Як правильно утеплювати двосхилим даху?

Як правильно утеплювати двосхилим даху?

Правильне утеплення двосхилим даху – забезпечує тепло в приміщенні, зводячи його втрати до мінімуму. Часто мінливі погодні умови, навколишнє середовище негативно впливають на покрівлю в цілому. Щоб конструкція прослужила довго, чітко виконувала своє призначення, людині достатньо її грамотно утеплити. Вибір матеріалу залишається складним завданням, оскільки в деяких регіонах зовнішня температура коливається від -50 до +45 ° С.

Вибір найкращого утеплювача для двосхилим даху

Вибір матеріалу має на увазі облік:

  • місця укладання;
  • обсягу і способу монтажу;
  • наявності вентиляційних зазорів;
  • облаштування пароізоляції і гідроізоляції.

Якщо дотримуватися аспекти по утепленню двосхилим даху, можна сформувати надійний «покрівельний пиріг». Зовнішній вигляд матеріалу не грає особливої ​​ролі. Тому привабливість враховується на останньому етапі вибору.

Как правильно утеплять двухскатной крыши? Перед початком робіт вибирається ізоляційний агент. Властивості утеплювача і будівельного матеріалу будинку повинні бути максимально схожими. Хороший утеплювач володіє наступними характеристиками:

  • низьку теплопровідність (Кращим показником теплопровідності є 0, 05 Вт / м * К;
  • малою вагою. Щоб не погіршити покрівельну конструкцію, враховують щільність утеплювального матеріалу . Рекомендується вибирати мінеральні вати з щільністю від 45 до 50 кг / м 3 і утеплювачі на основі скловолокна з щільністю 14 кг / м 3);
  • низькою гігроскопічністю і влагопроницаемость (Якщо утеплювач регулярно вбирає величезна кількість вологи, то він втрачає теплоізоляційні властивості. Дах протікатиме, а в приміщенні утворюється вогкість, грибок і пліснява.); Как правильно утеплять двухскатной крыши?
  • огнеупорностью (Утеплювач з класом безпеки Г1-Г2 не є джерелом виникнення пожеж і не підтримує горіння.);
  • здатністю зберігати форму (Важливо перевірити матеріал на схильність до деформації. Ізоляційний агент на деякий час поміщають в екстремальні умови, між кроквами. Утеплювач поганої якості сповзе по латах і оголить Кроковоє з’єднання.)

Якісний ізоляційний агент стійкий до різких перепадів температур, рясним опадам, іншим несприятливих погодних явищ, володіє довговічністю і міцністю.

Часті помилки при утепленні

Установка теплоізоляційного матеріалу своїми руками нерідко супроводжується грубими помилками. Утеплювач перестає виконувати основні функції, що в підсумку призводить до псування всієї конструкції. Как правильно утеплять двухскатной крыши?

Поширеними помилками можна назвати випадки, коли:

  • відсутня гідроізоляційний шар;
  • гідроізоляція не закріплена (Утеплюючий шар зміщується, утворюючи холодові щілини.);
  • немає вентиляційного зазору (Конденсат накопичується в покрівлі, потім проникає в шар утеплювача. Системи крокв загнивають, і дах руйнується.);
  • забули облаштувати пароізоляцію.

Будь-яке відхилення від норми загрожує необхідністю проводити додаткові роботи. Постійний ремонт вимагає колосальних тимчасових і грошових витрат. Важливо не допускати таких, на вигляд простих помилок.

Правильне утеплення своїми руками

Роботи з утеплення не викличуть певні складнощі навіть у початківців будівельників. Головне – дотримуватися послідовності і запастися терпінням. Как правильно утеплять двухскатной крыши?

  1. Виміряти відстань між кроквами.
  2. Відміряти матеріал з урахуванням незначного відступу.
  3. Встановити гідроізоляційний шар.
  4. Укласти утеплювач. Залишені відступи допоможуть матеріалу надійно зафіксуватися між кроквами. Как правильно утеплять двухскатной крыши?
  5. Утеплювач укладають строго знизу вгору. Кількість швів зводиться до мінімуму.
  6. Строго виключені щілини. Найменші отвори стануть джерелом втрати тепла.
  7. Залишити вільний простір між утеплювачем і гідроізоляцією. Досить 2 см. Матеріал схильний до розширення. За статистикою утеплювач збільшується на 10-30%.
  8. Не забувати про облаштування вентиляції.
  9. Покрити готову поверхню пароізоляційним шаром. Как правильно утеплять двухскатной крыши?
  10. Закріпити покладений шар дерев’яними брусками або контробрешітка. Планки гратимуть роль опори під час влаштування мансарди. Кріплення обробити антисептиком. Речовина виключить якнайшвидше руйнування кріпильних елементів: корозія не зашкодить металеві планки, а волога і жучки – дерево.

Важливо! Якщо при розрізанні утеплювача залишити занадто великі зазори, то матеріал провіснет. Виключити утворилося провисання можна. Досить провести ущільнення листа, щоб не з’явилися «містки холоду».

Популярні утеплювачі: опис і поради по використанню

УРСА (URSA)

Завдяки високій стійкості до деформацій утеплювач не вимагає оновлення або ремонту. Виробник випускає теплоізоляцію в щільних рулонах, запечатаних в плівку. Розміри полотна складають 150x7000x1200 мм. Как правильно утеплять двухскатной крыши?

Ось кілька порад щодо використання УРСА:

  • після відкриття упаковки рулону дають відпочити в протягом декількох хвилин. Це дозволить полотну досягти первинних розмірів, відновити товщину, повноцінно розправитися;
  • правильна нарізка мату залежить від відстані між кроквами. Якщо інтервал становить 58 см, то матеріал розрізають уздовж на дві частини. Інші випадки вимагають нарізки мату на окремі плити;
  • розміщують плити з невеликим стисненням. Не вимагають додаткового кріплення. Високий ступінь пружності допомагає утеплювача самостійно зафіксуватися і не утворити небажаних пустот.

Популярність УРСА полягає в простоті монтажу і придатності використання для ламаних двоскатних дахів. Встановити шар зможе одна людина, без залучення фахівців і наявності професійного обладнання.

Скловата

Продовжує користуватися популярністю в якості довговічного утеплювача для покрівлі. Полотно має ряд істотних недоліків, через які багато будівельників не рекомендує його використовувати для облаштування двоскатних дахів. Как правильно утеплять двухскатной крыши?

Основні мінуси:

  • скловата здатна всотати великий обсяг вологи, тому швидко втрачає свої унікальні властивості;
  • легко деформується, втрачає первісну форму. «Покрівельний пиріг» постійно вимагає складних реконструкцій, додаткової витрати коштів;
  • не є екологічно безпечним матеріалом. Скловата подразнює шкіру людини, коли відсутні спеціальні засоби захисту під час монтажних робіт.

Мінеральна вата

Цей утеплювач відрізняється довговічністю і міцністю. Досягаються унікальні характеристики шляхом спеціальної обробки базальтових порід. Базальт під впливом високих температур перетворюється в заготовку. Потім отримана маса відправляється під прес і набуває форму тугий плити. Как правильно утеплять двухскатной крыши?

Етапи виробництва допомагають волокнам хаотично переплестися в дуже щільну мікросетей. Унікальна структура не дає плитам деформуватися. Мінвата відштовхує воду і вологу. Матеріал набуває стійкість до різких перепадів температур, впливу агресивного зовнішнього середовища.

Поради щодо використання мінеральної вати:

  • полотно не повинно заважати вентиляційного отвору повноцінно функціонувати;
  • враховувати відсутність стикування плит, коли їх укладають рядами;
  • ширина утеплювача, що перевищує відстань між кроквами, вважається ідеальною. Так мінвата ляже щільним шаром;
  • обов’язково монтується гідроізоляційний шар.

шпательного утеплювачі

Матеріал характеризується негигроскопичностью і простий установкою. Розділяється на види за ступенем щільності. Використовується для влаштування внутрішнього та зовнішнього утеплення. Как правильно утеплять двухскатной крыши?

Максимально зберігає тепло матеріал, який має в структурі волокна високої щільності. Він ефективно прилягає до скатам, виключаючи подальше сповзання. Шпательного волокна екологічні і безпечні. Завдяки цим перевагам, шпательного утеплювач ідеально підходить для двосхилих дахів.

Тонкощі утеплення двосхилим даху пінополіуретаном

Утеплення пінополіуретаном значно відрізняється від монтажу насипних матеріалів, мінеральної вати, пінопласту. Цей спосіб набирає популярність завдяки його придатності для простих горищ, мансард. Навіть в тому випадку, якщо ці приміщення обладнують в якості додаткових житлових кімнат. Как правильно утеплять двухскатной крыши?

Існує кілька рекомендацій для грамотного використання пінополіуретану.

  1. Утеплення горищного перекриття виконується, коли в приміщенні є вентиляція, і воно не буде виконувати роль житлового об’єкта. Дошки і балки зволожують для кращої адгезії. Потім волога поверхня обробляється тонким шаром пінополіуретану. Можливе додаткове напилення речовини після того, як шар спінився і збільшився в обсязі.
  2. Одночасно з перекриттям утеплюють скат даху, коли горище придатний для проживання. Метод підходить для горищного приміщення, що є мансардного надбудовою до дому.
  3. Напилювана речовина краще від низу до верху. Воно повинно заповнити пустоти між кроквами. Нижні шари піни піднімуться і застигнуть. Наступні напилювані рівні будуть на них спиратися.
  4. Обов’язково передбачається вентиляція. Будь-яке приміщення повинно отримувати потрібну кількість повітря.

Пінополіуретан створює герметизоване простір. Взимку тепло залишається в приміщенні, а влітку горище НЕ перегріється.

Переваги і недоліки утеплення двосхилим даху пінополіуретаном

Цей спосіб термоізоляції не утворює стики і шви. Площа рівномірно заповнюється піною, яка закриває дрібні і великі щілини, зазори. Роботи не вимагають від людини спеціальних знань і умінь. Как правильно утеплять двухскатной крыши?

Відмінність пінополіуретану від інших утеплювачів полягає в наступних перевагах:

  • нормалізується комфортна температура в горищних приміщеннях, інших кімнатах будинку;
  • будівля захищена від проникнення вітру, впливу вологи;
  • покрівля стає більш жорсткою і міцною. Після розпилення речовина утворює надійний шар. Він якісно схоплюється з покрівельної конструкцією. Застигаючи, піна не ускладнює дах;
  • виключено попадання води, розмноження небезпечних бактерій і комах, гниття деревини;
  • досягається високий рівень теплоізоляції і шумоізоляції;
  • піна не всідається, не мне, що не розм’якшується після тривалого терміну експлуатації;
  • матеріал безпечний для людини. Чи не виділяються небезпечні речовини і неприємні запахи під впливом високих температур.

Пінополіуретан здатний прослужити 30 років. Спостерігається висока окупність даного способу утеплення. Витрати на опалення значно скорочуються, завдяки низькій теплопровідності матеріалу.

Как правильно утеплять двухскатной крыши? Напилюваний утеплювач не позбавлений недоліків. Вони полягають в наступних факторах:

  • виділяються токсичні речовини, коли матеріал розпорошується. Роботи повинні виконуватися з використанням захисних засобів;
  • слабкість до ультрафіолетових променів. Після розпилення, шар закривається вагонкою, фанерою, гіпсокартоном або іншими оздоблювальними матеріалами;
  • потрібне дороге спеціальне обладнання. Якщо людина має досвід в роботі з пінополіуретаном, то інструмент можна орендувати. В іншому випадку, неможливо обійтися без допомоги фахівця.

Як видно, напилюваний матеріал має більше позитивних характеристик. Відсутність трудомістких етапів в ущільненні двосхилим даху пінополіуретаном, все більше підштовхує людину до використання нових засобів.

На закінчення

Поява сучасних утеплювачів значно спрощує процес монтажу. Вони полегшують виконання поставлених завдань, захищають конструкцію від зовнішніх негативних впливів, зберігають свої експлуатаційні якості протягом довгих років. Покрівля ефективно виконує свої функції, а людина насолоджується комфортною атмосферою в приміщеннях.

Как правильно утеплять двухскатной крыши? Виходячи з вищесказаного, важливо пам’ятати:

  • утеплення даху впливає на збереження тепла в будинку;
  • роботи вимагають ретельної підготовки, особливо при облаштуванні мансарди;
  • установка утеплювача здійснюється між кроквами, на кроквах або під ними;
  • матеріал вибирається з урахуванням основних вимог: бути вологонепроникним, зберігати форму, не виділяти небезпечних сполук;
  • універсальним і затребуваним є утеплювач УРСА;
  • популярними залишаються шпательного утеплювачі і мінеральні вати;
  • роботи виконуються послідовно, якісно і акуратно.

З огляду на поради і рекомендації, можна утеплити двосхилий дах швидко, надійно і з найменшими фінансовими витратами. Правильно підібраний утеплювач прослужить не один десяток років, а результати порадують навіть початківців.

Відео про утеплення двосхилим даху