Міцний дах на тривалий термін або все про види черепиці

Міцний дах на тривалий термін або все про види черепиці

Міцний дах на тривалий термін або все про види черепиці

Вся краса і найнеобхідніші характеристики для покрівлі закладені в такому матеріалі як глина. Черепиця виготовляється на її основі, шляхом випалу. Ідеальний варіант – дах з крутими схилами, так як плоска не підійде

Протягом цілого ряду століть і різних часів саме керамічна черепиця у самих різних народів вважалася ідеальним покрівельним покриттям – міцним, красивим, довговічним.

Виробництво черепиці

Керамічна черепиця схожа на невеликі глиняні пластинки. Вона виготовляється з жирної глини, виробу надають необхідну форму, потім сушать і обпалюють. Таким чином, створюється традиційна (глиняна) черепиця. Оксид заліза, що міститься в глині, надає їй відтінок коричневого з червоністю кольору. Верхній шар черепиці при виготовленні можуть покрити складом з глини і оттеночного пігменту, завдяки чому виходять інші кольори або відтінки. Дуже часто поверхню покривають емаллю, що надає гарний блиск і захист від вологи (водонепроникність) черепиці, а сама емаль виконується з кварцового піску.
За такий довгий період часу склалися певні способи і методи її виготовлення і використання. Черепиця виготовляється не тільки у вигляді прямокутних пластин, а й трапецієподібної форми (для покриття конусоподібних дахів), крім того, часто можуть бути виконані додаткові керамічні елементи (конькова черепиця). Сама черепичний пластинка теж буває представлена ​​в різному вигляді, але варіантів не так багато.
Пластинки включають в себе горизонтальний або вертикальний типи замку, причому горизонтальний замок готується з деяким люфтом (допуском), в результаті цього можна укладати рівне число рядів черепиці на даху. Вищерозміщений ряд злегка прикриває підлягає при укладанні і виходить щось, що нагадує за зовнішнім виглядом риб’ячу луску. При цьому існують обмеження щодо кутового нахилу даху – він повинен коливатися в межах до шістдесяти градусів максимально, тому при укладанні потрібне дотримання підвищеної обережності
До натуральної черепиці в даний час відносять не тільки традиційну, що виготовляється з глини черепицю , а й інший різновид – цементно-піщану, достовірно імітує натуральний покрівельний матеріал і виконувану за новітніми технологіями.
І сьогодні керамічна черепиця застосовується досить широко при проведенні покрівельних робіт. Виготовлення цього матеріалу проходить певні технологічні етапи. Перш за все, надається потрібна форма глиняного заготівлі, потім заготівля проходить стадію сушки, а далі на неї наноситься покриття, після чого виріб відправляється для високотемпературного випалу (як правило, близько тисячі градусів) в піч.

Черепиця в будівництві

Бажання придбати керамічну черепицю викликають її виняткові якості – довговічність, надійність і привабливість. Крім того, на вибір на користь черепиці впливає її стійкість до ультрафіолету і вогнестійкість, несхильність впливу холоду, спеки та температурних перепадів, збереження виду і властивостей під кислотними дощами і в результаті дії абразивних частинок.
Матеріал, дійсно, пройшов хорошу перевірку, в тому числі, і часом. Керамічна черепиця може прослужити і сто років, не втрачаючи своїх високих експлуатаційних якостей, не відчуваючи потреби в догляді та ремонті, залишаючись такою, як в день монтажу покрівлі. Навіть при відсутності глазурі черепичні плитки не просочуються вологою, не проводять електрики, не горючі. Плюс до цього додайте низьку теплопровідність, що забезпечує прохолоду в приміщенні в жаркий період і тепло в зимові холоди, а також високу здатність шумопоглинання.
Компаніями-виробниками пропонується велика різноманітність форм керамічної черепиці, колірна гамма покрівельного матеріалу після нанесення різних покриттів не обмежує простору для польоту фантазії користувачів.
Все вищевикладене схиляє на користь рішення про оформлення покрівлі будинку натуральною черепицею. Якщо не враховувати питання про вартість матеріалу, звичайно, краще брати її. Як і раніше натуральна черепиця підтверджує свою елітність серед розмаїття видів покрівельних матеріалів. Пізніше були розроблені штучні матеріали, що імітують натуральні – металочерепиця та гнучка черепиця.

Бітумна черепиця

Період розквіту, приблизно з 1960-х рр. М’яка черепиця з’явилася приблизно 100 років тому в виробництві. І завоювала 45% приватних будинків в Европі .І поцей день залишається лідируючим матеріалом на ринку будівництва дахів. Технології удосконалення не обійшли м’яку покрівлю стороною, зараз М’яка покрівля стала ще більш якісним і екологічно чистим матеріалом. Переваги відрізняють її від інших матеріалів велике – це в першу чергу вагу, Простота в застосуванні і не вимагає спеціальних інструментів. Різноманітність видів і форм, забезпечить цікавий вид будь-якої будівлі. Доповнить складні архітектурні дома. Бітумна черепиця має не скільки назв, такі як, Легка черепиця, Покрівельна черепиця. C метою процесів удосконалень домагаються технічні показники по міцності, так само стійкості і витримки клімату навколишнього середовища. М’яка черепиця дійсно перевірений часом будівельний матеріал для покриття будь-яких складних форм промислових і приватних будівель.

дом крыша черепица

Металочерепиця

Це профільований плоский лист, що нагадує черепицю. Гнучка черепиця представлена ​​у вигляді гнучких плоских пластин за формою нагадують черепицю. Вона проводиться з скловолокна і для її покриття використовують бітумні в’яжучі мастила, що полегшують монтаж. Поверх неї насипається кольорове посипання (сланцева, можливо, базальтова). Вибір колірної гами для нанесення забарвлення гнучкої черепиці надзвичайно широкий.
Гнучка і металева черепиці за своєю вагою легше традиційної, але для застосування гнучкої черепиці необхідне попереднє монтаж фанери, тобто підготовка даху під різні покривають матеріали має свої особливості.
Полімерпіщана черепиця має схожість з натуральним покрівельним матеріалом і зберігає всі його позитивні якості. Вона легше керамічної, тому на всіх типах покрівлі її дещо легше монтувати. Значне Перевагою цього варіанту – він не розбивається, навіть якщо його впустити, причому з великої висоти на тверду поверхню, тобто штучний матеріал через присутніх в складі сировини пластифікаторів має позитивне відмінність – позбавлений крихкості, властивої натуральному виробу. Ціна полімерпіщаної черепиці значно нижче, ніж у керамічної.
Рішення використовувати для покрівельного покриття полімерпіщану черепицю є по суті розумним і економічним рішенням, враховуючи експлуатаційні параметри і естетичність зовнішнього вигляду цього матеріалу