Черепиця Київ : ціна і використання в будівництві
Покриття покрівлі завершує будівельний або ремонтний цикл. Але щоб результат виглядав приємно і добре, слід подбати про вибір відповідного варіанту заздалегідь. Серед найбільш затребуваних рішень незмінно виявляється черепиця різних видів.
Що це таке керамічна черепиця в Києві?
ГОСТ на керамічну черепицю передбачає, що шипи повинні бути не вище 1 см, а пази – максимум 0,4 см в глибину. Безліч дрібних однакових блоків дозволяє сформувати привабливий вигляд конструкції і вирішити оформительскую завдання повноцінно.
Залежно від потреб замовника поверхню черепиці може мати різні формати:
- гладкий і неприкритий;
- глазурований;
- ангобована;
- оброблений іншим способом.
Розбираючись із властивостями черепичних матеріалів, потрібно враховувати, що невелике розходження тонів, задирки по краях, незначна шорсткість за стандартом допускаються. А ось відбиті ділянки, тріщини категорично неприйнятні.
Керамічне покриття має бути гідрофобним, переносити до сотні циклів заморозки і нагрівання без наслідків. Пристрій керамічної черепиці дозволяє їй пропрацювати мінімум 100 років і не страждати від ультрафіолетового опромінення. Навіть натуральна гама дуже широка, а при необхідності її розширити завжди можна використовувати найрізноманітніші барвники; єдина проблема – вага кераміки.
Чим довше лежить черепиця, тим густішим і насиченим стає її тон. Цей матеріал довгий час був недостатньо рівним, але в результаті удосконалень, зроблених за останні 200 років, такий недолік був повністю подолана.
На відміну від металевих матеріалів, черепиця не схильна до корозії. Широке різноманітність варіантів дозволяє підібрати оптимальне рішення для будь-якого випадку.
Особливості керамічної черепиці в Києві
Застосування черепиці має такі переваги і недоліки:
- легка укладка;
- тривале використання;
- неможливість застосування на дахах нахилом менше 12 градусів;
- переносимість вітрових і снігових навантажень.
Ось уже багато сотень років черепичні покриття використовуються дуже активно, що є найкращою для них рекомендацією. Якість сучасних виробів практично не поступається найбільш міцним металевим і керамічним конструкціям. Склотканина, яку обробляють модифікованим бітумом, дозволяє одночасно забезпечити міцність і гнучкість покриття.
Лицьова частина має додатковий армуючий шар, в якості якого виступають:
- дрібнодисперсні крихти різнорідних мінералів;
- гранульований базальт;
- сланцева обсипання.
Про недоліки м’якої бітумної черепиці розповідається в відео.
види керамічної черепиці що продаються в Києві
Рулонний
Рулонний покрівельна черепиця заявляється виробниками як рішення, яке ідеально підходить для бюджетного будівництва та ремонту. Постачальники такої продукції акцентують увагу на тому, що вона одночасно дешева і естетична. Фортеця забезпечується базовим матеріалом – армованим поліефіром, перекривають бітумом (той грає роль зв’язки).
Велике значення має те, наскільки якісний бітум використаний. Від нього залежить термін служби матеріалу і надійність захисту від води. За зовнішнім виглядом таке покриття неможливо відрізнити від природного або бітумної кладки традиційного виду.
При цьому відпадає необхідність використовувати газові пальники з відкритим полум’ям: рулонний лист може бути завдано в безпечному режимі. Конструктори подбали і про поліпшення бітуму, щоб він ефективніше приклеювався до основи. Таке рішення дозволяє підвищити надійність кріплення на крутому схилі навіть без допомоги фахівців.
Важливо враховувати, що рулонна бітумна черепиця в високогірній місцевості може використовуватися тільки з снігозатримувачами.
Також великою проблемою при її використанні є обмежений час експлуатації – не більше 20 років навіть в ідеальних умовах.
З фотоелементами
Для даху з фотоелементами доведеться викласти чимало грошей, зате сонячна енергія буде доступна і стане надійною страховкою від перебоїв в електромережі. При цьому відпадає необхідність віддавати для розміщення сонячних батарей чималу частку ділянки. Застосування такого методу генерації дозволяє зберегти навколишнє середовище і не представляє ніякої загрози для самих людей.
Ще недавно вважалося, що обладнати покрівлю сонячними батареями – справа дорога і не виправдовує себе. Але зміни на ринку за останні роки роблять таку оцінку застарілою.
ІФЕМ, або інтегровані фотоелектричні матеріали, дозволяють обійтися без додаткового прикріплення генераторів – ті спочатку входять до складу черепиці. Рулонні сонячні накопичувачі енергії порівняно легкі, відрізнити їх від звичайних практично неможливо. Тільки розмір трохи більше, тому що інакше вбудувати батареї не можна.
Що стосується мінусів, вони теж очевидні – сонячна черепиця все ж коштує дорожче порівнянної за іншими характеристиками зі звичайною облицюванням. Крім того, не вийде використовувати покрівлю в якихось господарських цілях або для дозвілля.
руберойд
Класична рубероидная покрівля дещо здала свої позиції, але все ж залишається в числі найбільш затребуваних технологічних рішень.
Стеклорубероид витіснив традиційний руберойд, тому:
- попереджено гниття;
- збільшена опірність до зносу;
- підвищений термін служби.
Гнучкі рулони руберойду і стеклорубероида застосовують тільки на дахах, крутизна яких обмежена 30 градусами. Якщо конструкція крутіше, матеріал може швидше плавитися і руйнуватися.
Обов’язковою умовою є формування всіх 2-5 шарів руберойду в одному напрямку, це дозволяє виключити появу ослаблених зон. М’яка черепиця застосовується там, де потрібно зробити більш круту покрівлю; основою матеріалу є стеклохолст, а на нього вже накладено модифікований бітум. Лицьова оболонка створена за допомогою кам’яної крихти, здебільшого базальтової.
Металеві конструкції
Вибір м’якої черепиці кращий, якщо потрібно покрити дах нетиповою конфігурації. Зробити це за допомогою рулонів набагато складніше. Металеве черепичне покриття використовують тоді, коли хочуть гарантувати одночасно зовнішню привабливість і високу міцність покрівельного пирога. Якщо такий виріб вироблено і укладено за всіма правилами, воно буде стійко до значного нагрівання, не вигорить на яскравому сонці і не вицвіте.
Монтаж металевих конструкцій не представляє особливої складності, зробити його можуть навіть неспеціалісти.
Детально про монтаж металочерепиці розповідається в наступному відео.
композиційна
Черепиця буває не тільки плоскою – солідні позиції на ринку займає її композиційна (двошаровий) різновид. Багато сучасні виробники роблять такий продукт з СБС-вдосконалених бітумів.
Подібне технологічне рішення дозволяє:
- зробити покрівельну систему більш надійною;
- домогтися щільного притиснення гранул до підкладки;
- посилити захист від проникнення води;
- утруднити руйнування матеріалу під дією згинаючого і рве навантаження;
- збільшити до максимуму тривалість експлуатації.
Композиційні покрівлі дуже стійкі до вітру, а встановити таке покриття виходить і без спеціальних знань. Збереження гнучкості навіть на морозі істотно полегшує і монтаж, і ремонт, і подальше обслуговування.
Недолік полягає в тому, що наявність відразу двох шарів може викликати розщеплення укладеного матеріалу. Також варто врахувати, що присутність в підкладці металевого листа робить «пиріг» непроникним для водяної пари. У багатьох випадках це стає джерелом серйозних проблем.
матеріал Київ
полімерпіщана черепиця
Яскравий приклад того, як сучасні технології змінюють традиційний вигляд покрівлі. У порівнянні з класичною глиняною черепицею, такий матеріал на 50% легше, до того ж виграє за ціною.
Порівнювати ступінь ізоляції від витоків тепла і сторонніх шумів з металочерепицею навіть якось ніяково. Більш того, полімерна природа конструкції абсолютно виключає корозійні процеси. Працюючі можуть обмежитися підготовкою поверхні «в загальному вигляді», не доводячи її до ідеалу.
Покриття виявляється помітно міцніше, ніж при використанні бітуму. Ультрафіолетові промені і ривки температур не надають згубного впливу, що неодноразово підтверджувалося результатами лабораторних перевірок. Піщана черепиця стабільно працює в діапазоні температур від -65 до +100 градусів.
Як свідчать підрахунки з використанням новітніх хімічних і фізичних уявлень, розкластися полімерна плівка зможе приблизно за 100 років. Термопластичний композит відрізняється малим рівнем поглинання води, і тому виключена поява пліснявих гнізд, заростей моху.
В результаті тестування з’ясувалося також, що стійкість до кислотного дощу у цього покриття вище, ніж у металевих і бетонних конструкцій.
Відгуки споживачів відзначають, що через деякий час полімерпіщана покрівля може стати тонше через ерозію. На її практичних властивостях це не відбивається, але проблеми іноді виникають у замкових з’єднань. Порушення їх герметичності полегшує проникнення рідини у внутрішні шари пирога.
Дуже відповідальною справою є і вибір товару – на ринку широко представлені підроблені модифікації, а також вироби на основі низькоякісної сировини.
Про переваги даного виду черепиці розповідається в відео нижче.
мідь покрівельна Київ
При відсутності особливих обмежень в засобах може бути обрана і мідна покрівельна черепиця. На жаль, немає причин вважати, що в доступному для огляду майбутньому вартість такого покриття скоротиться. Зате воно точно прослужить понад століття.
На відміну від інших варіантів, розробники яких домагаються максимальної інертності виробів, мідь неминуче змінюється з часом. Але в цьому і полягає її перевага – під час «служби» мідні поверхні покриваються благородною патиною і стають лише витонченіше.
Черепиця з міді має відносно малі розміри, що полегшує викладку навіть найбільш складних баштових профілів. При цьому легкість покриття гарантована, а товщина матеріалу не перевищує 0,8 см.
Крім підвищеної вартості, мідні покрівлі відрізняються м’якістю.
Монтаж їх повинен проводитися акуратно, а переміщення по такому даху нагадує цирковий атракціон канатоходцев. Штучні вироби здебільшого монтують на фальшкровлю – спочатку формується повноцінний практичний шар, а потім вже йде декоративна мідь.
Гума
При бажанні заощадити і отримати пристойну якість багато людей зупиняють свій вибір на гумовій черепиці. Екологічні характеристики такого матеріалу цілком пристойні, більше того, він проводиться з вторинної сировини – непотрібних автомобільних протекторів. Технологія досить складна, але результат точно варто витрачених зусиль.
За допомогою бічних пазів змонтувати гумові блоки виходить дуже просто, а також гарантується відсутність протікання. Дуже важлива динамічна міцність, тому що гума розтягується і стискається без деформації.
Ця обставина, а також хімічна інертність підвищують термін служби без втрати конструкційних характеристик найменше до півстоліття. Холоди і вітер, удари граду і зливи не залишать сліду на гумовій поверхні.
Легкі блоки монтуються без зайвих проблем, надаючи тільки мінімальний тиск на стіни і фундаментні вузли.
Гума не гниє, але є і у неї слабкі позиції: схильність до займання і значне нагрівання в жарку погоду. Взимку і після випадання дощу цей матеріал стає слизьким.
Скло
Своїх прихильників має і скляна модифікація черепиці. Вперше вона з’явилася в 1930-і роки, хоча частина маркетологів наполягає, що цей товар був створений приблизно десять-п’ятнадцять років тому. Так чи інакше, зовнішній вигляд у цього покрівельного покриття сподобається самим витонченим естетам.
Умілі будівельники, об’єднавши свої зусилля з підготовленими дизайнерами і використавши світлодіодне підсвічування, можуть створити з неї шедевр. Додатковою перевагою є можливість поліпшити освітленість горищного приміщення, треба тільки викладати свого роду «віконце» (хоча можна і всю покрівлю залишити прозорою).
Скляна черепиця стабільно працює не менше 40 років. Вона може бути зістикована зі звичайними керамічними матеріалами. Випускає цей товар цілий ряд виробників, в тому числі і зарубіжні фірми світового класу. Використання розжареного скла дозволяє не побоюватися руйнування під дією погодної стихії. При цьому виріб по масі не перевищує звичну кераміку або навіть виходить трохи легше.
Детальна інформація про скляній черепиці в відео нижче.
Розміри черепиці Київ
Вибравши відповідний вид черепичної матеріалу для покрівлі, потрібно розібратися ще з його габаритами. Величини керамічних черепиці не зафіксовано жорстко в державних стандартах, тому розробники можуть проявляти повну ініціативу. У металочерепиці ситуація краща, але і там продукція різних фірм не завжди стикується між собою.
Стандартними вважаються блоки в 118 см ширини, хоча в продажу зустрічаються вироби від 111,5 до 119 см. Важливо: продукція, що відповідає міжнародним стандартам, нормована по ширині суворіше, ніж в Україні – це дозволяє впевнено відрізняти явний фальсифікат.
Корисні габарити по ширині зазвичай складають 1,1 м, і цей параметр набагато більш значуща для розрахунку потреби в покрівельний матеріал. Листи сталевий черепиці накладають один на інший. Тому важливо врахувати, що типовий нахлест варіюється від 6 до 8 см. За величиною накладки і обчислюють різницю між формальними габаритами і реальним розміром.
Зазначені пропорції невипадкові, саме вони забезпечують:
- герметичність швів;
- ефективний опір вітрам і снігах;
- протидія проникненню вологи.
Для крутих дахів величина нахлеста листів виростає до 10 або навіть 12 см.
З конвеєрів заводів сходять листові черепиці довжиною 40-365 см. Рекомендується купувати такі листи, які за величиною збігаються зі скатами, це дозволяє отримувати монолітні конструкції з мінімальним числом стиків і без надмірних відходів. Придбання металочерепиці довше 450 см можливо на замовлення, але вона непрактична.
Перевезення такого матеріалу ускладнена, як і підйом на дах; є ризик поломки стіновий обробки або пошкодження самих деталей.
Крім лінійних габаритів черепиці, варто звернути увагу і на профіль хвиль. В продукції економ-класу він робиться від 1,2 до 2,8 см. А ось хвиля висотою від 3 до 5 см характерна вже для оптимальної та елітарної категорій. Якщо ж потрібно забезпечити найвищу надійність, варто надавати перевагу матеріал з профілем понад 50 мм. Навіть коли на покрівлю обрушиться шквальний вітер і злива одночасно, вона встоїть і вбереже нижні шари від протікання.
Крок хвилі в 18,3-18,5 см, з досвіду багатьох років, є найбільш зручним і надійним в сенсі захисту від погодних явищ. За такою черепиці найлегше пересуватися людям. Подовження кроку знижує жорсткість і робить робочі поверхні коротше. Тому загальна вартість роботи помітно зростає.
Рекомендується до покупки перевіряти, чи щільно хвилі підігнані одна до одної – недотримання цієї умови викликає зайві витрати.
Металочерепиця товщиною до 0,4 мм включно пошкоджується дуже легко, навіть при обережною установці. Подібна сталь швидко окислюється і кородує, що не дозволяє сподіватися на тривалу експлуатацію.
Надійними і якісними є покриття товщиною 0,4-0,6 мм, причому важко знайти кращий варіант для вкладення коштів в ремонт.
Більш товста металочерепиця коштує дорожче і монтується складніше. Тяжкість таких конструкцій і чиниться ними тиск на стіни будинків можуть створити додаткові проблеми.
У відео нижче узгоджено параметри найбільш часто зустрічається черепиці.
форма
Квадратна або прямокутна черепиця вважається універсальним рішенням, придатним практично для будь-якого випадку. Дивлячись за розміром, вводиться ще одна градація: на великий і малий формати. Вироби низького профілю звичні людям, і саме такі найчастіше зустрічаються в даний час.
Але крім них, є і цілий ряд інших варіантів:
Пазовий вид вважається найбільш зручним і практичним, що забезпечує міцне утримання зчеплених деталей. «Бобровий хвіст» привабливий тим, що такі черепиці можна укладати в один шар, і це не вплине на їх здатність блокувати протікання води. Вертикальний набіг становить приблизно 80 мм, а горизонтальний збігається з шириною пазів. Одношарова укладання допускається і для штампованих пазових черепиці. А ось середземноморський формат, при якому забезпечується самостійна вентиляція, коштує дуже дорого.
кольори
Розібравшись з необхідною геометрією і матеріалом покрівельної черепиці, потрібно вирішувати питання про її кращою забарвленням. Вибір тону багато в чому визначається кліматичними характеристиками місцевості.
Так, чорна або коричнева покрівля найбільш прийнятна в холодних регіонах, тому що вона відмінно допомагає скорочувати витрати на опалення та утеплення. У той же час, коли зимові морози менш важливі, ніж річний перегрів, варто вибирати прозору черепицю. Но, разумеется, погодный стереотип не исчерпывает всех тонкостей принятия решения.
Очень важно обеспечить гармонию вида крыши и других частей постройки. Так, если использовать для отделки кровли черный цвет, темные оттенки серого, получится привлекательное сочетание с синими или сероватыми стенами.
Когда построен красный, зеленый либо желтый дом, рекомендуется применять для покрытия кровли черепицу:
Нейтральная окраска считается наиболее практичной и востребована многие десятилетия. Кроме серой, коричневой и черной красок в этот разряд попадают также кремовая и глиняная тональности.
Любители модных экстерьеров и экспериментов должны советоваться с профессионалами. Весьма вероятно, что выбранная комбинация на самом деле плохо сочетается или скоро выйдет из моды вовсе.
Подчеркивание визуальных особенностей постройки достигается применением контрастных цветов. Если же здание имеет определенные дефекты, которые требуется скрывать, применяют по большей части цвета малой контрастности. Чем темнее поверхность, тем она кажется меньше, и наоборот .
Важно не забывать о сочетаемости как со своим домом, так и с крышами соседних построек. Дубляж внешнего вида их и резкое отличие могут доставить много эстетических проблем в равной степени – об этом нужно договариваться.
Стиль и дизайн
Выбор цвета – только половина дела, требуется еще разобраться с дизайнерской концепцией.
На практике специалисты выделяют четыре ключевых формата мягкой битумной черепицы:
- классический;
- художественный;
- помпезный («королевский»);
- строительный.
Традиционный формат может включать плитки прямоугольной и шестигранной разновидностей. А вот творческий подход позволяет экспериментировать с мозаичными решениями и с индивидуальным видом под различные эпохи прошлого.
Металлочерепица в стиле кантри поставляется разными производителями, но у нее есть одна общая черта – обязательное воспроизведение вида керамических блоков. В одних случаях волны как будто набегают на спокойные участки водного зеркала. В других волны и канавки сменяют друг друга, как с образованием острых углов, так и без них.
Как выбрать?
Выбор черепицы для конкретных домов не может ограничиваться только дизайнерскими и эстетическими соображениями. У каждого из видов покрытия есть свои преимущества и недостатки.
Так, классические керамические блоки отличаются:
- приятным внешним видом;
- отменной переносимостью погодных условий;
- исключением выгорания под солнечными лучами;
- возможностью укладки только при нагреве воздуха до +5 и более;
- значительной тяжестью и большой ценой.
Металлочерепица выделяется разнообразием оттенков, а если положить под нее правильно выбранный утеплитель, получится решить проблему с недостатком тепловых и акустических качеств покрытия.
Любителям современных и высокотехнологичных решений стоит обратить внимание на композитную черепицу. Она гибкая и крепкая, стабильно выдерживает массу нагрузок без растрескивания.
Битумный материал предпочтителен там, где требуется обеспечить максимальную легкость . Нельзя сказать то же самое о цементно-песчаном и керамическом варианте, для них кровельную поверхность нужно подготавливать специально.
По простоте монтажа удобнее всего металлическая черепица . Крепить придется большие листы, а не отдельные блоки. Но обязательно нужно подготовить барьер гидроизоляции для отвода конденсата .
Сложнее с мягкими черепицами, а самыми трудными материалами специалисты признают цементно-песчаный и керамический типы. К монтажу защитных подстилающих блоков добавляется необходимость упрочнять стропила и присоединять все детали по отдельности.
Подробнее о тонкостях выбора материала для кровли, в видео ниже.
Известные производители и отзывы
Черепица Icopa l, производимая в Бельгии, отличается большой популярностью. Отзывы на продукцию этой марки, предназначенной как для скатных, так и для плоских крыш, вполне благоприятны. Композитное покрытие кровли очень прочное и служит достаточно долго.
По качеству поглощения шума, простоте монтажа и тепловым характеристикам эти изделия не уступают финским аналогам. Покрытие листов снаружи слоями алюминия и цинка, акриловыми и эпоксидными составами, полиэстером, некоторыми иными компонентами позволяет обеспечить рекордный уровень защиты.
Товары от Roben – это керамика. Причем потребители высоко оценивают ее эстетические свойства.
Есть изделия, окрашенные под:
- серый титан;
- красный цвет (природный или особо насыщенный);
- кайенский тон;
- серый шифер и так далее.
Фирма Gerard представляет самые разные коллекции, среди которых на первом месте находится классическая. Производитель обещает превосходную устойчивость к порывам ветра при сохранении легкости и красивом внешнем виде. Внешний слой из базальтовых гранул помогает снегу удерживаться от схода до окончательного таяния.
Специальная конструкция позволяет избежать барабанного эффекта при выпадении дождя. Покрытие оснащается изолирующим слоем алюмоцинка, прикрываемым снаружи еще каменной крошкой вулканического происхождения.
Западноевропейский концерн Creaton поставляет на рынок природную керамическую черепицу с эффектами глазури, ангоба более чем 60 разных цветов. Отзывы отмечают солидную огнестойкость и впечатляющие эстетические параметры.
Ничуть не хуже оказываются товары от Luxard . Компания сделала упор на поставки композитных черепичных покрытий из природного камня. Потребители и эксперты одобрительно отзываются о способности такого материала преображать облик перекрытых им домов.
Гибкая черепица «Ранчо» может быть применена для малоэтажных и коттеджных построек. Приемлемы даже отрицательные углы монтажа. Двухслойная российская продукция на битумной основе имеет нейтральный серый цвет. Но она отнюдь не выглядит блеклой, потому что разработчики позаботились о фактурном рельефе, обеспечивающем индивидуальность.
На солнце самоклеящееся изделие нагревается и сразу приклеивается идеально, гарантируя изумительный уровень гидроизоляции.
Поради
В ряде случаев можно использовать старую черепицу, а не покупать новую. Практически все материалы легко освобождаются от посторонних налетов и выглядят очень красиво. Глиняное покрытие, при всей его тяжести, стоит выбирать хотя бы по причине экологической безопасности и устойчивости к высоким температурам.
Приобретать черепицу нужно только в хорошо известных крупных магазинах. Желательно также отдавать предпочтение продукции известных фирм.
Очень важна проверка на звук (путем легкого удара по поверхности). Малейшее дребезжание, примешивающееся к чистому тону, совершенно недопустимо.
Натуральную черепицу стоит брать только для крыш, наклоненных от 11 градусов и больше. Обрезка черепиц должна производиться на земле, а не на крыше – это удобнее и практичнее. До начала работ следует проверить, нет ли выпуклостей или провалов на крыше, так как если не заметить их сразу, придется переделывать всю работу.
Удачные примеры и варианты
Черепичная крыша может выглядеть очень привлекательно и достойно даже в том случае, когда она сделана из элементов одного цвета и единообразной конфигурации. А на этом фото видны достоинства каменных черепиц монотонной окраски даже на кровле очень сложной геометрической формы.
Отличный вариант, как согласовать вид фасадной и кровельной поверхностей – это использование светло-красных плиток вместе с белыми прямыми стенами.
Своими руками можно сделать черепичную кровлю из пластиковых бутылок. Она выполняется легко и как монолитная прямая конструкция, и как замысловатый блок необыкновенной формы.