Підбір круглого перетину прямокутного димоходу. Розрахунок димоходу: розміри, висота над дахом.


Одним з найголовніших параметрів, що характеризують димохід в цілому, є висота димової труби .

Вентиляційні труби на даху

Правильно облаштована димова труба (тобто труба, що має оптимальну для даних умов конфігурацію, діаметр і висоту) забезпечує наступні переваги:

  • Якісне спалювання палива
  • Ідеальна або близька до ідеальної тяга
  • Швидкий прогрів стінок
  • Швидке подолання так звані точки роси (температурного порога, на якому відбувається утворення конденсату)

Крім того, правильне облаштування димаря має забезпечувати легкість догляду за нею, і тим самим гарантувати її довговічність.

Грязьові плями – вони зменшують діаметр каналу і викликають тертя, тим самим підвищуючи опір під час евакуації газів. Витоку димоходу – викликають виліт повітря не тільки вгору, але і боком. Неадекватне поперечний переріз і висота – обидва параметри мають прямий пропорційний вплив на тягу, тобто чим вище висота і діаметр стека, тим сильніше ланцюг. Щоб уникнути проблем, всі параметри повинні бути ретельно розраховані до покупки сталевий димової труби. Наші фахівці допоможуть вам в цьому питанні, так що куплена нами димова труба бездоганно працює і протягом багатьох років є інвестиційною.

Основи проектування димоходів

Розташування димоходу в будівлі

Проект димової труби повинен розроблятися в комплексі з усім проектом опалювальної системи, який, в свою чергу, є частиною загального проекту будівлі.

Найкращий спосіб розміщення визначається не тільки і не стільки вашими особистими побажаннями (або побажань замовника), а в першу чергу – конструктивними особливостями самого будинку.

Неправильна теплоізоляція – чим тепліше димохід, тим вище тяга. Падаючий вітер, який виснажує гази з димової труби, відштовхує їх назад всередину. Іноді навколишні дерева і високі будівлі також негативно впливають. Збільште потужність димоходу можна декількома способами. Найкраще, перш ніж купувати, щоб розрахувати точні параметри димоходу, які будуть придатними для вашого будинку, місця і нагрівального пристрою. Ви можете купити кришку димоходу, встановлену на виході з димоходу.

Це дешеве і ефективне рішення, яке збільшує тягу і захищає димар від вітру. Назоди постійно розділені, які стабільні на димарі і самоналагоджувальна. Останні пристосовуються до висхідного вітрі, ще більш захищаючи димохід. Більш дорогим, але дуже ефективним рішенням є механічне витяг – іншими словами, вентилятори на димоході. Вони забезпечують відповідну колону, незалежно від висоти і діаметра димоходу, температури навколишнього середовища і розташування будівлі. Оптимізована, оптимізована струна забезпечує найбільш ефективне спалювання палива.

Зверніть увагу!

При проектуванні обов’язково потрібно враховувати розташування конструкційних елементів покрівлі, в першу чергу – крокв.

Пов’язано це з тим, що при перетині труби з деякими кроквами необхідно робити відносять труби в бік, що досить складно.

Іншим рішенням є вентилятор в середині димаря. Тим не менш, він не захистить димохід від вітру, і через розташування він повинен бути встановлений разом з димарем. З іншого боку, базова або механічна екстракція може бути застосована після будівництва сталевий димової труби.

Що робити, якщо тяга димоходу занадто сильна?

Може трапитися так, що сила нашого димоходу не надто слабка, але занадто сильна. Це змушує паливо горіти занадто швидко і тепло здебільшого тепла, що виділяється поза домом, а не всередині. Наслідки цієї проблеми будуть відчуватися дуже швидко – будинок буде недостатньо нагріватися, а закуплене паливо закінчиться дуже швидко. Тому не варто недооцінювати цю проблему і налаштовувати рядок. Для цієї мети використовується стабілізатор напруги, встановлений на димоході.

Де прокладати димохід?

Як правило, димохід в будинку прокладають крізь кухню, коридор і підсобні приміщення. А ось в спальнях і вітальнях кімнатах димоходи прокладати не варто. Пов’язано це з тим, що при активній роботі котла або печі в димоході можливий досить сильний шум.

димові труби

На що впливає димова труба

Як ми згадували вище, висота димових труб впливає на безліч аспектів роботи опалювальної системи. Однак для нас ключовими будуть такі моменти як ККД котла (якщо проектування димарів будівлі було проведено з помилкою – можливе зниження ККД від 95 до 60%) і витрата палива.

Іноді термін «заросла димова труба» носить жорстокий характер. Навіть незважаючи на регулярне очищення, труба може повністю потонути. Проблема зазвичай помічається, коли вона досягає свого апогею – вигоряння диму і виділення диму в котельню. Не всі розуміють важливість проблеми. На цей раз добровільно повідомили про. Він зробив свою власну ритуальну очищення своєї димової труби, вдивляючись в димоходи своїх сусідів, щоб ми могли помилуватися станом шести трубок, які працюють з різними видами палива, але дуже схожими котлами в аналогічних умовах, але служили по-різному.

Ось чому, приступаючи до облаштування опалювальної системи, необхідно врахувати не тільки номінальну висоту, але і матеріал, з якого вона буде виготовлена, і її перетин, і конфігурацію. Та й розташування димаря проект повинен визначати з урахуванням того, яке опалювальний пристрій використовується – котел, піч або камін.

Варто відзначити, що всі димоходи були встановлені одночасно – близько 4 років тому. Шпон та співпрацює. Можна бачити, що димохід регулярно очищається, і немає слідів смоли. Ефекти занадто помітні. Ймовірно, будуть ті, у яких газова димова труба виглядає гірше. Нижче для зміни сусідній димової труби. Це також підтримує верхній палаючий котел, але спалений в ньому неакуратний знизу, так що вуглець і дерево.

Найпростіший варіант – замінити всю облицювання димоходу. Ймовірно, навіть повний непрофесіонал помітить, що щось з цією димовою трубою помилково. Тарні смоли вже починають блокувати димохід. Якщо говорити відверто, це загрожує життю власника. Досить ще одного вигоряння, і в каміні скінчиться вогонь сажі. Досить, щоб товстий шматок асфальту розбився і блокував потік вихлопних газів, а ще одна сім’я буде додана до статистики снігопаду.

Вибір висоти труби

І все ж, кажучи про тонкощі облаштування димаря, не можна обійти найголовніше питання – якої висоти повинна бути димова труба?

З одного боку, все просто: вище труба – більше тяга. Однак, якщо зробити занадто високу димову трубу – зросте аеродинамічний опір руху утворюються в котлі або печі продуктів згоряння. Дим піднімається вгору повільніше, поступово остигає, віддаючи свою теплоту стінок труби.

Він традиційно обжигается знизу вугіллям, але працює при високих температурах води. У разі цього котла і спалювання вугілля це, звичайно, означає багато втрат, але ви можете чітко бачити поліпшення якості горіння. Сажа суха і пухка – це не смола. Цей димохід також регулярно очищається. Тар в комерційних кількостях. Тут знову верхній котел для горіння від місцевого виробника. Згорів знизу, але при максимальній потужності – звідси димохід відносно чистий.

На якій підставі ми вводимо будівельний продукт для продажу? Щоб розмістити будівельний продукт на польському ринку, необхідно провести оцінку відповідності та маркування продукції відповідно до європейської або національної національною системою.

В результаті зниження температури маса продуктів згоряння збільшується – і відповідно, зменшується тяга. Ось чому навіть найвища димова труба не є гарантією стійкої тяги.

Також потрібно враховувати, де саме розташована димова труба. Якщо димохід знаходиться нижче рівня гребеня даху, то тяга буде мінливою, тому що на неї буде дуже сильно впливати напрямок вітру.

Якими формальними вимогами повинна відповідати система димоходу? Система димоходу повинна мати Декларацію про власність, згідно з якою виробник приймає на себе відповідальність за відповідність будівельного продукту заявленої продуктивності.

Визначення типу продукту, для якого складено заяву про продуктивність. Системи або систем для оцінки і перевірки сталості продуктивності будівельного продукту. Номер документу та дату випуску узгодженого стандарту або Європейської технічної оцінки, який використовувався для оцінки кожного істотного ознаки.

Саме тому СНиП 2.04.05-91 висуває до висоти димових труб наступні вимоги:

  • Висота труби, починаючи від колосникових грат до гирла труби повинна бути не менше 5 метрів , А бажано – 6 метрів і більше
  • Труба, розташована на плоскої покрівлі без великого парапету , Повинна бути не менше 0,5 м заввишки
  • Труба, розташована на відстані до 1,5 метра від коника або парапету , Повинна мінімум на 0,5 м підніматися над їх рівнем
  • При розташуванні труби димоходу на відстані від 1,5 до 3 метрів від коника або парапету її гирлі має бути на рівні цих елементів покрівлі
  • Якщо труба розташована далі, ніж в 3 метрах від коника – її гирлі може бути розташоване не нижче лінії, проведеної від гребня вниз під кутом в 10 градусів до горизонталі

Де це доречно, контрольний номер конкретної технічної документації і вимоги, що продукт виконує відповідно до гарантією виробника. Передбачуване використання або використання будівельного виробу відповідно до застосовних узгодженими технічними специфікаціями.

Перелік основних характеристик, викладених в узгодженої технічної специфікації для передбачуваного використання або використання продукту. Виконання однієї або декількох основних характеристик будівельного продукту, що відносяться до передбачуваного використання або використання.

Зверніть увагу! Якщо поруч з трубою розташований вентиляційний канал, його висота повинна бути рівною висоті труби.

Однак правильний вибір висоти труби – це тільки півсправи. Трубу обраної висоти необхідно ще й правильно встановити.

Де це доречно, продуктивність будівельного продукту, виражена в рівнях або класах, або описовим чином, якщо необхідно, на основі розрахунків щодо його основних характеристик. Експлуатаційні характеристики цих істотних характеристик будівельного продукту, які відносяться до передбачуваного використання або використання, з урахуванням положень для передбачуваного використання або використання в тому місці, де виробник має намір зробити продукт доступним на ринку.

Якщо для будівельної продукції видається європейська технічна оцінка, продуктивність цього будівельного продукту, виражена в рівнях або класах, або описовим чином для всіх основних характеристик відповідної європейської технічної оцінки.

Техніка зведення димаря залежить від матеріалу, який буде використаний, проте для будь-якої димової труби буде справедливим таку вимогу: якщо висота труби над рівнем покрівлі (від підніжжя труби до її гирла) перевищує 1,2 м, обов’язковою є установка розтяжок. Для закріплення розтяжок на саму трубу надівається спеціальний хомут, а протилежні кінці розтяжок надійно закріплюються на даху.

Що означає система оцінки відповідності 2? У разі оцінки відповідності димових труб 2 означає, що виробник має. Попередній огляд типу; Має контроль виробничого виробництва; Проводить випробування зразків відповідно до фіксованим графіком і тримає сертифікат виробничого контролю виробництва, виданий зовнішнім нотифікованим органом, на основі. Первісна перевірка заводського і заводського контролю виробництва; Постійний контроль, оцінка і прийняття контролю за виробничим процесом. Відповідно до європейської системи оцінки відповідності димоходи можуть бути оголошені на основі технічного довідкового документа, тобто узгодженого європейського стандарту або європейського затвердження.

Розрахункова визначення висоти димових труб

Отже, ми підійшли до питання, яке хвилює багатьох початківців будівельників – як розрахувати висоту димаря?

Коли проводиться розрахунок висоти труби, необхідно враховувати такі фактори:

  • Коефіцієнт, що показує рівень розсіювання продуктів згоряння в атмосфері
  • Коефіцієнт, що показує швидкість осідання продуктів згоряння
  • Маса що виділяються продуктів згоряння за одиницю часу
  • кількість труб

Загальні вимоги не є гармонізованими стандартом. Визнання дотримання цього стандарту є незаконним! Яка загроза використання систем димоходу, які не відповідають формальним вимогам? Використання димоходів інвестором, яке не відповідає офіційним вимогам, має величезні наслідки для безпеки і додаткових витрат.

Запобігання життя користувачів шляхом використання невідповідних матеріалів; Проблеми з компенсацією в разі пожежі; Проблеми з введенням будівлі в експлуатацію; Додаткові витрати, пов’язані із заміною димоходу на авторизований продукт; Більш високі експлуатаційні витрати – більш високий витрата палива. На який етикетці повинна бути димова система для твердопаливних установок?

Альтернативою даними розрахунками (до слова, виробляти їх повинні все-таки професійні теплотехніки) може стати використання програм-калькуляторів для визначення висоти димових труб.

В інтернеті існує безліч як онлайн-, так і офлайн-версій подібних програм, які за кілька секунд можуть призвести, і надати вам всі необхідні для роботи параметри.

При використанні димової труби для твердопаливних приладів особливу увагу слід приділяти параметрам, пов’язаних з температурним класом і вогнестійкістю сажі. У зв’язку з тим, що сучасні прилади для твердого палива все частіше стають пристроями з низькою температурою, необхідно розширити класифікацію димоходу так званим. Вологий режим роботи.

Напис і її класифікація повинні бути на видному місці. Це дозволяє правильно ідентифікувати димохід і визначати його призначення, наприклад, під час прийому. Як використовувати димар для популярних камінних вставок? Основні відмінності між цими димоходами з точки зору користувача.

Як бачите, правильне визначення висоти димової труби є необхідною умовою оптимальної роботи димоходу, та й усієї опалювальної системи в цілому. Тому, якщо ви хочете, щоб у вашому домі було тепло, а димар працював «як годинник» – приділіть пильну увагу рекомендаціям які наводяться в цій статті.

Яке використання котла на твердому паливі? Перетин димоходу повинно визначатися на основі технічних вимог котла і висоти димаря. Вибір такої орієнтації часто працює з димоходами висотою не менше 7 м, а нижні димові труби повинні думати про димоході з діаметром від вершини даного діапазону. На етапі закупівель котла варто подивитися технічну документацію котла перед його покупкою або проконсультуватися з виробником або продавцем, щоб дізнатися, яке перетин димоходу потрібно для моделі котла.

Якими вимогами повинна володіти димова труба бездимного газу? Експлуатація димової труби в сирих умовах невіддільна від осадження агресивного конденсату в димоході. Тому вихлопна труба повинна характеризуватися високою стійкістю до її руйнівного ефекту, а також її слід вивантажувати з димоходу через так званий. Дренаж конденсату. Димохід, що працює у вологих умовах, також пов’язаний з ризиком вогкості ззовні. Щоб запобігти цьому, конструкція димоходу повинна мати теплоізоляцію і так далі.

Камін в сучасних котеджах – звичайне явище. Темними зимовими вечорами приємно посидіти біля каміна і випити чашечку смачної кави. Важлива складова каміна – димохідна труба.

Димовідвід необхідний для викиду продуктів згоряння назовні і встановлення тяги. Всі труби виконані зі спеціальних жаростійких матеріалів і збираються за спеціально встановленими правилами, що забезпечує безперебійну і безпечну роботу всій пічної системи. При установці труби враховується висота димоотводним труби та інші особливі моменти, які ми розглянемо в статті.

види димовідводів

При виборі пічної системи слід враховувати матеріал, з якого побудований будинок: дерево або цегла. Дерев’яний особняк швидше піддається горінню і менш надійний в плані пожежної порівняно з цегляним будинком . При установці труби дуже важливо правильно розрахувати, щоб продукти горіння витягувалися з приміщення без шкоди здоров’ю.

При монтажі труби необхідно правильно встановити тягу, яка і забезпечує безпечний відведення чадного газу. Оптимальна висота труби-не менше п’яти метрів.

При установці опалювальних приладів слід зробити правильний розрахунок димоходу:

  • Вибрати відповідний матеріал
  • Розрахувати висоту димаря
  • Розрахувати переріз димоходу
  • Розрахувати діаметр димоходу

Необхідно врахувати паливо, яким буде опалюватися нагрівальний прилад. Залежно від нього слід підібрати правильний матеріал для труби:

  1. цегляний
  2. азбоцементний
  3. шамот
  4. Залізний
  5. керамічний

Експлуатаційні властивості цегельного каналу невеликі. Термін служби складає не більше семи років, ще й рівень безпеки підводить. При кладці важливий надійний повнотіла цегла, який потім покривається шаром шпаклівки для герметизації.

Асбоцементна труба дуже дешева, але не екологічна. При нагріванні вона виділяє канцерогенні речовини. Найнадійнішим, але і дорогим матеріалом для труби є шамот. Він відповідає всім вимогам пожежної безпеки, надійний і практичний. Термін служби шамоту досить великий.

Дивимося відео види систем димовідведення:

Сталевий димовідвод найдовговічніший з усіх завдяки модульному будовою. Ви завжди можете замінити зіпсований ділянку труби новим. Канал зі сталі пластичний, і з нього можна створювати будь-яку кількість колін. Сталева конструкція повертається і гнеться в будь-яку сторону. Це універсальний матеріал для камінів і печей будь-якої модифікації.

Димовідвід з керамічного матеріалу встановлюють в приміщеннях з великим простором. Найпопулярнішим вважається димар, поєднаний з двома ходами. Виглядає він як труба з двома димохідними каналами.

Характеристики димоотводним труби

Незалежно від матеріалу і виду опалювального пристрою, димовідвод повинен відповідати таким нормам:

  • ідеальна гладкість внутрішніх стін труби
  • круглий перетин
  • нержавіючий матеріал
  • Захищати від пожежі
  • Мати достатню висоту (не менш 5 метрів)
  • Достатню товщину стінок

Чи існує універсальний димовідвод

Як розрахувати димар для каміна і інших опалювальних систем? Чи можливо встановити такий канал, який би відповідав будь-якого виду палива, якщо його матеріал завжди підбирається саме відповідно до виду певного палива? В даний момент такого універсального механізму не винайшли. Є деякі системи, досить непогано працюють з деякими видами палива. Однак до якості їм далеко.

внутрішній перетин

Розрахунок перетину димоходу є обов’язковою вимогою до якості виводить системи.

  • Циліндрична форма. Нагрівання газової опалювальної системи відбувається нерівномірно, через це рух диму по трубі здійснюється по спіралі. Тому оптимальною формою труби буде циліндрична. Саме вона забезпечить ідеальну тягу.

Якщо ви сконструіруете димовідвод квадратної форми, завихрення не зможуть утворитися через відсутність тяги, і дим буде збиратися в кутах. А від швидкості витяжного зусилля залежить якість витяжної системи і ваше здоров’я.

Також циліндрична форма димовідводу каналу підійде котлам нового покоління (стоп-страт).

Дивимося відео, розрахунок квадратного димовідведення:

Принцип роботи таких обігрівальних приладів створений з урахуванням швидкісного прогріву опалювальної системи. Чим швидше відбудеться нагрівання, тим економічніше працює котел, переходячи в режим очікування.

  • Квадратна форма. А ось для опалювальних систем, що працюють на дровах, якраз краще буде квадратна форма перетину. Для розрахунку перетину димоходу вид палива є основним. Дров’яне паливо не вимагає великої тяги, як газове, тому круглий перетин сприятиме просто вивітрювання тепла з будинку.

Внутрішній діаметр

Правильний розрахунок діаметра димоходу забезпечить безперебійне функціонування всієї системи опалення будинку. Розрахувати діаметр димоходу можна по вкладеної інструкції заводу-виготовлювача. Але якщо такої немає, дотримуйтесь цих правил:

  • Для розрахунку димоходу квадратного типу діаметр піддувала не повинен перевищувати діаметр труби.
  • Для обігрівальної системи з відкритою топкою (камін) розрахунок димовідведення складає 1:10 щодо топки.

Висота

Якою має бути висота димоотводним труби? Неможливо визначити однозначну висоту димовідведення для всіх типів опалювальних систем. Тут діє такий принцип: чим ширше діаметр труби, тим швидше відбувається охолодження продуктів горіння палива. Внаслідок цього на стінках труби осідає конденсат, який блокує функціональний димоотток.

Тобто, збільшення діаметра при висоті в 5 метрів, не сприяє збільшенню тяги. А якщо ми збільшимо висоту димоотводним труби і зменшимо діаметр її, то тим самим ми збільшимо обсяг теплого повітря і знизимо його охолодження. А значить, і збільшимо тягу. Тобто, при розрахунку димоходу цю особливість потрібно враховувати. Саме збільшення висоти при зменшенні обсягу труби буде створювати сильну тягу. А ось наскільки це економічно в плані витрат палива, вирішувати вам.

Якщо ви захочете зробити розрахунок димоходу на користь економії палива, і вирішите зробити висоту димаря максимальної при мінімальному обсязі труби, тяга в системі різко зменшиться. А зменшення тяги може привести до проникненню чадних газів в приміщення. Тому розрахунок димоходу не можна приводити у відповідність з фінансової економією, це призведе до отруєння чадним газом.

https://roof.lviv.ua/catalog/pokrivelna-ventilyatsiya/

Від конструкції самої покрівлі буде залежати, якої висоти має бути димар.

У розрахунку враховується відстань між димоходами, а також:

  • товщина покрівлі
  • Кут ската покрівлі
  • Відстань від вертикальної осі коника

Але при розрахунках висоти димоходу не враховується висота прикриває трубу парасольки.

Розрахунок висоти димаря залежить від необхідної тяги . Саме вона забезпечує правильну роботу вашої опалювальної системи. Тяга утворюється за рахунок розкиду температур і тиску в самій трубі і навколишньому просторі.

Через зсув тиску прогріте повітря спрямовується вгору, а холодний – вниз. Холодне повітря прагне витіснити гарячий. Відповідно, при холодній погоді тяга збільшується.

Формула для розрахунку тяги: hc = hд х (ρв- ρг) (мм. Вод. Ст.)

  • Hc позначає тягу димоходу;
  • Hд – ділянку труби від патрубка до котла;
  • Pв – щільність повітря;
  • Pг – щільність сгораемого речовини.

1 мм. вод. ст. = 0,0001кгс / см2

Недостатня тяга в трубі може бути викликана малою довжиною самої труби. Значить, висота димоходу повинна бути збільшена. І все ж, потрібно враховувати розумна межа. На практиці загальна довжина димової труби не повинна бути більше шести метрів. Питання, як наростити трубу димоходу, може бути вирішене і самостійно.

Перш ніж встановлювати димар, уважно ознайомтеся з правилами та вивчіть параметри роботи вашої опалювальної системи. Розрахунок всіх параметрів димоходу – складна інженерна задача. Тому краще довірити все грамотного фахівця і не ризикувати своїм благополуччям.