Як правильно покласти металочерепицю на дах своїми руками

Як правильно покласти металочерепицю на дах своїми руками

Багато господарів бояться самостійно укладати металочерепицю, вважаючи таку роботу дуже складною. Хоча монтаж цього матеріалу схожий з процесом укладання інших покрівельних покриттів подібного типу. Якщо дізнатися, скільки коштує виконання такої роботи найманими робітниками, плюс до всього чимала ціна самого матеріалу, виникає бажання обійтися своїми силами. Тим більше, якщо подивитися навчальне відео, як покрити дах металочерепицею, багато проблем підуть на задній план.

Укладка металлочерепицы

Виготовлення підкровельного порога

Укладаючи своїми руками дахове покриття, треба передбачити захист кроквяної системи від гниття. Хоч би яка була якісна металочерепиця, все одно це метал і він має властивість утворювати конденсат при перепадах температур. Покладена гідроізоляція допоможе відвести вологу від дерев’яної конструкції даху. Якщо передбачається використання горища як житлового приміщення, його доведеться додатково утеплити. Ціна такої покрівлі, природно, збільшитися але, скільки б це не коштувало без цього порога ніяк не обійтися.

Конструкція пирога холодного горища складається з таких шарів:

  • дерев’яні лати для фіксації металочерепиці;
  • контробрешітка, що забезпечує зазор вентильованого простору;
  • шар гідроізоляції;
  • кроквяна система.

Конструкція порога теплого горища складніша, так як має більше шарів:

  • Перші три шари такі ж, як і для холодного горища: лати, контробрешетка і гідроізоляція.
  • Далі, за гідроізоляцією йде ще одна контробрешітка, яка утворює даховий вентильований простір.
  • Укладений між кроквами утеплювач.
  • Шар пароізоляції для запобігання проникнення парів всередину теплоізоляції.
  • Кроквяна система, облицьована всередині горища оздоблювальним матеріалом.

Полотна гідроізоляції і пароізоляції розкладають знизу вгору, причому шматки повинні лягати внахлест не менше 100 мм. Місця з’єднань склеюють скотчем. Помірно натягнутий матеріал фіксують степлером, а зверху прибивають цвяхами дерев’яні планки.

Як теплоізоляція під металочерепицю добре зарекомендувала себе мінвата. Легкий і негорючий матеріал просто укладається своїми руками без додаткової допомоги.

Можна використовувати більш ефективні напилювані утеплювачі, але їх ціна набагато вище. Крім того, їх самостійно напилити не вийде, тому віддаючи їм переваги треба дізнатися, скільки коштує виконання роботи.

Щоб краще мати уявлення про монтажі кожного шару, треба подивитися відео. Це полегшить виконання роботи своїми руками.

C:\Users\Елена\Desktop\metallocherepitsa-02-e1471239878629.jpg

Будівництво обрешітки

Зробити обрешітку своїми руками нескладно, але до цього питання треба підійти серйозно, так як саме на ній будуть кріпитися всі листи металочерепиці. Спочатку прибивають цвяхами дерев’яний брус до крокв поверх гідроізоляції уздовж ската. Поперек бруса кріплять елементи обрешітки. Оптимальне перетин дошки для обрешітки становить 30 × 100 мм. На краю ската прикріплюють дошку на 15 мм товщини. На неї ляже край аркуша покрівельного матеріалу. Що стосується кроку елементiв лат, то він залежить від поперечного профілю металочерепиці, і може становити від 350 до 450 мм.

Рекомендації по монтажу обрешітки

Виконуючи монтаж обрешітки своїми руками, треба зверне увагу на наступні рекомендації, які допоможуть зробити правильну конструкцію:

  • Всі елементи обрешітки перед монтажем треба обробити антисептиком. Він запобіжить утворенню грибка і розвиток комах, що поїдають деревину.
  • На ребрах скатів необхідно встановити додаткові рейки. До них будуть кріпитися конькові планки.
  • Карнизна планка повинна бути стійка до сильних вітрів. Її прикручують саморізами до лобової дошки через 300 мм внахлест до 120 мм.
  • На з’єднанні скатів монтують внутрішні кути, зміцнюючи їх саморізами кроком 300 мм. Їх називають єндови. Для кутів роблять обрешітку, додатково покриту гідроізоляцією. При цьому карнизна планка повинна знаходитися знизу.
  • Якщо на даху розташовується димохід, гідроізоляцію загортають на трубу, приклеюючи її скотчем. На стінках димоходу прорізають канавки глибиною 15 мм для монтажу примикаючих планок. Їх встановлюють після фіксації металочерепиці. Для надійності всі стики обробляються герметиком.
  • Зазвичай черепичні дахи обладнають водовідливами. Під їх установку треба передбачити кріплення, які прикручують саморізами на край стропильних ніг.

Ось і всі нюанси монтажу обрешітки. Щоб легше було проводити роботи, не завадить переглянути навчальне відео.

Обрешетка под металлочерепицу

Монтаж покрівельного покриття

Щоб знати, як покрити дах металочерепицею, треба врахувати її тип:

  • Подвійні конструкцію покривають з торця, рухаючись зліва направо.
  • На шатровій конструкції укладання починають з високого місця, рухаючись у напрямку знизу вгору. Причому укладати такі листи після першого можна в обидві сторони.

Укладати металочерепицю починають після закріплення карнизної планки, що можна побачити на відео.

Продукція, що своїми руками роботи маю такий порядок:

  • Перший лист виставляють по лінії карниза з виступом близько 40 мм, фіксуючи одним саморізом зверху біля конька. Відразу намертво кріпити матеріал не можна, так як доведеться його ще вирівнювати.
  • Другий лист укладають під перший або зверху нього внахлест. Місце з’єднання з зовнішнього боку хвилі скручують саморізом, що не фіксуючи металочерепицю до обрешітки.
  • Аналогічним методом монтують третій лист. Далі, конструкцію з трьох аркушів провертаючи, вирівнюють по карнизу, після чого фіксують до обрешітки. Для кріплення черепиці використовують оцинковані саморізи з ущільнювальною гумкою. Зазвичай їх підбирають під колір покрівельного покриття. На 1 м2 черепиці має припадати не менше 8 саморізів, закручених у вигині під поперечною хвилею. Стандартний крок – через одну хвилю.
  • При покритті даху неправильної форми, перед початком роботи слід електролобзиком підрізати кілька листів. Місця зрізу покривають фарбою, а при укладанні заводять під інший лист.
  • Після укриття всього даху черепицею, починають монтаж добірних елементів. В першу чергу – це конькові планки, які прикручують саморізами через одну хвилю. Торці крайніх конькових планок закривають декоративними заглушками. Монтаж добірних елементів добре відображений на відео. Якщо щось незрозуміло, можна підівчитися.
  • Під коньковую планку бажано укласти ущільнювач. Він запобіжить проникненню під покрівлю пилу, комах та бризок дощу. Метод його кріплення залежить від обраного виду. Краще віддати перевагу матеріалу з невеликою щільністю, щоб він пропускав повітря всередину вентильованого простору.
  • У місцях примикання черепиці до стін або димоходів кріплять примикаючі планки. Всі зазори заливають герметиком.

Основні роботи по укриттю даху закінчені. Тепер залишилося встановити водовідливи і снігозатримувачі, якщо монтаж таких передбачений. Ці елементи кріпляться досить просто, що можна побачити на навчальному відео. При бажанні їх теж можна встановити самостійно.

Монтаж металлочерепицы

Вартість робіт

Чи не наважуючись укласти черепицю своїми силами, господар намагається знайти найманих робітників. Тут його цікавить, якою буде ціна монтажу.

Точно сказати, скільки коштує укласти металочерепицю, ніхто не зможе, так як на ціни впливає багато факторів.

Крім вартості самого матеріалу, що теж враховується при формуванні розміру оплати за роботу, дивляться на складність конструкції даху, кількість шарів покрівельного пирога і додаткові пристосування, які треба виготовити в процесі роботи.

Так що, зваживши всі за і проти, краще подивитися відео, як правильно покрити дах металочерепицею і зробити все самостійно. Звичайно, порада досвідчених будівельників теж не завадить.

З наступного відео можна дізнатися, як правильно здійснювати монтаж металочерепиці.

Купити металочерепицю Львів тут https://roof.lviv.ua/catalog/metalocherepitsya/metalocherepitsya-lviv/