Фальцева покрівля олх: особливості монтажу, різновиди обробки даху і основні переваги застосування

Фальцева покрівля олх: особливості монтажу, різновиди обробки даху і основні переваги застосування

Фальцева покрівля олх

Дахи з металу завжди були популярні на території нашої країни. Покрівельна сталь відмінно захищає будинок від опадів, вітру і перепадів температур. Фальцева покрівля – технологія монтажу листів металу, винайдена німцями. Даний метод дозволяє зробити надійний дах, яка прослужить господарям багато років.  

 

Вміст статті

 

Особливості крівлі

Фальц – це стик між листами металу, з німецької мови перекладається як “жолоб”. У Росії технологія фальцевания з’явилася більше століття тому і зараз набирає популярність.  

 

Шви при цій технології виходять герметичними і надійними, в процесі установки на даху не з’являється жодного отвору, що не дає утворитися корозії. Покрівля після установки легка, на опори і фундамент невелике навантаження.  

 

Так як для фальцювання використовують метал, дах пожежостійкість, вона не горить і не плавиться. Завдяки гладкій поверхні сніг і волога не накопичується, ймовірність пошкоджень мінімальна.  
 

Виглядає матеріал у справі привабливо, якщо подивитися на фото крівлі в інтернеті, то видно, що вона буває різних кольорів. Служать такі дахи від 50 років і більше.  

 

Однак вартість фальцевой даху висока і монтувати самостійно досить складно, так як це вимагає певних навичок та інструментів.  

 

Обов’язково повинен бути громовідвід, так як метал накопичує електрику, і додаткову шумоізоляцію – під час дощу гучний звук крапель.  

 

Різновиди крівлі

На ринку сьогодні представлена ​​величезна різноманітність крівлі. Її можна класифікувати за матеріалом і способу виробництва.  
 

Термін служби даху безпосередньо залежить від матеріалу:  

Найпопулярніший і недорогий – сталь. Має високі антикорозійні властивості і добре гідроізолюють. Покрівля з стали буває неоцинкована, легована цинком або молібденом, покрита полімером для захисту.  

 

Дах зі сталі виходить довговічною, але дуже швидко втрачає свої візуальні якості (тьмяніє). При виборі цього матеріалу листи повинні бути покриті захисним полімером.  

 

Мідь самий естетичний вид матеріалу з усіх представлених на ринку. Продається в рулонах або аркушах, може бути гладкою або рельєфною, є варіанти імітують черепицю. Чи не окислюється при контакті з водою, але один з найдорожчих матеріалів  
 

Цинк-титан самий крихкий матеріал. Покрівля з цього металу легко дряпається при незначних контактах. З матеріалом можна працювати при мінусових температурах. Переваги матеріалу – антикорозійні якості і тривала експлуатація.  

 

Покрівлю також поділяють на литу і рулонну:  

  • Лита є целотонного полотна без швів поперк даху. Монтаж литий крівлі можна зробити самостійно.
  • Виготовляється у вигляді рулонів металу, має більш надійні шви. За допомогою цього виду покрівлі монтаж проводиться на будь-якому ухилі даху.

 

Лита покрівля давно популярна в Росії, але зараз все рідше використовується, так як рулонний технологія зручніше і скорочує час на установку більший строк служби.  

 

Різновиди фальца

Способів з’єднання листів між собою також кілька, покрівельники розрізняють наступні види фальца:  

Листи з’єднуються за допомогою з’єднання гребеня одного аркуша на інший. Цей вид називають стоячий одинарний, виглядає як гребінь треуголен перетину.

стоячий подвійний фальцем називають шов, зроблений за допомогою подвійного загину. Даний метод вважається самим герметичним і надійним.  

 

Лежачий одинарний фальц застосовується в основному для горизонтальних швів. При монтажі по кромці металу роблять одинарний загин.  

 

Якщо при формуванні загину по краю картини роблять два витка замість одного, виходить лежачий подвійний фальц. Цей метод набагато краще захищає від вологи, ніж лежачий одинарний фальц.  

 

Існує також самозащелківающіеся фальц, з одного боку у нього декоративний загин, а з іншого – спеціальний механізм клікфальц, що дозволяє просто замкнути листи між собою.  

 

Монтаж

Процес монтажу різниться і залежить від матеріалу, ухилу. Детально описати технологію не вийде, але є приблизна схема установки на яку можна орієнтуватися.  

Створюється лати, щоб дах не деформувалася відстань між балками повинно бути до 30 см. Якщо майбутня дах з міді обрешітку роблять без зазорів, тому що матеріал важкий.

Обов’язково провести гідро- і шумоізоляцію, а також обробити обрешітку антисептичним складом.  

 

Матеріал покрівлі вирізують потрібного розміру, кромку загинають. Після отримані шматки (картини) викладають на скат і закріплюють до решетування.  

 

Для з’єднання картин застосовують спеціальні інструменти для фальцевой покрівлі. Інструменти зустрічаються ручні і автоматичні, останні зручніше в роботі і скорочують час.  

 

В кінці робляться необхідні отвори для вентиляції або димоходу.  

 

Якщо дотримуватися всіх правил установки, фальцева покрівля буде служити Вам довгі роки і не вимагати ремонту.

 

Фото крівлі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Також рекомендуємо переглянути:  

Вам сподобалася стаття?

https://roof.lviv.ua/catalog/faltseva-pokrivlya/