Яку металочерепицю краще вибрати для даху

Сложная крыша из металлочерепицы

Яку металочерепицю краще вибрати для даху

Сучасний ринок покрівельних матеріалів характеризується тим, що велика частка в цьому сегменті припадає на металочерепицю.

Широкий попит на неї і, відповідно, велика її пропозиція пояснюються тим, що незначна вага і простота монтажу дає можливість використовувати цей матеріал при облаштуванні скатних покрівель різних видів.

Выбор металлочерепицы

Вибір металочерепиці

Однак деякі обмеження щодо застосування металочерепиці все ж є.

Щоб бути впевненим, що її можна використовувати для перекриття будь-якого конкретного даху і щоб вибрати саме той різновид, який для неї підходить, необхідно глибше ознайомитися з особливостями даного матеріалу.

Особливості, характерні для металочерепиці як покрівельного матеріалу.

Для виготовлення цього покрівельного матеріалу використовуються листова оцинкована сталь, що має двостороннє полімерне декоративно-захисне покриття.

У профілі листа імітується натуральна черепиця, завдяки чому покрівля набуває особливу привабливість.

Металочерепицю можна використовувати для поверхонь і конструкцій будь-яких типів, вона може застосовуватися при облаштуванні покрівлі, що має складну форму.

Однак існує важлива умова, що обмежує сферу застосування цього покрівельного матеріалу, – його не можна застосовувати при перекритті дахів, кут ската яких менше 14 градусів.

Застосування металочерепиці не має ніяких кліматичних обмежень, тому використовувати цей покрівельний матеріал можна в будь-якому куточку нашої країни. Область її використання також не має обмежень.

Цим матеріалом з успіхом покриваються дахи:

  • багатоповерхових комунальних будівель;
  • приватних будинків;
  • промислових споруд;
  • об’єктів торгівлі.

Додаткова зручність металочерепиці полягає в тому, що вона дозволяє проводити ремонт старих покрівель шляхом укладання її прямо на листове залізо, рулонні матеріали, бітумну черепицю.

Сложная крыша из металлочерепицы

Маса квадратного метра металевої черепиці складає близько 5 кг.

Оскільки вага перекритою нею даху виявляється не настільки і великою, не потрібна особлива міцна кроквяна система, що в результаті позитивно позначається на скороченні загальної вартості будівництва.

У тому випадку, коли цей покрівельний матеріал має високу якість і коли він правильно змонтований на даху, термін його служби може становити понад півстоліття.

Завдяки архітектурній виразності, різноманіттю колірних рішень, екологічної безпеки і привабливою вартості, використання металочерепиці набуває все більшої популярності.

Основні параметри вибору

Сучасний ринок будматеріалів пропонує металочерепицю, що поставляється великим числом як вітчизняних, так і іноземних виробників.

Природно, продукція великих компаній, що користуються великою популярністю і мають хорошу репутацію, заслуговує більше довіри, оскільки такі фірми, як правило, виробляють матеріали якісні товари з урахуванням існуючих міжнародних стандартів.

З іншого боку, місцеві і поки ще мало відомі виробники пропонують товар за більш цікавою ціною.

Приймаючи рішення щодо вибору металочерепиці, вибираючи економічний і одночасно якісний її варіант, слід звертати особливу увагу на сукупність наступних параметрів:

Тривалість гарантії, що видається виробником;

  • товщина листа;
  • товщина оцінковочного шару;
  • вид і характеристики декоративно-захисного полімерного покриття;
  • колір.

Гарантія виробника

Тривалість гарантійного терміну свідчить про те, як сам виробник оцінює довговічність виробленого ним матеріалу.

Чим більше гарантійний термін, тим більше довіри заслуговує той чи інший покрівельний матеріал.

Для інформації слід мати на увазі, що максимальна тривалість гарантійного терміну не перевищує 15 років, що відноситься, як правило, лише до металочерепиці, має поліуретанове полімерне покриття (пурал).

У тому ж випадку, коли покриття є поліестерним, термін гарантії ніколи не перевершує 10 років.

Товщина листа

У стандартному варіанті листи металочерепиці мають товщину 0,5 мм.

Разом з тим, у продажу є також і матеріал товщиною 0,45 мм, яким можна покривати круті схили, де свідомо ніхто і ніколи не буде пересуватися.

Природно, більш тонкі аркуші обійдуться дешевше.

Відзначимо, однак, що якщо для перекриття звичайного даху обрані листи товщиною 0,45 мм, то крок, який використовується в латах, повинен бути зведений до мінімуму.

У момент придбання металочерепиці рекомендується провести кілька контрольних замірів товщини листів, оскільки трапляється, що деякі недобросовісні виробники, вказуючи стандартну величину в 0,5 мм, в дійсності постачають більш тонкі листи.

Товщина оцинковки

При виборі металочерепиці слід обов’язково оцінити величину шару оцинкування, нанесеного на сталевий лист.

Виробники, що користуються доброю репутацією, завжди застосовують сталь високої якості, оберігаючи її від корозії за допомогою надійного захисного шару.

Як правило, при обробці сталевого листа витрата цинку, який використовується для антикорозійного покриття, знаходиться в межах від 100 до 250 г / м2.

Оскільки товщина оцинковочного шару найбезпосереднішим чином впливає на надійність і довговічність покриття, набуваючи металочерепицю, слід порівнювати даний параметр продукції кожного виробника.

Полімерне покриття

Яким чином слід вибирати металочерепицю, щоб її зовнішній вигляд не зіпсувався після закінчення деякого часу?

По-справжньому якісний матеріал по всій своїй поверхні повинен мати рівномірний шар полімерного покриття.

Ультрафіолетові промені неминуче викликають вигорання даху.

Якщо ж полімеризація була виконана з порушенням технологічних процесів, то вицвітання відбуватиметься нерівномірно, в результаті чого на покрівлі будуть з’являтися плями.

Декоративний і одночасно є захисним шаром наноситься на металочерепицю з використанням цілої серії полімерних матеріалів, рівень довговічності, міцності і стійкості яких серйозно різниться.

Металлочерепица коричневая

Найбільш популярними з них є:

  • Поліестер. Характеризується високим ступенем пластичності і низькою ціною.
  • Він дуже чутливий до механічних впливів, що обумовлює вимогу щодо дотримання акуратності під час монтажу та очищення даху.
  • Пластізол. Дуже стійкий по відношенню до механічних пошкоджень.
  • Наноситься шаром в 0,2 мм і має текстурний малюнок, завдяки чому покрівля набуває особливу привабливість.
  • Пурал. Матеріал схильний до вицвітання. Завдяки поліуретановій основі, він відрізняється зносостійкістю, механічною стійкістю, а також стійкістю до атмосферних впливів, УФ-променів і агресивних середовищ.

У будь-якому випадку, полімерне покриття додає всьому виробу більш значну товщину і міцність.

До найбільш бюджетного варіанту слід віднести лист товщиною 0,45 мм, що має поліестерне покриття.

Оптимальне співвідношення між ціною і якістю демонструє сталь 0,5 мм, покрита пуралом.

Вибір кольору

Зрозуміло, що колір покрівлі вибирається, виходячи з переваг господаря і з архітектурних особливостей будівлі.

Однак, при виборі не слід забувати той факт, що покрівля темних відтінків найбільш схильна до вицвітання.

Як показує накопичена статистика продажів, покупці в основному віддають перевагу темно-червоній, шоколадно-коричневій і зеленій металочерепиці.

Що вибрати: ондулін або металочерепицю

Вибираючи між металочерепицею і ондулином, легко помітити, що покрівля з металочерепиці обійдеться дорожче.

У технологічному відношенні, укладання обох матеріалів складністю не відрізняється.

Виникнення труднощів можливо лише при облаштуванні даху складної форми, що неминуче виллється в зростання ціни монтажних робіт.

Але це відноситься в рівній мірі до обох матеріалів.

З точки зору експлуатації, тривалість служби обох матеріалів однакова, але за умови, що обидва вони укладалися при строгому дотриманні відповідної технології.

При порівнянні властивостей цих матеріалів без зусильможна зрозуміти, що в прочностном відношенніметаллочерепица перевершує ондулин.

Вона також більш стійка до термічної дії і впливу ультрафіолетових променів.

Говорячи про Ондулін, необхідно зауважити, що його витрата нижче, що виливається в здешевлення процесу облаштування покрівлі.

Як вже зазначалося вище, серед широко представленої на ринку будівельних матеріалів металочерепиці нерідко зустрічаються випадки підробки і недотримання технологічних норм її виготовлення.

З ондулином ж такого не відбувається майже ніколи, оскільки він реалізується лише авторизованими дилерськими центрами.

Однозначно заочний вибір кращого з цих двох матеріалів просто неможливий.

Кожен забудовник повинен зробити це самостійно, беручи до уваги:

  • естетичну сторону питання, тобто який матеріал краще всього виглядатиме на конкретному будинку;
  • економічний аспект, враховуючи при цьому, що ондулін доступніший в ціновому відношенні, а металочерепиця більш міцна і стійка до погодніх примх.

Таким чином, металочерепиця є зайвим підтвердженням всесвітньо відомого факту: в світі нічого ідеального не існує.

Практично всі забудовники визнають незаперечні переваги цього матеріалу, вказуючи, проте, на важливі з їхнього погляду, недоліки.

Для того, щоб цей улюблений усіма покрівельний матеріал сповна розкрив свої достоїнства після укладання його на дах, при його виборі і придбанні необхідно продумано зважити всі ті аспекти, про які згадувалося в нашій статті.