як правильно зробити дах під металочерепицю

Як правильно зробити дах під металочерепицю

https://roof.lviv.ua/catalog/metalocherepitsya/

Здійснюючи монтажні роботи, дуже важливо правильно визначити крок крокв під металочерепицю. Важливо розуміти, що робити подібні розрахунки досить складно і саме від того, наскільки правильно все буде зроблено, безпосередньо залежить рівень міцності покрівлі. Багато фахівців стверджують, що саме від рівня надійності кріплення металочерепиці до крокв залежить експлуатаційний термін не тільки даху, але і самої будови. В результаті того, що металочерепиця має досить велику вагу, кроквяна система повинна бути міцною. Крім цього, укладати покрівельний матеріал новачки не зможуть. Для того щоб правильно здійснити монтажні роботи, рекомендується відповідально підійти до розрахунку кроку кроквяної системи.

Пристрій кроквяної системи під металочерепицю

Кроквяну систему під металочерепицю своїми руками виконати не так складно, як зробити відповідні розрахунки. Важливо розуміти, що вид використовуваної системи повністю залежить від типу покрівлі. На сьогоднішній день найпопулярнішим варіантом вважається кроквяна система для двосхилим даху під металочерепицю. Такі кроквяні системи, як показує практика, відмінно підходять для установки металочерепиці на дах житлового приміщення. Для облаштування крокв використовують дерев’яні бруски різної довжини – вибір, як правило, безпосередньо залежить від довжини ніг. Багато фахівців рекомендують звернути увагу на те факт, що необхідно правильно вибрати кут нахилу, який може варіюватися в межах від 15 до 30 градусів – це значення вважається оптимальним.

Розрахунок відстані між кроквами для металочерепиці

Крок стропили під металочерепицю – відстань від однієї кроквяної ноги до іншої, якщо висловлюватися інакше, то дане відстань покрівельники називають кроком кроквяної системи. Дане відстань напряму залежить від обраного типу покриття покрівлі. Як показує практика, для всіх покрівельних матеріалів, в тому числі і для металочерепиці, даний розмір варіюється в межах від 0,6 до 1,2 м. Однак важливо розуміти, що краще за все здійснювати точні розрахунки відстані для кожного матеріалу окремо – обов’язково повинен бути індивідуальний підхід.

Перед тим як приступити до монтажних робіт, необхідно не тільки визначити відстань між кроквами, а й зрозуміти, яка кількість матеріалу буде потрібно для ніг. Щоб дізнатися крок крокв двосхилого даху під металочерепицю або односхилим, рекомендується дотримуватися наступних рекомендацій:

  1. Насамперед вираховують довжину ската покрівлі з металочерепиці. Заміри, як правило, здійснюють по карнизу даху.
  2. Після цього є можливість вибрати довільний крок. Важливо брати до уваги той факт, що межі кроку для металочерепиці можуть варіюватися від 0,6 до 1 м. Наприклад, спочатку виникла необхідність дотримуватися відстані в 0,8 м. Довжину ската варто розділити на вибране значення для кроку кроквяної системи. Припустимо, що довжина ската становить 12 м, виходить, що 12 / 0,8 і виходить 15. Після цього до отриманого значення потрібно додати 1. У тому випадку, коли число виходить дробовим, то його обов’язково варто округлити в більшу сторону. Таким чином, виходить 15 + 1 = 16. Дане значення показує, скільки саме на покрівлі має бути встановлено стропильних ніг. Потім потрібно взяти довжину ската і розділити її на отримане кількість ніг. Виходить, що 12/16 і виходить 0,75 м.

Багато фахівців рекомендують довірити дані роботи професіоналам, що дозволить отримати в подальшому бажаний результат. Важливо розуміти, що є висока ймовірність того, що будуть допущені помилки, що в кінцевому підсумку негативно позначиться на готової конструкції даху.

Увага! Як показує практика, такі розрахунки можна використовувати для будь-яких покрівельних матеріалів.

https://roof.lviv.ua/catalog/pokrivelni-roboty/montazh-metalocherepytsi/

Установка крокв під металочерепицю

Так як монтажні роботи здійснюються на великій висоті, то при необхідності зібрати каркас для несучої кроквяної системи можна на землі, після чого підняти і зафіксувати її на даху. Для цих цілей оптимальніше всього створити спеціальний шаблон або схему кроквяної системи під металочерепицю з дощок, згідно з якою буде виконуватися монтаж.

Весь процес здійснюється поетапно:

  1. Насамперед дошки піднімають над стіною будівлі, вирівнюють і фіксують за допомогою цвяхів.
  2. Згідно з проектом повинно бути здійснено вирівнювання дощок під певним кутом нахилу, після чого відбувається надійна фіксація всіх елементів.
  3. В кінцевому підсумку повинна бути отримана конструкція, яка за зовнішнім виглядом і формою нагадує кроквяну систему. Виготовлення обов’язково повинно виконуватися з урахуванням проведених розрахунків.
  4. Потім необхідно опустити шаблон на землю і встановити всі чистові елементи.

Не варто також забувати про установку опорних елементів, а саме, мауерлата. Укладання виконується на несучі стіни в поздовжньому положенні. Як елементи використовують спеціальні шпильки або катанки.

Наступним етапом є монтаж конькового прогону, який використовується в якості опорної частини для всіх покрівлі. Для робіт буде потрібно використовувати брус або обтесані колоди. У тих випадках, коли довжина ската не перевищує 6 м, то можна обійтися без додаткових опорних елементів.

Коли установка всіх елементів підійшла до кінця, можна приступати до монтажу і подальшим монтажних робіт з облаштування кроквяної системи згідно з доданим шаблоном.

Мауерлат можна закріпити кількома способами:

  • – в данном случае должен быть использован брус либо уголки, намного реже используют гвозди и скобы, особенностью является тот факт, что потребуется дополнительно привязывать стропила к стене, используя для этих целей анкера; жорстким з’єднанням – в даному випадку повинен бути використаний брус або куточки, набагато рідше використовують цвяхи і скоби, особливістю є той факт, що буде потрібно додатково прив’язувати крокви до стіни, використовуючи для цих цілей анкера;
  • – в таких случаях должно быть создано шарнирное соединение, выполнить его можно благодаря стыковке элементов с запилами. ковзний спосіб – в таких випадках має бути створено шарнірне з’єднання, виконати його можна завдяки стикуванні елементів з запилами.

Під час роботи необхідно дотримуватися відстань кроку кроквяної системи.

Поради та рекомендації

Вибираючи крок крокв для металочерепиці, варто звернути увагу, що відстань не повинна бути менше мінімально допустимого значення і більше максимально допустимого значення, тобто, воно може варіюватися в межах від 0,6 м до 1,2 м.

Якщо було прийнято рішення вибрати відстань від 0,6 до 1 м, то довжина крокв в даному випадку не повинна бути більше 6 м. У тому випадку, якщо вона буде зменшена, допускається зробити розбіг до 1,2 м.

Якщо ноги кроквяної системи будуть встановлені частіше, ніж через 0,6 м, то це буде сприяти тільки істотного обваження покрівлі і, як правило, збільшення витрат. При необхідності відстань може складати і 1,2 м, але важливо розуміти, що в такому випадку рівень несучої здатності буде істотно зменшений, що негативно позначиться на конструкції з металочерепиці.

При необхідності можна збільшити рівень міцності, то для цього буде потрібно виконати суцільну обрешітку з дерев’яних плит. У таких ситуаціях крок може варіюватися в межах від 0,2 до 0,3 м. Даний варіант використовується вкрай рідко, так як для його реалізації потрібно набагато більше вкладень.

Інтервал в 1,2 м практично ніколи під час здійснення монтажних робіт не використовується. Обумовлено це тим, що не дивлячись на досить високий рівень міцності, металочерепиця почне провисати під вагою снігу в зимовий період часу або при сильних поривах вітру.

Важливим значенням є і перетин використовуваного бруса для облаштування кроквяної системи. Саме від нього залежить, яку відстань буде вибрано. Оптимальним варіантом вважається вибір дерев’яних брусків, що мають перетин 150 * 150 мм, при цьому лати може бути встановлена ​​з інтервалом від 4 до 7 см. В даному випадку рекомендується брати до уваги крок поперечної хвилі.

 

висновок

Крок крокв під металочерепицю можна визначити тільки після того, як будуть здійснені відповідні розрахунки. Важливо розуміти, якщо відстань буде досить маленьким, це здатне істотно збільшити витрату матеріалу і бюджет проекту, а якщо відстань буде зроблено занадто великим, то в процесі експлуатації покрівельний матеріал почне провисати, що призведе до деформації металочерепиці.