Гідроізоляція покрівлі потрібна для того, щоб повністю виключити проникнення вологи в приміщення. Також вона допомагає захистити від снігу, дощу, конденсату і пилу кроквяну систему, основу покрівлі, теплоізоляційний шар. Для створення надійного гідроізоляційного килима застосовують рулонні бітумно-полімерні матеріали. Сучасні рулонні покрівельні матеріали при правильному укладанні повністю запобігають протікання, створюють довговічний і міцний гідроізоляційний шар, ізолюють стики покрівлі.
Рулонна гідроізоляція ІКОПАЛ
Компанія ICOPAL випускає різні рулонні гідроізоляційні матеріали нового покоління на основі СБС-модифікованого бітуму. Рулонний гідроізоляція виробництва ICOPAL відрізняється тривалим терміном експлуатації (до 50 років), не втрачає свої споживчі характеристики в широкому діапазоні температур і легко монтується методом наплавлення або вільної укладання. Роботи можна проводити самостійно, не залучаючи фахівців-будівельників.
У лінійці ІКОПАЛ представлені різні види покрівельних рулонних матеріалів, що дозволяють легко підібрати рішення, оптимальне саме для вашої ситуації. Рулонну покрівлю ІКОПАЛ можна успішно використовувати як для житлових будинків, так і для будівель промислового та комерційного призначення.
ІКОПАЛ ВІЛЛАТЕКС. Рулонний ізоляційний матеріал на міцній нетканій основі з поліестеру. Надійні гідроізоляційні якості надає йому СБС-модифікований бітум. Для якісного і швидкого наплавления поверхню полотна забезпечена ребристим профілем і покрита тонкою лекосгорающей плівкою. Зовнішня поверхня покрита кварцовою грубозернистим посипанням. застосовується:
- для гідроізоляції неексплуатованої покрівлі та міжповерхового перекриття,
- при ремонті старої бітумної покрівлі,
- для пароізоляції.
Випускається у вигляді двошарової системи в рулонах з маркуванням:
- ІКОПАЛ ВІЛЛАТЕКС Н,
- ІКОПАЛ ВІЛЛАТЕКС В.
Успішно експлуатується при морозі до – 25 ° С. Важить 4,5 кг / кв. м.
Рулонні покрівельні матеріали ІКОПАЛ випускаються у вигляді одношарових і двошарових систем. Двошарові системи поставляються в рулонах двох видів:
- ІКОПАЛ Н. Буква Н в маркуванні означає, що це рулон для нижнього шару покрівлі (укладається першим, на нього укладається рулон з маркуванням В).
- ІКОПАЛ В. Буква В у маркуванні означає, що цей рулон призначений для верхнього шару покрівлі (укладається зверху на рулон з маркуванням Н).
ІКОПАЛ СОЛО. Одношарова гідроізоляційна система на міцній поліестерової основі з нанесеним на неї СБС-модифікованим бітумом і напиляемой зернистої кварцовою посипкою. Зі зворотного боку є спрощує монтаж ребристий профіль і легкосгорающая плівка.
застосовується:
- для гідроізоляції неексплуатованої покрівлі та міжповерхового перекриття,
- при ремонті старої бітумної покрівлі (заміна старого покриття при цьому не потрібно),
- для пароізоляції.
ІКОПАЛ СОЛО не втрачає свої гідроізоляційні властивості при температурі до – 35 ° С, має підвищену міцність на розрив. Важить 6,5 кг / кв. м.
ІКОПАЛ УЛЬТРА. Двошарова гідроізоляційна система з СБС-модифікованого бітуму на міцній нетканій поліефірної основі, оснащена захисним профілем для надійного наплавления. Зверху декоративний і захисний кварцовий зернистий шар.
Використовується для:
- гідроізоляції експлуатованої покрівлі,
- гідроізоляції неексплуатованої покрівлі,
- гідроізоляції фундаментів,
- ремонту старої покрівлі.
ІКОПАЛ УЛЬТРА не втрачає свої гідроізоляційні властивості при температурі до -30 ° С, має теплостійкість до + 100 ° С. Важить 5 кг / кв. м.
Технологія робіт з влаштування плоскої покрівлі за допомогою рулонних матеріалів
Підготовка підстави. При влаштуванні плоских дахів гідроізоляційний килим укладається на сухе рівне бетонну основу з малим ухилом. Перед початком робіт всю площу основи потрібно підготувати: закрити всі нерівності, очистити від забруднень і пилу.
Загальна рекомендація при наплавленні пароізоляції і покрівельних матеріалів: для поліпшення адгезії наплавляються до поверхні підстави доцільно покрити її праймером. Ви можете підібрати повністю готові до вживання праймери в лінійці продукції ІКОПАЛ.
Монтаж пароізоляції. Для захисту теплоізоляційного шару покрівлі від конденсату, що надходить з підпокрівельної боку з горищного приміщення, потрібне укладання пароізоляційного шару. В якості пароізоляції можна застосовувати рулонний матеріал ІКОПАЛ ВІЛЛАТЕКС Н, який монтується методом наплавлення на основу. Метод наплавления такий же, як описано нижче (див. «Монтаж покрівлі наплавляється»).
Монтаж теплоізоляції. Для теплоізоляції покрівлі застосовуються плитні матеріали, що утеплюють з мінеральної вати, піноскла, екструдованого пінополістиролу. Також утеплити покрівлю можна монолітним шаром з легкого бетону або засипання з перліту (вермикуліту) з цементними або бітумними в’яжучими. На теплоізоляцію укладається розділовий шар руберойду або пергаміну. Зверху заливається вирівнює стяжка, яку слід обробити праймером і дочекатися його повного висихання. На підготовлену стяжку наплавляється рулонний покрівельний матеріал. Якщо утеплювати дах ви не плануєте, то покрівельний матеріал монтується прямо на підготовлене і оброблене праймером основу.
До початку монтажу рулонні покрівельні матеріали рекомендується розкачати, дати їм відлежатися протягом декількох годин для вирівнювання і знову скачати в рулони з обох кінців.
Монтаж покрівлі наплавляється:
- Наплавлення проводиться рівномірно і послідовно, газовим пальником з нахлестом полотен гідроізоляції на 10 см.
- Рулон покрівельної гідроізоляції потрібно ретельно розігрівати, щоб при наплавленні з боків полотна рівномірно витекла бітумна маса (приблизно на 1 см). Сусідні рулони потрібно зміщувати таким чином, щоб між ними була розбіжність близько одного метра.
- На вертикальні елементи даху рулонні покрівельні матеріали наплавляют від низу до верху.
- На покрівлі з малим ухилом покриття укладається в 3-4 шари (зі зміщенням стиків кожного наступного шару).
Технологія укладання рулонної покрівлі на скатний дах
Специфіка скатної покрівлі в тому, що її основу являє собою суцільну обрешітку з дерев’яних матеріалів, а шар теплоізоляції монтується з внутрішньої сторони покрівлі (де розташований горище) – між елементами кроквяної системи. Рулонний гідроізоляція укладається з зовнішнього боку і не контактує з утеплювачем. При конструкції покрівлі з контробрешітка гідроізоляція укладається поверх крокв, на суцільну обрешітку (і нижче контробрешетування).
При ухилі покрівлі більше 15 градусів рулонні гідроізоляційні матеріали рівномірно наплавляються зверху вниз перпендикулярно коника з нахлестом на нього в 40 см. Нахлест між рулонами повинен бути 10 см. На карнизної звисі робиться перепуск в 15 см, який фіксується притискною рейкою і саморізами. Так як на похилому даху волога не накопичується, то покриття досить укладати в два шари (шов стиків кожного наступного шару повинен бути зміщений).
При ухилі скатної покрівлі менше 15 градусів рулонні матеріали укладають паралельно коника в три шари. Полотна наплавляються від низу до верху, перепуск на карнизної звисі також фіксується. Останнє полотно на схилі укладається з нахлестом на коник в 30 см.
На скатної покрівлі потрібно приділити особливу увагу гідроізоляції стиків, вертикальних елементів, розжолобків і т. Д., Щоб повністю виключити протікання. Для посилення гідроізоляції складних місць примикань можна використовувати бандажну стрічку і спеціалізовані гідроізоляційні мастики ІКОПАЛ.