Як і чим ізолювати трубу димоходу – кращі рішення, перевірені часом

У статті піде мова про те, як і чим ізолювати трубу димоходу. Представлено кілька практичних способів.

Ізоляція труби димоходу потрібно, щоб уникнути виникнення протікання, а також випадків перегріву. Простіше кажучи, вона дає змогу подовжити термін експлуатації споруди. Фахівці рекомендують виконувати комплексні роботи, куди входить гідро- і протипожежна ізоляція.

ніж ізолювати трубу димоходу металеву

димохід лазні

При виконанні ізоляції пічної труби в лазні першочерговим має бути безпека людей. Основна загроза в приміщенні виходить від відкритого вогню. Тому його необхідно захистити, попередньо зробивши перекриття стійким до високих температур.

В основному лазні зводяться з деревини, легкозаймистого матеріалу. Дуже поширеною помилкою є думка про те, що достатньою мірою буде обшивка стелі металевими листами. Але в дійсності такого захисту недостатньо. Адже оббивка все одно буде нагріватися, що може стати причиною пожежі. Популярним рішенням проблеми є утеплення димохідної труби червоною цеглою. Але таке підійде не для кожного дизайну лазні.

ніж обмотати трубу димоходу

Зараз існує два хороших варіанти для ізоляції димоходу:

  • фольгоізол . Баня з такою ізоляцією не втрачатиме тепло, працює все на зразок термоса. При цьому прогрівається вона досить швидко, довго зберігаючи температуру.
  • теплоізоляції . Матеріал використовується для обмотки димоходу.

Популярним рішенням є використання сендвіч-труб, які демонструють високу ступінь безпеки. Конструкція ізоляції складається з декількох секцій, легко об’єднуються один з одним. Такий варіант підійде в тому числі і для саун з металевою піччю.

ніж заізольовані трубу димоходу

Якщо стоїть питання про те, чим заізолювати трубу димоходу в традиційній російській лазні, то кращим рішенням буде використання червоної цегли. Даний матеріал стійкий до вогню, здатний тривалий час зберігати тепло. Читайте також: ” Як і чим зробити ізоляцію труби в лазні – матеріали і способи “.

Важливо відповідально підійти до цегляної кладки в лазні. Від її якості безпосередньо залежить тривалість експлуатації будівлі. Не можна економити на матеріалах або роботах. Адже необхідність ремонту в майбутньому буде пов’язана з набагато більшими витратами.

Обмотка металевого димоходу

«Чим обмотати трубу димоходу металевого в лазні?» – популярне питання серед дачників. Адже існує безліч матеріалів, використовуваних для цієї дачі. Відсутність горючих речовин в покритті – першорядний нюанс, який потрібно враховувати. Переважно використовувати якісний матеріал, що володіє всіма необхідними властивостями. Також він повинен бути повністю безпечним для використання.

Найпоширеніші матеріали:

  1. скловата;
  2. Волокнисті будматеріали;
  3. Мінеральна вата.

Утеплення металевого димоходу

Утеплення димарів металевого димоходу – окрема тема для обговорення. Адже містить ряд нюансів, про які буде сказано далі. Це досить складне завдання, тому виконувати її рекомендується її під час будівництва лазні. З готової будівництвом працювати важче, адже може знадобитися перебудова покрівлі.

Хорошим рішенням буде застосування сендвіч-труб. Цю конструкцію легко виготовити, крім того, знизяться витрати на фахівців. Однак сам матеріал не відноситься до бюджетних. Але термін експлуатації і якість повністю виправдовують його вартість. Сендвіч-труби додатково ізолюються мінеральною ватою.

Чим ізолювати димохідну трубу, кожен вирішує сам. Важливо пам’ятати те, що таке утеплення дозволяє захистити димохід від негативного впливу продуктів горіння, а також вологи. Якщо вчасно не потурбуватися про ізоляцію, то виникає ризик руйнування лазні. Адже посилений дією кислоти конденсат повільно руйнує будматеріали. Найбільшу загрозу він представляє в весняний період, коли труба починає відтавати (детальніше: ” Чому з’являється конденсат в трубі димоходу і як від нього позбутися “).

виготовлення коробів

Про те, чим утеплити залізну трубу димоходу, було сказано раніше. Тепер можна переходити до наступного етапу. Багатьом здається, що виготовлення короба для димоходу – занадто складне завдання. Насправді це не так. Досить підійти до роботи відповідально, зі знанням справи.

Необхідні інструменти:

  • дриль;
  • Ножиці по металу;
  • Циркуль;
  • Металеві листи;
  • Саморізи.

утеплення димохідної труби

Етапи роботи:

  1. Підготовка отвору. По краях необхідно закріпити бруси, які будуть виступати в якості опори для корпусу.
  2. З металевого листа вирізається дві заготовки. Їм надається П-образна форма. Потім готові деталі прикручують до стелі за допомогою саморізів.
  3. Знову виготовляється дві заготовки, але вони вже закріплюються на стоять листи з невеликим заступом. Виходить незбиране обрамлення в стелі.
  4. Тепер робиться днище для короба з металевого листа. У центрі заготовки повинно знаходитися отвір для димоходу, тут потрібно циркуль.
  5. У коробі розміщуються чотири кріплення в два сантиметри. Вони вирізаються і відгинаються перпендикулярно днищу.
  6. До днища прилаштовується стінки. Тепер в короб вставляють димовідвод, він додатково закріплюється хомутами. Порожнечі заповнюються ізоляційної прошарком.

установка димоходу

Установка димоходу – не так просте завдання, як може здатися на перший погляд. Існує безліч нюансів, які слід брати до уваги. Якщо поставити димар недостатньо якісно, ​​то це може привести до псування майна, а ще створенню дискомфорту людей, що знаходяться всередині, тож шкодять їхньому здоров’ю.

Етапи робіт:

  1. Підготовчий етап, де підбирається проект робіт, закуповуються матеріали, визначається форма споруди. Бувають прямі димоходи, а також конструкції з різними вигинами.
  2. Тепер можна приступати до складання димоходу. Місця з’єднань труб, коліна і трійники потрібно скріпити хомутами.
  3. Проведення димоходу через дах за допомогою спеціального інструменту. Для початку визначається рівень схилу покрівлі, виходячи з отриманих даних вибирається відповідне місце. У ньому прорізається отвір для заготовки. Зверху все ізолюється дахової обробленням, а зсередини – покришним листом. Читайте також: ” Як зробити ізоляцію труби димоходу – перевірені і надійні варіанти “.
  4. На патрубку закріплюється спеціальний фартух. Труба подовжується до потрібних розмірів, її верхівка частково ізолюється спеціальною кришкою у формі парасольки. Він буде перешкоджати попаданню атмосферних опадів всередину димоходу.

кріплення димоходу

Заготівлю необхідно вивести на дах через горище. Всі щілини, особливо порожнечі між покрівлею і патрубком, заповнюються гідроізоляцією. При виведенні заготовки необхідно пам’ятати про техніку безпеки.

Для закріплення труби димоходу застосовують коліно. Воно призначена для регулювання розташування конструкції по вертикалі. Щоб надати всьому надійності, трубу додатково кріплять до стіни, використовують відповідні кронштейни. Зазвичай вони входять в попередні налаштування. Також їх можна виготовити руками, найкраще в якості основи для них використовувати металеві куточки.

ніж ізолювати димохідну трубу

Як тільки ізоляційна конструкція встала на місце і надійно зафіксована, необхідно закрити трубу димоходу парасолькою. Він призначений для захисту конструкції від атмосферних опадів, тополиного пуху та опалого листя.

Заміна цегляної труби на металеву

Якщо цегляного димоходу недостатньо, його можна додатково подовжити за допомогою металевої труби. Завдання трудомістка, але цілком реалізовується. Важливо підходити до неї з усією відповідальністю.

Для початку виготовляється плоска сталева майданчик з патрубком. Причому його діаметр повинен бути таким же, як діаметр металевої труби, яку планується використовувати. Майданчик потрібно надійно закріпити. Фіксується вона за допомогою дюбелів і саморізів. Додаткову надійність додасть герметизація.

Порядок робіт:

  • На цегляній кладці потрібно відзначити точки, на яких буде встановлюватися кріплення. Їх не можна ставити на кладочном шві. Бажано їх розміщувати ближче до центру цегли, а не на його краю.
  • У зазначених місцях просверливаются отвори для розміщення дюбелів. У тих же точках проробляються отвори на плоскій майданчики, туди підуть саморізи.
  • На цегляну підставу наноситься вогнетривкий герметик, потім туди ставиться сталева майданчик. Саморізи вкручуються в дюбеля. Важливо стежити за щільністю прилягання і рівномірністю.
  • Тепер залишається дочекатися повного засихання герметика і переходити безпосередньо до подовження димаря за допомогою металевої труби.

чим утеплити залізну трубу димоходу

Важливі нюанси монтажу:

  1. Якщо довжина відрізка труби над дахом перевищує 1.5 м, її рекомендують обладнати спеціальними розтяжками, які зміцнюють конструкції (прочитайте також: ” Способи пристрою пічної труби на даху будинку – переваги і недоліки різних варіантів “).
  2. Не можна ставити патрубок, довжина якого від грубки до оголовка більше 5 м.
  3. Установка спецзаглушек дозволяє позбутися від конденсату.
  4. Ділянка димоходу над дахом повинен бути довшим 1.5 м.
  5. Не можна заужать патрубок при установці димоходу.
  6. Що знаходяться недалеко конструкції з легкозаймистих матеріалів не повинні нагріватися до температури в 50 o C.
  7. Димохід не можна розміщувати поблизу електропроводки.

Рішення про те, чим ізолювати трубу димоходу металеву, слід приймати виходячи з бюджету, а також потреб споруди. Важливо підходити до завдання максимально відповідально, виробляючи роботи в повній відповідності з усіма нормами і нюансами. Тоді ізоляція димоходу прослужить довгий термін без нарікань.