Герметик для водостоків і жолобів

https://proroofer.ru/wp-content/plugins/ckeditor-for-wordpress/ckeditor/plugins/doksoft_uploader/userfiles/11_7.jpg

Герметик для водостоків і жолобів

https://roof.lviv.ua/catalog/vodostoky-rynvy/

Робота водостічної системи покрівлі практично непомітна? поки з жолобів не почне текти вода під поріг і фундамент будинку. Причиною протікання може бути розгерметизація швів або дефект самого водостоку. Іноді це трапляється, якщо під час монтажу водостоку герметик, взагалі, не використовувалася через економію. Виправити ту і іншу проблему допоможе застосування знову-таки того ж герметика, тільки всю систему доведеться розібрати і заново зібрати.

Найбільш підходящі для монтажу водостоків герметики

Огляд герметика для водостоків розумно почати з визначення, що це за речовина. Зовнішній їх вигляд нагадує густу мастику або пасту. В’язкість герметику надають полімерні добавки або олігомери. Мастика наноситься на будь-яке з’єднання, внаслідок чого відбувається герметизація стику. Герметик після застигання міцно зчіплюється з поверхнею обробленого предмета. Виходить свого роду гідроізоляція шва з’єднаних деталей, що перешкоджає проникненню вологи.

На прилавках торгових точок можна зустріти величезну різноманітність герметика для різних видів робіт. У широкому вжитку зазвичай використовується 4 види мастики, виготовленої на основі різних компонентів. Яка з них краще підходить для герметизації водостоків, ми зараз спробуємо з’ясувати.

Паста на основі силікону

Паста на основе силикона

Один з найбільш використовуваних герметизирующих мастик вважається силіконовий герметик. Після його застигання на поверхні предмета утворюється міцний еластичний шов. Мастика може бути білого кольору або прозорою. Основою пасти служить силіконовий каучук. Для зручності роботи він найчастіше продається в пластикових тубах ємністю 310 мм. Досить балон вставити в спеціальну насадку-пістолет, і герметиком можна користуватися. Іноді можна зустріти на прилавках іншу розфасовку пасти, наприклад, як тюбики із зубною пастою.

Силіконовий герметик проводиться двох видів:

  • Ацетатний склад призначений для використання на предметах з гладкою поверхнею. Мастиці характерний різкий запах, проте, він має властивість швидко вивітрюватися.
  • Нейтральний склад має меншу міцність зчеплення з поверхнею предмета, тому його часто застосовують для внутрішніх робіт. Мастика ідеально підходить для ванної кімнати та кухні. Дуже добре зчіплюється з кахлем, деревом, склом.

Силіконовий герметик часто використовують при складанні веранд, теплиць, водостічної системи та інших конструкцій, де потрібна гідроізоляція швів.

Паста на основі акрилу

Паста на основе акрила

Будь-герметик на основі акрилу менш еластичний, ніж силікон, але відмінно зчіплюється з пластиком. Однак у акрилу є істотний мінус – розчиняється в воді. Як мастика для з’єднання водостоків, акриловий герметик не підходить. Непереносимість вологи пояснюється основою мастики, що складається з водної дисперсії. Така паста краще підійде, як ущільнювач для закладення швів будь-яких конструкцій. Це можуть бути щілини дверних і віконних косяків, а також будь-які інші не вологі місця.

Зараз в торгових точках можна зустріти акрилові герметики білого кольору з написом – вологостійкі. Мастика дійсно стійка до вологи після повного застигання. Однак такий контакт може бути тільки короткочасним. Від довгого впливу з водою навіть застиглий акриловий шар розчиниться. Вологостійкий акриловий герметик не підходить для того, щоб ущільнити або залатати ринву. Мастику небажано навіть використовувати на кухні та у ванній кімнаті.

Паста на основі поліуретану

Паста на основе полиуретана

Основою поліуретанової мастики служить полімеризованна смола. Герметик витримує низькі температури. З успіхом застосовується для ущільнення междупанельних стиків, склопакетів будівель з басейном або зимовим садом.

Поліуретанова мастика проводиться двох видів:

  • Герметизирующая паста призначена для використання на сухій поверхні. Це свого роду ущільнювач. Для водостоків такий герметик не підійде.
  • Гідроізолююча паста може використовуватися у вологому середовищі і навіть довго контактувати з водою. Цей вид поліуретанового герметика підійде для обробки з’єднань відсотків.

Часто поліуретанову мастику застосовують для герметизації покрівлі, але для цих цілей застосовується речовина з показником твердості PU 15. Герметик характеризується швидким застигання, стійкістю до вологи і хімічних речовин, тривалим терміном служби. Застигла речовина з успіхом піддається забарвленню.

Увага! Серед інших мастик, поліуретановий герметик вважається кращим завдяки універсальності використання. Паста має відмінну адгезію з деревом, металом, покрівлею з черепиці.

Єдиним недоліком герметика є висока вартість. Через це поліуретанову пасту практично не використовують при монтажі водостічних систем.

Паста на основі бітуму

Паста на основе битума

Основою мастики є модифікований бітум. Завдяки додаванню металевого пігменту, деякі види бітумних паст володіють алюмінієвим відтінком. Область застосування герметика широка: ущільнення і герметизація димоходів, водостоків, повітропроводів, ковзанів, а також інших конструкцій.

Характеризуються бітумна паста підвищеною стійкістю до води і хорошою еластичністю. Мастика має підвищену адгезію з вологою поверхнею предмета, а після застигання піддається фарбуванню. Доступна ціна зробила герметик популярним в монтажі водостічних систем. Серед багатьох брендів герметик «Icopal» володіє підвищеним попитом споживача через високу якість.

Існують бітумні пасти, спеціально розроблені для покрівельних робіт. Вони не піддаються навіть впливу бензину, розчинника, машинного масла і інших хімічних речовин.

Недоліком бітумних паст вважається негарний чорний колір, незважаючи навіть на додавання пігментів. Плюс – бітум боїться впливу високих температур, від яких починає плавитися.

Увага! Всі герметики на основі бітуму токсичні. Він має використовуватися виключно для зовнішніх робіт.

Мастика Liquid Nails GT 125 для відновлення деформованих відсотків

Мастика Liquid Nails GT 125 для восстановления деформированных водостоков

Мастика на бутиловой основі є ідеальним рішенням герметизації стиків водостоком. Паста має відмінну адгезію з алюмінієм, ПВХ, оцинковкой, добре переносить фарбування латексної і олійною фарбою. Герметик білого кольору характеризується високим показником еластичності, стійкості до вологи і негативних температур. Крім герметизації швів, паста ідеально підходить для відновлення деформованих жолобів. Герметиком можна закрити дрібні тріщини, і навіть невеликі отвори.

Увага! Герметиком можна працювати при негативних температурах, але щоб паста краще видавлювати з туби її необхідно попередньо витримати при кімнатній температурі.

Інструкція застосування герметика проста:

  1. Оптимально проводити роботи з мастикою при температурі вище + 4 ° С. З поверхні оброблюваної деталі видаляють старі накопичення фарби, шпаклівки та іншого бруду. Якщо металевий водостік подався корозії, іржі зачищають щіткою по металу. Повністю спустошену поверхню залишають висихати.
  2. Витриману при кімнатній температурі тубу вставляють в пістолет. На пластиковому наконечнику є насічки, кожна з яких розрахована на певну товщину видавлювання мастики. Гострим ножем відрізають носик наконечника по необхідній насічці, а також видаляють на кінці різьби туби мембрану, що перешкоджає видавлювання герметика.
  3. Накрутивши наконечник на різьбу балона, починають курком пістолета видавлювати герметик на стик водостоку. При закладенні в жолобі отвори діаметром понад 12 мм, накладають шину з шматочка пластика або металу.

Паста почне застигати через 5 хвилин. За цей час необхідно видалити на стиках жолобів, що виступили, а там, де встановлювалися латки, мастику згладжують скребком. Повну міцність стик набере через 5 днів, а ось фарбувати застиглий шар можна вже через добу. Герметик можна використовувати і у вологому середовищі, але час полімеризації збільшується на 10%. Зразкова витрата герметика при товщині шару 6,5 мм складає 10 п. М. При необхідності видалити застиглий шар використовують очищувач цієї ж фірми або будь-мінеральний розчинник.

Коли при монтажі водостоків необхідно користуватися герметиком

http://proroofer.ru/wp-content/plugins/ckeditor-for-wordpress/ckeditor/plugins/doksoft_uploader/userfiles/14_6.jpg

Використання герметика для з’єднання стиків відсотків виправдано в разі їх самостійного виготовлення. Часто через економію коштів жолоби вирізують з ПВХ каналізаційних труб діаметром 100 мм. Стики кожного такого жолоби скріплюють саморізами, а щоб вони не протікали додатково промащують силіконовим або бітумним герметиком.

Заводські водостоки оснащені з’єднувальними замками з ущільнювальними гумками. Міцне з’єднання не дає протікання навіть без обробки мастикою. Але для надійності не завадить змастити ущільнювач тим же силіконом. Зазвичай на 10 замків вистачає вмісту 1 туби місткістю 0,3 л.

http://proroofer.ru/wp-content/plugins/ckeditor-for-wordpress/ckeditor/plugins/doksoft_uploader/userfiles/11_7.jpg

На відео показаний процес герметизації покрівлі та водостоку:

Незалежно від якості відсотків, розгерметизація швів призведе до порушення працездатності всієї системи. Економити на герметику нерозумно і невигідно.