Вентиляційні витяжки – необхідний елемент сучасних малоповерхових заміських будинків. Зайва вологість в просторі під покрівлею загрожує утворенням грибків, цвілі і інших мікроорганізмів. Встановивши систему підпокрівельного вентилювання, також можна скоротити витрати на кондиціонування повітря та опалення.
При грамотному виборі і правильному монтажі покрівельна вентиляція здатна забезпечити ефективну циркуляцію повітря. При цьому надлишок теплого повітря виходить з приміщення, а надлишок прохолодного проникає всередину, що дозволяє якісно провітрювати горище. Рух повітряних потоків здійснюється природним шляхом, завдяки чому економляться кошти на придбання спеціального обладнання та знижується витрата енергоресурсів.
Традиційна схема вентиляції для покрівлі через слухові вікна малоефективна, тому що вона залишає застійні зони вгорі вікон і внизу їх. Для житлових мансард така схема взагалі не може бути застосована.
Переваги вентиляційних витяжок для покрівлі:
- Горищне приміщення постійно міститься в сухому і холодному стані, що особливо важливо при наявності в будинку мансардного поверху;
- Вологість покрівельного покриття, несучих елементів і теплоізоляційного шару не збільшується, що дозволяє уникнути появи грибка або цвілі;
- Виключається ймовірність деформації або відшаровування матеріалів, розтріскування або гниття колон, дерев’яних ригелів та інших елементів.
Види витяжок вентиляції для даху
Вентиляція на даху може облаштовуватися з використанням декількох видів обладнання. До найбільш розповсюджених відносяться аератори, рулони, а також плитки з різноманітними отворами. При використанні точкових пристроїв фахівці рекомендують точно розраховувати кількість елементів і не скорочувати його в цілях економії. Так, вентиляція для покрівлі з металочерепиці (при наявності декількох скатів) передбачає використання аераторів, які монтуються вздовж розташування коника даху.
При виборі способу вентиляції для плоского даху необхідно віддавати перевагу варіантам, які передбачають використання вентиляторів, здатних штучно створювати рух повітря і запобігати його застій всередині приміщення.
При виконанні вентиляції по карнизу необхідно облаштовувати невеликі зазори, які розташовуються в місцях стику несучої стіни споруди і дошки карниза.
Функції вентиляційної системи
Покрівельна вентиляція призначається для вирішення наступних завдань:
- ефективне видалення пара, що проникає в мансарду або на горище з нижніх поверхів;
- запобігання утворенню конденсату на внутрішній поверхні покрівлі;
- збереження постійної температури на всій площі ската, що захищає від утворення полою й бурульок;
- зниження витрат на кондиціонування повітря в приміщенні.
Принцип роботи вентиляційних витяжок на даху
Вентиляція на даху ефективно організується за рахунок таких пристроїв, як покрівельні вентилі і прохідні елементи. Прохідні елементи дозволяють проводити вентиляційні труби через покрівельний пиріг, а покрівельний вентиль є готовим варіантом вентиляційної віддушини, яка надійно захищена від опадів. Кожен виробник передбачає наявність спеціальних фартухів, що дозволяють врізати вентилі в дах з будь-яким типом покрівельного покриття.
Нові системи вентиляції використовують природне прагнення теплого повітря рухатися вгору. Основні принципи :
- Надходження холодного повітря йде знизу (через так звані продухи), вихід зверху.
- Кращий ефект досягається при русі повітря по всьому внутрішньому підпокрівельного простору.
Установка системи вентилювання покрівлі вирішує наступні завдання :
- видалення залишкового водяної пари, що проникає наверх з внутрішніх приміщень;
- вирівнювання температури по всій поверхні даху (щоб уникнути утворення льоду на холодних карнизах внаслідок танення снігу над обігріваються поверхнями скатів);
- зниження напливу тепла, що виникає під покрівельної обшивкою під дією сонячного випромінювання.
Види монтажу вентиляції
- Слухові вікна – найбільш простий спосіб забезпечення природної вентиляції. Їхній головний недолік – неможливість використання в будинках з мансардами.
- Точкова система аерації даху, що включає в себе прохідні елементи, аератори, вентиляційні виходи. При монтажі слід обов’язково передбачити установку дефлекторів на вентиляційні отвори, що дозволяє захистити їх від опадів.
- Конькова система вентиляції, що реалізується за рахунок укладання вентиляційних труб між покрівлею і гідроізоляційним шаром. Ідеальний варіант для дахів з невеликим кутом нахилу.
Ефективним способом облаштування вентиляції покрівлі з металочерепиці є установка покрівельного аератора. Аератор (вентиляційний патрубок) дозволяє здійснювати постійне осушення утеплювача за рахунок створення в трубі тяги. Водяна пара, що піднімається до покрівлі, своєчасно виводиться і не завдає шкоди конструкції. Крім того, використання аератора дозволяє знизити тиск усередині покрівельної конструкції і захистити її від утворення міхурів.
Конструкція аератора є трубою з діаметром до 110 міліметрів, накриту спеціальним парасолькою, що захищає від атмосферних опадів. Як матеріал для виготовлення часто використовується поліетилен низького тиску.
Купити вентиляційну витяжку за низькою ціною
На ціну вентиляції для покрівлі впливають такі чинники:
-
- Продуктивність вентиляційної системи;
- Кількість елементів;
- Матеріал виготовлення;
- Виробник;
- Ціна на додаткові послуги (монтаж і транспортування).
У компанії «Руф Львів» ви зможете купити покрівельну вентиляцію від провідних виробників за низькою ціною. Швидкі терміни виконання замовлень, розвинена мережа збуту (понад 30 точок продажів на території Україні), можливість товарного кредитування на вигідних умовах – ось тільки деякі переваги покупки покрівельної вентиляції у нас.
Яка вартість витяжки під металочерепицю монтерей коричневого кольору? діаметр труби 150 мм? утеплена і неутепленна. Дякую