Мембранна покрівля Львів
Сама мембрана являє собою етилен. Дане з’єднання складається на 70% з пропілено-етилену каучуку, а що залишилися 30% – це чистий поліпропілен. Також мембрани містять в собі антиоксиданти, стабілізатори і армуючий шар.
Давайте ж розберемося в різних типах мембранних дахів і підберемо те, що найбільше імпонує саме вам, і підійде як за складом, так і за технологією укладання.
ПВХ мембрани Львів
Мембрана ПВХ, як правило, виготовляється з пластифікованого полімеру, а для підвищення міцності, вона ще армується і посилюється ефірним волокном. Як говорилося раніше, ПВХ мембрана досить термостійкість і еластична, для чого до складу матеріалу при виготовленні додається 40-45% пластифікаторів. Найчастіше мембрана ПВХ складається з трьох шарів, які утворюють досить міцний монолітний матеріал.
Отже, наведемо склад мембрани ПВХ:
- Перший шар – це гнучкий ПВХ, в ньому містяться основні речовини: як правило, пластифікатори, стабілізатори і антипірени, які створюють певні властивості мембрани – термостійкість і опір до ультрафіолету, а також вогнетривкість.
- Далі слід дрібна «сітка», яка є армуючої прошарком, вона складається з поліефірної тканини, а її нитки складно переплетені між собою.
- Третім шаром знову є речовина з ПВХ-компонента.
Однією з рис, які відрізняють полімерні покрівлі, є специфічний монтаж ПВХ мембрани. Для монтажу і з’єднання листів використовується зварювання матеріалу гарячим повітрям за допомогою специфічного зварювального устаткування. В кінцевому підсумку виходить непомітний і герметичний шов, який являє собою гомогенне з’єднання стику.
Порада : Трохи покрівельних ПВХ мембран добре поєднуються з різними розчинниками, а також нафтою і бітумом, в такому випадку вам потрібно укласти додатковий шар, який розділить мембрану і матеріали, що містять бітум (як правило, цей шар теплоізоляційний і складається з пінополіуретану або пінополістиролу).
Детальніше про цей матеріал дізнайтеся на сторінці « ПВХ мембрани «.
мембрани ЕПДМ
Дані мембрани є новим покрівельним покриттям. Вони досить еластичні і виготовляються з використанням каучукового полотна і далі армуються за допомогою ефірного волокна для додання міцності. Розроблено системні рішення мембрани для країн, де переважає холодний клімат. Дані мембрани, як правило, проводяться в рулонах різних розмірів і кольорів. Ширина такого рулону може становити 5-15 метрів, а довжина варіюється в межах 30-60 метрів.
З специфічних особливостей системні рішення мембрани потрібно виділити:
- Її здатність до легкої деформації і розтяжці;
- екологічність;
- морозостійкість;
- Легкість матеріалу;
- Високу міцність.
ЕПДМ мембрани можуть прослужити вам багато років (від 25 до 50). Також дані мембрани можна охарактеризувати високою стійкістю до ультрафіолетового випромінювання і різних впливів. ЕПДМ мембрани досить просто монтуються, а для складних ділянок використовуються сполучні кріплення. Шви покриття скріплюються спеціальними стрічками, які мають клеяться підстави. Це дозволяє істотно заощадити кошти без використання дорогого обладнання.
Цікавий факт . Основна відмінність від ПВХ-мембран то, що мембрани ЕПДМ – це абсолютно екологічний і нешкідливий продукт, якому не шкодить контакт з матеріалами, що містять бітум.
Крім позитивних сторін існують і недоліки – монтаж вимагає клейового з’єднання стиків, а це знижує міцність в порівнянні з іншими методами. Зарубіжні компанії Genflex і Firestone, а також Foenix є основними виробниками системні рішення мембран.
Читайте більше про цей вид мембран, його пристрої і монтажі в розділі « ЕПДМ мембрани «.
ТПО мембрани
Мембрана ТПО – це високотехнологічний полімерний покрівельний матеріал. Їй притаманні якості різних відомих мембран:
- Еластичність, яка властива мембрані системні рішення;
- Міцність ПВХ-мембрани.
Ці властивості забезпечують легкість її установки і довговічність. Дані мембрани дуже екологічні, можуть довго експлуатуватися і залишаються еластичними при досить низьких температурах. Однак вони не так схильні до деформації, як ПВХ і системні рішення мембрани. Монтаж виконується зварюванням, як і у випадку з ПВХ-мембраною за допомогою дуже гарячого потоку повітря. Дана мембрана складається з поліпропілену і етиленпропіленового каучуку, також не обходиться без додавання спеціальних компонентів, які покращують її експлуатаційні властивості. Зміст поліпропілену (близько 30%) дозволяє отримувати даної покрівлі виняткову хімічну стійкість. Мембрани ТПО можна використовувати на покрівлях з різним ухилом, що дозволяє варіювати будівельні об’єкти. Володіючи унікальними температурними характеристиками, дана покрівля може встановлюватися в різні пори року. Випускається в трьох стандартних кольорах. Це білий, чорний і сірий колір. ТПО мембрана має високі технічні показники:
- довговічність;
- високу еластичність;
- міцність;
- стійкість до ультрафіолету і руйнування.
Вона є високоекологічного, так як в ній відсутній хлор.
Термін служби ТПО-мембран становить близько 25 років.
Фірми Sarnafil і Genflex є основними виробниками ТПО-мембран.
Більш детальна інформація про це покрівельному покритті на сторінці « ТПО-мембрани «.
Використання мембранної покрівлі
Даний вид покрівлі використовується на дахах, які найчастіше є плоскими або ж злегка похилими (близько 15 про ) І мають велику площу. Це можуть бути торгово-розважальні центри, транспортні та виробничі підприємства. Найчастіше саме вони мають високі вимоги до якості матеріалу, який використовується при будівництві.
Плоска покрівля дозволяє розширити вільне місце на даху. Це простір може бути використано для різноманітних цілей: для відпочинку, декору, розваг і дизайнерських задумок. Покриття покрівлі рослинністю набуває все більшої популярності, так що в таких випадках варіант з мембранної покрівлею стає просто незамінний.
переваги
Мембранна покрівля – далеко не єдиний різновид покрівель, представлених на будівельному ринку, але вона має свої достоїнства, користь яких переоцінити просто неможливо:
- міцність;
- пружність;
- висока екологічність матеріалу;
- хімічна стійкість;
- висока герметичність;
- пожежостійкість;
- простота укладання;
- відмінний зовнішній вигляд;
- економічність;
- легкість монтажу.
Монтаж мембранної покрівлі
Проаналізувавши відгуки досвідчених фахівців, видно, що, дотримуючись всі умови монтажу, процес не принесе багато проблем, і не буде надмірно складним або трудомістким. Він займає практично в два рази менше робочого часу, ніж монтаж з матеріалів іншої групи, наприклад, бітумно-полімерної. Говорячи про цифри, можна сказати, що бригада будівельників за 1 зміну має можливість покрити більше 600 м 2 покрівельного покриття. Як говорилося раніше, монтаж мембранної покрівлі – не найскладніша процедура, але навіть її виконання краще довірити професіоналам. Слід зауважити, що якщо процес монтажу робиться на старе покриття, то немає необхідності у видаленні цього шару. Укладати мембрани можна на різні підстави, що є великою гідністю даного виду покрівлі.
Детальніше на сторінці « Як зробити монтаж мембранної покрівлі? »
Монтаж за допомогою зварювання гарячим повітрям
Зараз існує не один спосіб з’єднання смуг покрівлі. Опишемо перший з них. Він є, мабуть, найпоширенішим – зварювання за допомогою струменя гарячого повітря, яка гарантує міцність шва. Монтаж мембранної покрівлі цим способом здійснюється при зварюванні країв спеціальним апаратом для зварювання, який здатний підтримувати повітря при потрібній температурі (400-600 С), необхідний тиск, швидкість переміщення. Ширина шва може змінюватися при бажанні від 20 до 100 мм.
У місцях, де не можна застосувати апарат (отвори, кути і вихід на дах), можна використовувати ручну зварку.
Також мембранна покрівля може з’єднуватися за допомогою спеціальних стрічок, які мають склеювати підставами, але міцність при такому з’єднанні набагато нижче, ніж при зварюванні гарячим повітрям.
Баластне кріплення
Даний спосіб застосовується, коли нахил покрівлі не більше 14-16 градусів. Баластне кріплення вважається найбільш економічним для таких дахів. Принцип методу в тому, що, коли покрівля знаходиться на підставі, то її закріплюють по периметру і там, де вона примикає до вертикальних поверхнях. Для того щоб мембранне полотно не знесло, його кріплять за допомогою баласту до основи. Баласт повинен бути більше 50 кг на 1 м 2 . Вантажем можуть ставати:
- щебінь або велика галька (від 20 до 40мм);
- блоки бетону або тротуарна плитка;
- інші важкі предмети.
Такий спосіб можна застосовувати тільки при наявності міцної даху, яка зможе витримати велику масу.
важливо ! Якщо баласт – це битий камінь або гравій, то рекомендується поверх баласту укласти мати.
Механічний спосіб кріплення
Механічний спосіб можна використовувати, коли додаткове навантаження на конструкцію не допускається або коли на даху немає зливів і парапетів. У таких випадках експерти радять проводити закріплення в місцях швів за допомогою саморізів.
Для дахів зі складними обрисами краще використовувати спосіб, коли приклеювання до основи здійснюється спеціальним клеєм для монтажу.
Основою для кріплення покрівлі можуть бути залізобетон, дерево або профнастил. При зміцненні у країв даху, а також на виступаючі елементи, слід використовувати крайові рейки. Телескопічні кріплення використовуються за основним периметру. Коли ухил даху більше 10 градусів – слід використовувати дискові власники. Таке кріплення здійснюється з кроком 20 см, а якщо ухил більше 2 градусів, то в місцях, де він примикає до яндилам, кріплення доповнюється ще одним рядом. Для більш детальної інформації можна подивитися відео про технології укладання покрівлі:
Демонтаж мембранної покрівлі
У зв’язку з тим, що мембрана являє собою просте плівкове покриття, її демонтаж не викликатиме жодних труднощів. Якщо покриття, здебільшого, залишається цілим, то необхідність демонтажу відпадає сама собою. Вона може знадобитися тоді, коли кардинально змінюватиметься сама конструкція покрівлі, або мембрана відслужить належне їй час. Нове покриття укладається поверх старого, але, перш за все, настилається шар геотекстилю.
Виробники мембран
У нинішній час на ринку будматеріалів представлено досить багато виробників подібної продукції. Якщо говорити про вітчизняні, то не можна не відзначити наступних виробників і їх марки популярних серед покрівельників мембран:
- Компанія ПЄНОПЛЕКС, що випускає нижченаведені модифікації даних матеріалів: Пластфоіл і пластфоіл Nord в різних варіаціях. Проводиться така мембрана з суспензійного полівінілхлориду, методом каландрования і екструзії. Вона відповідає вимогам СНиП 23-01, і може використовуватися в абсолютно різних кліматичних зонах.
- Компанія Monarplan з її однойменна лінійка продукції, яка може використовуватися в будь-якій кліматичній зоні для облаштування нових покрівель та ремонту старих. Виготовляються дані мембрани методом каландрования і екструдування.
- Компанія SIKA зі Швейцарії, яка виробляє безліч різновидів мембран, придатних для використання і монтажу в самих різних кліматичних умовах.
Крім цих компаній, виробництвом і реалізацією мембран займається і ряд інших фірм, тому підібрати ідеально підходить вашим вимогам матеріал не складе ніяких труднощів.
Приклади відомих будівель у Львові, обладнаних мембранної покрівлею