Фарбування металоконструкцій: ціна, особливості технології та переваги
Металоконструкції – одні з найбільш затребуваних виробів в будівництві і багатьох промислових сферах. Вони мають прийнятну вартість, зручні в монтажі і транспортуванні, практичні і відрізняються великим терміном служби, але при цьому вимагають постійного догляду, так як чутливі до впливів зовнішнього середовища. Найбільш ефективним способом захисту металоконструкція є їх фарбування. Вона не тільки захищає вироби від корозії, а й надає їм більш естетичний вигляд. Фарбування металоконструкцій, ціна якої обумовлена складністю і обсягом робіт, відрізняється від інших покриттів простотою використання. До того ж, можна вибрати колір фарби.
технологія фарбування
Фарбувати можна практично будь-які металеві поверхні, однак всі вони потребують попередньої підготовки. Перед фарбуванням поверхню повністю очищається і знежирюється, так досягається більш висока адгезія покриття з металом.
Очистити поверхні можна декількома способами:
- Абразивно-струменевим. Очищення проводиться під тиском повітря, в якості абразивного матеріалу використовується пісок певних фракцій або ж дрібна дріб.
- Гідроабразивним. Використовується сильний струмінь води.
- Аерогідродинамічний Бластінг. Поверхня обробляється повітряно-абразивної сумішшю, яка подається з дуже високою швидкістю, після чого потік води видаляє частинки покриття.
У тому випадку, коли необхідна фарбування металоконструкцій, ціна визначається тільки після оцінки об’єкта фахівцем з фарбування. Сам процес складається з декількох етапів.
На першому етапі металоконструкції грунтуються. Таким чином додатково посилюється адгезія, підвищується антикорозійний захист і знижується витрата фарби. Грунтовка виконується в один або в два шари, це залежить від вимог, що пред’являються до пофарбованому виробу. Найбільш зручним способом фарбування є нанесення ЛФМ краскопультом. Фарба при цьому наноситься рівномірно і швидко.
Залежно від призначення і умов використання вироби, фарба наноситься в два-три шари. Кожен наступний шар наноситься тільки після сушіння попереднього.
Сучасний і якісний спосіб фарбування металоконструкцій, ціна якого повністю відповідає якості, – порошкове напилення. Порошково-полімерне покриття можна нанести на більшість металоконструкцій, навіть мають великі розміри або складну конфігурацію. Напилення порошкової фарби відрізняється не тільки високою довговічністю, але і повною екологічною безпекою.
Фактори, що визначають ціну фарбування металовироби
При фарбуванні металоконструкцій ціна визначається технологією і типом матеріалу. Використання фарб, наносити які можна по іржі, обійдеться набагато дорожче, ніж використання звичайних емалей, що наносяться на гарантування поверхні. Дорожче обійдеться і використання вогнезахисних складів.
Ручна фарбування за допомогою кисті вимагає великих трудовитрат, тому вартість її буде набагато вище, ніж фарбування з використанням компресора.
У деяких випадках ціна залежить від сезону. Досвідчений промисловий альпініст, працюючи на відкритому повітрі, не буде фарбувати холодний метал, так як утворюється конденсат зробить покриття неміцним, воно швидко потріскається.
Види фарб для металоконструкцій
Широкий асортимент фарб дозволяє підібрати покриття, оптимально відповідне призначенням вироби. Часто використовуються такі сучасні варіанти:
- фарби для нанесення аерографом. Використовуються в ТМ випадку, коли потрібно пофарбувати важкодоступні місця;
- фарби для кольорових металів і сплавів;
- «Швидкі» фарби, наносити які можна без попередньої антикорозійної обробки;
- порошково-полімерні фарби.
В якості традиційних матеріалів використовується олійна фарба, нею зручно фарбувати внутрішні поверхні. Алкідні фарби добре лягають на оцинкований метал. Акрилові фарби стійкі і екологічно безпечні. Вибір фарби для металовиробів робиться, виходячи з мети використання пофарбованого вироби.