Для чого потрібен дефлектор на димову трубу, як встановити самостійно

Такий пристрій як дефлектор на димову трубу є невеликим навісом над димовідвідної конструкцією. Воно виконує функцію захисту від агресивного впливу навколишнього середовища: атмосферних опадів, вітрів. Крім цього дефлектор допомагає створювати необхідну тягу.

Димарі, як і агрегати, для функціонування яких потрібно тверде паливо, є однією з головних складових частин теплових установок. Щоб ефективно працювала опалювальна конструкція, слід забезпечити приплив повітряних мас і відведення продуктів горіння.

як зробити дефлектор на трубу своїми руками

З метою зменшення впливу поривів вітру на силу тяги в системах вентиляції і димовідведення застосовують дефлектор для пічної труби. Він сприяє виведенню димових газів. Розміщують цей пристрій в оголовках труб. Перекладається «дефлектор» як відображати, відводити.

Є ряд причин, чому дим частково залишається всередині будівель і не виходить за системою димоотведенія:

  1. Сильний поривчастий вітер проникає в трубу і впливає на дим, що йде з неї. В результаті сила тяги знижується, і продукти згоряння виводяться лише частково.
  2. Висота труби димоходу недостатня або її розмістили на даху неправильно.
  3. Умови виведення диму погіршені, оскільки невірно підібрана величина діаметра димоходу.

Для яких цілей використовують дефлектор

Функціонування цього механізму як вітрозахисного пристрою ґрунтується на ефекті подсоса газоподібних продуктів згоряння з димової труби за допомогою вітру. Дефлектор здатний змінити його напрямок в сторону, найбільш сприятливу для переміщення газів по вентиляційних і димохідним каналах.

У підсумку вітер не зменшує тягу, а навпаки збільшує. Найсильніше її приріст помітний в трубах, у яких налічується від 2 до 4 обертів. Дефлектор для димоходів сприяє збільшенню ККД димовідвідної конструкції приблизно до 20%. Другою важливою функцією цього пристрою є захист каналів виведення газів від проникнення в них різного сміття і атмосферних опадів.

дефлектор на трубу димоходу своїми руками креслення

Дефлектори монтують:

  • як на індивідуальних, так і на загальних, колективного призначення димоходах, які створюють природну вентиляцію;
  • на стовбурах сміттєпроводів;
  • на каналах виведення продуктів згоряння газоподібного палива.

конструкційні особливості

Якщо подивитися на креслення дефлектора на димову трубу, то можна побачити, що у нього три головні деталі:

  1. Нижній циліндр (склянка). Для його виготовлення задіють асбестовую, керамічну або металеву трубу.
  2. До циліндру примикає розширюється до низу дифузор – верхній стакан. Для цього потрібно три – чотири стійки.
  3. Над дифузором встановлюють парасольку в формі конусообразного ковпака.

креслення дефлектора на димову трубу

Вгорі у дифузора і циліндра присутні кільцеві відбої, які потрібні для відхилення повітряних мас від руху спрямованого вертикально.

Поверхні пристрою розташовують так, щоб вітер незалежно від напрямку не перешкоджав відведення продуктів горіння, а навпаки, допомагав за рахунок підсосу газів за допомогою кільцевого отвору, розташованого вгорі і внизу.

Парасолька і дифузор зазвичай виробляють з оцинкованої сталі. Дані пристрої функціонують при найнесприятливіших умовах і, оскільки існує небезпека появи корозійних процесів, рекомендується проводити ці елементи з якісної котельні стали.

особливості функціонування

Працює пристрій певним чином:

  1. Коли вітер рухається на димохід зверху вниз, підсмоктування газів виконується за рахунок кільцевого отвору, розташованого внизу.
  2. При впливі повітряних мас знизу вгору гази підсмоктується за допомогою верхнього отвору.
  3. Якщо вітер спрямований горизонтально, підсос відбувається через два кільцеподібних отвори.

як зробити дефлектор на трубу

Найменшу ефективність функціонування дефлектора відзначають при русі повітряних мас знизу вгору. При цьому вітер відбивається парасолькою в сторону, зворотну пересуванню газів. Даний недолік є у всіх видів пристроїв. Щоб його усунути парасольку дефлектора випускають у вигляді двох конусів, стикуються між собою підставами. Нижній з них відображає повітряні і димові потоки, а також розсікає їх і виводить назовні.

Самостійна установка на димову трубу

Допоможуть змонтувати дефлектор на трубу димоходу своїми руками креслення.

Монтаж пристрою, для якого в якості нижнього циліндра задіють асбестоцементную трубу, проводиться так:

  1. На нижньому склянці болтами і гайками М6 закріплюють стійки.
  2. Верхній циліндр і нижній елемент скріплюють хомутами.
  3. Для кріплення ковпака зі зворотним конусом задіють кронштейни.
  4. Якщо для димоходу, що має прямокутне або квадратне розтин, використовують кругле пристрій, монтаж виробляють із застосуванням перехідних патрубків.
  5. Для труб з великим перетином до дефлектори додають підпірки-ніжки, вироблені зі смугової сталі.

Виготовлення дефлектора ЦАГІ

Завдяки простоті конструкції, буде нескладно зрозуміти, як зробити дефлектор на трубу своїми руками. Після завершення підготовки шаблонів на підставі креслень приступають до роботи з металом.

Її виконують в такій послідовності:

  1. Використовуючи лекала, на металі перш, як зробити дефлектор на трубу, малюють необхідні контури простим олівцем або особливим крейдою. У місцях нахлеста потрібно додати по 20 міліметрів.
  2. Згідно намальованому контуру, деталі вирізують в розгорнутому вигляді ножицями для робіт по металу.
  3. Ножівкою нарізають металеві смуги або куточки на відрізки необхідної довжини. Вони будуть потрібні для скріплення деталей конструкції, виготовлених з оцинкованого заліза.
  4. Підготовлені деталі згинають, проробляють отвори в місцях нахлеста, а для фіксації краю використовують заклепки.
  5. Потім виріб збирають. При цьому елементи в місцях накладення свердлять, а для закріплення їх один з одним застосовують заклепки.
  6. Фіксацію до димоходу можна виконати одним з двох способів: виконати у вхідному патрубку отвори або створити з смужки металу стяжний хомут, для якого потрібні болт з гайкою.