурних аркушів минулого ряду або на одному рівні. Ця послідовність залежить від узору черепиці.
  • Щоб малюнок співпадав, краю сегментів підрізають. На них наносять бітумний клей, тим самим додатково підсилюючи прилягання гонтів.
  • Для монтажу потрібні покрівельні металовироби з плоскими головками. Витрата цвяхів – 5 штук на кожну плитку.
  • Ендову вкривають підкладковим килимом. На її ділянках накопичується волога від опадів, тому він попередить протікання.
  • Звиси карнизів підсилюють планками з металу і зміцнюють цвяхами.

Укладання м’якої покрівлі вимагає певних навичок, особливо це стосується створення обходів на даху вентиляційних труб, оформлення ковзанів та інших складних ділянок.

 

Без досвіду оформлення якісно змонтувати гонт складно.

Якщо навичок роботи немає, краще замовити професійний монтаж під ключ . У вас вийде якісний і міцний дах з бітумної черепиці, змонтований за всіма правилами. Ви заощадите сили і час і уникнете псування матеріалу.

АКСЕСУАРИ І ТОВАРИ ДЛЯ Бітумної черепиці

 

Для гнучкої покрівлі, як і для дахів з інших матеріалів, знадобиться додатково купити ряд товарів:

  • Металеві добірні елементи. Призначені для захисту покрівлі та її прикраси, запобігають потраплянню вологи всередину конструкції (вітрові, карнизні, пристінні планки та ін.).
  • Прохідні елементи. Їх застосування дозволяє зберегти герметичність при виведенні на покрівлю труб, антен та інших конструкцій.
  • Клеї й герметики. Для монтажу потрібні бітумні склади – мастики, які потрібні для проклейки стиків, що примикають частин і т. Д.
  • Покрівельні металовироби. Для укладання м’якої покрівлі будуть потрібні спеціальні толеві цвяхи з широким капелюшком – 8-10 мм.

 

В каталозі компанії «Руф Львів» представлені і інші аксесуари для покрівель: софіти, снігозатримувачі та ін. Перед покупкою для оптимального вибору товару можна скористатися консультацією фахівця.

ПОРІВНЯННЯ З ІНШИМИ ВИДАМИ покрівельних матеріалів

Вибираючи настил для обробки даху, власник керується трьома вимогами до нього: надійність, декоративні властивості, вартість. Порівняємо популярні покрівельні матеріали за цими критеріями.

НАДІЙНІСТЬ

Металочерепиця – популярний матеріал, який цінується за міцність і доступну вартість, натуральна керамічна – за довгий термін служби і оригінальний вигляд, бітумна черепиця – за шумоізоляцію і можливість облаштовувати даху складної форми.

Гарантійний термін бітумної черепиці – 50 років, а прослужить майже 100 років. Вона не іржавіє, як металочерепиця, адже в складі немає металу. Її неможливо розбити, як натуральну керамічну, в процесі транспортування вона не пошкодиться і не подряпається, як металева.

При монтажі практично немає відходів – у металочерепиці вони становлять близько 30%. Міцність бітумної плитки порівнянна з міцністю інших покрівельних матеріалів, а ось важить вона не так багато і не створює навантаження на фундамент, як керамічна. Сила кріплення у гнучкої черепиці в 4-6 разів більше, ніж у металевої, тому вона більш стійка до вітрових навантажень.

ДЕКОРАТИВНІ властивості

В складі бітумної черепиці є добавки, що перешкоджають утворенню грибка і цвілі, які часто з’являються на шифер, цементно-піщаної та керамічної черепиці.

Тому покриття з бітумних гонтів завжди буде виглядати привабливо. Великий вибір кольорів, фактур, оригінальний вид готового покриття – важливі естетичні характеристики, за якими бітумна плитка не поступається натуральній черепиці. Подібне різноманітність дозволяє втілити в життя будь-які дизайнерські проекти.

ЦІНА

Існує думка, що гнучка покрівля – елітний дорогий матеріал, однак різноманітність вибору дозволить покупцям підібрати і недорогу продукцію. З урахуванням терміну служби, відсутності необхідності в ремонтних і сервісних роботах висока ціна бітумної черепиці цілком виправдана.

До недоліків відносять горючість, але вона стосується дешевих матеріалів, без мінеральної крихти. Для монтажу м’якої покрівлі потрібно придбати жорсткий настил з фанерних плит або ОСБ, що збільшує витрати на укладання. Укладання можна проводити при низьких температурах, але цей недолік можна обійти, якщо використовувати будівельний фен.

Докладні порівняльні характеристики покрівельних матеріалів представлені в таблиці:

ОСНОВНІ ВИРОБНИКИ

Бітумна покрівля набула популярності в кінці 20 століття. Серед виробників матеріалу – українські, фінські, американські та інші компанії.

Бітумна черепиця ТЕГОЛА

Італійське підприємство розпочало роботу в кінці 70-х рр. минулого століття. Сьогодні у фірми 14 заводів в різних точках земної кулі. Випускають полотна на повністю автоматизованих лініях, тому якість матеріалів високе.

 

В складі м’якої покрівлі «Тегола» – унікальний природний бітумний компаунд «Тя-Юана» і РМ-бітум, зверху – покриття трьохфракційною мінеральної крихтою, яка додатково надає вологонепропускність плитках, наділяючи їх протипожежними властивостями.

В лінійці продукції 47 видів матеріалу в 100 відтінках.

Бітумна черепиця ШИНГЛАС

Її випускає компанія «ТехноНІКОЛЬ» на однойменному підприємстві «Шінглас». Завод «ТехноНІКОЛЬ» – один великих виробників бітумної черепиці. У складі холдингу 51 заводів виробників і 21 підрозділ у різних країнах.

В основі 2-3-шарових плиток від «Шінглас» – покращений бітум і склополотно, базальтові гранули. Матеріал має відмінні технічні характеристики і розрахований на експлуатацію в будь-яких температурних діапазонах. В арсеналі виробника – 14 колекцій, 70 кольорів.

Ціна бітумної черепиці Shinglas – за запитом в нашому каталозі .

Бітумна черепиця IKO, БЕЛЬГІЯ / КАНАДА

Компанія IKO (Бельгія / Канада) почала роботу в 1951 р, а в 1972 р виробник відкрив першу лінію з випуску м’якої черепиці в Бельгії. Унікальна характеристика IKO – випуск ведеться на заводах повного циклу. Виробник самостійно отримує інгредієнти для гонту, в тому числі виготовляє мінеральну крихту і окисляє бітум. 

Серед серій матеріалу 1-шарові (лінійка Classic) та 2-шарові плитки (Premium), а також дизайнерська самоклеюча черепиця Shield.

Бітумна черепиця KATEPAL

«Катепал» – компанія з Фінляндії, яка існує з 1949 р Вона змогла перетворитися з маленької фірми в великий концерн з випуску гнучкої покрівлі. При виробництві плиток виробник використовує виключно SBS-модифікований бітум.

Характерною рисою продукції вважається посипання гранулами з базальту вище норми – 10%. В асортименті одно- і двошарова плитка в 8 лінійках: Mansion, Rocky, Jazzy, Classic і ін.

СКІЛЬКИ КОШТУЄ Бітумна черепиця НА ОДИН БУДИНОК?

Перед покупкою матеріалу покупці дізнаються вартість, щоб оцінити, чи впишеться придбання покрівлі в бюджет. Ціна покрівлі – одне з основоположних рішень при підборі матеріалу.

Для того щоб самостійно розрахувати, скільки упаковок знадобиться на той чи інший дах, потрібно виконати ряд математичних операцій. Один із способів включає в себе такий алгоритм:

  • На міліметрівці потрібно накреслити план будинку – його геометричну проекцію. Розраховують сумарну площу скатів.
    Значення множать на коефіцієнт ухилу покрівлі.
  • Отримане число ділять на значення укривной площі матеріалу (1 упаковки), підсумкове число – кількість упаковок з плиткою.
    Для більшої точності потрібно розділити креслення покрівлі на відокремлені геометричні фігури, з окремим підрахунком площі кожної з них.
  • Буде потрібно враховувати критерії примикання матеріалу, наявність ребер та інших елементів.
  • Купувати гнучку покрівлю варто з запасом К = 1,03 – 1,07.
  • Розрахунок кількості черепиці для ковзанів і карнизів ведеться в погонних метрах. В середньому 1 упаковки матеріалу вистачить на 16 погонних метрів і 20 карнизних.
    Буде потрібно виконати і розрахунок добірних елементів: планок, карнизів, фронтонів.

Пам’ятка щодо самостійного розрахунку матеріалу гнучкої черепиці наведена на сайті виробника матеріалу.

СКІЛЬКИ КОШТУЄ МОНТАЖ покрівлі з бітумної черепиці

Монтаж покрівлі з бітумної черепиці залежить від робіт, які потрібні – повністю це установка під ключ або тільки укладання матеріалу, реконструкція покрівлі або новий дах.

ОРІЄНТОВНА ВАРТІСТЬ РОБІТ В КОМПАНІЇ «Руф Львів»:

  1. Створення даху під ключ, з нуля, з облаштуванням покрівельного пирога, монтажем кроквяної системи, укладанням гнучкої крівлі – від 28 рублів за квадратний метр (залежить від складності форми даху).
  2. Укладання матеріалу на готову обрешітку і настил – від 150 грн. за кв. м.

Точну вартість робіт можна дізнатися у менеджерів компанії, за запитом. Ми безкоштовно приїжджаємо на об’єкт і в області. Будь-які покрівельні матеріали можна купити в розстрочку, телефонуйте для замовлення будь-яких покрівельних робіт за телефонами:

ВИСНОВОК

Бітумна покрівля – надійне і красиве рішення для даху. Це одне з небагатьох покриттів, яке можна використовувати для настилу на складних конструктивних елементах.

Бітумна черепиця ідеальна для обробки мансардних поверхів: м’яка покрівля чудово поглинає звуки від дощу, граду, вітру. Щільне полотно герметичне. Воно непроникно для вологи навіть в місцях стику завдяки прошаркам з бітуму.

Практичних господарів порадує довгий термін служби (більше 50 років) – при необхідності корекції можна замінити 1 полотно, а не переробляти все повністю. М’яка покрівля не вигорає, її красивий колір не тьмяніє з часом, гонт не заростає мохом і грибком.

Великий вибір виробів в колекціях виробників задовольнить запити навіть самого вимогливого замовника. Зовні покриття успішно імітує різні матеріали (дранку, натуральну черепицю, сланець), а після укладання на даху виходить полотно з оригінальним об’ємним малюнком.

Перераховані якості в поєднанні з винятковими технічними характеристиками дозволяють сказати, що бітумна черепиця – одне з кращих укриттів для покрівлі!