Як покрити дах ондуліном

Варианты окраски ондулина

Як покрити дах ондуліном

https://roof.lviv.ua/catalog/evroshifer/ondulin/

Популярність ондуліна як хорошого покриття для даху пояснюється його міцністю, привабливим зовнішнім виглядом і, що найголовніше – економічністю.

Листи матеріалу, підготовлені для фарбування в бажаний колір, дають можливість вибрати відтінок майбутньої даху.

Покрытие кровли ондулином

Легкість монтажу ондулина дозволяє впоратися з укладанням покриття самостійно, без застосування кваліфікованої робочої сили.

Варианты окраски ондулина

Склад ондулина – це спресований органічний матеріал, як правило, картон, який з обох боків покривається бітумом.

Зазвичай йому надають хвилясту форму, як і у шифера.

Завдяки легкості даного матеріалу його легко транспортувати і працювати з ним, а шорсткість поверхні забезпечує хороший контакт листів і прекрасну основу під фарбування.

До переваг ондуліна можна віднести:

  • Низький вага, завдяки якому листи ондуліна легко можна транспортувати, зберігати, піднімати до місця монтажу.
  • Наявність вибору різних відтінків і кольорів.
  • Дешевизна.
  • Можливість установки на легких конструкціях, де велика вага покрівлі протипоказана (дерев’яні будинки, сараї і так далі).
  • Можливість змонтувати покрівлю самостійно або за допомогою некваліфікованого робітника персоналу.
  • Невисока ціна.

З іншого боку, є у цього матеріалу і недоліки:

  • Через органічний склад матеріал схильний до гниття і з часом стає крихким. Проте, вважається, що термін експлуатації ондуліна становить до 30 років.
  • Труднощі в обслуговуванні дахів з ондуліна – матеріал досить пластичний і занадто легкий і крихкий для забезпечення нормального доступу в разі проблем в експлуатації.
  • Необхідність щільної обрешітки даху, яка попередить деформування листів покриття.

Слід зазначити, що ондулін, як і його більш міцний аналог – єврошифер, з часом не вицвітає під впливом сонячних променів і не створює зайвого шуму під час дощу.

До того ж ондулін можна укладати на поверхню, де раніше була створене решетування під інший матеріал – листи досить пластичні.

Конструкція обрешітки

Для правильногоі якісного укладання ондуліна виробники рекомендують створювати суцільну обрешітку даху.

В такому випадку листи покрівельного матеріалу не зможуть деформуватися, прогнутися під своєю вагою, через маси снігу взимку або через літню спеку, прогріває листи.

Якщо укладання проводиться не на плоский дах і кут її ската складає більше 10 градусів, обрешітку слід робити суцільну, з дощок, фанери або інших аналогічних матеріалів.

Накладання рядів листів повиненно становити не менше 30 см – відзначити цю довжину на аркуші досить легко, використовуючи крейду або олівець і ще один лист, який послужить своєрідною хвилястою «лінійкою».

Якщо дах більш гострий і кут ската перевищує 10-15 градусом, нахлест слід збільшити до 45 сантиметрів, а в якості основи обрешітки використовувати дерев’яні бруси.

Класти ондулін на обрешітку рекомендується, починаючи з країв даху і рухаючись до середини будівлі.

Кріпити листи краще не через одну хвилю, а через кожну з них – так створена конструкція прослужить куди як довше.

Завдяки невеликій вазі (кожен лист налічує не більше 6 кілограм) піднімати матеріал на дах буде зручно і легко – можна навіть впоратися без сторонньої допомоги.

Як покрити дах: цвяхи та інші дрібниці

Користуватися звичайними довгими цвяхами у випадку з ондулином не можна – маленький капелюшок, розхитавшись, порушить цілісність покриття.

Зазвичай в комплекті з набором листів йдуть і спеціальні цвяхи, своїм капелюшком нагадують шурупи.

Завдяки гострому кінцю вони надійно закріплюються в деревині обрешітки, а великий капелюшок не дає їм вириватися з відносно пухкого матеріалу органічної покрівлі.

Купуючи цвяхи, прослідкуйте, щоб в комплекті до них йшли спеціальні прокладки з гуми – вони запобігають контакт капелюшка «шурупа» і листа покрівлі.

Їх колір, як правило, збігається з забарвленням листів в продажу, але пізніше їх також легко, як і сам ондулін, можна буде перефарбувати.

У місцях контакту зі стінами, трубами та іншими вертикальними поверхнями перед закріпленням листів цвяхами переконайтеся, щоб була покладена єндова – вона необхідна для якісної гідроізоляції даху.

Крепление листов ондулина гвоздями

У випадку з трубою навіть застосовують спеціальні гумові фартухи.

Обробляти потрібно і місця стиків листів.

Щоб забезпечити будівлі гідроізоляцію на багато років, варто замислитися про те, в якому стані весь цей час буде обрешетування і не допустити попадання на неї вологи в майбутньому.

Нюанси роботи з матеріалом: як монтувати

Крім уже перерахованих вище, існує певний набір правил для роботи з даним матеріалом.

Ось коротка інструкція, як покрити дах ондуліном:

  1. Щоб покрівля була змонтована якісно і прослужила весь свій експлуатаційний термін, обрешітку, кріплення та інші роботи слід проводити за температури понад 0 – +4 С. Відмітка термометра нижче -5 градусів є протипоказанням до ведення монтажних робіт з ондуліном.
  2. Навіть якщо ви непрофесіонал і робите «для себе», під час монтажу слід використовувати тільки професійне кріплення. Простежте за використанням спеціальних цвяхів і тим, щоб кожен лист кріпився за допомогою 15-20 з них.
  3. Слідкуйте за дотриманням стиків і симетрією, не розтягуйте матеріал по поверхні даху і не дозволяйте йому деформуватися під час укладання. Щоб бути впевненим у точності укладання, використовуйте будівельний шнур.
  4. Наступаючи на ондулін, пам’ятайте, що слід вашої ноги може залишитися не тільки як вм’ятина, а й як серйозна тріщина або навіть розлом. Щоб не ризикувати цілим листом ступайте лише в нижню «хвилю» даху.
  5. Якщо, проектуючи дах, ви знаєте, що одна з її сторін буде розгорнута в постійно вітряну сторону, то нахлест листів слід розраховувати з наявності не менше трьох шарів. Тільки дах такої товщини зможе витримати штормові вітри, шквали та просто сильні постійні потоки повітря.
  6. Розрізати листи так, щоб вони не обсипалися і не фарбували можна за допомогою звичайної ножівки, використовуваної для робіт по дереву.

Ондулін – легкий, красивий і дуже піддатливий матеріал, з яким під силу впоратися навіть неспеціалісту.

А будинок з дахом з правильно укладеного ондуліна прослужить вірою і правдою не один десяток років.

Подивіться відео як покрити дах ондулін.

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/q6ILESP9MxI” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>