Застосування терасної дошки в ландшафтному дизайні стало дуже популярною ідеєю, здатною перетворити ділянку біля свого будинку. Цей будівельний матеріал є незамінним в разі спорудження тераси або ж веранди, також її можна застосовувати для доріжки до басейну. Терасна дошка – спеціальна дерев’яна дошка, яка має приємні тактильні властивості, привабливий зовнішній вигляд.
З її допомогою можна оформити стильний та індивідуальний дизайн, зробити задуману прибудову максимально комфортною і затишною. З цієї дошці дуже приємно пройтися босоніж, знайти скалку тут не вийде, так як дошки гладкі, але разом з тим вони не слизькі завдяки особливому профілю.
Натуральна терасна дошка
У цьому випадку використовується лише натуральна деревина, кращі показники мають: падук, тик, талі, Окан, кумару, білінгу, талі, іроко, ярра, секвойя, мербау, массарандуба і афромосія. Всі ці деревні матеріали є дикістю для нашого регіону, проте, знайти терасну дошку з цих порід дерева не складе ніяких труднощів.
Всі ці дерева ростуть в екзотичних країнах, постійно піддаються впливу вологи і сонця, саме тому вони мають настільки високим рівнем природної стійкості. У таких дошках чи не з’явиться гниль, а комах побоюватися і зовсім не варто.
Альтернативний варіант з порівняно непоганими властивостями – модрина, яка також підійде для створення терасної дошки, так як під впливом вологи вона стає тільки твердіше. Перевагою буде стійкість до комах, так як модрина не піддається їх впливу.
Якщо ж вибрати в якості вихідного матеріалу сосну, то доведеться трохи попрацювати з нею, просочивши матеріал смолами і антисептиками. Після обробки деревина повинна краще відштовхувати вологу, справлятися з покладеними на неї навантаженнями. Незважаючи на всі проведені роботи, сосна все одно не зможе гарантувати тривалий термін експлуатації, тому вона не рекомендується до використання.
термообработанная деревина
Для того, щоб отримати даний вид будівельного матеріалу деревину спочатку нагрівають парою до температури в 200 градусів. Саме при цій температурі деревні породи змінюють свої фізичні і хімічні властивості, стають більш стійкі до впливу зовнішніх факторів. В кінцевому підсумку власник отримає екологічно чисту і безпечну терасну дошку, стійкість до вологи і температури якої буде приємно дивувати.
Крім того, така оброблена деревина вкрай стійка до цвілі, гниття, а також має хороші теплоізоляційні показники. При цьому варто відзначити, що тут немає місця просоченням, лаків або просоченням, що знищує корисні властивості дерева.
полімерний декінг
Терасна дошка з полімерного матеріалу – штучний матеріал, вироблений на основі смол з додаванням стружки або тирси. Елементом тут виступає полімерний матеріал, наприклад, поліетилен або поліпропілен. Створювані матеріал спеціально фарбують в один з деревних відтінків, проводиться ця процедура безпосередньо під час формування маси. В цілому ж таку дошку можна повторно фарбувати самостійно, якщо цей процес буде необхідним.
Завдяки технічним розробкам і ретельно продуманим виробництва матеріал повністю позбавлений недоліків, він нічим не поступається дереву і повністю виключає його недоліки.
переваги:
- Дошка стійка до температури і її перепадів (витримує як -50 градусів, так і +65).
- Не тріскається, не ламається і не піддається іншим механічним впливам.
- Відсутня деформація при впливі агресивних природних проявів у вигляді снігу і граду.
- Відсутні грибок, цвіль і комахи.
- Не вбирає в себе інші речовини, проста у використанні і обслуговуванні.
- Пожежна безпека.
- Чи не вигоряє, зовнішня привабливість зберігається довгі роки.
Незважаючи на ряд цих достоїнств, переваг над деревом і особливостей, які не схожих з деревом, матеріал зберігає теплоту і затишок натурального дерева. Цей матеріал також дуже приємний на дотик, по ньому приємно пройтися босоніж, так як він абсолютно не слизький. Полімерні терасові дошки можуть бути порожнистими або ж цільними, але за такий варіант доведеться заплатити більше.
установка дощок
При монтажі немає різниці, натуральні або полімерні дошки були обрані, так як технологія одна для будь-якого виду покриття. Провести установку можна самостійно – технологія максимально проста. Спочатку потрібно підготувати підставу, так як на грунт дошку встановлювати небажано. В цілому дошку необхідно встановлювати так, щоб вона мала кут нахилу 1-2 градуси.
Процес монтажу проводиться одним способом з двох:
- Відкритим – для цього застосовують саморізи, наносять на матеріал антикорозійне покриття. Спочатку дошку потрібно прісверліть до лагам, після чого можна вкручувати шурупи (в іншому випадку матеріал може тріснути). В цілому цей вид монтажу ще називається «клепають», так як головки шурупів залишаються видимими. У зв’язку з цим рекомендують головки шурупів максимально утапливать в дошку, а потім брати спеціальні заглушки з аналогічного матеріалу і ними приховати шурупи.
- Закритий – використовується спеціальна система кріплення, що зовні нагадує металеві скоби.
При монтажі полімерної терасної дошки потрібно робити зазори в кілька міліметрів для того, щоб матеріал не пошкодився при нагріванні, адже він розширюється і може створити великий тиск між дошками. В цілому ж закритий тип монтажу набагато простіше і зручніше, розташувати дошки правильно не складе ніяких труднощів, і впоратися з цим зможе навіть новачок. Залишивши зазори, можна подбати не тільки про температурні розширеннях матеріалу, але і стоці води, вентиляції, що буде здійснюватися через ці невеликі щілини.
В цілому ж, використовуючи терасну дошку можна не тільки облагородити територію біля свого будинку, але і створити затишну веранду або терасу, прокласти доріжку від будинку до басейну або ж просто зблизити будинок з його оточенням, створивши єдину картину.