Черепиця олх
При ремонті або будівництві будинку важливо підійти до вибору черепиці з розумом, – хороша черепиця прослужить Вашому будинку не один десяток років, тим більше якісні матеріали зараз можна знайти на будь-який смак і гаманець.
Давайте розберемо кілька оптимальних варіантів, які пропонує нам сучасний ринок. Сподіваємося, ця стаття допоможе Вам визначитися з вибором, або просто орієнтуватися, якщо Ви ще не зважилися на покупку.
Вміст статті
Бітумна черепиця
Бітумна черепиця це армуючий стеклохолст в бітумної оболонці різні виробники роблять її в різних пропорціях і різної товщини. Така черепиця має багато переваг, вона гнучка легка і м’яка з через що не створює шуму під час опадів і проста в монтажі.
Ще один істотний плюс такої гнучкої черепиці в тому, що сонячні промені їй не страшні, а при нагріванні тільки йдуть на користь: бітум плавиться і створює суцільне покриття гарантує повну гідроізоляцію. До речі, колір також під ультрафіолетом не втрачається.
Щодо морозостійкості все не так однозначно, як ми згадали на початку – у кожного виробника своя рецептура, тому при виборі враховуйте погодні умови свого регіону і склад черепиці: окислений бітум не є морозостійким і тріскається на холоді.
Незважаючи на те, що ця черепиця вважається досить м’якою, вона дуже міцна, не піддається корозії – не гниє і не тріскається. Термін експлуатації не менше 70-ти років.
Дане покриття є не дешевим, проте в своєму ціновому сегменті воно досить демократично, а його властивості і термін служби повністю себе виправдовують.
Укладання бітумної черепиці
Укладання такої черепиці має свої нюанси: обов’язкове решетування, що ускладнює навантаження на будівлю. Через повної гідроізоляції необхідно створення гідроізоляційного шару. Також гнучкі елементи черепиці не так прості в монтажі.
Керамічна (глиняна) черепиця
Найперша черепиця в історії була керамічної, метод її виготовлення простий – їй задають форму і обпалюють. Створюється з повністю органічних матеріалів, тому її іноді ще називають натуральною.
Глиняна черепиця ще більш довговічна, ніж бітумна, її термін експлуатації перевищує 100 років. На відміну від бітумної черепиці, натуральна черепиця повністю вентильована що дозволяє випаровуватися зайвій волозі.
Однак в цьому є і мінус – така покрівля не має такої гідроізоляції як бітумна, і в просвіти між осередками може потрапляти волога від опадів, але це можна коригувати за допомогою плівки або руберойду.
Допустима укладання черепиці під великим ухилом, аж до шістдесяти градусів.
Важливо враховувати, що така черепиця не так міцна як бітумна, незважаючи на довгі роки служби вона вважається досить крихкою. Вона витримає навіть великі опади, але великі механічні навантаження їй не під силу.
Монтаж керамічної черепиці складний, вона нелегко піддається нарізці різними інструментами.
Вартість керамічної черепиці мало не в три-чотири рази більше бітумної, але це виправдовується її натуральним складом і віковим терміном служби. Крім того глиняна покрівля дуже красива, навіть на фото така черепиця виглядає стильно, як під старовину.
Установка керамічної черепиці
Тут важливо уточнити що нахил при укладанні такої черепиці не просто припустимо, а важливий, щоб в проміжки не потрапляла вода, нахил повинен бути від 10-ти градусів.
Також допоможе уникнути зайвої вологи багатошарова установка, в два-три шари з великим “заїздом” верхнього шару на нижні, але покриття повинне залишатися плоским, в цілому це повинно нагадувати луску або ялинову шишку.
Деякі види глиняної черепиці можна класти більш ніж в один шар, це важливо уточнити при покупці.
Цементно-піщана черепиця
Черепиця виготовляється з суміші цементу і піску є найбільш доступною за ціною і при цьому мало поступається своїм аналогам. Так само як і керамічна вона не містить ніяких хімічних домішок і при контакті з ультрафіолетом нічого не виділяє і не пахне, як гнучка черепиця.
Вона досить міцна і не має ніяких особливих вимог до нахилу укладання, підходить для дахів будь-якої форми. Має високу шумоізоляцією.
З недоліків: міцна вона тільки в установленому вигляді, стійка до різних опадів, але перевозити і монтувати її слід з великою обережністю.
Цементно-піщані осередку масивні і важкі, а значить перед установкою потрібно точно розрахувати навантаження на несучі конструкції будівлі. Також на укладанні процес підготовки цієї покрівлі до “експлуатації” не закінчується, її необхідно покрити емаллю або фарбою, це захистить покрівлю від вицвітання.
Зовнішнім виглядом вона нітрохи не поступається керамічної, але при цьому у багато разів дешевше.
Полімер-піщана черепиця
Її повноправно можна вважати підвидом цементно-піщаної черепиці, вона виготовляється з піску, барвників і полімерного наповнювача. У ній враховані всі недоліки цементно-піщаного покриття крім необхідності в шарі гідроізоляції.
Вона міцніше, так само несприйнятлива до високих і низьких температур, при цьому легше по вазі і простіше в монтажі. Термін служби обох покриттів – приблизно сто років. За ціною так само не сильно відрізняються.
Установка піщаних видів черепиці
Через тяжкості цементно-піщана вимагає прорешёткі, полімер-піщана немає. Обидва види черепиці вимагають гідроізоляційного шару.
Фото черепиці
Також рекомендуємо переглянути:
Вам сподобалася стаття?
https://roof.lviv.ua/catalog/keramichna-naturalna-cherepitsya/