https://roof.lviv.ua/catalog/sadovi-altanky-besidky/
Наразі одним із найпопулярніших елементів садового декору є альтанки. Вони служать не тільки прикрасою, а й є дуже функціональними – літом під їх дахом можна заховатися від пекучого сонця перебуваючи при цьому на свіжому повітрі. В цей час можна читати книгу, працювати за ноутбуком чи святкувати щось в компанії друзів.
Сьогодні існує безліч різноманітних літніх альтанок, від легких і простих до досить великих, які можна назвати справжніми витворами мистецтва. У цій статті ми покажемо як виглядають і ті, і інші.
Прості дерев’яні альтанки
В Україні досить популярними є невеличкі альтанки, які не зважаючи на свої розміри можуть вмістити компанію з десятка людей. Популярні вони перш за все тому, що є відносно недорогими і купити їх можна навіть у невеликих містечках.
Частіше всього в бесідках з дерева присутня власна підлога-піддон, хоча іноді вона не передбачена. В такому випадку краще розташувати альтанку, наприклад, на місці заздалегідь вимощеному бруківкою.
Зазвичай ціна такої бесідки (як на фото вище) становить від 15 000 до 25 000 гривень. Завдяки маленьким розмірам встановити її можна навіть у невеличкому садку.
Знайти подібну альтанку не складно, на OLX є чимало оголошень про продаж у Львові, Івано-Франківську та інших містах. Деякі від меблевих компаній, інші від майстрів-столярів та просто умільців. Звісно ж, від якості виготовлення буде залежати і ціна.
Більшість дерев’яних альтанок включають столик в центрі та лавочки або стільці кругом нього, але можна найти навіть альтанку з гойдалкою.
Якщо бесідка буде встановлюватися у власному саду на закритій території, то відсутність у комплекті столика і лавочок не проблема. У великих будівельних супермаркетах (наприклад, «Епіцентр») є чимало садових і вуличних меблів, які відмінно підійдуть для встановлення у альтанці.
Як правило дерев’яні альтанки досить довговічні, адже деревина обробляється антисептиками, лаком і т.п. Це забезпечує їй захист від шкідливих комах і гниття.
Поблизу альтанки доречно розташувати хоча б простий мангал, який можна побудувати з цегли, каменю, або ж просто встановити готовий металевий. Такі продаються в багатьох спеціалізованих магазинах.
Внутрішній простір невеликої альтанки можна лишити вільним, розмістивши там замість типових столика і лавочок – м’які пуфи чи подушки. Відпочивати на них буде ще зручніше.
Садові дерев’яні альтанки можуть бути і закритого типу, як на фото вище. Провівши електрику, для можливості підключення електрообігрівача, у такій альтанці можна комфортно перебувати навіть взимку.
Альтанки з каменю та дерева
Якщо місце та фінанси дозволяють, то можна не просто встановити невелику дерев’яну альтанку, а побудувати її з використанням каменю. Виглядатиме така бесідка значно ефектніше, може вмістити більше людей та мати «вбудовану» піч, мангал.
При бажанні саму бесідку можна зробити з дерева, а всередині неї збудувати піч з каменю. Приклад такого рішення на наступному фото.
Це фото – чудовий приклад як гарно поєднати кам’яну піч з дерев’яною альтанкою. Відсутність бокових стін дозволяє лишити садок просторим навіть при наявності в ньому такої досить великої за площею споруди.
Альтанка з фото вище вийшла просто розкішною, відмінно впишеться біля будинку в стилі модерн. Більша частина споруди виконана з каменю, дерев’яним є лише перекриття даху. Ще одна ізюминка – це незвичайна відкрита піч у формі чаші.
Поєднанням каменю і дерева можна створити справжній садовий шедевр. Тут окрім печі з каменю зроблено частину опор альтанки. Великі розміри споруди дозволили розташувати в ній не просто столик з лавочками, а зручні диван та крісла.
Творці цієї альтанки максимально подбали про комфорт. Окрім великого м’якого дивану ту ще й є вентилятор на стелі, який додасть прохолоди у спекотні літні дні.
Ще один приклад розкішної альтанки з каменю та дерева. Її творці не забули про важливість освітлення, тож окрім обідніх посиденьок тут можна влаштувати шикарну нічну вечірку.
Дах літньої садової бесідки може бути навіть тканинним, але щоб отримати захист не лише від сонця, а й від дощу, потрібно правильно підібрати матеріал тканини. Багато тканин не тільки промокають під дощем, але й вигорають на сонці, тож дах з них буде не довговічним.
Фотогалерея (27 фото ідей)
Серед готових літніх альтанок, які продаються в магазинах чи інтернеті, вибір не такий вже й великий. Але якщо є можливість створення і побудови не замовлення – розгляньте фото нижче, які підкинуть вам безліч ідей по вигляду ідеальної альтанки.
Зробити альтанку як на фото вище досить просто і своїми руками, навіть не професійному будівельнику. Все що потрібно – це нескладний металевий каркас (хоча, теоретично, він може бути і з дерева) та спеціальні ролети.
Використання ролетів надає певні переваги. Наприклад, опустивши їх можна захистити альтанку від вітру, бокового дощу чи прямого сонячного світла. Але дах краще зробити водонепроникним, щоб в альтанці можна було перебувати і під час дощу.
Така невеличка біла альтанка гарно впишеться навіть на невеличкій присадибній ділянці і стане її прикрасою. Білою дерев’яну альтанку зробити дуже просто – достатньо пофарбувати цим кольором.
Поради по оформленню альтанки
- Освітлення. Провівши освітлення ви зможете комфортно проводити час в бесідці не тільки вдень, але й ввечері чи вночі. Правда в останньому випадку варто ще й подумати про захист від комарів (наприклад антимоскітні сітки, спеціальні спреї).
- Захист від вітру. Часто сонячний день, у який хочеться посидіти на вулиці, буває дуже вітряним. В такому випадку добре мати захист, наприклад у вигляді тканинних або дерев’яних ролетів, котрі можна опустити з вітряного боку.Якщо вітряна погода у вашій місцевості часте явище, можливо є сенс будувати альтанку закритого типу. В екстреному випадку у відкритій бесідці з вітряного боку можна натягнути простирадло чи навіть плівку, закріпивши її між опорами.
- Мангал. Любителям шашлику варто поруч з альтанкою поставити мангал, не важливо цегляний, кам’яний чи металевий. Головне щоб на ньому було зручно смажити шашлик і подавати його до столу розміщеного в бесідці.
На цьому наша збірка фото альтанок закінчується. Сподіваємося ви знайшли для себе цікаві ідеї і тепер знаєте яка бесідка краще всього прикрасить вашу присадибну ділянку.