Металочерепиця + відгуки

Металочерепиця + відгуки

Один з найбільш тривалих процесів, який передує монтажних робіт на покрівлі є вибір матеріалу для покриття. Особливо якщо мова йде про металочерепицю. Її існує таке розмаїття, що складно не загубитися серед цього різноманіття. Крім того, кожен виробник намагається показати недоліки своїх конкурентів і висунути свою продукцію на перше місце. На що звертати увагу при виборі металочерепиці? Чи можна керуватися тільки відгуками або є об’єктивні параметри, за якими можна робити оцінку? Саме про це і піде мова в статті. Металочерепиця + відгуки

Чому металочерепиця популярна

Металочерепиця стала продуктом свого часу. Коли виникла гостра потреба в новому матеріалі для покрівлі, який міг би стати максимально практичним і простим в монтажі, тоді і виникла ідея надати листам стали певну форму. Раніше покрівля накривалася листами оцинкованого металу. При цьому були потрібні особливі навички бляхаря для виготовлення матеріалу і його монтажу. Металочерепиця стерла цю межу. Якщо керуватися чіткими інструкціями та порадами майстрів, тоді все можна акуратно і якісно зробити своїми руками. Металочерепиця + відгуки

Відгук на металочерепицю

У матеріалу є деякі обмеження і недоліки. Одним з них є погана шумоізоляція. Якщо покрівля не утеплена, тоді буде дуже добре чутно навіть найменший шурхіт по металочерепиці. Крім того, є обмеження по формі дахів, де може застосовуватися металочерепиця. Наприклад, їй неможливо надати сферичну форму без пошкодження аркушів. Тому для таких конструкцій найчастіше вибирають м’яку черепицю. Різноманітність і термін служби металочерепиці відмінно співвідносяться з її ціною. Тому кожен зможе підібрати для себе найкращий варіант.

Критерії правильного вибору по відгуках

Металочерепиця + відгуки

Хтось вирішує придбати той чи інший вид черепиці тільки тому, що побачив таку у сусіда або за його рекомендацією. Інші зупиняються на красивому кольорі, яким можуть володіти листи металочерепиці. Але після того як покрівля буде змонтована з використанням такої металочерепиці, доведеться робити капітальний ремонт вже після закінчення 5 років або трохи більше того. Щоб такого не сталося до уваги необхідно приймати:
• товщину листа;
• якість металу;
• наявність антикорозійного покриття;
• якість захисного покриття.
Про всі ці параметри детальніше буде сказано нижче. Тільки після їх ретельного аналізу щодо конкретного зразка, можна переходити до форм і забарвлень.
товщина основи Металочерепиця + відгуки

Технологія виробництва металочерепиці не має на увазі її штампування готовими листами. Основою служить метал, який привозиться на заводи в рулонах. Максимальна товщина основи, яка сьогодні застосовується для виготовлення металочерепиці досягає 0,7 мм. Мінімальна товщина металу становить 0,4 мм. Цей вид металочерепиці відмінно підійде для того, щоб накрити якісь господарські будівлі або альтанку. Але для основної покрівлі вона буде не зовсім хорошим рішенням. Пов’язано це з тим, що метал такої товщини легко деформувати. Це може статися під час монтажних робіт або просто від падіння невеликого предмета піднятого, наприклад, вітром. Кожна вм’ятина на аркуші металочерепиці значно скорочує термін її служби. Пов’язано це з тим, що може бути пошкоджений захисний шар. Також наслідком вм’ятини є прогин, який ще зменшує товщину металу.

Металочерепиця + відгуки

Допоможіть з вибором металочерепиці

Щоб не потрапити на листи мінімальної товщини, не варто купувати металочерепицю маловідомих брендів або невеликих цехів по виробництву. Справа в тому, що їх потужностей недостатньо для створення необхідного обороту, який би дозволив закупити якісне, наприклад, корейське сировину. Тому привозять що подешевше з Китаю. Деякі нечесні виробники йдуть іншим шляхом. Вони пакують черепицю, вказуючи в маркуванні товщину металу. Але вона може не відповідати дійсності, наприклад, замість заявлених 0,7 мм може бути 0,55. Визначити це неможливо без відповідного інструменту. Тому якщо ви зважилися купувати металочерепицю з невідомого джерела, тоді обзаведіться хоча б на час мікрометрів. Він точно покаже, який метал був використаний при виробництві.
Порада! Є металочерепиця, яка має товщину в 0,9 мм. Це відмінний виріб хоча воно і обійдеться дорожче, але термін служби компенсує додаткові розтрати.
якість металу Металочерепиця + відгуки

металочерепиця має найбільший попит

Товщина металевого листа не буде грати ніякої ролі, якщо сам метал буде низької якості. Це залежить від його виробника. Як вже було сказано, низькосортної є дешева сталь, яку завозять з Китаю. Є і більш якісна продукція з цієї країни, але вона поки зустрічається рідко. Найбільш відомими постачальниками сировини для великих виробників служать заводи з Європи, Росії та Азії. З відомих виробників, продукція яких користується попитом можна виділити Arcelor, Corus і SSAB. З сегмента економ-класу, але з гарною якістю можна звернути увагу на російського виробника Норман (NormanMP). Досить хорошим співвідношенням ціни та якості володіє металочерепиця Grand Line. У цього виробника є варіанти з алюмоцинка, які служать досить довго. За відгуками користувачів ці рішення хоча і є бюджетними, але виробники дають гарантію на 10 років. Металочерепиця + відгуки

Порада! При покупці металочерепиці просите продавця надати сертифікат відповідності, який оформлений згідно з чинним законодавством і має позначку РСТ. Також було б розумно до покупки вивчити маркування та логотипи, які наносить на свою продукцію конкретний виробник.
При виробництві металочерепиці може використовуватися три основних види металу:
• оцинковка;
• алюміній;
• мідь.
Оцинкована сталь вже давно використовується для виробництва різного роду покриттів. Завдяки цинку метал отримує антикорозійний захист. Найчастіше в якості основи використовуються листи з товщиною до 0,6 мм. Замість чистого цинку, може бути використана суміш з алюмінію і цинку. Таке покриття називають алюмоцинком. Він коштує дорожче, але це позитивно позначається на терміні служби, який буде більше звичайної оцинковки. Другим металом, який служить основою є алюміній. Це один з найбільш інертних матеріалів в плані взаємодії з різними рідинами і деякими кислотами. На його поверхні утворюється оксидна плівка. Вона і служить непробивною захистом. Стандартом служить товщина алюмінію до 0,7 мм. Коштує він дорожче, ніж попередній матеріал, але і виробники дають більшу гарантію на таку продукцію.

Найдорожчим і самим рідкісним матеріалом, який використовується для металочерепиці є мідь. Максимальна товщина основи досягає 0,6 мм. Вартість такого настилу буде ще вище, ніж алюмінієвого, а й термін служби буде в кілька разів більше. Мідна металочерепиця може і не покриватися барвником шаром. У його якості може виступати патина. Це оксид міді, який утворюється від взаємодії міді з повітрям і водою. Виглядає він досить цікаво і солідно, також він продовжує захищати метал, який знаходиться під ним.

Якість антикорозійного покриття Металочерепиця + відгуки

Відносно мідних і алюмінієвих листів питання може виникнути тільки в товщині матеріалу. Але ось з оцинкованим металом виникає більше питань. Важлива не тільки товщина металу, але і товщина самого покриття. Вона безпосередньо впливає на максимальний термін служби металочерепиці. Покриття наноситься методом дифузії. Лист стали повністю занурюють в розплавлений цинк, внаслідок реакції відбувається зв’язування на молекулярному рівні. Всього виділяють продукцію двох класів. На один наноситься шар цинку з щільністю в 275 г / м2. Другий клас має покриття з щільністю 220 г / м2 і менше. За ГОСТом цей показник має ще менше значення, але на практиці його виявляється недостатньо. Перший використовується для преміальної продукції, а другий застосовується для металочерепиці, яку укладають на промислові приміщення.

Перевага оцинковки полягає в тому, що після реакції цинк проникає досить глибоко. Це означає, що дрібні подряпини і вм’ятини не роблять ніякого впливу. Саме тому немає нічого поганого в тому, що листи можуть бути розрізані під час монтажу. Але використовувати рекомендується тільки електричні або ручні ножиці. При роботі болгаркою температура металу досягає високих температур, що призводить до розриву зв’язків між цинком і залізом. На місці зрізу з часом обов’язково з’явиться іржа. Товщину антикорозійного покриття металочерепиці неможливо перевірити підручними засобами. Доведеться повністю довіряти виробникові. А це ще раз наштовхує на думку про те, що купувати краще продукцію відомих і великих фірм, яким важлива хороша репутація, і вони відповідають за свій товар.
різниця форм Металочерепиця + відгуки

Мало хто звертає увагу, але форма рельєфу металочерепиці відрізняється від моделі до моделі. Відмінності можуть лежати не тільки в висоті хвилі, але і в її симетричності. Цей фактор також впливає на термін служби покрівлі. Пояснюється це тим, що при більшому розмірі хвилі лист стає жорстким, тому здатний витримувати великі вітрові та інші навантаження. Але для глибокого малюнка важлива достатня товщина металу, в іншому випадку він може бути занадто розтягнутий і в місцях вигину будуть ділянки з меншою стійкістю. Висоту хвилі, яка не перевищує 5 см називають малою. Більшість виробників мають в своєму арсеналі металочерепицю з малої хвилею. Серед них можна виділити Mera System, Metehem, Planiya, Rannila і інші. Знайти такі рішення можна і в бюджетних лінійках від Гранд Лайн і Норман.
різниця форм

Якщо місцевість відома значними опадами у вигляді снігу та сильними вітрами, тоді зупинити свій вибір можна на Planiya, Weckman і Rannila. У їхньому асортименті можна знайти металочерепицю з висотою хвилі до 7 см. Вона чудово себе зарекомендувала не тільки в житловому секторі. Найбільш популярним рельєфом, який максимально повторює керамічну черепицю є «Монтеррей». При цьому виробники також можуть варіювати його за розмірами на своїх видах металочерепиці. Але це не означає, що саме на ній варто зупиняти вибір. Малюнок металочерепиці можна підібрати по особистому смаку.

Захисне покриття

Крім антикорозійного покриття, на черепицю наноситься ще одне покриття, яке надає додатковий захист від фізичного впливу. Часто в нього додають певний пігмент, який і відповідає за забарвлення. Одним з найпоширеніших матеріалів покриття, які використовуються навіть в дешевих варіантах є поліестер. Максимальна товщина такого захисного шару досягає 27 мкм. Так як це покриття одне з найдешевших, то металочерепицю з ним рекомендується використовувати на помірних широтах, де немає рясних опадів взимку. Якщо поверхня металочерепиці залишається неушкодженою, то поліестер прекрасно зберігає свій колір і здатний прослужити до 15 років. Металочерепиця + відгуки

Вдосконаленим видом поліефіру є матеріал з додаванням тефлону. Такий матеріал додає металочерепиці приємне матове покриття. Воно добре переносить вплив УФ променів, а також більш стійко до механічних навантажень. За ціною воно залишається одним з доступних, а застосовувати його можна в різних регіонах. Товщина покриття матового поліестеру досягає 35 мкм. Наступний в ціновій категорії йде захисний матеріал для металочерепиці з полівінілхлориду або ПВХ. Його називають пластизолом. Його шар на металочерепиці може досягати цілих 200 мкм. На ньому варто зупинити свій вибір, якщо відомо, що в конкретній місцевості випадає велика кількість снігу або є значні вітрові навантаження. Металочерепиця + відгуки

Зверніть увагу! У пластизола є два основних недоліки, які обмежують території, де металочерепицею з його змістом можна покривати покрівлі. Якщо температура повітря може підвищуватися понад 60 °, то це неодмінно призведе до руйнування захисного шару. Він також погано зберігає колір при постійному впливі сонячних променів. Фарба просто може потьмяніти і втратити свій презентабельний вигляд.
Якщо житло стоїть поруч з будь-якими водоймами або на морському узбережжі, то зупиняти свій вибір стоїть на металочерепиці з покриттям з пурала. Він виготовляється з поліуретану. Цей компонент є екологічно чистим і має достатню стійкість до різних впливів. Міцності йому надає поліамід. Цей вид пластика дуже міцний і витривалий до високих температур. З нього часто виготовляють корпус для електроінструменту. Тому можна говорити про високу механічну стійкість кінцевого покриття. Крім того, навіть при тривалому впливі УФ променів не відбувається втрати кольору металочерепицею. Металочерепиця з таким покриттям обійдеться недешево. Пов’язано це з монополією бренду Rukki на цьому терені. Саме цей завод випускає рулонний матеріал, які деякі виробники використовують для виробництва металочерепиці. Металочерепиця + відгуки

Зверніть увагу! За стійкістю і терміну служби пуралу не поступається металочерепиця з покриттям з PVDF. Воно складається з суміші ПЗФ і акрилу. Відгуки користувачів показують, що таке покриття з часом не втрачає своєї міцності.
Одним з цікавих покриттів для металочерепиці є композитне. Воно має в собі кілька компонентів. Одним з них є поліестер. Він наноситься на металевий прокат, який ще не є металочерепицею. Після формування хвилі на металочерепицю наноситься шар кварцового піску. Щоб закріпити його, верху наноситься ще один шар поліестеру. Листи металочерепиці при цьому набувають непередаваний зовнішній вигляд. Виникає відчуття того, що їх одягли в шубу. Недосвідчений око не помітить каверзи і прийме металочерепицю з таким покриттям за натуральну. Її плюсом є хороша стійкість до фізичних дій. Також завдяки шорсткою поверхні вона прекрасно затримує сніг, що запобігає його падіння великими пластами. Максимальна робоча температура для такої металочерепиці становить 120 °, а мінімальна -50. Металочерепиця + відгуки

Зверніть увагу! В окрему категорію виносяться покриття для металочерепиці, які називають благородними. Вони наносяться на преміальну металочерепицю. Таке покриття здатне зберігати свій колір дуже довго. Виробники пропонують величезний вибір відтінків, тому навіть досвідчений очей зможе порадіти.
додаткові нюанси
При виборі кольору металочерепиці для майбутньої покрівлі не варто зупинятися тільки на каталогах. Типографські машини і навіть монітори по-різному передають колірні відтінки. Це може привести до того, що замовлена ​​металочерепиця матиме значні відмінності від тієї, що була показана на моніторі або в каталозі. Щоб такого не сталося, необхідно провести порівняння кольору в каталозі з живим зразком металочерепиці.

Варто враховувати, що деякі захисні покриття немає можливості проводити в обраному кольорі, тому іноді доводиться пожертвувати кольором або заплатити більше за кращу якість металочерепиці. Металочерепиця + відгуки

Деякі виробники дають гарантію на свою продукцію строком до 15 років. Реальний же термін служби металочерепиці може досягати і 50 років. Така цифра можлива тільки для тієї металочерепиці, що виробляється в злагоді з усіма стандартами. Ще одним аргументом на користь покупки металочерепиці у великого виробника є якість обладнання. Якщо штампування листа проводиться з певною похибкою, то це може привести до руйнування захисного шару. Неозброєним оком цього помітити просто неможливо, але через кілька років така металочерепиця почне псуватися і іржавіти. Додаткові нюанси можна дізнатися з відео.

висновок

Керівництво з цієї статті дозволить вибрати найкращий варіант серед металочерепиці. Не варто економити там, де це не потрібно. Краще зупинити свій вибір на металочерепиці, яка буде дорожче, але захисний шар і якість металу буде на висоті. Це буде запорукою того, що через десять років або трохи більше того не доведеться проводити повний демонтаж металочерепиці та її заміну.