Що краще: бітумне покриття або ПВХ мембрана

Що краще: бітумне покриття або ПВХ мембрана

Традиційні матеріали на основі окисленого бітуму активно витісняються бітумно-полімерними рулонними матеріалами та синтетичними ПВХ-П мембранами. Розглянемо, в чому особливості ПВХ-П мембран і бітумних покриттів, який матеріал буде найбільш ефективним для гідроізоляції різних видів покрівлі.

склад

Рулонні бітумні матеріали бувають декількох видів, і їх можна класифікувати в залежності від типу основи:

  • З основою з картону – покрівельний картон просочується бітумних в’язким, найчастіше з окисленого бітуму і наповнювача (філлера). Зверху може наноситися мінеральне посипання.
  • З основою зі скловолокна, поліестеру або склотканини, яка зазвичай просочується модифікованим бітумом. Матеріал може покриватися зверху мінеральним посипанням або поліетиленовою плівкою, в залежності від області застосування.

Гідроізоляційні ПВХ мембрани – це мембрани на основі полівінілхлориду з пластифікаторами, які додають, щоб матеріал був більш пластичний і м’який. Армуються надміцної основою з поліефірного волокна – для додання матеріалу міцності і довговічності. Мембрана не має в своєму складі шкідливих нафтопродуктів і, тому, видається більш екологічною і безпечною в порівнянні з бітумними матеріалами.

експлуатаційні характеристики

  • Матеріали з окисленого бітуму. Служать не більше 5 років. Втрачають еластичність вже при температурі трохи нижче 0 ° C. Для розширення температурного діапазону, збільшення пластичності і довговічності необхідно проводити модифікацію бітуму полімерами.
  • Бітумно-полімерні рулонні матеріали. Покриття не втрачає свої гідроізоляційні властивості до 15-25 років. Експлуатуються при t -25 ° C і нижче. Деякі матеріали (наприклад, ІКОПАЛ або УЛЬТРАНАП) мають морозостійкістю до -40 ° C.
  • ПВХ-мембрани. Служать до 25-35 років. Стійкі до морозів до -55 ° C. Мають підвищену вогнестійкість.

Слід зазначити, що найбільшою механічною міцністю володіють ПВХ-мембрани. За ними слідують бітумні матеріали з основою з поліестеру і склотканини.

Вимоги до поверхні

Підстава потрібно очистити, усунути нерівності і тріщини, вибоїни, виступи. Бітумні рулонні матеріали дозволяється укладати на старий бітумний килим. ПВХ-П мембрани укладаються на старе покриття тільки із застосуванням розділового шару з геотекстилю.

складність монтажу

Процес монтажу покрівельної ПВХ мембрани Рулонні бітумні матеріали монтують шляхом вільного укладання або наплавленням. У першому випадку полотно кріпиться механічно до основи. Також іноді застосовується механічне кріплення при влаштуванні примикань. У другому – монтаж ведеться за допомогою газового пальника. При наявності мінімальних будівельних навичок роботи можна провести самостійно.

ПВХ мембрани можна укладати методом клейового з’єднання з поверхнею. Однак найбільш часто використовують механічний спосіб укладання із застосуванням теплового зварювання полімерних полотен в швах. Перший спосіб досить складний і вимагає спеціальних навичок і устаткування. Другий – менш трудомісткий, але знадобиться спеціальний автоматичний зварювальний апарат. Сварка теплим повітрям забезпечується більш надійне з’єднання стиків. Прискорюють монтаж і великі розміри рулонів. На покрівлі з малим ухилом можна застосовувати баластні кріплення до основи.

Ремонт старої покрівлі

ПВХ-П мембрани

Мають тривалий термін експлуатації і високу ремонтопридатність. При незначних пошкодженнях можна встановлювати заплатки. Якщо дрібних пошкоджень багато, то стара поверхня очищається, а потім укладаються нові листи мембрани з використанням розділового шару з геотекстилю. При значному пошкодженні стару мембранну покрівлю видаляють і монтують нове мембранне покриття.

Рулонний бітумна гідроізоляція

При точкових пошкодженнях в ході експлуатації покрівлі можна встановити заплатки за допомогою бітумної мастики. При незначному пошкодженні шару, якщо відсутні здуття, можна укласти рулонний гідроізоляцію на старе бітумне покриття. Якщо стара гідроізоляція не прилягає до основи, значно пошкоджена, не забезпечує захист підпокрівельного простору від води і вологи, її потрібно видалити, підготувати поверхню і укласти новий шар гідроізоляції.

вартість

В цілому вартість рулонної покрівлі наплавляється на основі бітуму нижче, ніж вартість ПВХ-мембран, але це компенсується більш тривалим терміном експлуатації останніх. Однак варто враховувати, що серед рулонних бітумних покриттів є економічні рішення, що дозволяють влаштувати гідроізоляцію з мінімальними витратами, і покриття преміум-класу з високими споживчими характеристиками, які стоять майже так само, як і мембрани.

Що вибрати?

Універсальної відповіді немає. До вибору покрівельного гідроізоляційного матеріалу потрібно підходити, орієнтуючись на призначення будови, клімат, особливості старого покриття, бюджет. Наприклад, для часткового поновлення старої бітумної покрівлі краще підійдуть бітумні покриття, а укладання мембрани на дах нового будинку дозволить надовго забути про ремонт покрівлі.