Виготовлення ферм: процес виробництва

Виготовлення ферм – складний технологічний процес, який можливий тільки в умовах сучасного виробництва. Залежно від призначення, сьогодні широко використовуються ферми:

  1. Металеві.
  2. Залізобетонні.
  3. Дерев’яні.

Найбільш затребуваними є металеві ферми, які за своїми типами поділяються на:

  • ферми висячої конструкції (застосовуються на однопрогонових будівлях);
  • будівельні ферми зі стійками і підкосами;
  • конструкції більше 8 метрів завширшки для однопрогонових будівель;
  • ферми для мансардних дахів:
  • ферми кроквяні похилі.

Також існують балкові, кроквяні, легкі одностенчатие і важкі двухстенчатя системи, опори ЛЕП. Залежно від необхідності і функціональності, завод металоконструкцій виготовляє різні ферми за індивідуальними проектами.

Виготовлення ферми: показники і розрахунки

При виготовленні ферми основними показниками розрахунків проектних документів є висота і проліт конструкції. Для об’єктів промислового будівництва існую свої стандартні дані, які широко використовуються при виготовленні конструкції ферми. Вони припускають виготовлення виробу довжиною від 24 до 42 метрів. Для сільського господарства (зерносховища, склади, ангари) застосовуються окремі дані, які мають діапазон від 18 до 21 метра.

виготовлення ферм Для виготовлення ферм потрібні високоякісні матеріали, які здатні витримувати значні навантаження і експлуатуватися тривалий період часу. Крім цього, тільки сучасне технологічне обладнання дозволяє виробляти міцні і надійні вироби. Кваліфікований персонал професійно справляється з поставленими завданнями і здатний виготовити ферми різної складності. Це можливо в рамках єдиного виробництва на заводі металоконструкцій, де і відбувається виготовлення ферм різних форм і конфігурацій.

Сфера застосування ферм досить широка і різноманітна, але основне призначення – це використання систем в будівельному секторі. Тут переважають кроквяні будівельні системи, виконання у вигляді трикутника. Слід зазначити, що ферма в такій формі – це найнадійніша і міцна конструкція по геометричному співвідношенню. До того ж ферми такої форми і види самі економні і дешеві вироби з усіх існуючих систем.

При виготовленні ферм використовується різний металопрокат:

  • круглий;
  • прямокутний;
  • кутовий.

Для кожного окремого елемента, застосовується своє конструктивне виконання.

Виготовлення ферм: алгоритм технологічний операцій

При виробництві ферм початковим етапом є підготовка металу, його виміри та порізка. Далі в процесі виробництва відбувається виготовлення окремих конструкцій і елементів, які в подальшому включаються в загальну систему конструкції. Після виготовлення окремих конструктивних елементів слід загальне складання ферми з антикорозійною обробкою і фарбуванням. У такому вигляді ферма і приймається замовником.

Залежно від прольотів і розмірів ферми, витрачається і час, необхідний для її виготовлення. У будь-якому випадку така складна конструкція завжди має високий запас міцності, здатність протистояти корозії і руйнівних впливів навколишнього середовища і має тривалий експлуатаційний період.