Витрата покрівельних саморізів на 1 м2 металочерепиці

Для отримання максимальної герметичності саморізи повинні бути досить якісними. Важливо звертати увагу на спеціальне маркування, яка присутня на капелюшку кріплення. Як правило, якісні саморізи виготовляються з високовуглецевої або нержавіючої сталі. Крім того, вони повинні мати антикорозійне покриття.

Який витрата саморізів на металочерепицю – скільки треба і як кріпити правильно

https://roof.lviv.ua/catalog/samorizi-shurupiti/

Якщо ви вирішили побудувати для себе ідеальний будинок, то щоб він простояв не одне покоління, слід з особливою ретельністю підійти до вибору матеріалів. Навіть мінімальні невраховані дрібниці можуть спричинити негативні наслідки. У цій статті ми розповімо про те, які краще використовувати саморізи для металочерепиці, якими вони бувають і яким має бути їх витрата в тому чи іншому випадку.

Необхідність якісних кріплень

Прийнято вважати, що покрівля прослужить так довго, скільки зможе протриматися самий недовговічний її елемент. Це відноситься і до саморізами – як не дивно, але від них залежить дуже багато чого. Має значення не тільки якість, але і правильний розрахунок кількості саморізів для металочерепиці.

Які бувають саморізи для покрівлі

Покрівельні саморізи від звичайних відрізняються тим, що у них є особлива ущільнювальна шайба.

В залежності від того, який навантаженні вони будуть піддаватися, можна виділити такі категорії:

Дуже важливо суворо дотримуватися такої класифікації, не застосовувати саморізи не за призначенням.

Досить багато людей вважають, що шайби покрівельних саморізів негативно вплинуть на естетичний вигляд покрівельного покриття. Насправді, з огляду на те, що на ринку присутня величезна кількість забарвлень саморізів, ви точно знайдете для себе ті, які не будуть виділятися на тлі, наприклад, металочерепиці. Так що саморізи і герметичність забезпечать, і ідеально будуть виглядати на поверхні.

Для отримання максимальної герметичності саморізи повинні бути досить якісними. Важливо звертати увагу на спеціальне маркування, яка присутня на капелюшку кріплення. Як правило, якісні саморізи виготовляються з високовуглецевої або нержавіючої сталі. Крім того, вони повинні мати антикорозійне покриття.

Варто відзначити, що при використанні якісних саморізів в точках кріплення металочерепиці НЕ будуть з’являтися патьоки іржі внаслідок початку корозії кріплення. Важливу роль також відіграє і ущільнювальна гумова підкладка. Сумлінні відомі виробники роблять шайби для саморізів з особливої ​​гуми EPMD. Вони характеризуються кращою стійкістю до перепадів температур, до того ж їм властива поліпшена еластичність.

Якість саморізів і розрахунок кількості – скільки треба

При покупці саморізів бажано перевіряти їх якість, так як це може вплинути на загальний витрата саморізів на металочерепицю. Шайби саморізів повинні щільно прилягати до металевої поверхні. Не беріть такі кріплення, в яких гумова шайба з легкістю відділяється від самореза. Згодом така гумка може зруйнуватися, внаслідок чого в місцях кріплення буде просочуватися вода і виникати іржаві патьоки.

Важливо знати, скільки саморізів потрібно на лист металочерепиці, також слід вміти відрізнити неякісний кріплення від якісного. Для цього стисніть шайбу в плоскогубцях. У поганого самореза захисний шар почне кришитися або відставати. Виробники з репутацією такого не допустять, так як кожен їх кріплення проходить всілякі тести на навантаження.

Сталеві саморізи повинні відповідати таким вимогам:

  1. При багаторазовому вигині самореза на 5 градусів в протилежні сторони, він повинен витримати 20000 коливань.
  2. При збільшенні нахилу до 10 градусів, саморіз повинен пройти тест у 2000 вигинів.
  3. При вигині в 15 градусів число вигинів має сягати 100.

Якісні вироби з легкістю пройдуть всі тести, зберігши при цьому свою структуру.

В даний час все більше число перевірених виробників металочерепиці відчувають свою продукцію відповідними саморізами. І тільки при використанні оригінальних саморізів ви отримаєте від виробника запропоновану гарантію. Таким чином, ви будете точно знати, скільки саморізів на лист металочерепиці вам буде потрібно. Якщо робити все так, як радить виробник, то в підсумку дахове покриття металочерепиці буде здатне прослужити як мінімум до 50 років.

Витрата саморізів

Перед тим, як робити розрахунок металочерепиці на дах, багато хто цікавиться, скільки саморізів треба на металочерепицю, щоб отримати максимально надійне її кріплення. Переважна кількість фахівців стверджує, що на 1 м 2 покрівельного матеріалу має бути вкручені до 8-10 штук покрівельних саморізів. Така кількість може бути застосовано до звичайних листів. Там, де присутні складні вигини покрівлі, а також виходячи з товщини металу і ширини прогонів даху, розрахунок саморізів для металочерепиці буде відрізнятися.

Варто відзначити, що до обрешітки з дерева дахове покриття повинне кріпитися за допомогою саморізів 4,8 × 35 типу дерево-метал.

Поради щодо закріплення листів металочерепиці

Все нижні краї листа металочерепиці фіксуються саморізами в підошву хвилі. Далі саморізи потрібно вкручувати з кроком в дві хвилі, при цьому місця кріплень саморізів в рядах краще розміщувати в шаховому порядку.

Варто враховувати, що після укладання бокового листа металочерепиці внахлест, угвинчуватися саморізи в гребінь з кожної хвилі. Торцеву планку кріпите шурупом з проміжками в 50-60 см. Конькова планка зафіксуйте спеціальними саморізами для ковзанів через кожну хвилю металочерепиці.

Визначити кількість саморізів на металочерепицю можна вже після створення проекту покрівлі, коли є всі розміри і обсяг покрівельного покриття, а також враховані всі складні елементи каркасної конструкції.

Пам’ятайте, що купивши якісні кріпильні елементи, ви отримаєте надійну потужну покрівлю, яка зможе прослужити вам не один десяток років.

Кріплення металочерепиці саморізами

В наші дні металочерепиця стала найбільш популярним матеріалом для покрівлі. Однак не всі люди знають, які потрібно використовувати саморізи для металочерепиці і, як правильно виконувати кріплення листів, використовуючи такі пристосування. Варто відзначити, що саморізи, які призначені для кріплення покрівлі, відрізняються шайбою, забезпеченою еластичним ущільнювачем, а їх колір можна підібрати під забарвлення покрівлі.

Схема кріплення металочерепиці саморізами до дерева (зверху) і до металу (знизу)

Як кріпити металочерепицю саморізами?

Металлочерепицу слід кріпити покрівельними саморізами в нижню частину хвилі, в тому місці, де метал щільно прилягає до обрешітки на кілька сантиметрів нижче сходинки.

Кріплення входить на два сантиметри в обрешітку таким чином, що підкладка, деформуючись, заповнює собою весь простір між металом покрівлі і головкою саморіза з шайбою.

Через деякий час підкладка вулканізується і створює непроникну з’єднання, саме тому рекомендується кріпити металочерепицю саморізами, довжина яких не менше 28 мм.

Крім того, у верхній хвилі немає зручного майданчика для примикання, і вона має крутий радіус. Ще одним недоліком кріплення покрівлі по верху хвилі є неможливість міцного і надійного прикріплення, а шуруп, який загвинчується шуруповертом, сильно мне металочерепицю.


На відео показаний процес монтажу самореза в покрівельний лист

Існує наскільки правил монтажу листів покрівлі:

  • Перший лист покрівлі повинен бути покладений по лінії карниза.
  • Укладання металочерепиці слід починати від лівого нижнього кута даху.
  • Листи покрівлі кріпляться саморізами від низу до верху, так щоб верхній лист покривав нижній.

Витрата саморізів на лист

Витрата саморізів на металочерепицю, в загальному, і скільки потрібно саморізів на один лист металочерепиці.

Для того щоб зрозуміти скільки саморізів вам знадобитися витратити на один лист металочерепиці вам потрібно скористатися спеціальною формулою розрахунку.

Наприклад, ваша дах дорівнює 150 м², а лати складається з дощок, перетин яких – 30х150 мм. Ширина ската 10,2 метра, а довжина – 7,75 метра.

На фотографії – один з найбільш затребуваних видів покрівельної металочерепиці

Загальна кількість аркушів, яке вам потрібно прикріпити – 40 штук. В даному випадку вам потрібно використовувати саморізи, які мають розміри 4,8х20, 4,8х35 і 4,8х50.

Розрахуємо, скільки саморізів нам знадобиться на кожен елемент і всього взагалі:

  • Для того щоб закріпити стики між рядами вам знадобитися на кожен стик близько 6-ти кріпильних елементів, а це в загальному становить 120 саморізів.
  • Для всієї довжини бічних стиків між листами покрівлі потрібно витратити по 21 саморізи на кожен стик, що в результаті становить 378 штук, розмір яких дорівнює 4,8х20.
  • Щоб прикріпити листи покрівлі по лінії карниза і лінії коника з розрахунку по 3 самореза на один лист металочерепиці, знадобиться 120 штук.
  • 88 штук в сумі для того щоб скріпити торцеві лінії, де зазвичай використовують по 22 самореза на одну торцеву лінію.

Для того щоб закріпити ковзани, карнизні і торцеві планки, і інші елементи знадобитися 360 кріпильних болтів, це враховуючи надійність кріплення і довжину хвилі покрівлі. Отже, для того щоб покрити дах зазначеного розміру вам знадобитися 1266 саморізів.

Витрата саморізів на 1м2

Таким чином монтується на металочерепицю спеціальне кріплення для установки сонячної панелі на дах

Скільки саморізів потрібно на один квадратний метр металочерепиці? При монтажі металочерепиці, як правило, потрібно вкрутити від 6-ти до 8-ми саморізів на один м². Будівельник не повинен займати зручного положення на даху, для того щоб загвинчувати кожен окремо взятий саморіз.

Монтажник повинен з одного положення, наприклад, зі сходів, однією рукою загвинчувати саморізи, так як кріпити металочерепицю в нижню частину хвилі дуже зручно і, якщо розглядати з технологічної точки зору, має найменші шанси виникнення шлюбу.

А ось кріплення у верхню частину хвилі досить складна робота. В даному випадку саморіз своїм наконечником проходить повністю металочерепицю і тільки через 2,5 – 5 см угвинчується в дерев’яну обрешітку. Складність полягає в тому, що покрівельник шуруповертом з саморізом на ньому, повинен на дотик шукати обрешітку.

Варто відзначити, що кріплення покрівлі в верхню частину хвилі, це досить поширена помилка, але не фатальна. Переробляти роботу вам точно не доведеться. Наслідками такої помилки є шум, що виникає через удар покрівлі про обрешітку при сильних поривах вітру.

Розміри саморізів

Таблиця розмірів різних типів саморізів

  • Для кріплення металочерепиці до дерев’яної обрешітки застосовують саморізи, розмір яких дорівнює 4,8х35 і 4,8х28 мм.
  • Для скріплення декількох листів покрівлі між собою використовують саморізи форматом 4,8х20 мм.
  • Для кріплення «добірних» елементів використовують саморізи 4,8х70 і 4,8х50 мм.

Цікаво знати, що вага кріпильних болтів розміром 4,8х28 мм дорівнює 5,23 кілограма.

Покрівельні саморізи для металочерепиці

Покрівельний саморіз – це оцинкований шуруп, який має шестигранну голівку, ущільнювальну, з вулканізірующім шаром, шайбу і свердло, що є наконечником самореза.

На фото – кілька видів саморізів для металевої покрівлі

Від заточування наконечника і якості стали залежатиме порушення структури металу близько виробленого під час свердління отвори. Дуже важливо купувати якісні саморізи, так як термін їх служби повинен збігатися з терміном «придатності» покрівельного покриття.

Щоб оцинковані кріпильні болти захистити від корозії, їх поверхню потрібно покрити спеціальною порошковою фарбою. Зазвичай головка саморезов має кольорове покриття, що дозволяє застосовувати їх для самих різних кольорів металочерепиці.

Ціна саморізів для металочерепиці

Вартість кріпильних болтів для металочерепиці досить різноманітна, тому що все залежить від фірми виробника, якості і розмірів.

Саморіз, що з’єднує металочерепицю з дерев’яною кроквяної системою

Головне, це не купуйте саморізи невідомих виробників, так як навряд чи вони зможуть вам запропонувати якісну продукцію. Оптимальна ціна для одного покрівельного саморіза дорівнює 2-розум рублям.

Відео

В даному відео розповідається про різні елементи для покрівлі, в тому числі і про саморезах, до вибору яких слід підходити дуже відповідально.

Є думка, що покрівля прослужить стільки часу, наскільки вистачить самого недовговічного матеріалу, використаного при її монтажі. Покрівельні саморізи сильно впливають на якість покрівлі, так як неправильно прораховане кількість і погана якість кріпильних болтів значно скорочує термін служби металочерепиці.

Який витрата саморізів на 1м2 профлиста для покрівлі та як правильно розрахувати кількість листів покриття?

Покрівля будь-якого будинку повинна бути надійною. Міцно захищати будівлю від снігу, вітру і дощу.

Вимагати менше енергії і коштів на її зведення. Відповідати естетичним потребам господаря.

Ось чому багато вважають за краще профлист (металевий профільований лист), як оптимальний варіант при зведенні даху.

Його достоїнства:

  • полімерна захист зберігає його від корозії;
  • він байдужий до кліматичних сюрпризів;
  • не токсичний;
  • стійкий до впливу вогню;
  • різноманітний в кольорі і типах;
  • доступний за ціною.

Чи є спосіб кріплення профнастилу саморізами ще одним його перевагою? – Так, в цьому немає нічого складного. Головне знати, що і як потрібно робити.

Технічні характеристики профнастилу тут.

Вимоги до кріпильних елементів

Кріплення профлиста на покрівлі здійснюється покрівельними саморізами. Велика площа листа, жорсткість металу і незначну вагу створюють навантаження на елементи кріплення. Від надійності закріплення залежить і стійкість даху при сильних поривах вітру. Враховується вид каркаса : він може бути металевим або дерев’яним.

  • Самонарізи, які кріпляться до металевої поверхні, виготовляються з дрібною різьбою і наконечником, як у свердла. Маючи високу міцність, вони легко вгвинчуються в металеву поверхню, не вимагаючи отворів.
  • Самонарізи, призначені для дерев’яних каркасів, дуже схожі на прості шурупи, тільки з великим діаметром головки. Їх міцна сталь також здатна пробити покрівельний профлист без висвердлювання.

Гвинти бувають з різною головкою: циліндричної, шестигранною, напівкруглої і сферичної. Розрізняються і шліци. Вони можуть бути у вигляді зірочки або хреста. Фігурними або прямими.

Для монтажу покрівлі з профнастилу найбільше підходять саморізи зі спеціальною герметизуючої прокладкою зі штучного каучуку (ЕРDM) . Контакт з металевою поверхнею настільки щільний, що усуває ризик проникнення води через місце з’єднання. Цьому сприяє і спеціальний виступ по краю шестикутника. Він підсилює міцність головки і додає надійності ущільнення.

Самонарізи для покрівлі з профнастилу легко підібрати і за кольором , так як вони випускаються з різним декоративним покриттям, яке має ще й захисним властивістю.

Про якість кріпильних виробів говорить наявність маркування. Варто вибирати саморізи з еластичною товстої (2 мм) неопренової прокладкою . Покриття з цинку має бути в межах 12 мкм. Тоді вони прослужать довго і не заіржавіють. Можна перевірити якість і самим: пассатижами здавити шайбу з EPDM і перевірити цілісність лакофарбового покриття. Прокладка не повинна зійти з місця на металевій шайбі.

Рекомендуємо саморізи з прокладкою ЕРDM

Як правильно розрахувати витрати саморізів на 1м2 профлиста для покрівлі

Особливості кріплення профнастилу

Самонарізи вкручують в ту частину листа, яка щільно прилягає до дощок каркаса. Знизу і зверху в кожну хвилю. А з бічних сторін – в обрешітку кроком в 50 см. Щоб листи в місцях нахлеста прилягали щільніше, кріплення виробляють в шаховому порядку, через гребінь. Для міцності шматки профлиста з’єднують між собою, використовуючи саморізи довжиною 20 мм.