Як утеплити дах з профнастилу?

Як утеплити дах з профнастилу?

Шифер здає свої позиції, йому на зміну приходить більш сучасний матеріал для дахів – профнастил. Йому притаманне безліч плюсів і лише один суттєвий недолік, він абсолютно не зберігає тепло. Обов’язково потрібно утеплення покрівлі. Нижче розглянемо як утеплити дах з профнастилу і найбільш популярні на ринку матеріали, які підходять для цього процесу, а також нюанси в роботі.

Плюси і мінуси використання профнастилу

Зовнішній вигляд цього матеріалу дуже привабливий. Дах, покрита їм, виглядає солідно і дорого. Це один з факторів, завдяки якому матеріал так популярний серед будівельників. Как утеплить крышу из профнастила?

Крім естетичної привабливості, профнастил має й інші плюси:

  • невисока вартість. Який би конструкції не був дах – односхилий або двосхилий, вона вийде досить бюджетної по вартості. При цьому варто враховувати, що самостійне виконання робіт ще більш здешевить процес. Заощадити на найманих робітників не вдасться. Цей пункт не повинен лякати початківця майстра, так як процес роботи з профнастилом не представляє складності;
  • цей матеріал легко не тільки монтувати, але і транспортувати. Він не вимагає особливих умов перевезення та зберігання;
  • простота у використанні дозволяє забезпечити високу швидкість будівельних робіт. Чи впораються з кріпленням профнастилу навіть новачки в будівництві. Важливий фактор – відсутність спеціального обладнання для кріплення. Досить болгарки, дрилі або Шуроповерти;
  • лист важить трохи, його зручно піднімати на покрівлю; Как утеплить крышу из профнастила?
  • листи профнастилу з успіхом використовуються в регіонах зі сніжними зимами. Матеріал зарекомендував високу стійкість до снігових навантажень. При правильно розрахованої покрівельної системі дах з профнастилу не прогинається і не провисає під покровом снігу;
  • високий рівень гідроізоляції. Для повної впевненості в тому, що в будинок не проникне волога, необхідно з увагою поставитися до обробки стиків і кріплень. Часто використовується додатковий шар гідроізоляції;
  • доведено довгий термін служби, при будь-яких погодних умовах;
  • не схильний до іржі і вицвітання під ультрафіолетовими променями. Це означає, новий дах ще довго буде радувати свого власника первозданним кольором;
  • високий рівень пожежної безпеки, так як матеріал не горючий;
  • добре закріплений профнастил не схильний до дії навіть самого сильного пориву вітру;
  • за рахунок міцності металу, можна використовувати розріджену обрешітку. Цей пункт економить кошти на будматеріали;
  • широкий спектр доступних кольорів. Знайдеться відповідний під будь-яку будівлю. Как утеплить крышу из профнастила?

Як і всі будівельні матеріали, профнастил володіє не тільки плюсами, а й мінусами. Серед найвагоміших можна відзначити:

  • високий показник теплопровідності. При будь-мінусовій температурі на вулиці поверхню металу буде ще холодніше, а значить, все тепло з будинку стрімко піде на вулицю. З цієї причини покрівлю з профнастилу додатково утеплюють;
  • в жарку погоду матеріал сильно нагрівається, що виключає використання горищного приміщення в житлових цілях. Там буде жарко;
  • низька звукоізоляція. За рахунок своєї тонкості, листи металу повністю передають, а найчастіше, і резонують все звуки ззовні. Краплі дощу або стукіт гілки про дах буде чітко чути в горищному приміщенні. Однак, деякі власники дахів з профнастилу стверджують, що такий шумовий ефект, навпаки, має заспокійливий вплив на них;

Схильність до утворення конденсату. Цей фактор безпосередньо пов’язаний з високою теплопровідністю і нездатністю зберігати тепло. Вологи накопичується досить багато, і при тривалому впливі вона здатна зашкодити дерев’яну кроквяну систему.

Обов’язковий шар гідроізоляційної мембрани

Це необхідний етап при роботі з дахом з профнастилу. Підходити до її монтажу необхідно ретельно, не допускаючи вільних місць і незахищених стиків. Как утеплить крышу из профнастила?

Всю кроквяну систему попередньо обробляють антисептичним розчином. Далі гідроізоляційну мембрану закріплюють по всій поверхні кроквяної системи. Найзручніше працювати з мембраною, зміцнюючи її будівельним степлером. Нахлест матеріалу при цьому становить не менше 10 см. Шви необхідно додатково проклеїти скотчем для даного матеріалу, або універсальної каучукової стрічкою.

Вибір утеплювача

Процес роботи з різними видами відрізняється. Тому, перед початком робіт необхідно врахувати всі нюанси і зупинити вибір на одному з існуючих на ринку утеплювачів. Наприклад, листи пінополістиролу монтуються простіше всіх інших варіантів. Їх щільно укладають між кроквами або приклеюють безпосередньо до перекриттями. Принцип роботи простий і не вимагає додаткових інструкцій. Как утеплить крышу из профнастила?

Утеплювач пінополіуретан розпорошується на поверхню спеціальним обладнанням, всю роботу виконують сторонні фахівці. Участь господаря будинку в процесі утеплення – мінімально.

Мінеральна вата

Дещо складніше працювати з мінеральною ватою. У той же час, це один з найефективніших спосіб утеплення покрівлі з профнастилу. Монтаж займає трохи більше часу, ніж попередні види. Додатково доведеться докупити гідро- і пароізоляційні мембрану. Ці елементи – невід’ємна частина роботи з мінеральною ватою. Как утеплить крышу из профнастила?

Так як матеріал пористий, він легко вбирає вологу і конденсат. При тривалому впливі починаються процеси гниття і утворення цвілі. Для недопущення цих процесів і застосовуються шари гідро- і пароізоляції. Нижній шар мембрани не пропускає конденсат з внутрішніх приміщень, верхній шар – запобігає намокання при утворився конденсат з внутрішньої сторони профлиста.

Якщо покроково розібрати етапи і технологію роботи, то виконати утеплення цим матеріалом нескладно. Необхідно уважно дотримати порядок розташування шарів. Якщо розглядати покрівельний утеплювальний «пиріг», починаючи від профнастилу, то він виглядає наступним чином:

  • гідроізоляція (як правило, в її ролі виступає гідроізоляційна мембрана);
  • шар утеплювача, в даному випадку, мінеральна вата;
  • шар пароізоляційної мембрани;
  • внутрішня обробка (цей шар не обов’язковий і виконується за потребою). Как утеплить крышу из профнастила?

Наступним кроком буде вибір форми утеплювача. Мінеральна вата представлена ​​на будівельному ринку в двох видах: в рулоні і листах.

Всі деталі підганяються під відстань між крокв. Найзручніше в роботі використовувати малярський ніж. Кріплення здійснюється капроновою ниткою, а також рейками 50мм * 50мм для додаткового, перехресного утеплення. Обов’язково враспор між кроквами, заповнюючи при цьому всі порожнечі і щілини. Стискати мінеральну вату не рекомендується, тому розмітку і підготовку листів необхідно виконати максимально в розмір. Зверху закріплюється шар пароізоляційної мембрани і закривається, при необхідності, фінішним, декоративним покриттям.

Пінополіуретан

Це один з найбільш економічно витратних варіантів утеплення. І в той же час, він може стати єдиним рішенням для покрівель зі складним рельєфом і геометрією. Друге його перевага – мала вага готового шару. Как утеплить крышу из профнастила?

Робота з ним виконується спеціальним обладнанням з розпилювачем. Пінополіуретан наноситься тонким шаром на всю внутрішню поверхню покрівлі, не утворюючи пустот і провалів. За підсумками роботи, виходить тонке, легке утеплення, прекрасно зберігає тепло всередині і не впускати холодне повітря ззовні. Матеріал володіє невеликим звукоізоляційним ефектом.

Ще один плюс – мінімальні підготовчі роботи. Все, що потрібно – звільнити поверхню покрівлі від крупного сміття та забруднень. Піна поліуретану прекрасно закріплюється на будь-яких, навіть найскладніших, поверхнях самостійно. Ніяких додаткових робіт по монтажу проводити не потрібно. Как утеплить крышу из профнастила?

Мінусом можна назвати додаткові роботи по влаштуванню вентиляційних отворів. Пінополіуретан повністю паронепроникним, а значить, в приміщенні необхідно реалізувати постійну циркуляцію повітря.

Екструдований пінополістирол

Ще один вид сучасного утеплювача. Відрізняється високими показниками теплоізоляції і підвищену міцність. Робота з ним відбувається за тими самими етапах, що і з пінопластом або іншими листовими утеплювальних матеріалів. Как утеплить крышу из профнастила?

Лист пінополістиролу підганяється під розмір між кроквами. Зайвий матеріал видаляється за допомогою малярного ножа. Монтаж здійснюється за допомогою монтажної піни і саморізів (на час засихання піни, після видаляються). Між листами утеплювача і верхнім шаром гідроізоляції обов’язково має бути присутня повітряна подушка. Її розмір становить 2-5 см. Всі стики, щілини в бічних з’єднаннях листів і крокв запінюються монтажною піною. Виходить рівна, гладка поверхня. Нижнім шаром монтується пароізоляційна плівка. Вона захистить кроквяну частину від конденсату.

Підводячи підсумки

Всі роботи по утепленню вже готової даху з профнастилу здійснюються з боку горища. Зняття покрівельного матеріалу при цьому не потрібно. На вибір є кілька технологій. Їх ефективність залежить від декількох факторів, у тому числі:

  • правильного підбору матеріалу утеплювача;
  • вірності розрахунків необхідної товщини;
  • грамотного проведення робіт по паро- та гідроізоляції;
  • ретельного опрацювання стиків, щілин і інших зазорів.

При дотриманні всіх рекомендацій покрівля виходить теплою і надійною. Виконати цю операцію під силу навіть початківцю майстру. Головне – запастися часом, терпінням і відповідально підійти до роботи.

Відео про конденсат на покрівлі з профлиста