Як покрити дах профнастилом своїми руками

C:\Users\Елена\Desktop\Состав-кровельного-пирога-600x357.jpg

Як покрити дах профнастилом своїми руками

Покрівля є одним з найважливіших елементів будівлі. Від правильності її установки залежать надійність і тривалість терміну служби всієї будівлі. Торгова мережа будівельних матеріалів має розпорядженні великий вибір товарів для покрівельних покриттів. Профільований настил знаходиться на лідируючій позиції. Технологія укладання гофрованих листів не представляє складності. Перед початком роботи потрібно ознайомитися з особливостями цього матеріалу і правилами його монтування.

montazh-proflista-na-kryshu Профільований настил є універсальним матеріалом, що знайшли своє застосування при зведенні огорож, легких споруд, обробці стінових і покрівельних покриттів. Заготовки використовуються навіть в найсміливіших експериментах при відсутності досвіду в будівництві покрівлі.

Опис матеріалу

Профнастил виготовлений із сталевої сировини холодної прокатки, покритий полімерним захистом. Висота профілів заготовок може бути 8-75 мм. Хвилеподібні, прямокутні і трапецієподібні форми забезпечують додаткову жорсткість. Профнастил може протистояти механічним впливам і високим навантаженням.

polimernyj-profnastil

Переваги профільного настилу:

  • Оптимальна товщина дозволяє витримувати інтенсивні вітрові навантаження.
  • Стійкість проти дощу, снігу, корозійних плям і руйнівного впливу агресивних речовин завдяки лакофарбовому і оцинкованому покриттям.
  • Відсутність складнощів при монтажних роботах.
  • Зручність при транспортних перевезеннях.
  • Мала вага, яка надає невелике навантаження на фундамент.
  • Можливість вибору з палітри відтінків полімерного покриття, надає індивідуальну привабливість покрівлі.
  • Низька ціна в порівнянні з іншими покриттями, використовуваними для покрівель.

Після порізки заготовок по заданих розмірах потрібно провести обробку зрізів спеціальним антикорозійним складом грунтовки засобом для продовження експлуатаційного терміну покрівельного профнастилу.

Полегшена покрівля з невеликим ухилом покривається заготовками НС 35 або С 44 з трапецієподібним або синусоїдальним профілем.

C:\Users\Елена\Desktop\Лист-НС-35.jpg

Довжина одного листа дорівнює 2-6 метрів або можна замовити виготовлення профнастилу з індивідуальними розмірами 0,5-12 метрів.

Скатна покрівля покривається елементами найбільш поширеною марки НС 35 – висота профілю 57-114 мм. Буквою «Н» позначають настил, застосовуваний для несучих конструкцій.

 

Необхідні додаткові елементи

Підбір самонаріжучих гвинтів, що мають полімерне покриття, виробляють за кольором основного профнастилу та його структурі. Наконечник у вигляді свердла дає можливість використовувати його в роботі з металевими конструкціями, що мають товщину не більше 2 мм. Саморізи продаються в комплекті з ущільнювальними шайбами, виготовленими з неопренової гуми.

 

При герметизації підпокрівельного простору, зокрема, для герметизації конька, використовується спеціальний ущільнювач, що повторює всі вигини профнастилу. Функція конька полягає в забезпеченні захисту стикувальних з’єднань, а також у створенні декоративних прикрас даху. Торці ковзанів вставляють в спеціальні заглушки.

Установка куточків проводиться з метою з’єднання кутових деталей.

konek-krovli

Підбір інструментів

instrumenty

Перед тим як покрити дах профнастилом своїми руками, потрібно підготувати обов’язковий набір інструментів:

  • лазерний будівельний рівень;
  • довга рулетка;
  • будівельний ніж;
  • маркер або олівець;
  • ножиці по металу;
  • шуруповерт великої потужності;
  • будівельний степлер і скоби до нього;
  • електродриль;
  • молоток;
  • герметик пістолет;
  • кріплення.

Забезпечення нахилу даху

Будинки виконуються з обов’язковим ухилом даху мінімум 12˚. Залежно від того, яка є величина кута нахилу, проводиться укладання з перекриттям крайок сусідніх деталей:

  • менше 15˚ – нахлест дорівнює 200 мм;
  • менше 30˚ – 150- 200 мм;
  • понад 30˚ – 100- 150 мм.

У місцях перекриттів проводять обов’язкову герметизацію швів за допомогою мастики або ущільнювальної стрічки.

Підготовчі розрахункові роботи

На першому етапі виконуються заходи по обміру даху:

  • Визначається довжина схилів по кожній діагоналі, паралельно перевіряються площини за допомогою рівня.
  • Розрахункова довжина заготовки повинна відповідати скату даху плюс 40 см на звис.
  • Необхідна кількість профільованих листів визначають за допомогою нескладних математичних обчислень, не забуваючи при цьому додати допуски на величину кромок перекриттів (нахлестов).
  • При складній геометрії даху розрахунок проводиться для кожної унікальної фігури, а потім визначається сума отриманих результатів. Розраховуючи кількість профнастилу, потрібно пам’ятати про ковзанах, трубах, вікнах, торцях і ін.

Облаштування покрівельного пирога

C:\Users\Елена\Desktop\Состав-кровельного-пирога-600x357.jpg

Крім покриваючого шару, покрівельний склад має кілька обов’язкових елементів:

  • теплозахист;
  • гідроізоляція;
  • пароізоляційний шар;
  • вентиляція.

Розрахунок кожного шару проводиться методом, подібним визначенням кількості профлистів.

Особливості укладання профнастилу

C:\Users\Елена\Desktop\Особенности-подъема.jpg

Укладання профільованого настилу проводиться з дотриманням нескладних правил:

  1. При піднятті настилу наверх використовують дерев’яні лаги.
  2. Роботи виконуються в тиху погоду, щоб виключити пошкодження аркушів при випадковому їх падінні.
  3. Здійснювати пересування за профілем можна тільки за прогинами хвиль в зоні риштувань.
  4. Місця зрізів або інших порушень цілісності профнастилу обробляють спеціальною емаллю для попередження корозії металу.
  5. Рекомендується використовувати щільні захисні рукавички, щоб уникнути травм гострими крайками.
  6. Залишки сміття після монтажних робіт змітають щіткою або промивають з використанням мильного розчину.
  7. Укладання покрівельного покриття завершується обов’язковим видаленням пакувальної плівки.

Алгоритм покриття покрівлі профільним настилом

Елементи укладаються на обрешітку, що має суцільний або кроковий характер. Розмір кроку може залежати від ступеня ухилу даху. При схилі менше 15 ° відстань між планками, виконаними з металу або деревини, становить від 300 до 400 мм, вище 15 ° – крок збільшують до 600 мм.

Для запобігання попадання дощу або снігу в зазори між листами монтаж виробляють від нижнього шару, поступово просуваючись вгору.

Важливо! Профнастил, який має хвилястий профіль, укладають з боку, схильною до найменших задувань вітру.

При достатній довжині ската використовується цілісний профлист, при цьому укладають його від торцевої частини. Вирівнювання виробляють, орієнтуючись на карниз, забезпечуючи додаткові 40 см для виконання звисів.

Монтування покриття проводять дуже уважно, покроково звіряючись з планом, складеним заздалегідь:

  1. Установка першого елемента супроводжується закріпленням саморізів в середині.
  2. При укладанні другої деталі забезпечується накладення кромки (накладення) на попередній фрагмент. Спосіб кріплення повторюють.
  3. Після попередньої укладки деталей повністю по всьому даху виробляють їх вирівнювання, орієнтуючись на горизонталь карниза.
  4. З’єднання елементів профнастилу один з одним у самого конька, потрапляючи в прогин хвилі через крок.
  5. Заключне кріплення. За вертикальної лінії проводиться установка саморізів в обрешітку через одну дошку, по горизонтальній – з інтервалом у дві хвилі. У торцях проводиться закріплення в кожному кроці обрешеточного шару. Вгорі біля конька і внизу у карниза вводяться саморізи в кожному прогині.
  6. Місця стиків зміцнюються у всіх сполучених точках.
  7. Зайві частини підлягають обрізці ножицями з усіх боків.
  8. Установка торцевих планок. Починаючи від нижнього рівня в напрямку до гребеня виробляють надбавку за довжиною, створюючи нахлест 50 мм. Кріпильні самонарізні гвинти встановлюються через один метр один від одного.
  9. Після укладання самоклеючого ущільнювача на профнастил виробляють прикріплення конькового елемента. Перекриття крайок конькових планок має становити 100 мм, відстань між кріпленням – не більше 300 мм.

 

Особливості монтажу на складних ділянках

C:\Users\Елена\Desktop\Ендова-600x450.jpg

Складні ділянки характеризуються наявністю внутрішніх кутів, їх називають єндови. Ускладненими місцями вважаються стикування двох скатів, райони розташувань вентиляційних виходів і димоходів. Внутрішні стики потребують ретельного ущільнення, що захищає місця під покрівлею від проникнення вологи. Решетування тут має суцільний вигляд.

Місця з’єднання профільованого настилу і планок потребують герметизації за допомогою ущільнювача або мастики. Планки розжолобків закріплюються спільно з профлистом. Верхня планка встановлюється на профіль, щоб закрити стики кромок і захистити їх від дощу і снігу.

Торгова мережа має додаткові елементами, що мають нестандартні форми, щоб уникнути труднощів, пов’язаних з покриттям складності даху.