З’ясовуємо скільки коштує перекрити дах профнастилом в приватному будинку?

C:\Users\Елена\Desktop\Основні компоненти кошторису на перекриття покрівлі профнастилом.jpg

З’ясовуємо скільки коштує перекрити дах профнастилом в приватному будинку?

Багатьох власників приватних будинків цікавить, скільки саме вартоє робота по покрівлі даху профнастилом? Це не дивно, адже профнастил відносно недорогий, привабливий і володіє масою достоїнств будівельних матеріалів. Щоб покрівля з профнастилу вийшла недорого, потрібно правильно зробити розрахунки і придбати матеріал в строк.

Зміст:

  1. Основні компоненти кошторису на перекриття покрівлі профнастилом
  2. Професійний монтаж профільованого листа: склад кошторису
  3. Від чого ще залежить вартість покриття? Приватні моменти
  4. Висновки

Основні компоненти кошторису на перекриття покрівлі профнастилом

Щоб відповісти на питання «скільки коштує робота по покрівлі даху профнастилом?» Для початку необхідно визначитися з основними витратами, які будуть супроводжувати цей процес. Ціна перекриття складається з декількох частин:

  • Ціна на матеріали, в число яких входить не тільки профільований лист, а й інші компоненти, кількість яких варіюється в залежності від обраної конструкції. Серед необхідних матеріалів можуть бути також лати, гідроізоляція, теплоізоляція, кріпильні матеріали та багато іншого;
  • Оплата праці робітників при монтажі покрівлі. Зазвичай цей показник залежить від площі покрівлі: компанії, що займаються монтажем, пропонують ціну за квадратний метр;
  • Інші витрати – всі витрати, які не стосуються оплати матеріалів і монтажу. Це можуть бути послуги дизайнера, проектувальника, інженера, оплата послуг доставки або оренди (купівлі) необхідних інструментів.

Монтаж профнастилу на дах будинку

Основні компоненти кошторису на перекриття покрівлі профнастилом

Ціни при самостійному монтажі покрівлі

При покрівлі профнастилом можливо зробити самостійний монтаж даху. Це пов’язано з тим, що покрівельний профнастил – відповідний для самостійної роботи матеріал, він відносно легко ріжеться, не вимагає особливих умов зберігання (може просто стояти) і простий у використанні. Самостійний монтаж покрівлі дозволяє значно заощадити кошти, які зазвичай витрачаються на професійних працівників. З чого складається цінник на покриття з профнастилу при його виконанні своїми руками?

В першу чергу – це вартість матеріалу, яка варіюється в залежності від кількості і якості шарів покрівельного пирога. Профнастил – порівняно недорогий будівельний матеріал, тому на ньому можна значно заощадити. Вартість самих бюджетних варіантів коливається в межах 50 -100 грн на лист профнастилу. Звичайно, недорогий профнастил не має спеціального покриття, що захищає матеріал від корозії і додає йому привабливий зовнішній вигляд. Вартість солідних марок профільованого листа може досягати 200 грн за один квадратний метр. Не варто забувати і про гідроізоляцію – обов’язковий елемент покрівельної системи. Вартість гідроізоляційного шару лежить в межах від 15 до 30 грн і залежить, в свою чергу, від якості матеріалу (наприклад, гідроізоляційні плівки порівняно недорогі);

Вартість кріпильних елементів. Це можуть бути спеціалізовані покрівельні саморізи, вартість яких лежить в межах 80-200 грн за упаковку (в якій зазвичай близько 250 саморізів). Скільки саморізів потрібно? Для кріплення одного листа може знадобитися близько 20 штук. Таким чином, необхідна кількість саморізів визначається виходячи з площі закріплюваного профнастилу, водостічних труб і інших елементів покрівлі;

Вартість обладнання для роботи. Устаткування можна придбати в будівельних магазинах або ж взяти напрокат. Важливий момент: крім стандартного набору інструментів можуть знадобитися ліси, які або виконуються самостійно, або беруть на прокат.

Професійний монтаж профільованого листа: склад кошторису

У тому випадку, якщо покрівля має складну форму в плані, чи ні впевненості в можливості виконати монтаж самостійно, має сенс звернутися в професійну компанію, яка виконає монтаж покрівлі. Звичайно, професійний монтаж покрівлі дорожчий, ніж самостійний і заощадити на ньому не вийде, зате група професіоналів працюватиме швидко і якісно, ​​і за результат можна бути спокійним. Куди звернутися в разі, якщо вибір зроблено на користь професійного монтажу?

Приватні бригади. Ось де можна заощадити! Оскільки робота буде проводитися безпосередньо з робітниками, сам процес обійдеться дешевше, ніж при зверненні до спеціалізованих контори. Але тут є один істотний недолік: найчастіше при зверненні безпосередньо до бригади замовник не отримує ніяких гарантій, тому потрібно бути обережним, звертаючись до них. Адже може вимагатися гарантійний ремонт для покрівлі з профнастилу.

Звернення в будівельні фірми. Однозначний плюс – впевненість замовника в якості виконуваних робіт, наявності гарантій і умов виконання монтажу.

Підготовка покрівлі під укладку профлиста

C:\Users\Елена\Desktop\Професійний монтаж профільованого листа.jpg

Від чого ще залежить вартість покриття?

Вартість покриття також залежить не тільки від складу покрівельного пирога, але і від характеристик профільованого листа певної марки. Чому один вид профільованого листа коштує дорожче і який краще вибрати? Ключові параметри профнастилу:

  • Марка сталі, з якого виконується лист. Марка сталі тим вище, чим більше він містить легуючих добавок. Легована сталь завжди коштує дорожче – у неї більш високі фізичні і механічні характеристики. Така сталь має більш високу корозійну стійкість, вона краще чинить опір крихкому руйнуванню, її не доводиться захищати додатково;
  • Товщина профільованого листа. Чим товщий лист, тим він дорожчий. Солідний показник товщини – хороша гарантія того, що профнастил прослужить довше;
  • Висота і крок хвилі. Профільований лист з високою хвилею краще чинить опір механічним впливам і погодним умовам. Такий лист з профнастилу не довелося б накривати додатково;
  • Покриття листа. Полімерне покриття листа буде коштувати дорожче, зате дозволить захистити профнастил від корозії і додасть йому привабливий зовнішній вигляд.

Висновки

Виконати монтаж покрівлі та накрити дах профнастилом можна як самостійно, так і найнявши професійну бригаду. Вибравши найбільш прийнятний для себе спосіб, дізнавшись, скільки коштує профнастил для даху, і вірно виконавши розрахунки, можна бути впевненим в якості виконаної роботи і в тому, що виконана вона за мінімальну ціну.