Покрівельні матеріали інтернет магазин https://roof.lviv.ua/shop/
Шукаючи проект лазні, ви, безумовно, замислюєтеся про те, щоб споруда була максимально комфортною: як для банних процедур, так і для розслабленого відпочинку. Ми підібрали для вас різноманітні проекти бань з сусідніми альтанками, терасами, верандами і навісами – це варіанти, які дозволять вам повною мірою насолодитися проведенням часу на природі після баньки.
одноповерхові лазні
Одноповерхова будівля з відкритою альтанкою під одним дахом – вдалий варіант планування лазні для неспішного відпочинку. Ви можете побудувати таку баньку не тільки з традиційного бруса або колоди. Цегляна лазня теж дуже зручна в експлуатації, а її фасади в поєднанні темними дерев’яними деталями і зеленим дахом виглядають досить ефектно.
В альтанці, прибудованої до лазні, ви зможете розташувати зону відпочинку з ротанговим диваном і кріслами або обідній стіл зі стільцями, а якщо дозволить площа – вуличний камін і літню кухню.
Альтернатива альтанці як прибудові – навіс над обідньою зоною, розташованої біля лазні. Зверніть увагу, наскільки самобутньо виглядає лазня не стандартної, квадратної або прямокутної планування, а споруда з округленими торцями під солом’яною стріхою.
Лазні з мансардою
Щоб раціонально використовувати підпокрівельний простір лазні, придивіться до проектів будівель з мансардою, в якій буде перебувати або вітальня, або гостьова спальня. На фото ви бачите саме такий варіант лазні, побудованої з колоди в сучасному стилі кантрі – тут урбаністичного стилю простежується в суцільному склінні мансардного поверху.
Поєднавши баню з альтанкою під одним дахом, ви отримуєте відразу дві зони відпочинку – одну в приміщенні, а іншу на вулиці, причому, щоб подихати повітрям після баньки, вам не доведеться йти в інший кінець своєї ділянки. При такому плануванні у вас буде ще одне зручне місце для трапези або задушевної бесіди в безпосередній близькості до парної.
Дивіться також: Красиві дахи приватних будинків: фото, варіанти дизайну, види
Лазні з басейном
На фото – оригінальне планувальне рішення лазні, що складається з трьох просторів: основної будівлі з парної, зони басейну під скляним дахом і альтанки. Всі частини будівлі побудовані з колоди, а дах виступає об’єднуючим елементом, що надає лазні архітектурну цілісність.
Простора лазня з дерева з альтанкою під одним дахом стане ще комфортніше для відпочинку, якщо до будівлі буде примикати басейн. А щоб полегшити перехід з лазні до басейну, підлогу в альтанці і настил навколо басейну укладають в одному рівні, наприклад, терасної дошкою.
Лазні з бруса
Ви можете побудувати свою лазню з бруса, причому основна будівля з парної і помивочной зробити невеликим, а до нього прилаштувати відкриту альтанку з літньою кухнею. Коли зона відпочинку винесена на вулицю, опалювальна площа лазні значно зменшиться, відповідно, витрати по її експлуатації будуть не настільки великі.
Самий бюджетний варіант лазні – збірна конструкція з бруса під односхилим дахом з ондуліна . Така лазня, як на фото, – це споруда з маленькою парної і досить місткою зоною відпочинку на відкритому повітрі.
Гарні по архітектурі одноповерхові брусові лазні з верандою або альтанкою під двосхилим дахом з гнучкої черепиці. Особливо колоритно виглядають фасади з бруса, пофарбованого в світлі тони і скомбінованого з темним покрівельним покриттям.
Ефектний варіант – лазня з альтанкою під одним дахом вальмовому типу. Відпочинок після баньки буде особливо приємним, якщо в альтанці облаштувати вуличний камін або зону барбекю.
Дивіться також: Ондулін: Красиві фото покрівлі будинків, види дахів
Лазні з колоди
Лазні з колоди мають виразним російським колоритом, який може бути підкреслять ще більше, якщо настелити дах очеретом і прилаштувати невелику альтанку для перебування на повітрі після парної.
Чудовим доповненням до екстер’єру лазні з багатогранною альтанкою зі зрубу стане огорожу з різьблених балясин в російській стилі. Цікавий штрих в дизайн будівлі внесе коричнева дах з металочерепиці.
Ефектно виглядає і рублена лазня, і прибудова до неї у вигляді альтанки під різнорівневими двосхилими дахами, зміщеними відносно один одного. Такий асиметричний фронтон додасть будівлі незвичайний колорит, незважаючи на звичну сільську стилістику архітектури.
Щоб відтінити світлі фасади лазні з хвойного зрубу, настелите покрівлю коричневим, червоним або зеленим ондуліном – таке рішення буде і бюджетних, і красивим.
Якщо ви любитель сучасного стилю – побудуйте баню зі зрубу з просторою терасою під односхилим дахом вигнутої форми. Брусу фасади в комбінації з похилими опорами, металевим покрівельним настилом і кам’яним цоколем будуть виглядати дуже нестандартно.
Лазні з планувальними рішеннями
1. На фото – проект одноповерхової каркасної лазні площею 40 кв. м з парної, душовою, санвузлом, тамбуром і кімнатою відпочинку. До лазні примикає веранда з камінною зоною і восьмигранна альтанка під шатровим дахом.
Проект: Архітектурна майстерня «Е-квадрат»
2. Двоповерхова баня на фото – дерев’яна споруда площею 67 м 2 із затишною квадратної альтанкою під одним дахом. Планувальне рішення лазні включає простору парну, душову, санвузол, вітальню і господарське приміщення, а також антресольний поверх з додатковою зоною для відпочинку.
Проект: ГК Народний дім
3. Хочете побудувати лазню в колоритному сільському стилі – придивіться до проекту на фото – це споруда з колоди, прикрашена ефектними різьбленими деталями, що нагадують біле мереживо. Площа лазні – близько 60 м кв. – тут достатньо місця для парної або сауни, санвузли, кімнати для переодягання та зони для відпочинку на відкритому повітрі. Простора прямокутна альтанка, що примикає до будівлі, вміщує велику обідню групу і літню кухню з мангалом.
Проект: ГК Народний дім
4. Компактна баня площею 24 м 2 – практичний варіант для невеликого заміського ділянки. Незважаючи на невелику площу, тут є все необхідне для приємного проведення часу: парна, душова і вітальня, поєднана з кухнею. Одна з переваг цього проекту – наявність невеликої критої тераси, мені можна влаштувати застілля після банних процедур або просто подихати повітрям, розташувавшись в шезлонгу.
Проект: Архітектурна майстерня «Е-квадрат»
5. На фото – проект лазні площею 31 м 2 , Побудованої з піноблоків з подальшою обробкою білою штукатуркою. Особливу виразність екстер’єру лазні додають дерев’яні деталі: обшивка стін, несучі колони і огорожу веранди.
Проект: Архітектурна майстерня «Е-квадрат»
6. Проект лазні в сучасному стилі – це лаконічна архітектура без будь-яких елементів сільського стилю на фасадах. Абсолютно гладкі стіни, оштукатурені, а потім пофарбовані в контрастною гамі, і плоска покрівля – це ознаки модерну в екстер’єрі будівлі. Біля входу в лазню передбачена невелика площа з настилом з терасної дошки – тут можна облаштувати альтанку під одним дахом з основною спорудою.
Проект: Dom4M
7. Баня в сучасній стилістиці на фото – будівля площею 43 м кв. з парної, басейном, душовою, санвузлом і вітальнею. При вході в баню облаштована невелика тераса, на якій можна розмістити обідню зону і зону барбекю.
Проект: Dom4M
8. На фото – проект великої дерев’яної лазні площею 60 м 2 з терасою 40 м 2 . У плануванні внутрішнього простору лазні передбачені холи, кімната відпочинку, МИЙНА з душем, парна і санвузол. Тут також є допоміжні приміщення: бойлерна і хозблок. Велика крита тераса має достатню площу для просторої обідньої зони та літньої кухні з мангалом.
Проект: Кіровська архітектурно-проектна компанія
Дивіться також: Фото красивих будинків і котеджів