Праймер – це грунтовка з бітуму з відмінними антикорозійними і гідроізоляційними властивостями.
При висиханні на обробленої поверхні утворюється тонка еластичне покриття, яке використовується в якості підкладки під рулонні бітумні матеріали або мастики. Праймер необхідний для того, щоб підготувати поверхню до укладання гідроізоляції, а також забезпечити хорошу адгезію гідроізоляційного матеріалу до основи.
Бітумні праймери «ІКОПАЛ» – це однорідні емульсії чорного кольору. У них містяться високоякісні нафтові бітуми, які мають високу температуру плавлення, розведені до текучого стану за допомогою органічних розчинників. Щоб поліпшити адгезію і гідрофобні властивості, в них є полімерні добавки, пластифікатори.
Навіщо грунтувати поверхню під гідроізоляцію?
Відрив гідроізоляційного шару і розгерметизація покрівлі часто відбуваються через різницю між коефіцієнтами теплового розширення підстави і наплавлюваного рулонного матеріалу. При значних вітрових навантаженнях гідроізоляційний килим, покладений прямо на бетон або метал без використання бітумної грунтовки, відривається від основи.
Праймер бітумний запобігає подібні ситуації, не допускаючи розгерметизації покрівлі. При використанні продукції «ІКОПАЛ» для грунтування поверхонь сила зчеплення між покрівельним покриттям і металевим або бетонною основою так велика, що розгерметизація не відбувається навіть при постійних різких перепадах температур або сильних поривах вітру. Негативні наслідки цього можна не описувати.
Сфери застосування грунтовок «ІКОПАЛ»
Продукція торгової марки ICOPAL широко застосовується при будівельних і ремонтних роботах. У будівництві грунтовки на основі бітуму використовуються для попередньої підготовки поверхонь, яка є першою дією в комплексі робіт по гідроізоляції. При нанесенні на гідроізоліруемой підставу такий склад виконує наступні функції:
- заповнює пори матеріалу, вирівнює вади пористих поверхонь;
- зміцнює основу, надає йому гідрофобні властивості;
- покращує адгезію гідроізоляційного матеріалу з оброблюваної поверхнею.
Бітумні грунтовки торгової марки ICOPAL забезпечують потрібний рівень адгезії покрівельного покриття до основи (до 0,5 МПА). Це є обов’язковою вимогою при проведенні робіт з гідроізоляції різних конструкцій за допомогою рулонних матеріалів.
Завдяки відмінній адгезії до металу, бетону, цементно-піщаних стяжках грунтовки на бітумної основі широко використовуються в різних галузях будівництва. Вони забезпечують міцне зчеплення полотна наплавляємого або самоклеящегося бітумного матеріалу з усіма видами поверхонь, в тому числі пористих і шорсткуватих.
За допомогою праймерів «ІКОПАЛ» перед нанесенням гідроізоляції обробляють:
- бетонні поверхні плоскої покрівлі, міжповерхових перекриттів;
- стіни підвалів, погребів, цокольних поверхів, підземних автопарковок;
- фундаменти, інші підземні конструкції, що контактують з грунтом;
- прольоти мостових конструкцій, віадуків.
Праймери бітумні торгової марки ICOPAL можна використовувати для обробки нових бетонних підстав під час будівництва будівель та споруд. А також в ході ремонту, реконструкції існуючих об’єктів, при укладанні або оновленні покрівельних і гідроізоляційних покриттів.
Грунтовки на основі бітуму – це універсальні склади. Завдяки відмінній адгезії, гідрофобним властивостям їх можна використовувати для обробки різних деталей / конструкцій, які контактують з грунтом або схильні до дії атмосферних опадів і вологи з повітря.
Сфери застосування грунтовки «ІКОПАЛ» не обмежуються обробкою несучих конструкцій при проведенні робіт з гідроізоляції. З їх допомогою також обробляють:
- металеві конструкції, магістральні трубопроводи;
- заглиблюється підстави дерев’яних, металевих стовпів або опор;
- зовнішні поверхні бетонних сховищ, колодязних кілець;
- балкони, веранди, тераси.
Види грунтовок бренду ICOPAL
Лінійка бітумних грунтовок, що випускаються під торговою маркою ICOPAL, включає широкий спектр матеріалів з різними технічними характеристиками і властивостями.
- Праймер «ІКОПАЛ» – це базовий матеріал, який виходить в результаті процесу розчинення бітумних фракцій в органічних розчинниках.
- Праймер «СБС ІКОПАЛ» – складається з бітумної основи, органічних розчинників, полімерних добавок, пластифікаторів.
- Праймер «СІПЛАСТ» – містить СБС-модифікований бітум, а також спеціальний органічний розчинник.
Завдяки застосуванню спеціальних добавок грунтовок «СБС ІКОПАЛ» і «СІПЛАСТ» відрізняються поліпшеними адгезійними, гідрофобні властивості, глибоким вбиранням в оброблювану поверхню, прискореним висиханням. Їх використовують у випадках, коли необхідно виконувати роботи при низьких температурах навколишнього середовища або потрібна прискорити процес застигання шару грунтовки.
Переваги бітумних грунтовок «ІКОПАЛ»
Сучасні бітумні грунтовок виробництва компанії ICOPAL – це останні досягнення в області гідроізоляційних технологій.
Їх основні переваги:
- Універсальність. Продукцію торгової марки ICOPAL можна використовувати для реалізації різних проектів по гідроізоляції, поліпшення гідрофобних властивостей залізобетонних, цементно-піщаних, металевих або дерев’яних конструкцій.
- Гідрофобність. Матеріали, просочені ґрунтувальними складами на основі бітуму, не пропускають, не вбирають вологу, що позитивно позначається на їх міцності, а також термін експлуатації конструкції або будівлі.
- Висока проникаюча здатність. Проникаючи глибоко в оброблюваний матеріал, грунтовка заповнює пори, ніж забезпечує надійне зчеплення між поверхнею і наплавляються покриттям або мастикою.
- Довговічність. Тонке бітумне покриття, яке утворюється на обробленої поверхні після висихання грунтовки, зберігає еластичність, міцність і гідроізоляційні властивості при температурі від -50 до +120 ºС.
Завдяки доступній ціні, малому витраті бітумні грунтовки торгової марки ICOPAL дозволяють значно скоротити фінансові витрати на виконання комплексу робіт з гідроізоляції фундаментів, дахів або несучих конструкцій.
Швидке схоплювання і застигання складів зі спеціальними добавками, що модифікують дають можливість швидко обробляти великі поверхні без простоїв в роботі на будмайданчику. За рахунок цього досягається економія часу і людських ресурсів.
Витрата бітумного праймера на 1 квадратний метр
Норма витрати праймерів, що випускаються компанією ICOPAL, на 1 м² оброблюваної поверхні вказується на упаковці.
Марка | Середня витрата, л / м² | Масова частка нелетких речовин |
«ІКОПАЛ» | 0,3 | 35% |
«СБС ІКОПАЛ» | 0,2 | 35% |
«СІПЛАСТ» | 0,2 | 50% |
При розрахунку кількості матеріалів, необхідних для обробки бетону або металу, слід враховувати, що на упаковці виробник вказав усереднені значення. На практиці цифри можуть трохи відрізнятися. Це залежить від характеристик підстави і умов виконання робіт в конкретній ситуації.
Оскільки праймер потрібно наносити до повного заповнення пір, його витрата залежить від пористості, шорсткості матеріалу. Витрата на 1 м² оброблюваної поверхні також залежить від необхідної товщини шару грунтовки і способу нанесення складу. Деякі технології обробки (наприклад, наливний спосіб) дозволяють швидко виконувати роботи, але призводять до збільшення витрати грунтовки в порівнянні з середніми значеннями.
Через випаровування летючих речовин, які надають грунтовки складам плинність, товщина бітумно-полімерного шару змінюється в процесі висихання. Процентний вміст нелетких речовин в бітумних ґрунтовках, вказане на упаковці, дозволяє обчислити усадку речовини і розрахувати реальну товщину шару, який вийде після завершення робіт.
Правила нанесення грунтовок на основі бітуму
Бітумні праймери «ІКОПАЛ» поставляються в вигляді однорідної емульсії чорного кольору, повністю готовою до застосування. На відміну від традиційних грунтовок, їх не потрібно нагрівати або проводити складні маніпуляції.
Після відкриття упаковки (металевого відра з щільною кришкою) склад слід ретельно перемішати до отримання однорідної маси. Залежно від цільового призначення і матеріалу підстави можна використовувати розчинники (уайт-спірит, гас або очищений бензин), щоб довести склад до потрібної консистенції.
Бітумні і бітумно-полімерні грунтовки бренду ICOPAL наносяться на підготовлені поверхні. Перед початком роботи бетонну, цементну або металеву основу потрібно очистити від сміття, пилу, бруду, снігу, криги для видалення речовин, здатних погіршити адгезію. Попередньо слід відремонтувати місця великих сколів / тріщин, прибрати значні відшарування будівельних матеріалів.
Бітум не пропускає воду, тому після нанесення складу зайва волога не зможе випаруватися. У зв’язку з цим перед обробкою поверхню необхідно просушити, щоб не допустити відшаровування нанесеного покриття. Вологість поверхні під праймери, в яких містяться органічні розчинники, не повинна перевищувати 4%.
Бітумні і бітумно-полімерні праймери торгової марки ICOPAL можна використовувати при негативних температурах. Це дозволяє виконувати покрівельні та гідроізоляційні роботи в будь-який час року.
Праймери «ІКОПАЛ» можна наносити на очищені і висушені підстави при температурі навколишнього середовища від -5 до +45 ºС. «СБС ІКОПАЛ» і «СІПЛАСТ» розрізняються за складом, а також мають поліпшені характеристики. Їх допускається використовувати при більш низьких температурах: до -20 і -30 ºС відповідно.
Простий, але технологічний процес обробки підстав дозволяє швидко наносити грунт тонким рівномірним шаром. Завдяки полужидкой консистенції грунтовка легко наноситься на горизонтальні або вертикальні поверхні за допомогою звичайних малярних приладдя.
- Для обробки великих горизонтальних площ використовується наливний метод. Ретельно перемішаний праймер просто виливається на підставу, потім розподіляється по ньому за допомогою звичайної швабри або щітки з довгою ручкою.
- Для рівномірного розподілу по рівній поверхні середньої площі можна використовувати валики з коротким ворсом.
- Важкодоступні місця або ділянки невеликої площі зручно обробляти, використовуючи плоскі або круглі малярні кисті.
- При великих обсягах робіт для рівномірного розподілу праймера шаром потрібної товщини зручно і доцільно застосовувати розпилюючий обладнання з краскопультами.
Швидковисихаючі праймери, що випускаються під брендом ICOPAL, наносяться на гладкі, добре підготовлені підстави в один шар. При обробці старих або пошкоджених поверхонь зі значною пористістю або шорсткістю може знадобитися нанести декілька шарів. Не рекомендується використовувати занадто велику кількість грунтовки. Праймер повинен повністю вбиратися в основу, не утворюючи калюж або патьоків.
Укладання захисних і покрівельних покриттів або нанесення гідроізоляційної мастики виконується тільки після повного висихання грунту. При температурі навколишнього середовища +20 ºС і нормальної вологості повітря праймер «ІКОПАЛ» висихає за 4 години. Склад «СБС ІКОПАЛ» – за 1 годину. А час висихання грунтовки «СІПЛАСТ» не перевищує 30 хвилин. При застиганні грунтовка набуває більш насичений відтінок. Висохлий грунт міцно тримається на підставі і не фарбується.
Під час роботи з бітумними грунтовками, в яких містяться органічні розчинники, потрібно використовувати спецодяг і будьте обережні.
Носіть захисні рукавички, використовуйте індивідуальні засоби захисту, щоб уникнути ураження органів дихання, слизових оболонок летючими речовинами. Уникайте попадання матеріалу в очі або на відкриті ділянки шкіри. Оскільки в праймер входить значна кількість горючих і легкозаймистих речовин, під час нанесення, а також в процесі висихання складу забороняється палити або користуватися відкритим вогнем. Після повного висихання праймер безпечний для людини і навколишнього середовища.